forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 sramotan tretman texa
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 16/12/2004 : 10:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
Iskreno mislim da je tex dosta zanemaren kod nas, istina zagor i dylan su nedostižni kod klinaca, ali ne vidim razlog da je vec izdan cetvrti Chico specijal a niti jedan tex specijal. meni su, za razliku od vecine, stare epizode texa ok, ali ako se one ne isplate objavljivati zašto barem ne bi izlazili specijalci.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/12/2004 : 10:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Zato što nije isto Ciko na 132 strane malog formata, i Tex na 240 A4.

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 16/12/2004 : 14:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
Pa, meni je Tex bio malo naporan baš u samom pocetku, ali vec nakon 20-ak prvih epizoda postao mi je jedan od dražih westerna. A Gallepini, on mi je bio zakon osim u zadnjih desetak godina prije smrti kada je skroz popizdio.
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 16/12/2004 : 14:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Dajte da off-topic nesto utvrdim: tko je crtao prvi serijal o kamenu smrti (ZS 700 i nesto)? Je li to bio Letteri?

~ When the music starts to play, carryin’ all the folks away, from the burden this life will heap upon
But you have without a doubt, left me here and hanging out, when the skies are gray, let the sawdust boogers play ~
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 16/12/2004 : 15:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Nema kod nas srece za Texofile! Sreca pocinje u Trstu, i dublje u Italiji!! :-)

** Thommo was here! **
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 16/12/2004 : 15:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade

Dajte da off-topic nesto utvrdim: tko je crtao prvi serijal o kamenu smrti (ZS 700 i nesto)? Je li to bio Letteri?

~ When the music starts to play, carryin’ all the folks away, from the burden this life will heap upon
But you have without a doubt, left me here and hanging out, when the skies are gray, let the sawdust boogers play ~




Da, Letteri. Meni je jedini pravi El Morisco bas Letterijev.

** Thommo was here! **
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 16/12/2004 : 15:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Hvala na odgovoru, Thommo. Meni je Letteri i najdrazi crtac Tex-a (onaj "stari" Letteri, a ne onaj iz razdoblja "Iscezlog lesa" i "Zakovanih vrata")...

~ When the music starts to play, carryin’ all the folks away, from the burden this life will heap upon
But you have without a doubt, left me here and hanging out, when the skies are gray, let the sawdust boogers play ~
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 17/12/2004 : 14:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
Teks bi se trebao poceti objavljivati u tutto izdanju ondje gdje stala ZS tj. nakon epizoda "Usijani meteor" i "Karter strave" pa sve do broja ZS 800 gdje su se vratili na redovne epizode koje su išle u Italiji.Ako se krene od broja 1 "jedan protiv 20" to bi izdavacki propalo jer to nisu epizode koje bi se prodavale jer ih je stvarno pregazio zub vremena.
Nažalost bojim se da od toga realno nece biti ništa barem još neko duže vrijeme.Ovdje vlada Zagor bez obzira na to što bi usporedujuci epizode Tex-a i Zagora koje izdaje Ludens svak ko je realan (pa cak i Globinjo kao najveci Zagorov fan) morao priznati da su Tex-ove epizode zanimljive i da se citaju u "dahu" dok su istovremeno Zagorove epizode jedan teški "užaš i smece" (usporedujem nove epizode,ne epizode Extra Zagora).
Ja sam pokušao jucer procitati ona tri nastavka "Blago gusara Lafita" itd, ali to je stvarno da se ne ponavljam smece.Poslije toga ide "Povratak Caina" koje je još vece smece i ne mogu vjerovati da svak ko realno gleda na stvari može to proglasiti necim valjalim.

Teks nažalost radi nekih predrasuda pati i mi koji ga volimo moramo cekati svaka dva mjeseca,ali i to je bolje nego da ga nema nikako jer da se sad pojavi neko trece izdanje Zagora i ono bi se bolje prodavalo nego Tex.Prema tome nema šta nego držati fige da opstane i ovako kako je.
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 17/12/2004 : 14:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Witch, i meni je od 'staraca' najbolji Letteri, bolji nego Galep, Nicolo. Ali novi majstori su mi jos bolji: Ticci, Civitelli, Villa, Ortiz, Font... Slabiji su mi (ali malo) Marcello, Fusco, Repetto, Della Monica, Blasco... Iako je cijeli tim crtaca fenomenalan!

** Thommo was here! **
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 17/12/2004 : 16:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Witch, i meni je od 'staraca' najbolji Letteri, bolji nego Galep, Nicolo. Ali novi majstori su mi jos bolji: Ticci, Civitelli, Villa, Ortiz, Font... Slabiji su mi (ali malo) Marcello, Fusco, Repetto, Della Monica, Blasco... Iako je cijeli tim crtaca fenomenalan!

** Thommo was here! **



Pa, ne znam baš je li Ticci "novi majstor", s obzirom da Texa crta još od 1967.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 17/12/2004 : 17:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Tutto tex! Extra Tex! Tutto tex! Extra Tex! Tutto tex! Extra Tex! Tutto tex! Extra Tex!
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2985 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 18/12/2004 : 09:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

Tutto tex! Extra Tex! Tutto tex! Extra Tex! Tutto tex! Extra Tex! Tutto tex! Extra Tex!



I jos nesto:
Tutto tex! Extra Tex! Tutto tex! Extra Tex! Tutto tex! Extra Tex! Tutto tex! Extra Tex! Maxi tex! Maxi Tex!
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 18/12/2004 : 11:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
Tex je definitivno zapostavljen na nasim prostorima!
Vecina vas pljuje po starim epizodama, pa necete valjda rec da su Zagorove stare epizode bile dobre!?!


Hi, i am an Albanian virus but becouse of poor technology in my country i am not able to do anything vith your computer.
Please be so kind to delite one of your files and than forvard me to other users.
Thanks!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 18/12/2004 : 15:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by Prodigy

Tex je definitivno zapostavljen na nasim prostorima!



Tocno! Ja osobno volim rado procitati Texa (i stare epizode).

Vecina vas pljuje po starim epizodama, pa necete valjda rec da su
Zagorove stare epizode bile dobre!?!
[/quote]


Jesu. Stare Zagorove epizode su puno bolje od današnjih. To ti može potvrditi svaki ljubitelj Zagora.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/12/2004 : 15:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
Meni je Bosellijev Zagor puno bolji od vecine starih epizoda!

A feeling is so much stronger than a thought...
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 18/12/2004 : 18:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

Jesu. Stare Zagorove epizode su puno bolje od današnjih. To ti može potvrditi svaki ljubitelj Zagora.



Onda ja nisam ljubitelj Zagora.
Stare epizode je pregazilo vrijeme.
Cast iznimkama, ali dosta starih epizoda jednostavno ne mogu citati.

Mogu mi se svidjati jedino zbog nostalgije.

Welcome to Hell, sinner. Here is your 386SX with Windows and DoubleSpace.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 18/12/2004 : 18:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Ja nove epizode niti ne kupujem (možda zbog crteža koji je ponekad u totalnom k....). Ali znaš onu staru: sto ljudi, sto cudi.
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 18/12/2004 : 19:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
Istina.

Meni su recimo nove epizode znatno zanimljivije od starih.
Stare kupujem iz ciste nostalgije i kolekcionarskih pobuda.
Cak mi se i svidja kada dodje do promjene u crtezu. Svidja mi se sto svaki crtac ima neku svoju viziju glavnog lika. Ne mogu se Zagoru nacrtati krila, ali ne mora ni imati iste crte lica.
Mnogo mi je vaznija sama prica i nacin na koji je ispricana.
Stari brojevi su teske sablone i da nema tih sentimentalnih razloga, ne bi ih ni imao.

No, vratimo se mi dobrom starom Texu!

Welcome to Hell, sinner. Here is your 386SX with Windows and DoubleSpace.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/12/2004 : 20:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
quote:
Stare epizode je pregazilo vrijeme.
Cast iznimkama, ali dosta starih epizoda jednostavno ne mogu citati.

Mogu mi se svidjati jedino zbog nostalgije.

My thoughts exactly!

A feeling is so much stronger than a thought...
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2985 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 19/12/2004 : 10:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
Meni su stare epizode puno bolje. Bit cu skroman i reci da bi volio na kioscima Texa vidjedi jednommjesecno, a specijalaca, ni extra ne mora ni bit.
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 19/12/2004 : 13:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message
za teksa moras imati vremena,inace meni je super,cak i bolji od zagora ali jebiga zagor je u srcu
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 20/12/2004 : 14:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Zagor je strip za mladu publiku, a ponekad ga vole procitati i nešto stariji. Ja sam bio lud za Zagorom u mladim godinama, a Texa nisam mogao malo fali ni da smislim. Sad Texa volim procitati vrlo rado i uz NN i MM mi je najdraži. To ne znaci za sam prestao citati Zagora, još uvijek ga volim procitati, ne kao prije, ali ipak ga procitam. Stoji ono "Zagor u srcu".
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000