forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 MM Mitologija
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/01/2006 : 00:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

U regularnoj seriji, Marti se ponovo vraca medj' njih u epizodi 203/204 Ratnici vukovi/Odinovo oko (paznja! torti!)




jedva cekam ta dva nastavka, da marti mjesecno izlazi docekali bi ih za 10 mjeseci, a ovako ce bogami potrajati
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 05/01/2006 : 07:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Pa sad, da li su vredne cekanja to je vec pitanje...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/01/2006 : 09:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Ostrvo iz Giganta ostaje nepoznato, barem meni. Prelistao sam sve relevantne gigante i nisam naisao na nikakav trag o ostrvu. Lepu pricu o Lokiju i Odinu i Morgani donosi nam Gigant #6. Artur nije Morganin brat, oni su jedno bice, ko jin i ovaj nas slovenec jang;)



Jel su oni Nordijski bogovi besmrtni? Ako onaj zadnji dio heksagona stvara bogove, možda je pao na Aasgard (ako pretpostavimo da je otok). Mada su i Tuartha De Danaan bili bogovi koji su na Otok Britaniju donijeli 4 artefakta, tak da može i to biti...

Pogledaj sekvence iz MM #246 "La citta degli angeli" gdje se Morgana obraca Arthuru kao bratu, a želja joj je da se domogne bratovom maca Excalibura da dosegne moc koja joj navodno pripada (barem koliko sam uspio prevesti) ili pak baci pogled na:
http://www.ubcfumetti.com/mm/244.htm

i pogledaj kako je Morgana svrstana dole kod popisa likova(kao sorella - sestra)!

quote:

Jedan od heksagona je zavrsio u Odinvom vlasnistvu, otuda su se i Nordijski bogovi upetljali u pricu. Opet, sestica nam donosi dosta toga zanimljivog. U regularnoj seriji, Marti se ponovo vraca medj' njih u epizodi 203/204 Ratnici vukovi/Odinovo oko (paznja! torti!)



Odin ima/imao je i mac i prsten, ne?

quote:
Originally posted by prozirna senka
Ne, Artura nema u Kraljevstvu vila vec se njegova sahrana na Skotskim hebridima (ostrvo Skuye) odvija u Zelenom vitezu. A to ostrvo jeste Avalon. Izmedju ostalih;)



Velim samo da su ga prema legendi vile odvele u jedan od Avalona, što znaci da i jeste tocno...
A kojeg to starog poznanika Martin srece u "Kraljevstvu vila"?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/01/2006 : 10:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

ma da, morgana je i arthur i merlin - to je vec tripla kombinacija

kažem, sve je to fino i zanimljivo, ali castelli nije jasan i decidiran
vec je sve toliko spetljano da ce se u prici o heksagonima pojaviti i bitka za staljingrad

Tako je govorio Zagortustra.



Kako nije, skoro pa da je sve jasno!
Merlin i Morgana su jedno, Merlin je držao Moraganu zatocenu u Avalonu, no sada je slobodna i traži 7 maceva...

Samo probaj pratiti trag gralova, kamenova i maceva pa budeš vidio da se jako puno toga slaže.

Jesi citao "Holy blood, holy grail"?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 05/01/2006 : 10:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Pa, Merlina.


Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/01/2006 : 10:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Pa, Merlina.



Oho, ho! Pa nije valjda da je još medu živima? Žilav neki starcic...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/01/2006 : 17:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Jesi citao "Holy blood, holy grail"?

Wealth beyond measure, outlander...




jesam
ali to baš nema previše veze s ovim MM gralovima

kažem, slaže se usiljeno, i ide se svaki put u neke nove širine

npr. imaš 7 heksagona...a 4 stereotipna predmeta
pa gral se sam tranformirao u 7 gralova?...neuki ljudi su izradili 7 gralova?
excalibur...durlindana
pvil...wasteland...anvin
itd
tisuce nedorecenih stvari

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 05/01/2006 : 17:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
>Jel su oni Nordijski bogovi besmrtni? Ako onaj zadnji dio heksagona stvara bogove, možda je pao na Aasgard (ako pretpostavimo da je otok). Mada su i Tuartha De Danaan bili bogovi koji su na Otok Britaniju donijeli 4 artefakta, tak da može i to biti...

Naravno da su besmrtni, inace ne bi bili Bogovi. A ako te buni to sto se za Lokija kaze da je smrtan, on je samo uzeo taj oblik, voli covek da uziva u zemlajskim carima:) Ostrvo moze bit Azgard, to je moja pretpostavka, ali nista vise od toga

>i pogledaj kako je Morgana svrstana dole kod popisa likova(kao sorella - sestra)!

Video sam, svasta. Nazalost, ovo je jedan od 15ak epizoda koje jos uvek nemam (zapravo sam ih kupio, ali mi jos nisu posleti), pa se nadam da cu uskoro i to nabaviti i pokusati da dokucim kako je to Morgana Arturova sestra. Nema logike.

>Odin ima/imao je i mac i prsten, ne?

Da.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/01/2006 : 18:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Pa sad, da li su vredne cekanja to je vec pitanje...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



pa cim se spominje nordijska (u ovom slucaju vikinška) mitologija, za mene je automatski to vrijedan materijal. a sad, nadam se da se na kraju necu previše razocarati.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 05/01/2006 : 18:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ionako, sudeci po SA tempu, Libellus ce pre izdati sestog giganta nego SA svog regularca. Bar je gigant zanimljiv;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/01/2006 : 09:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by DeeCay

Jesi citao "Holy blood, holy grail"?

Wealth beyond measure, outlander...




jesam
ali to baš nema previše veze s ovim MM gralovima

kažem, slaže se usiljeno, i ide se svaki put u neke nove širine

npr. imaš 7 heksagona...a 4 stereotipna predmeta
pa gral se sam tranformirao u 7 gralova?...neuki ljudi su izradili 7 gralova?
excalibur...durlindana
pvil...wasteland...anvin
itd
tisuce nedorecenih stvari



Nisam pitao ima li veze sa MM, ne mora niti imati, vec sam gledajuci malo materijal o grali, templarima, excaliburu i nacistima više put naišao na ovaj naslov, pa reko dal valja knjiga... A poznato mi je da citaš te stvari.

A što se tice širine, tako je valjda i sa svakim serijalom koji ide unedogled i nema kraja.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/01/2006 : 09:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Pa, Merlina.



A možda i Vivian, sad sam pogledao u MM "Vitez Orlando", tamo je neka curica koja se zove Vivian, kad se Martin nalazi u Avalonu i gdje Java dobiva Orlandovu Durlindanu.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/01/2006 : 10:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay
Nisam pitao ima li veze sa MM, ne mora niti imati, vec sam gledajuci malo materijal o grali, templarima, excaliburu i nacistima više put naišao na ovaj naslov, pa reko dal valja knjiga... A poznato mi je da citaš te stvari.




pa svakako ti je ok knjiga za procitati
imaš tu povijest templara, katara, itd
a gral ovdje nije pehar, vec /navodna/ Isusova krvna linija
jer autori fino polaze od pretpostavke da nije zapravo "san graal" vec "sang real" (kraljevska krv)
uglavnom, masonske fore
koje je kasnije iskoristio Dan Brown u megahitu Da Vincijev kod

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/01/2006 : 10:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by DeeCay
Nisam pitao ima li veze sa MM, ne mora niti imati, vec sam gledajuci malo materijal o grali, templarima, excaliburu i nacistima više put naišao na ovaj naslov, pa reko dal valja knjiga... A poznato mi je da citaš te stvari.




pa svakako ti je ok knjiga za procitati
imaš tu povijest templara, katara, itd
a gral ovdje nije pehar, vec /navodna/ Isusova krvna linija
jer autori fino polaze od pretpostavke da nije zapravo "san graal" vec "sang real" (kraljevska krv)
uglavnom, masonske fore
koje je kasnije iskoristio Dan Brown u megahitu Da Vincijev kod



"Prema Katolickoj enciklopediji, nakon što je ciklus poema/novela o Gralu bio dobrano rasprostranjen, kasniji srednjovjekovni pisci izmislili su lažnu etimologiju za sangreal kao alternativno ime za "Sveti Gral". Fino navode kako noviji spisatelji vole koristiti tu poveznicu za kreiranje svojih teorija... Imaš to doma?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/01/2006 : 11:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
misliš svetu krv, sveti gral?
nemam

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 09/01/2006 : 18:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by prozirna senka

Pa, Merlina.



A možda i Vivian, sad sam pogledao u MM "Vitez Orlando", tamo je neka curica koja se zove Vivian, kad se Martin nalazi u Avalonu i gdje Java dobiva Orlandovu Durlindanu.

Wealth beyond measure, outlander...

Axa, a moze bit i Lilijan, Una ili Dzim O'Danan...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/01/2006 : 10:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Jucer pogledao Boormanov "Excalibur" koji je raden po knjizi Thomasa Malloryja "Arthurova smrt" iz 15. st. (danas pythonovci i gral!:))
Ukratko, Merlin je dio Zmaja, Arthur je sin Igrayne i Uthera Pendragona kojeg je Uther zaceo pretvorivši se u lik Lorda Cornwalla ili Tintagela (muža od Igrayne). Zakonita kcer Igrayne i Cornwalla je Morgana, što cini Arthura i Morganu Le Fey polubratom/polusestrom. Nadalje, Morgana je poseksala svog polubrata Arthura iz cijeg se cina rodio Mordred koji je ozlijedio Arthura u bitci kod Comlanna. A Artura vilenjakinje odvele u Avalon...
Perceval je morao proci teško iskušenje na rubu smrti da bi spoznao i pribavio gral. Takoder, vidimo dualnu prirodu Merlina, veli, u svakom se nalaze dobro i zlo (i to ondje gdje ga najmanje ocekuješ), a Morgana mu je bila pripravnica dok ga nije izdala.

Mac u kamenu:


Merlin i baby Arthur:


Nadohvat gralu:


Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 11/01/2006 : 14:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Nema veze s mitologijom MM, ali tu se skuplja živopisna rulja, pa:

Da li je netko citao roman "Fatherland" od Roberta Harrisa? Gdje se može kupiti, jer je izdanje iz 1997. pa u našim super knjižarama kažu da "možda u antikvarijatu..." To je krimi roman u fikcijskoj Nazi Njemackoj koja je pobijedila u 2. svjetskom ratu...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 11/01/2006 : 21:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Uskoro bi trebao izaci (ako vec nije) na kioscima DVD (uz jutarnji, i think) national geografica "Potraga za Svetim Gralom".

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/01/2006 : 22:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
DeeCay:

"Excalibur, mac kralja Arthura" mi je najdraži film na tu temu i gledao sam ga više puta jer ga imam na VHS-u. Na njega se odlicno može nadovezati film "Kralj Arthur" koji se je pojavio na DVD-u prije godinu dana, koji je sa radnjom zapravo hronološki malo prije Excalibura. Odlican film! Nadam se da ste ga svi pogledali.

Grad Stripova, vješanje svakog sata.
Strance dobrodošao...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/01/2006 : 10:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Nema veze s mitologijom MM, ali tu se skuplja živopisna rulja, pa:

Da li je netko citao roman "Fatherland" od Roberta Harrisa? Gdje se može kupiti, jer je izdanje iz 1997. pa u našim super knjižarama kažu da "možda u antikvarijatu..." To je krimi roman u fikcijskoj Nazi Njemackoj koja je pobijedila u 2. svjetskom ratu...



Tomica, pa to ti je obicna beletristika, mi ovdje govorimo o povijesno podruprtim cinjenicama o nacistickom okultizmu i macevima kralja Arthura

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 12/01/2006 : 11:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Pa, jel vrijedi nabaviti?!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/01/2006 : 11:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Film s Rutgerom Hauerom:
http://www.imdb.com/title/tt0109779/
A mislim da sam negdje vidio da ce neki istaknuti redatelj raditi novi remake (možda Spielberg?)

Gledao sam ga davno i nije ništa posebno, no interesantno je zamisliti što bi bilo kad bi nacizam pobijedio... Knjigu nisam citao. Tu infomaciju ce ti morati dati neko drugi.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
943 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 15/01/2006 : 15:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message

Maloprije sam dovrsio ponovno citanje Maca kralja Artura i Tajne Stounhenga, i opet se po ko zna koji put odusevio. Stvarno je velika steta sto jedan ovakav strip nije uspio u USA (cini mi se da je tamo objavljena upravo ova epizoda), jer Castelli ali ocigledno i Bonelli imaju sta ponuditi svjetskoj strip sceni.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/01/2006 : 15:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Jucer pogledao Boormanov "Excalibur" koji je raden po knjizi Thomasa Malloryja "Arthurova smrt" iz 15. st. (danas pythonovci i gral!:))
Ukratko, Merlin je dio Zmaja, Arthur je sin Igrayne i Uthera Pendragona kojeg je Uther zaceo pretvorivši se u lik Lorda Cornwalla ili Tintagela (muža od Igrayne). Zakonita kcer Igrayne i Cornwalla je Morgana, što cini Arthura i Morganu Le Fey polubratom/polusestrom. Nadalje, Morgana je poseksala svog polubrata Arthura iz cijeg se cina rodio Mordred koji je ozlijedio Arthura u bitci kod Comlanna. A Artura vilenjakinje odvele u Avalon...
Perceval je morao proci teško iskušenje na rubu smrti da bi spoznao i pribavio gral. Takoder, vidimo dualnu prirodu Merlina, veli, u svakom se nalaze dobro i zlo (i to ondje gdje ga najmanje ocekuješ), a Morgana mu je bila pripravnica dok ga nije izdala.

Mac u kamenu:


Merlin i baby Arthur:


Nadohvat gralu:


Wealth beyond measure, outlander...


ovaj sam film prvi puta gledao u kinu na zagrebackoj kustosiji sa svojim ujakom kod kojeg sam bio u posjeti. mene je film stigmatisao za zivota i danas kada ga gledam jos uvijek osjecam isto a sjecam se i ujakovog komentara negdje sat prije kraja filma..."ma oce vise krepat pizda mu materina" sveet memories

the chase is better than the catch
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000