forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 zanimljiv logicki problem Dylana Doga
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 10/01/2005 : 22:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
U jednom gradu živi covjek koji istražuje nocne more svima koji ne istražuju nocne more sami sebi. Za to naplacuje 50 funti dnevno plus troškovi.

Grad je London.
Covjek koji istražuje nocne more svima koji ne istražuju nocne more sami sebi je Dylan Dog.

E pa u cemu je problem?

Maleni zadatak za analiticare i prave dilandog fanove. Onome ko uspješno pojasni rješenje, dodjeljujem titulu Dilandogus Benedictus Superior.

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/01/2005 : 22:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Zato sto je Dylan bog,doslovno.


"I love fucking zombies. Wait, that doesn’t sound right..."
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 10/01/2005 : 22:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Problem je u tome brije li brijacc samoga sebe.

mcn

Q STRIP i DZZEPNI Q na svim kioscima! *** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 10/01/2005 : 22:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
hehe, macan je Dilandogus Benedictus Superior Minor
no i dalje traje nadmetanje za titulu Dilandogus Benedictus Superior Major... za one koji detaljno pojasne

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 10/01/2005 : 23:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Problem je u tome da on nije istrazio svoje nocne more. Mozda zato jer bi si onda morao naplacivati 50 funti + troskove?

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/01/2005 : 09:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Vidim Stinky, opet zadireš u tajanstvena polja logike. To s britvom i ko brije brijaca logicki je problem za koji ne znam dal je uopce riješen...
KO ce riješiti problem ako forum ne podržava kvantifikatore?

Evo tebi jedan uopceni problem:
Sve ptice lete.
Pingvin je ptica.
Pingo je pingvin.
Pingvini ne lete.
Svinja nije ptica.

Na temelju zadanih pretpostavki zakljuci da li svinje lete?

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 11/01/2005 : 11:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
Problem je u tome što bi Dylan Dog za istraživanje nocnih mora trebao naplacivati 50 funti plus troškovi PO NOCI,a ne dnevno.

A ovo sa svinjama ne znam :))

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 11/01/2005 : 12:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Dylan Dog istražuje nocne more svojim sugradjanima i to naplacuje 50 funti dnevno + troškovi.
A Dylanove nocne more (a samim time i svoje vlastite) istražuje Sclavi a on za to naplacuje nekoliko tisuca eura po epizodi!

and I smelt her burning flesh... her rotting bones... her decay
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 11/01/2005 : 12:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by realist

Problem je u tome što bi Dylan Dog za istraživanje nocnih mora trebao naplacivati 50 funti plus troškovi PO NOCI,a ne dnevno.

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.



Ukrade mi rijeci iz usta.

"...nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stecak na kome Bosanac kleci i moli. Na kom je prikazan kao sužanj." M.Krleža

Go to Top of Page

wiz
Advanced Member

Slovenia
5487 Posts

Member since 20/10/2003

Posted - 11/01/2005 : 15:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send wiz a Private Message
Zato jer bi bilo nemuguce da sam sebi razlozi svoje more...njegove more bi mogao da mu razlozi jedino Xabaras.

_____________________
Hundreds F Vampires!
Go to Top of Page

Car-kolekcionar
Senior Member

Croatia
1463 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 11/01/2005 : 15:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Car-kolekcionar's Homepage  Send Car-kolekcionar a Private Message
Problem je kaj drugima naplacuje a sebi ne...

dinok@email.htnet.hr

You only get one shot, do not
miss your chance to blow
cause opportunity comes
once in a lifetime...yo

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/01/2005 : 16:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
hehe, sve valjana zakljucivanja, ali niste se primakli problemu zašto uopce Dylan Dog ima logicki problem
realist je prokužio interesantan lingvisticki problem, no to nije problem broj jedan koji muci Dylana Doga
kiky je donio dva suda, jedan ispravan, a jedan ispravan ili lažan
maximus je briljantno zakljucio, ali nije se time primakao tituli
car je u suprotnosti s maximusom
a wiz je u suglasnosti s kikyjem
deecay se vještom retorikom genijalno pokušava probiti do titule... fak kvantifikatore, pojašnjenje se može i mora pokazati slovima koje forum podržava (inace, zakljucujem da svinje lete unatoc greški u problemu; plus toga tu se rješavaju samo logicki problemi DD ili eventualno Zagora... makar letece svinje se i pojavljuju u DD u Zvijer iz pecine, valjda si na to mislio:)))))))

a pošto je problem stvarno zajeban, evo pomoc
Dylan Dog ili istražuje nocne more sam sebi ili ne istražuje. Dalje vam je lako prokužiti njegov logicki problem koji mu ne da mira ni u jednom trenutku, pa stoga sve one zavrzlame, ne zna se jel ima 30 ili 300 godina, jel mu Morgana majka ili ljubavnica, jel mu Xabaras otac ili ne itd... Sclavi je uvidio taj logicki problem koji jebe DD, pa je lijepo digao ruke od svega i otišao u tri pi... materine, da se nikad više ne vrati i ne napiše nijedno slovo u serijalu.



ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 11/01/2005 : 16:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
Mmmm...to bi bio moj sljedeci pokušaj ;p

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/01/2005 : 18:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
hej realist, pa nije gotovo
znaci, pocetak je

Dylan Dog ili istražuje nocne more sam sebi ili ne istražuje.

a dalje vam je lako prokužiti njegov logicki problem koji mu ne da mira ni u jednom trenutku itd.

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 11/01/2005 : 19:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Dilan Dog je nocna mora!
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 11/01/2005 : 19:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Dylan Dog istrazuje nocne more samom sebi iz jednostavnog razloga sto on istrazuje nocne more svima koji ne istrazuju nocne more za 50 L + troskovi,posto on ne istrazuje nocne more samom sebi a posao mu je da istrazi nocne more svima koji ne istrazuju nocne more samom sebi znaci ipak da Dylan istrazi nocne more samom sebi za 50 L + troskovi.

Porter
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/01/2005 : 19:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
porter je (trenutno) najbolji i dobiva titulu Dilandogus Benedictus, za kompletnu titulu (Dilandogus Benedictus Superior Major) mora ipak finalizirati zapocetu analizu da bi se otkrilo zašto DD uopce ima logicki problem

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Car-kolekcionar
Senior Member

Croatia
1463 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 11/01/2005 : 19:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Car-kolekcionar's Homepage  Send Car-kolekcionar a Private Message
Dylan Dog radi nocne more.

dinok@email.htnet.hr

You only get one shot, do not
miss your chance to blow
cause opportunity comes
once in a lifetime...yo

Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 11/01/2005 : 19:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Idemo dalje posto smo vec rekli da Dylan istrazuje nocne more samom sebi,dolazimo do zakljucka da Dylan ne istrazuje nocne more samom sebi iz jednostavnog razloga sto Dylan istrazuje nocne more samom sebi,posto vec istrazuje nocne more samom sebi onda je nepotrebno da istrazuje nocne more samom sebi jer on se bavi istrazivanjem nocnih mora onih koji ne istrazuju nocne more sami sebi.

Pomoci Dylano mozemo Hamletovski:istraziti ili neistraziti ili jos bolje Kokos ili jaje?

Porter
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/01/2005 : 20:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Porter postaje Dilandogus Benedictus Superior
za kompletnu titulu preostaje samo finalna umna kontrakcija, do cega nas dovodi ovakva nalaiza u odnosu na pocetnu pretpostavku

i tada ce svima biti jasno što muci Dylana Doga i zašto je Sclavi odustao od njega (nakon što mu ni elektrošokovi nisu pomogli da nade rješenje kako bi olakšao muke Dylanu Dogu)

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Car-kolekcionar
Senior Member

Croatia
1463 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 11/01/2005 : 21:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Car-kolekcionar's Homepage  Send Car-kolekcionar a Private Message
Porter je nenadmasiv.

dinok@email.htnet.hr

You only get one shot, do not
miss your chance to blow
cause opportunity comes
once in a lifetime...yo

Go to Top of Page

zeraprinc
Average Member



Serbia
977 Posts

Member since 03/02/2004

Posted - 11/01/2005 : 21:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit zeraprinc's Homepage  Send zeraprinc a Private Message
Ja uopshte nisam ni znao da postoji problem u svemu gore navedenom. :0)

Ne mozesh leteti sa orlovima, ako sve svoje vreme provodish sa curkama!
Go to Top of Page

wiz
Advanced Member

Slovenia
5487 Posts

Member since 20/10/2003

Posted - 11/01/2005 : 23:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send wiz a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

letece svinje se i pojavljuju u DD u Zvijer iz pecine, valjda si na to mislio:)))))))



ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih



dva puta se pojavljuje svinja, jednom leteca, a jednom ovaka...





_____________________
Hundreds F Vampires!
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/01/2005 : 23:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
To je pink floyd referncija.

"I love fucking zombies. Wait, that doesn’t sound right..."
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/01/2005 : 23:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
dylan dog ima veze sa svinjama, ali njegov najveci problem je ono što nas interesira
ceka se deecay (koji valjda ugraduje kvantifikatore da bi iskazao problem, koji je porter 6 osmina vec analizirao))

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Deckard
Starting Member

Slovenia
36 Posts

Member since 20/12/2001

Posted - 12/01/2005 : 08:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Deckard's Homepage  Send Deckard a Private Message
Pa zaklju#269;ak je u tome, da DD nema kome napla#269;ivati, pa ne može platiti kiriju, pa #269;e ga baciti iz Craven Road 7, a bez toga Dylana nema.

Da sam ja autor DD, i ja bih digao ruke od ove nemogu#269;e zavrzlame...



------------

www.geocities.com/Freck0/index1.html = Partizanska Eskadrila home page

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000