forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bonelli u Ceškoj republici
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 23/01/2005 : 14:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Evo prijevoda još jedne recenzije. Radi se o epizodi Nathana Nevera, u originalu broj 111 (hvala Bardho!), a pošto ce se ta epizoda tko zna kad pojaviti kod nas, evo mali uvid u to kakve nas price u buducnosti ocekuju...

NATHAN NEVER – EKSPERIMENT

scenarij; Michelle Medda
crtež; Stefano Casini



Edicija Novy Komiks dovela nam je kvartet popularnih talijanskih strip junaka kuce Bonelli na celu sa horror-stripom Dylanom Dogom. No još jedan strip koji u sebi sadrži elemente horora je takodjer SF Nathan Never. S njime smo se upoznali u prvoj epizodi «Vampyrus», punom asocijacija na slavnoga grofa Drakulu. U ovoj epizodi prednjace ipak SF elementi, no i tu i tamo ponovno zacinjeni horror elementima.
Avanture bivšeg policajca Nathana Nevera, sada clana agencije Alfa, dogadjaju se u 22. stoljecu. Autori su samim time, naravno, nadopunili svijet buducnosti raznim tehnološkim inovacijama, no ujedno se i potrudili zadržati povezanost sa svijetom današnjice. Samim tim elementima buducnosti uspjela se postici atmosfera sutrašnjice i vjerodostojnost mjesta u kojem Nathan obitava. Tako se u ovoj epizodi najveci dio radnje dogadja na Granici. To mjesto se nalazi na Zemlji (koje autor ove recenzije zemljopisno svrstava nedgje izmedju Tajlanda i Vijetnama).
A što se to zapravo dogodilo? Na Granici je u tijeku vjecni rat – protiv sebe stoje tri zaracene strane plus medjunarodne mirovne postrojbe. A upravo jedna od tih mirovnih postrojbi optužena je za brutalni masakr u selu punom nenaoružanih civila… Krunskim dokazom u ovom slucaju je video-zapis masakra iz kamere montirane na kacigu porucnika Kairolisa. Na Nathanu je zadatak da pronadje dokaze o nevinosti doticne mirovne postrojbe. Ne bi se moglo reci da je Nathan odmah spreman dati ruku u vatru za Kairolisa i njegovu ekipu, a na kraju ce se njegov pragmaticni pristup u ovom slucaju pokazati ispravnim…
U medjuvremenu se i Olivia, pravnica i Nathanova suradnica, trudi pronaci dokaze u svrhu oslobadjanja Kairolisa od krivnje na temelju iskaza pojedinca i svjedoka. I upravo kada se cini da su oboje pronašli pravdu, stvari se pocnu stubokom mijenjati i teci nekim drugim tokom.
Scenarist (Michelle Medda) jako dobro vodi Nathana kroz njegovu istragu. Nove informacije i iznenadjenja se naprosto bacaju iznenadno citatelju u lice. Nathan posjecuje Lakh Nang, glavni grad granicne pokrajine, prepuno bitangi i varalica. Istraga ce ga takodjer dovesti u susret sa tajanstvenim odredom partizana (???), gdje ce se sam morati uplesti u bitku, ako želi preživjeti. Polako pocinje i odgonetavati razloge ove medjusobne zavade. Cijela istina ce polako isplivati na vidjelo kada Nathan dodje u kontakt sa sada vec uništenim odredom mirovnih postrojbi. A ono, što ce tada doznati, nece mu se nimalo svidjeti.
Cijeli saržaj ove epizode navodi na razlicita razmišljanja. Uzaludni ratovi i ubijanje, razne tajne, skriveni eksperimenti, defektna djeca, koja umiru po ulicama. Tajne postrojbe sakrivene u gustoj prašumi u krošnjama visokih stabala. Vladini vojnici sa mocnim oružjem koji jednostavno se tu pojave i posjeku ta stabla. Sve u svemu, pomalo jeziva atmosfera buducnosti…





and I smelt her burning flesh... her rotting bones... her decay
Go to Top of Page

Predo
Junior Member



Montenegro
332 Posts

Member since 27/01/2003

Posted - 24/01/2005 : 10:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Predo's Homepage  Send Predo a Private Message
Sestra mi zivi u Pragu i dobice zadatak. Inace cijena je tu negdje oko 2 eura. Koliko se sjecam kada sam bio u avgustu tamo 1 euro - 32 Kc.

P.K.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 24/01/2005 : 11:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
I ja tako racunam, 1 € = 32 CZK, 1 € = 41 SKK

Stara Vienna dobro ime ima, lijepo ime koje znaju svi, al' djevojke na ulicama nicemu ne vrijede, i kriplovi su cesta i svakodnevna stvar, rekoh spasi Bože Österreich
Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
190 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 24/01/2005 : 11:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message
Ici cu ove nedelje u tu prodavnicu da vidim da li jos uvek imaju prva dva broja, i da li mogu da narucim od njih u slucaju da ih nemaju. Javicu ti posle.
Za sve koga to interesuje, kurs EUR (USD) prema slovackoj kruni je:
1 EUR = 39 SKK,
1 USD = 30 SKK,


quote:
Originally posted by prozirna senka

Borise, sada sam bio na slovackom sajtu, i vidim da imaju sva tri Dilana. Cena po primerku je 105 Svk, znaci 315 kruna. Koliko je to u evrima/dolarima i mozes li da ih narucis za mene, ja bih ti svakako poslao pare western unionom. Ceski malkice razumem, mislim da nece biti problema sa razumevanjem... Ipak su tu dve novije epizode, koje na hrvatskom a pogotvu na srpskom necemo skoro citati:(

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!

Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
190 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 24/01/2005 : 11:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message
Mogu, svakako, ali kako sam vec pisao prozirnoj senci, neznam da li jos uvek imaju prva dva broja od svakog. Javicu vam sto najpre budem mogao. U svakom slucaju, nema problema sa dolaskom, rado bi se stobom upoznao, mislim da sam u proslosti stobom vec i nesto razmenjivao (Mister No za Zagora)? Mogu da te sacekem negde u Bratislavi, pa da svratimo do te prodavnice a posle da navratimo kod mene Ili mogu da ti dam adresu prodavnice, koju inace mozes da nades i na njihovoj sranici {brloh.sk odsek Kontakty}. Kako ti je bolje


quote:
Originally posted by SejoSexon

Borise mogu li se stripovi igdje u Bratislavi kupiti? Tamo sam otprilike jednom mjesecno, a Bratislava je samo pola sahata udaljena od Beca, tako da mi ne bi bio problem skoknuti do Bratislave.

Stara Vienna dobro ime ima, lijepo ime koje znaju svi, al' djevojke na ulicama nicemu ne vrijede, i kriplovi su cesta i svakodnevna stvar, rekoh spasi Bože Österreich

Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 24/01/2005 : 12:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Boris

Mogu, svakako, ali kako sam vec pisao prozirnoj senci, neznam da li jos uvek imaju prva dva broja od svakog. Javicu vam sto najpre budem mogao. U svakom slucaju, nema problema sa dolaskom, rado bi se stobom upoznao, mislim da sam u proslosti stobom vec i nesto razmenjivao (Mister No za Zagora)? Mogu da te sacekem negde u Bratislavi, pa da svratimo do te prodavnice a posle da navratimo kod mene Ili mogu da ti dam adresu prodavnice, koju inace mozes da nades i na njihovoj sranici {brloh.sk odsek Kontakty}. Kako ti je bolje


quote:
Originally posted by SejoSexon

Borise mogu li se stripovi igdje u Bratislavi kupiti? Tamo sam otprilike jednom mjesecno, a Bratislava je samo pola sahata udaljena od Beca, tako da mi ne bi bio problem skoknuti do Bratislave.

Stara Vienna dobro ime ima, lijepo ime koje znaju svi, al' djevojke na ulicama nicemu ne vrijede, i kriplovi su cesta i svakodnevna stvar, rekoh spasi Bože Österreich



Javicu ti se cim budem isao privatno u Bratislavu posto nemam puno slobodnog vremena kada idem poslovno pa mozemo izaci na pice, a ja ti mogu donijeti par njemackih stripova.

Stara Vienna dobro ime ima, lijepo ime koje znaju svi, al' djevojke na ulicama nicemu ne vrijede, i kriplovi su cesta i svakodnevna stvar, rekoh spasi Bože Österreich
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 24/01/2005 : 16:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Boris

Ici cu ove nedelje u tu prodavnicu da vidim da li jos uvek imaju prva dva broja, i da li mogu da narucim od njih u slucaju da ih nemaju. Javicu ti posle.
Za sve koga to interesuje, kurs EUR (USD) prema slovackoj kruni je:
1 EUR = 39 SKK,
1 USD = 30 SKK,


quote:
Originally posted by prozirna senka

Borise, sada sam bio na slovackom sajtu, i vidim da imaju sva tri Dilana. Cena po primerku je 105 Svk, znaci 315 kruna. Koliko je to u evrima/dolarima i mozes li da ih narucis za mene, ja bih ti svakako poslao pare western unionom. Ceski malkice razumem, mislim da nece biti problema sa razumevanjem... Ipak su tu dve novije epizode, koje na hrvatskom a pogotvu na srpskom necemo skoro citati:(

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!



Hvala unapred za trud.

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000