forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dylanova konkurencija!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 05/12/2004 : 22:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Nisam ja, Dule;)

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!



nije valjda da hoces da kazes da ova "riba" ima bolje noge od Cat Claw, Druune ili Štefovih komada iz Dick-a?

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 05/12/2004 : 22:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Od Cat Claw sigurno nema.
Od Druune... pa, zavisi od ukusa. Ja volim mrsave, ali bozemesakloni nikad ne bih odbio Druunu. :)

"Ribe se pale samo na hardcover izdanja u boji, a ne na nekakve
crno bijele gluposti na losem papiru." - VJ
Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 05/12/2004 : 22:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
ha ha....vidis, vidis....rekoh ja
;)

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 05/12/2004 : 22:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Ali opet stojim iza toga da nema ni ova lose noge. Pogotovo kad se uzme u obzir da Stano uvek crta takve zenske noge. Siguran sam da je u stripu bolja.

"Ribe se pale samo na hardcover izdanja u boji, a ne na nekakve
crno bijele gluposti na losem papiru." - VJ
Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 05/12/2004 : 22:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
Ma da, naslovnice su ponekad teski shit. Bice bolje kad Kerac krene u crtanje naslovnica za Italijane :)))

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 05/12/2004 : 22:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by dobricina

quote:
Originally posted by prozirna senka

Nisam ja, Dule;)

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!



nije valjda da hoces da kazes da ova "riba" ima bolje noge od Cat Claw, Druune ili Štefovih komada iz Dick-a?

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas!

Ja sam govorio o sisama, Stano ih je bas naaaacrtao A noge su duge, ali krive. Ma kako kozes i da pomislis da ih poredis sa Ket ili Drunom??

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 05/12/2004 : 22:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Ha! Jedino ako Marketprint pocne da objavljuje Dilana. Onda tu Bane dolazi kao "Likovni obradilac naslovne strane" i onda nema kukanja oko mrsavih nogica. :)

"Ribe se pale samo na hardcover izdanja u boji, a ne na nekakve
crno bijele gluposti na losem papiru." - VJ
Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 05/12/2004 : 23:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
Onda ce Bane to lepo da odradjuje onako po Balkanski :)))) Domace meso, domace face :)))

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 06/12/2004 : 00:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Zlobnici bi rekli: "Domace meso, iste face...". ;))

"Ribe se pale samo na hardcover izdanja u boji, a ne na nekakve
crno bijele gluposti na losem papiru." - VJ
Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 06/12/2004 : 03:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
:) ma kome su face na mesu uopce bitne LOL (ubrajam se u one neutralne)

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas!

Edited by - dobricina on 06/12/2004 14:26:17
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 06/12/2004 : 07:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
Ruju scenarista, pa ovakva naslovnica, najava, vec vidim propast...
ZAvisi i od toga ko je crtac. Casertano bi mozda-mozda mogao da izvadi stvar, ili mozda Ambrosini ili Roi ali sumnjam. Mozda bih kupila ovo iz radoznalosti, ali me vec sama naslovnica nervira. DEtektiv u minicu? Pa izgleda kao prostitutka. To je samo da bi se muski citaoci obradovali, jer kao pandan Dilanu, koji se bas i ne otkriva previse, trebalo bi da je pristojnija. Meni je ovo glupo.
Ovo me podseca malo na advokaticu u najnovijem Abatonovom Dilanu (da, da, konacno) koja u ekstra kratkom minicu i dekoltiranoj tesnoj bluzici tvrdoglavo brani odvratnog ubicu i mostruma koji to i otvoreno priznaje i tvrdi da ce nastaviti da ubija... A Dilanu je (odnosno scenaristima i valjda muskim citaocima) to "simpaticno" jer je ona "slatka". A ja kao zenski citatelj mogu samo da vidim koliko je to nerealno i glupo.
I kako da ti bude simpatican lik nekoga ko doslovno kopira sve u vezi necijeg dugogodisnjeg posla. To je u najmanju ruku podlo i bezobrazno.
Ali ove dve druge epizide bi mogle biti interesantne.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/12/2004 : 10:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Biljo, pa to je samo strip! To nije stvarni život, a ni Dylan sigurno nije zamišljen da bi bio savršena replika stvarnog svijeta. Strip nudi ono što publika želi i voli vidjeti, a nije težište da sve bude realnije.
Koliko je do danas bilo potamanjeno koka u minicama koje vrište na sav glas u horrorima? To se traži, krv i sex...

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 06/12/2004 : 10:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Biljo, pa to je samo strip! To nije stvarni život, a ni Dylan sigurno nije zamišljen da bi bio savršena replika stvarnog svijeta. Strip nudi ono što publika želi i voli vidjeti, a nije težište da sve bude realnije.
Koliko je do danas bilo potamanjeno koka u minicama koje vrište na sav glas u horrorima? To se traži, krv i sex...



Da, shvatam ja to, ali fazon je u tome sto imam utisak da se ne trude vise za citaoce, nego samo "daj proverene stvari". Zensko telo sve moze da proda. Malo noge, malo grudi, i eto ti citaoca. Necu da spominjem i to da DD citaju i devojke (i zene) jer ce neko vec reci da su one u manjini. I bice u pravu.
Meni uvek izgleda da se zenski batacici i "grudice" umecu u strip onda kad je sam scenario prilicno "supljikav" pa to valjda treba da ispravi stvari.
Ma i ustala sam danas na levu nogu, takodje.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 06/12/2004 : 11:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Ma mene je ova epizoda "Concorrenza sleale" baš zaintrigirala i koliko vec dugo pratim preko interneta što izlazi novo u Italiji, ovo je uistinu nešto najzanimljivije u posljednje vrijeme, bez obzira što je Ruju scenarist... možda ovo bude jedna od onih rijetkih Rujuovih uspješnica, tko zna... a i sami cemo se u to uvjeriti, kad epizoda izadje i kod nas, tamo negdje 2015. :)

faster then the speeding light she's flying, trying to remember where it all began
she's got herself a little piece of heaven, waiting for the time when earth shall be as one
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/12/2004 : 11:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

ovo je uistinu nešto najzanimljivije u posljednje vrijeme, bez obzira što je Ruju scenarist...


Zanimljivije od Il senza nome, La scelta, i Il pifferaio magico, tri epizode u kojima se pojavljuje Xabaras, pa makar i na kratko?

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/12/2004 : 11:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Biljo, ONAKVA ženska na naslovnici može samo da smanji prodaju, nikako da je poveca.

Inace, što se ženskih likova, prodaje i šupljikavosti prica tice, sve zavisi. Imaš Legs Weaver, ciji je i dalje glavni adut T&A, ali nudi i dosta surove ironije. Imaš recimo Dawn, koja se dojmi kao cist sexploatation, ali je svetlosnim godinama daleko od toga.

A onda imaš WItchblade, koja sa odecom uopšte nije interesantna.

U krajnjoj liniji, sexualno iskorišcavanje glavnih junakinja, kada se dobro izvede, uopšte ne mora da bude loše. Pogledaj Kler, kraljicu noci...

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 06/12/2004 : 12:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Fuj! Ovo je žensko??? Ovo mi lici na Deena Backovica sa jastucima.

Grudi su dobre, al ne valja što su pricvršcene na onakvo tijelo. (Ko je gledao genijalnu seriju "Tajni dnevnik Desmonda Pfeiffera", zna odakle sam ukrao foru. )

"...nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stecak na kome Bosanac kleci i moli. Na kom je prikazan kao sužanj." M.Krleža

Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 06/12/2004 : 12:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by kiky

ovo je uistinu nešto najzanimljivije u posljednje vrijeme, bez obzira što je Ruju scenarist...


Zanimljivije od Il senza nome, La scelta, i Il pifferaio magico, tri epizode u kojima se pojavljuje Xabaras, pa makar i na kratko?





Pih, ova Debbie bi mogla, cini mi se, nanijeti više štete Dylanu nego Xabaras i cijela njegova vojska zombija!

faster then the speeding light she's flying, trying to remember where it all began
she's got herself a little piece of heaven, waiting for the time when earth shall be as one
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/12/2004 : 13:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Oduvijek se znalo i vidjelo da Stano zna nacrtati lijepo samo zombije. Dobro da se bavi samo naslovnicama, mislim da tu najviše dolazi do izražaja, cijeli strip za njega bi bio previše...

No mislim da se ovdje nece iskorištavati seksepilnost glavne junakinje nego tko ce imati više uspjeha kao lovac na cudovišta. E, a što ako ce ta cura ostati kao stalna postava?

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 06/12/2004 : 13:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
Ma da ne preterujete vi malko s tim "ne valjda nista zenska na naslovnici". Mislim, OK zgodna je, i moze da nosi minic, ali ova je, brat bratu, odevena kao prostitutka. Postoje prostacki minici i pristojni minici, a tanka je granica... Mislim, malo neke profinjenosti, makar 1 promil Dilanu ne bi usfalilo. Ovako ce ostati od mnogih deklarisan kao sund.
A vec smo raspravljali o tome zasto treba crtati i manje savrsene ali i dalje zgodne zenske. Sad svi ste tu nesto napisali u fazonu "krive noge", ruzna, a garant bi se okrenuli za njom na ulici. Pa sta ako je malo misicava. Pre ce biti problem u karakterizaciji likova u stripu. Mislim, i uopste, zar vam se nikad nije svidjao neki zenski lik u stripu koji nije nacrtan ko neka tamo Gizela Bundhen ili neko slican? Ono kao, neka Loiselova Pelisa ili neka junakinja a la Julie Doucet?
Meni, recimo, nije bitno da sad svi likovi u stripu lice na top modele, ali ne volim ni kad su skroz odvratni ili lose nacrtani. U svakom slucaju, treba da imaju sarma, a sad da li su noge nacrtane krive ili 120cm duge i tanke, to mi je nebitno...
Recimo, u Dilanu meni su najlepse nacrtane Marina (u dugackom pozdravu, Ambrosini) i Mirjam (u Ponor, CAsertano). To je primer lepo nacrtanih zenskih likova, sa sarmom. mozda bi se tu mogla uvrstiti i Morgana sa svojim zombi-sarmom (ako takav postoji).
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/12/2004 : 13:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Ja najvise volim semi prostacki i semi pristojni minic spojeni u jedan WOOOOOOOOOOOOOOW minic ;-))))))))).

"Poppie's a little sloppy."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/12/2004 : 13:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
MOja vizija prostitutka uopce ne slici ovoj na naslovnici... Samo zašto što nosi mini i što se u crno-crvenoj kombinaciji? E cura ne nosi ni mrežaste carape a i slab joj je dekolte... Usporedi je sa Dylanom, potpuno su identicno i jednostavno odjeveni

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 06/12/2004 : 13:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
btw ima noge ko Hloverka ili Ogresta.... :)


Ma sta ko Hloverka, ko Mehmed Bazdarevic

quote:
A onda imaš WItchblade, koja sa odecom uopšte nije interesantna.



Khm... ispravak netocnog navoda, kolega: Witchblade je oruzje, a junakinja (i trenutna nositeljica istog) je Sara Pezzini.
...
E, jesam picajzla ...

~ But if of ships I now should sing, what ship would come to me,
What ship would bear me ever back across so wide a Sea? ~
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 06/12/2004 : 13:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

MOja vizija prostitutka uopce ne slici ovoj na naslovnici... Samo zašto što nosi mini i što se u crno-crvenoj kombinaciji? E cura ne nosi ni mrežaste carape a i slab joj je dekolte... Usporedi je sa Dylanom, potpuno su identicno i jednostavno odjeveni



A ne razumes se u pravila mode. Sta je prostacki, sta nije.
Npr, uvek treba odecom otkriti jedan seksi deo tela, dakle ili noge, ili dekolte ili stomak. Ovde je otkriveno sve odjednom.
Eto da naucite nesto o pravilima oblacenja za devojke.
Moze ovo pravilo i da se prekrsi ali samo u diskoteci ili tako negde, nikako na poslu.
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 06/12/2004 : 13:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
Hmmm, ako je vazno da zenska u stripu bude zgodna da bi se strip citao, da li da promenim malo fazon i pocnem da pisem o junakinji koja izgleda bas kao Anglina Jolie u super tesnom minicu, koja se cesto pojavljuje i gola i jos sa puno puno nasilja, ironije i daskom horora i seksa? To bi se citalo?
A zasto se onda toliko citao Ranxerox kad su zenske stvarno, ali stvarno nikakve, ko neka pedofilija?
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000