forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Veoma popularno ali - ide na zivce
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/01/2005 : 15:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Toto

Mislim da je nesporazum nastao oko toga sta kome strip zapravo znaci.
Moje je misljenje da je 95% stripova (kao i filmova i druge produkcije pop-kulture)jeftina zabava, namjenjena klincima. Sto je sasvim OK - za klince. Kad klinci porastu, traze vise od toga, pa ili A)prestanu citati stripove (na zalost najcesce), ili B)pocinju citati onih 5% stripovske produkcije, koja tezi nekoj visoj kvaliteti. Ili C)ostanu i dalje na mentalnom nivou klinaca i adekvatno se ponasaju.
Ovde imamo dakle sukob citalaca tipa B i C. Ostaje nam nada da tip C s vremenom sazrije u tip B (a nedajboze u tip A).
(A ako su Stinky&Co. slucajno jos klinci, imaju pravo da vole sto vole i da pljuju po svemu drugom. To je povlastica mladosti.)

p.s. Na ovom forumu ima citatelja raznih, pa su sukobi neminovni, i(ako ne predju granice dobrog ukusa)sasvim dobrodosli i produktivni. Ipak ne zaboravimo sta nam je svima zajednicko: Svi mi volimo strip.

Toto



toto, upotrijebio si previše teksta da kažeš samo jednu stvar tocno, a to je "nesporazum što kome strip zapravo znaci"
ostatak ti je predvidljiva isprazna umišljena klasifikacija
da ti možda ne težiš "višim" stripovima:))) (kao i svi drugi robovi intelekta kojim stružu po dnu)

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/01/2005 : 15:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ono sto mi je smijesno sto nikako ne mogu povezati ove tvoje postove Stinky sa tvojom osobom, onakvog kakvog te znam in real life. Po ovome sto je ovdje napisano, rekao bi da se to neki klinac preserava buneci se protiv autoriteta.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/01/2005 : 15:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
jurica, zaboli me što govore suvremene teorije umjetnosti
iako si u biti dobro rekao (no do toga možeš doci i sam, bez da cuješ suvrmene itd)

a mcn-a sam spomenuo jer je nastupao cesto onako "s visoka" (ti naravno možeš imati drukcije videnje stvari)

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/01/2005 : 15:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
markos, onda me ustvari ne poznaš
mi jesmo razliciti, ti držiš do, nazovimo, "društvene vrijednosti" i "oficijalnih" stvari, i nemam ništa protiv toga
cak si mi vremenom postao bolji, ustvari potpuno ok tip, iako sam ispocetka mislio da si pomalo preserator
ni ovdje nemam ništa protiv toga da misliš i vidiš stvari kako ih vidiš
inace, autoriteti mi ne znace puno, ali ovdje nije stvar u tome, vec onome protiv cega cu se vjecno buniti - pogrešnih vrijednosti

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/01/2005 : 15:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Ma samo se ti buni Stinky, ja se ionako vrlo vecinski slazem sa tobom, ali nemoj to s visoka, kao sto si predbacivao Macanu. :)

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/01/2005 : 15:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
"drustvenih vrijednosti"? nemam pojma na sto mislis. "oficijelne stvari" - tu mislis na moj antipiratski stav?
Autoriteti? Autoriteti mi znace utoliko sto cu njihovo misljenje pazljivije poslusati i njihove preporuke vjerojatno poslusati. Ali to ne znaci da ce nam se stavovi na kraju poklapati. Ja i mcn se npr. razilazimo u stavovima oko puno stripova koje je on meni preporucio i obrnuto. A opet, u nekim se i slazemo. Meni je to super. Neki su mi se svidjeli, neki ne, i sto se mene tice, ja sam na dobitku, jer sam ipak dobio nesto dobro.

Pogresne vrijednosti? Velike rijeci. Definiraj pogresno. Isto kao definirati npr. normalno.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/01/2005 : 15:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
max, jedna od mogucnosti može biti da sam bio stekao pogrešan dojam
no, prema nastavku stvari izgleda da nisam i barem je situacija doprinjela jasnoci stvari
drago mi je zbog toga, jer volim istinu

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/01/2005 : 16:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
za markosa
mislim na to npr. da ti je drago što je, recimo, macan clan foruma, jer je on u nekom miljeu poznat. Pri tome ne mislim da je loše što ti je to drago, ni da ti ne treba biti drago, vec onaj osjecaj (moj) da ti je maaalo draže što je mcn clan foruma nego neki xy. Meni su u inicijalnom stanju i mcn i xy jednako dragi, jer ih ne poznam, a to što je mcn poznatiji, ne znaci mi ništa. Vremenom i svojim postupcima pocinju mi se razlikovati ta dva po "dragosti" (xy ne znam, a mcn mi uopce nije drag, naprotiv:))))

Evo, možeš shvatiti što želim reci, na ovoj paraboli

Što se tice definiranja pogrešnih vrijednosti, u ovom slucaju je to vrlo lako (iako je nekima možda teško luciti stvari, no stvari uvijek treba reci na najednostavniji moguci nacin)
Onome ko nešto, u ovom slucaju umjetnost, izjednacava sa vrijednošcu ljudskog života (pa ma kakav on bio), ocito jedan maleni dio mozgalice otišao je u tri picke materine i ne može više se snalaziti primjereno u vremenu i prostoru

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
792 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 20/01/2005 : 16:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
Ne znam gdje je to Macan nadmeno i s "visoka" govorio o stripu. Nisam prisustvovao predavanju na ovogodišnjem CRŠu, ali kroz pracenje strip scene stekao sam dojam da je Macan upravo zagovarac Bonelijevih ( i svih drugih ) stripova. Da je stinky pratio hrvatsku strip scenu devedesetih, mogao je svjedociti žešcim raspravama izmedu Macan i Zimonica koji su zagovarali potpuno suprotna stajališta naspram stripa. Zima je zagovarao "elitizaciju" stripa, zatvaranje u galerije i slicno, dok je Macan zagovarao izdavanje svega i svacega, stvaranje široke baze citatelja od kojih ce kasnije 10 ili kao što Toto kaže 5 %, preci na ozbiljnije stvari. Mene je uvrijedio stinkyev stav da se oni koji misle da su Bonelijevi stripovi "niži" ( što i ne mislim, jer citam Kena, Nathana, Dylana, ali ipak - vecina je bezveze ), ustvari preseravaju, glume i podlozni su pomodnim utjecajima "kao nekih poznatih faca".
Go to Top of Page

Watashi
Senior Member

Croatia
1382 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 20/01/2005 : 16:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Watashi's Homepage  Send Watashi a Private Message
Ne kuzim sto tocno ljudi imaju protiv trasha. Evo na primjeru filmova, ja sam ko djete volio akcijske filmove, al sam u pubertetu zakljucio da je to sve glupo i nerealno i gledo samo jako pametne filmove. Danas nemam zivaca za gledat nekaj prepametnog, vazno mi je da ima puno mrtvih, nesto explozija i neke sise i ja sam sretan ko pilich :P

"I don't think God put me on this planet to judge others. I think he put me on this planet to gather specimens and take them back to my home planet."
--Jack Handey
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/01/2005 : 16:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Mene nerviraju jedino oni ljudi koji dizu u nebesa nesto cemu nemaju pojma. Npr. ima ih koji ce uvijek reci da je Corto fantastican strip, a da ga nisu ni procitali. Mislim da je na takve Stinky mislio. Velike poznavatelje koji su procitali par stripova, ali su zato detaljno proucili sto drugi misle o stripovima.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/01/2005 : 16:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
cortomaltese, ako se prepoznaješ medu preseratorima, glumcima i povodljivcima, onda ceš se uvrijediti
no, ti možeš misliti kako hoceš i odgovoriti ovako kako si odgovorio, a da se ne poubijamo ti i ja
medutim, kad izravno odgovoriš glupošcu i mržnjom, to ce se rasplamsati dalje

to što te je moj stav uvrijedio, a tu ja ne mogu puno, to je do tebe... ja ga necu promijeniti (jer ne mislim da sam nešto loše napravio, tebi ili bilo kome drugome)

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Toto
Starting Member

Vatican City
83 Posts

Member since 12/01/2004

Posted - 20/01/2005 : 16:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Toto a Private Message
quote:
toto, upotrijebio si previše teksta da kažeš samo jednu stvar tocno, a to je "nesporazum što kome strip zapravo znaci"
ostatak ti je predvidljiva isprazna umišljena klasifikacija
da ti možda ne težiš "višim" stripovima:))) (kao i svi drugi robovi intelekta kojim stružu po dnu)


Aha, Stinky, ti si izgleda po mojoj umisljenoj klasifikaciji tip C...

Usput, sorry, nikako ne mogu da te shvacam ozbiljno, jer te stalno zamisljam kao Stinkya iz HATE(Peter Bagge)(ups, to mora da je za tebe jedan od "visih" stripova...)

Toto, rob intelekta
Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/01/2005 : 16:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
moze li ovdje itko definirati pojam "diareja"?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/01/2005 : 16:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
toto, ti si tip D - onaj koji uronjen u septicku jamu istisne onoliko govana koliko prividno izgubi na težini... a da toga nije ni svjestan:))

inace, zabavniji su mi ovakvi nacini "prepucavanja". Tu se mogu razmahati.

stinky, fanaticni biskupski nuncij iz gdanjska

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/01/2005 : 16:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

za markosa
mislim na to npr. da ti je drago što je, recimo, macan clan foruma, jer je on u nekom miljeu poznat. Pri tome ne mislim da je loše što ti je to drago, ni da ti ne treba biti drago, vec onaj osjecaj (moj) da ti je maaalo draže što je mcn clan foruma nego neki xy. Meni su u inicijalnom stanju i mcn i xy jednako dragi, jer ih ne poznam, a to što je mcn poznatiji, ne znaci mi ništa. Vremenom i svojim postupcima pocinju mi se razlikovati ta dva po "dragosti" (xy ne znam, a mcn mi uopce nije drag, naprotiv:))))


Meni je drago sto je macan tu zato jer on itekako ima sto za reci na temu oko koje je ovaj forum pokrenut, a to su stripovi. Covjek je insider, u stripu je sudjelovao takoreci u svim mogucim ulogama, od fana do scenarista, crtaca, novinara, urednika, prevoditelja, prodavaca i izdavaca. Sve. Normalno da mi je drago sto je tu, isto kao sto bi mi bilo drago da su tu i ostali autori, i to ne zbog mene osobno, jer ja od toga nemam neke osobne koristi, nego zbog svih nas. Pustaju nas malo u svoj carobni svijet, to je ipak nesto sto je svima nama zanimljivo, bar mislim. S druge strane, imas X clanova foruma za koje mi uopce nije jasno sto rade tu, jer nisu npr. ostavili nijedan post van svastare/burze. I sad, kako da mi macan ne bude drazi od nekog od tih? Macan ima ono nesto sto prepoznajem u sebi i u jos dosta meni dragih ljudi sa ovog foruma, ima STRAST prema stripu. Koliko god se ti tome smijao i koliko god ti to zvucalo pateticno, ali to je tako. na mene takvo nesto djeluje izrazito stimulativno. Sto mislis zasto i dalje radim ovaj sajt? Da nema te strasti, davno bi to sve propalo...

quote:
Originally posted by stinky
Onome ko nešto, u ovom slucaju umjetnost, izjednacava sa vrijednošcu ljudskog života (pa ma kakav on bio), ocito jedan maleni dio mozgalice otišao je u tri picke materine i ne može više se snalaziti primjereno u vremenu i prostoru


Odakle ti ovo?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/01/2005 : 17:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Mislim da se to odnosilo na onaj jedan Macanov post.


Edited by - Maximuss on 20/01/2005 17:32:04
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 20/01/2005 : 17:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Bas mi zao sto se ovo dogodi,zao mi zbog stinkya i mcn-a posto su oba covjeka obrazovana,inteligentna,duhovita ali jegiba kad su svi kolekcionari najosjetljiviji ako im se dirne u ono sto vole.
Strip,strip !!!
Haj barem me tjesi sto sakupljam i volim stripove pa nekako lakse mogu razumjeti konflikte stripofila.
Jos da me nisu ledja uhvatila,jedva sam uspio prelistati ovih 6 stranica.

Porter
Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 20/01/2005 : 18:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
quote:
Originally posted by stinky
Meni su u inicijalnom stanju i mcn i xy jednako dragi, jer ih ne poznam, a to što je mcn poznatiji, ne znaci mi ništa.



Bas me zanima bi li ti jednako "ne znacilo nista" da se Ferri osobno prikljuci forumu i krene diskutirati. I bi li jednakovrijedno tretirao Ferrijeve odgovore kao i one od "osobe XY"?
Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/01/2005 : 18:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
ja bih bio impresioniran da se na forumu pojavi zlatno tele i obracao bih se samo uz puno strahopostovanja.
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/01/2005 : 18:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
quote:
Originally posted by Porter


Jos da me nisu ledja uhvatila,jedva sam uspio prelistati ovih 6 stranica.

Porter



Nadji neku zgodnu Svedjanku da te izmasira, odmah ce ti proci. A ima ih, hvala Bogu...

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/01/2005 : 19:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
melina, hahaha
totalno si fulala, jer mi ferri nikad nije bio nešto (a to se jasno moglo vidjeti kroz moje postove na forumu)
ajde da si rekla bukowski, onda bi tvoje pitanje bilo zajebanije
no, da ti zadovoljim znatiželju, cak da se i stari majstor ukljuci (posthumno) na forum, tretirao bih njegove komentare istim mjerilom kao i bilo cije druge (naravno, bilo bi mi drago raspravljati se sa tipom o kojem sam kroz njegovo pisanje zakljucio da "kuži stvari"; svejedno ga ne smatram vrijednijiom ni od kog drugog, pa ni pomenutog xy; tu mi igraju neke druge vrijednosti, koje tek upoznavanjem covjeka dohvatiš; zadovoljna?)

PS - ja se ne kunem u bonellija (iako su to stripovi koji me najviše zabavljaju), ko što svi vi "visoki stripaši" mislite da zakljucujete, ali protiv egoizma i nadmenosti dobro dode i stari bonelli, on sve sreže na mjeru;)

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Toto
Starting Member

Vatican City
83 Posts

Member since 12/01/2004

Posted - 20/01/2005 : 19:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Toto a Private Message
quote:
moze li ovdje itko definirati pojam "diareja"?


Evo ja cu:
Diareja je strip album Tomaza Lavrica (izdato2003, 550 strana)
Paznja! Spada u "intelektualne" stripove!

Toto
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/01/2005 : 19:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
markos, meni ne trebaš objašnjavati i ispricavati se da li ti je ovaj ili onaj draži
samo sam ti ukazao na ono u cemu smo razliciti
poštujem tvoju opsesiju stripom (pa ma koliko mi to neobicno bilo), ja sam drugacije zaluden stripom (ili filmom ili knjigom ili dizanjem utega ili bacanjem kamena u mokru zemlju)
ne poštujem uzdizanje neceg do božanstva i omalovažavanje

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/01/2005 : 19:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by zosko

ja bih bio impresioniran da se na forumu pojavi zlatno tele i obracao bih se samo uz puno strahopostovanja.



ja ne bih bio impresioniran cak i da se na forumu pojavi zlatno tele... možda jedino da se pojavi cisti (filigranski) ludak

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000