forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Crnje od CRNE LISTE !!!!!!Ultimatum!!!!!!!!!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/12/2004 : 08:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Guffy

Ne kažem da se paket ne može izgubit , ali onda neka to argumentira ( a pošto nije slao tiskanicu ima taj argument), i kao što je rekao Jang , na pošti kad pošalješ potražnicu (ako šalješ)potvdu dobiješ nazad , jer to je tvoja jedina veza sa pošiljkom.


Ne bih da se mešam, ali samo bih napomenuo da to sa poternicom/potražnicom ne mora baš tako da lako da funkcioniše - ja sam poslao poternicu za jedno pismo koje je otišlo u Italiju pre tri meseca - i oni ga još uvek traže. Nisam imao vremena da im hebem sve po spisku, imacu ga uskoro, ali samo hocu da kažem da to može da potraje.

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 15/12/2004 : 10:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Guffy

Ne kažem da se paket ne može izgubit , ali onda neka to argumentira ( a pošto nije slao tiskanicu ima taj argument), i kao što je rekao Jang , na pošti kad pošalješ potražnicu (ako šalješ)potvdu dobiješ nazad , jer to je tvoja jedina veza sa pošiljkom.


Ne bih da se mešam, ali samo bih napomenuo da to sa poternicom/potražnicom ne mora baš tako da lako da funkcioniše - ja sam poslao poternicu za jedno pismo koje je otišlo u Italiju pre tri meseca - i oni ga još uvek traže. Nisam imao vremena da im hebem sve po spisku, imacu ga uskoro, ali samo hocu da kažem da to može da potraje.

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."


naravno da može da potraje. mislim danije nigdje tacno zapisano koliko traje ali mislim da se pošta maksimalno potrudi da proba pronaci izgubljenu pošiljku. Jer nije nima na kraj pameti da bi odmah platila odštete i time pustila one koji kradu u svojim redovima.
Tu je i problem da je stvar medunarodna pa je još više upletenih strana.
Mogu da vam kažem (vidio sam na vlastite oci)kako oštro postupa poštarska inšpekcija kada dobije takve prijave. Jedan moj suradnik je založio preporuceno pismo i naslovnik se posle tjedan dana potužio da ga nije dobio. prvo je morao da objašnjavati upravniku naše pošte, a par dana kasnije je došla inšpekcija i ponovila postupak. On je tvrdio da ga je verovatno dao u sanducic i zaboravio da zatraži potpis (sada se više ne secam da li je on sam potpisao onda-neko vreme je bilo moguce da si kod obicnih preporucenih pošiljki sam mogao napisati- vloženo v predalcnik. To je zbog toga jer se ogramno vecina preporucene pošte nosila nazad pa je bila velika gužva. Onda su to poštari previše izkorištavali pa se ukinulo). Na kraju je suradnik pronašao pismo (založio ga je u jednu svoju mapu), za kaznu mislim da su mu par mjeseci uzimali neki procenat od place, a i naslovnik je tražio da plati troškove (7 dana rent-a-cara jer su u pismu bili neki dokumenti pa nije mogao da registrira avto). Dakle gadna prica.
Evo vam i još jednog primjera: jedno vreme se povecao broj nestalih paketa (neckermann, quelle i slicno sranje). Ti paketi nisu ni stigli do naslovnikove pošte. Kako istraga nije dala rezultata odlucilo se da kod rukovanja sa paketima-recimo kad stigne kamion na poštu i istovara se pošta uvijek moraju biti tu dve osobe i svaki za sebe brojiti pakete. Isto tako kada se otvaraju vrece sa preporucenom poštom ili sa odkupninom (ta pošta je odvojena od obicne-vrece su zatvorene plavim i crvenim trakovima) vjek moraju biti prisutne dve osobe. Poštari su u svoju knjigu upisavali preporuku koju su trebali onda odnesti- onda je stigla zapovjed da niko ne smije sam pisati u svoju knjigu nego su se ustanovili parovi da su pisali jedan drugome. sada to radi jedna osoba za cjelu poštu jer to radi komjuter pomocu crtne kode koju vidite na potvrdi gore na skenu.
Bistvo svega je da postoji dosta oštra kontrola. U mjesecu oktobru moraju poštari brojiti svu svoju poštu kada ju sortiraju. I to pisma, razglednice, reklame, casopise. Inozemstvo se cjelu godinu broji. Nije redak slucaj da dode inšpekcija pet minuta prije se ide na teren, izabere jednog poštara, razpakira mu svu poštu i zajedno broje da vide da li je on zaista brojao. Jer to uzima data vremena. Kazne nisu male.
Evo i jednog primjera kad sam ja nešto zajebao: u jednom bloku nisam uložio 30 reklama u sanducice, nego sam ih sve stavio na vrh pa neka uzme ko hoce (bile su i malo mokre jer je bila kiša a torba posle nekog vremena pocinje propuštati vodu). I baš u tom bloku je živio jedan jebeni direktor marketinga te firme koja je platila raznos tih reklama. Odmah je napravio gužvu na višim inštancama i ti su odmah napali našeg upravnika. Toliko su ga prestrašili da je on sam odmah otišao na teren i pregedao sve blokove i uložio reklame.
Za mene su odmah zahtjevali disciplinsku (zbog 30 reklama koje 75% ni ne pogledaju i odmah ih bace), a morao sam i pisati izjavu.
Za kraj: kako se kaže na pošti-POŠTA NIJE ŠALA
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/12/2004 : 11:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
jang, sitna sitnica - to su slovenacke pošte.

Ovde ih izricito boli uvo.

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."
Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 15/12/2004 : 11:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

jang, sitna sitnica - to su slovenacke pošte.

Ovde ih izricito boli uvo.

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."



Au contraire!
Ce qui vous pensent?


_____________________________________________________________________________
Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu! dobricina pomaze kad se najmanje nadas!
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/12/2004 : 11:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
ne bih ni ja posebno da se mesam, i mozda je vec prekasno za tako nesto buduci da je topic presao 10 strana, ali posto sam ga tek sad video zelim samo da kazem da su moja iskustva sa a. hodzicem vise nego povoljna i da verujem da je covek krajnje posten. ostale pomenute u celom slucaju ne poznajem, ali dcarapo se isto jednom prilikom odlicno pokazao, tako da i za njega verujem da je potpuno ispravan. toliko.

Double the powder and shorten the fuse!!!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 15/12/2004 : 11:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by wiz

znaci ako je meni neko sigurno poslao nesto para (sitnis prema Porterovoj kolicini) i ja to nisam dobio, sta da napravim... (ne zajebavam se)



inace GGG: kad se to Sejo ubio??

_____________________
Hundreds F Vampires!


ce ni bilo poslano priporoceno nic.

prošle godine. bio je i iskljucen zbog toga
Go to Top of Page

wiz
Advanced Member

Slovenia
5487 Posts

Member since 20/10/2003

Posted - 15/12/2004 : 12:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wiz a Private Message
e to ne vem,bom se pozanimo :))

_____________________
Hundreds F Vampires!
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 15/12/2004 : 16:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Guffy

Ne kažem da se paket ne može izgubit , ali onda neka to argumentira ( a pošto nije slao tiskanicu ima taj argument), i kao što je rekao Jang , na pošti kad pošalješ potražnicu (ako šalješ)potvdu dobiješ nazad , jer to je tvoja jedina veza sa pošiljkom.


Ne bih da se mešam, ali samo bih napomenuo da to sa poternicom/potražnicom ne mora baš tako da lako da funkcioniše - ja sam poslao poternicu za jedno pismo koje je otišlo u Italiju pre tri meseca - i oni ga još uvek traže. Nisam imao vremena da im hebem sve po spisku, imacu ga uskoro, ali samo hocu da kažem da to može da potraje.

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."



ma ok je to da oni to traže više mjeseci
al eto prošla su tri dana odkako je ovaj topic ovdje a uvaženi gospodin se ne oglašava(mada zna šta se dogada)
jer iako je slao potražnicu on svoju potvrdu o slanju dobije nazad ,a isto tako dobije i komad papira na kojem piše da je slao tu istu potražnicu, pa neka je lijepo scenira i stavio ovdje , na njoj se lijepo vidi , kad je poslao, koliko je teško to što je poslao i druge bitne stvari u ovom slucaju



Programiranje je kao seks:
jedna greška i morate davati
podršku cijeli život.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/12/2004 : 16:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Um, ja nisam dobio nikakav papir na kome piše da sam slao poternicu. Samo neki pecat na mojoj potvrdi.

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 15/12/2004 : 16:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Um, ja nisam dobio nikakav papir na kome piše da sam slao poternicu. Samo neki pecat na mojoj potvrdi.

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."


Eto pecat na potvrdi koju su Ti vratili
Neka to skenira i okaci ovdje pa da vidimo



Programiranje je kao seks:
jedna greška i morate davati
podršku cijeli život.
Go to Top of Page

Car-kolekcionar
Senior Member

Croatia
1463 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 16/12/2004 : 18:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Car-kolekcionar's Homepage  Send Car-kolekcionar a Private Message
Ima li novih vijesti Porteru?

dinok@email.htnet.hr

Para pljuga! Maki super!
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 16/12/2004 : 18:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Care ima novi vijesti ali ne treba se zuriti.
Kad dodjem u Hrvatsku,kupicu ti 10 najdrazih cokolada koje volis da jedes.To je samo iz razloga sto puno pricaspa da te zaposlim sa necim da i ja mogu doci do rijeci.
Ako nastavis da puno pricas onda cu ti poslati cokolade u paketu,prije mog dolaska,za svaki slucaj

Porter
Go to Top of Page

Car-kolekcionar
Senior Member

Croatia
1463 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 16/12/2004 : 18:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Car-kolekcionar's Homepage  Send Car-kolekcionar a Private Message
Ne treba moram skinut koju kilu zbog karijere...:D

dinok@email.htnet.hr

Para pljuga! Maki super!
Go to Top of Page

Car-kolekcionar
Senior Member

Croatia
1463 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 16/12/2004 : 21:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Car-kolekcionar's Homepage  Send Car-kolekcionar a Private Message
...osim toga mogao bi pricati 5-6 minuta kolko mi treba da smazem te cokoadice(citaj cokoladice)...

dinok@email.htnet.hr

Para pljuga! Maki super!
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 17/12/2004 : 15:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Adnane Hozdicu i Zvonko Iveljicu kako se osjecate,hoce li brzo ta potvrda

Porter
Go to Top of Page

BO
Junior Member

Croatia
351 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/12/2004 : 16:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send BO a Private Message
JA NISAM PREVISE PRISUTAN NA OVAKVIM TOPICIMA,ALI KAD SE SVI JAVLJAJU DA I JA KAZEM PAR RIJECI.DOSTA SAM POSLOVAO SA dcarapo2(Zeljko)I MOGU SVE NAJBOLJE RECI,OSOBNO SUMNJAM DA ON IMA PRSTE U SVEMU OVOME.
ALENE MISLIM DA IMAS PREVISE POVJERENJA U LJUDE,JER DOTICNI COVJEK SE PRVI PUTA OGLASIO NA AUKCIJAMA SA SUPER PONUDOM(I JA SAM RAZMISLJAO DA BIDAM STRIPOVE),ALI KADA SAM VIDIO MJESTO ODUSTAO SAM.TO GOVORI DOSTA O TEBI KAO OSOBI(NARAVNO U POZITIVNOM SMISLU),ALI U TRGOVINI(PONAROCITO SA NEPOZNATIM LJUDIMA)NA PRVO MJESTO TREBA ICI PRINCIP OPREZA(NA TVOM MJESTU ZAMOLIO BIH NEKOGA OD FORUMASA IZ TUZLE DA OSOBNO ODE PO TE STRIPOVE).U SVAKOM SLUCAJU NADAM SE DA CE ODGOVORNI BITI PRIVEDENI PRAVDI(BILO SUDSKIM ILI ZAGOROVIM PUTEM)
P.S.AKO PROLAZIS KROZ ZAGREB JAVI SE DA VIDIS STA SU PRAVI GLANCERI

BORIS
Go to Top of Page

GTI_TURBO
Advanced Member



3854 Posts

Member since 28/07/2004

Posted - 17/12/2004 : 17:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send GTI_TURBO a Private Message
Bo otisao je Adnan do Zvonke kao sto je i sam rekao u ovom topicu i Zvonko se izvinuo zbog kompjutera sto je crko i razloga neodgovaranja i rekao da ako nebude mogao naci paket od poste sto se negdje zagubio da ce Porteru vratiti lovu.
Tako sam ja razumio pa zar to nije onda rijesena situacija....
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 17/12/2004 : 17:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
BO-hvala na ponudjenom gostoprimstvu,ali moraces osim tvoje ljubaznosti sto ces mi pokazati stripove napraviti i kaficu posto bez tog carobnog napitka ne mogu.
Onda ces morati takodje da izdrzis sve pritiske mojih ponuda da kupim stripove koji mi nedostaju.

Prije nego sto sam poslao Zvonko pare razgovarali smo 2-3 puta na telefon,po boji Zvonkinog glasa sve mi je izgledalo cisto.
Zvonko je planirao poslati stripove,ali posto ni jedan covjek nije savrsen i uz djavolje uplitanje Zvonko je promjenio odluku,misleci da ce uspiti dobiti duplu zaradu.
Iz jednostavnog razloga sto me je smatrao naivnim,sto sam poslao tu sumu nepoznatom covjeku,sto zivim u Svedskoj pa konta da ce proci olako.

Razumijem i Zvonka,posto u Bosni zivot nije bas lak,ustvari nigdje se ne dolazi do ove sume na lagan nacin.

Zvonkova teorija je sljedeca:pokusacu na ovaj nacin pa ako se pokaze da ne ide onda cu vrattiti pare nazad.
Samo sto sam se malkice naljutio zbog koristenja mog povjerenja,tako cu osim dobijenih para i morati da uradim jos par stvarcica koje nazalost nisu nimalo prijatne.

BO-da sam sumnjao 1% da mogu da izgubim te pare ne bih ih nikada poslao,ali zbog sigurnosti koju imam u BiH poslao sam te pare na povjerenje,da se radilo i o vecoj sumi takodje bi poslao.
Ne zbog neopreznosti vec zbog sigurnosti!

Porter
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 17/12/2004 : 17:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
GTI_Turbo situacija uopste nije rijesena posto sam zadnja dva dana dobio jos nekih stvari koje mi se ne svidjaju(citaj dokaza i podataka)

Trenutno smo na pocetku,kada sve stvari razjasnimo u vezi ovoga,kada Zvonko,Adnan Hodzic i ja mognemo da se obratimo jedan drugom na forumu bez crvenila u licu,kada se vrate pare nazad i kada ja iznesem sve u vezi ovoga na forum onda ce situacija biti rijesena,onda cu zamoliti Webmastera ili Moderatore da izbrisu ovaj topic posto stvarno kvari ovaj sajt!

Porter

Edited by - Porter on 17/12/2004 20:29:53
Go to Top of Page

GTI_TURBO
Advanced Member



3854 Posts

Member since 28/07/2004

Posted - 17/12/2004 : 17:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send GTI_TURBO a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

GTI_Turbo situacija uopste nije rijesena posto sam zadnja dva dana dobio jos nekih stvari koje mi se ne svidjaju(citaj dokaza i podataka)

Trenutno smo na pocetku,kada sve stvari razjasnimo u vezi ovoga,kada Zvonko,Adnan Hodzic i ja mognemo da se obratimo jedan drugom na forumu bez crvenila u licu,kada se vrate pare nazad i kada ja iznesim sve u vezi ovoga na forum onda ce situacija biti rijesena,onda cu zamoliti Webmastera ili Moderatore da izbrisu ovaj topic posto stvarno kvari ovaj sajt!

Porter


Ok, sve ce biti dobro.
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 17/12/2004 : 18:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
ne znam jesam li ja nesto fulio ali...kako je zvonko mogao dati potvrdu na postu kad je "potvrdu" poslao nedavno porteru u svedsku(ono 66km sto je rekao da je potvrda).s druge strane laze da su mu uzeli potvrdu i nisu vratili jer bi zbog toga letili sa posla ili u najmanju ruku bili debelo kaznjeni(znam pouzdano jer mi roditelji najbolje prijateljice rade u posti u sarajevu).a potvrde koje se izdaju su skoro identicne onoj koju je jang stavio na topic(pretpostavljam standardi) tako da ono sto je poslao nije mogla biti potvrda.

DA LI STE SE UKLJUCILI U AKCIJU "Pomozimo djeci Srebrenice"???
AKO NISTE, STA CEKATE?!?!?
Go to Top of Page

BO
Junior Member

Croatia
351 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/12/2004 : 19:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send BO a Private Message
PO MENI NEMA OPRAVDANJA(U SMISLU ZIVOT NIJE LAK U BOSNI),JEDNOSTAVNO TAKVI SU NEKI LJUDI,SRECOM DA IH NEMA PREVISE NA FORUMU.
KAFICA STOJI NARAVNO,JA JU SLUZIM UZ POKOJU CASICU ZESTOKOG PICA
JAVI MI NA MAIL AKO TI BUDE TREBALO PRENOCISTE U ZAGREBU DA SE DOGOVORIMO
BORIS
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/12/2004 : 20:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Bo molim te iduci put iskljuci caps lock, imam osjecaj da se deres na nas...
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 17/12/2004 : 20:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Verteru malo si fulio,potvrdu koju je Zvonko skenirao,kada je navodno slao stripove je lazna.
Poslao je tu potvrdu meni na email prije mjesec dana.
Sada treba ta potvrda da se ponovo stavi ovdje na forum.
Da malo vidimo svi tu potvrdu,na posti ti niko ne oduzima potvrdu.

Porter
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 17/12/2004 : 20:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
BO-zestoko pice,prenociste hmmmmmmmmmm

Hvala puno na ponudi,imam u Zagrebu 4 zgodne rodice bice svasta

Porter
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000