forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 "Moro" D.O.O
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 09/02/2005 : 22:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
System, odnosno Moro (što je, ako se ne varam, prezime glavnog benefactora Systema) svakako nece izdavati Marti Misteriju, jer bi za to morali da kupe prava od SAF-a, što oni ili ne mogu, ili ne žele. Osim ako se nešto nije drasticno promenilo po tom pitanju u poslednjih šest meseci, a koliko znam, nije.

Što nas ostavlja sa MV, KP, Julijom, JS-om i Geom. A kako System jelte vec objavljuje MV i vec su se pojavile glasine na forumu da ce ici u HC varijanti, ostaje samo pitanje - od kog broja, i na šta ce to liciti.

ubr, Zlatko, onako, nisi fer. Il' cuti, il' pricaj, nemoj samo da daješ teasere... :/

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 09/02/2005 : 22:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by zmcomics

quote:
Originally posted by plavi

Rado bi ja,Zlatko,al` plasim se da ce onda neko ocinkariti mene!
Reci ako znas koji strip je u pitanju,ionako cu ja za koji dan saznati i ispisati....



Ma nemas frke, rekao sam ja njima da cu traziti "Insajdera" za primerke
Hej, pusticu tebe da im javis za desetak dana, ja radim u izdavastvu i nije posteno da pustam informacije o tudjim izdanjima za koje znam iz privatnog razgovora. I ovako me, otkada radim u Marketprintu, ljudi zaobilaze sa informacijama, valda plaseci se da cu odmah da propricam pa ne smem da prokockam necije poverenje zbog jednog posta.

Mozda, ako mi neko kaze (jer me svi izbegavaju sa informacijama) datum kada krece piratski Zagor (od prvog broja), budem dobre, cinkaroske, volje
Ovo se zove pustanje buva i buvica, te skretanje sa teme




A ja tebe jos jednom pitam, dobiste li skenove poslednja dva MM Voza? I ide li skoro u Stripoteci i treca epizoda Doktora Misterije. Nije je bilo poodavno, a ona uvek ide ispred francuza, italijana, hrvata... Svetska premijera ebo te Ili je i to uistlblouing

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 09/02/2005 : 22:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by zosko

nesto sam nacuo, iz dosta pouzdanih izvora, da je u pripremi mm za kolekcionare. sad jel' to to, neznam.


Valjda ce iz novog izdanja izbaciti Djila!

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr

Koje? Zar Djila da izbace? Ne, ne, sve lepo ispocetka, pa kad ispucaju i Djila i Price sa Divljeg zapada i Belu i Bronka, da se bace na Gregorija, Brendona, Dzuliju... Nista lepse od izdanja sa 196 strana!!!

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 09/02/2005 : 22:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

System, odnosno Moro (što je, ako se ne varam, prezime glavnog benefactora Systema) svakako nece izdavati Marti Misteriju, jer bi za to morali da kupe prava od SAF-a, što oni ili ne mogu, ili ne žele. Osim ako se nešto nije drasticno promenilo po tom pitanju u poslednjih šest meseci, a koliko znam, nije.

Što nas ostavlja sa MV, KP, Julijom, JS-om i Geom. A kako System jelte vec objavljuje MV i vec su se pojavile glasine na forumu da ce ici u HC varijanti, ostaje samo pitanje - od kog broja, i na šta ce to liciti.

ubr, Zlatko, onako, nisi fer. Il' cuti, il' pricaj, nemoj samo da daješ teasere... :/

--
"To me, my board!"



i eto glas realnosti
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 10/02/2005 : 11:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
ja se ipak nadam da je rec o necemu novom
bilo je nekih prica o dvojici novih junaka sa strane SC
što se MV tice želeo bih da se nastavi sa istom opremom i istom cjenom

ili strip ide u ilitizam?
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 10/02/2005 : 12:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
A bas. Kako je krenulo, jos malo pa ce nam govorit da smo snobovi, jer skupljamo stripove.

Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 10/02/2005 : 14:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Sigurno je da nece kretati sa novim Bonelli junacima.
Sve je Djole gore rekao... radi se o MV sigurno.

Zagor je najveci gej!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/02/2005 : 18:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Djole
--
"To me, my board!"



To ti je iz Silver Surfera, perhaps?

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/02/2005 : 18:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Tako ga ceniš, a? ;)

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/02/2005 : 18:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

dobro sad, uobicajeno je da se kod produkcije novog stampanog izdanja dizajneru i stampariji predoce druga slicna izdanja, ukazujuci na ono sto bi se zelelo postici - kao dobro resenje, i ono sto bi se, eventualno, zelelo izbeci, promeniti - kao lose resenje. ne verujem da libellus u svojoj pripremi izdanja nije "gledao i pokazivao" druga izdanja.
e sad, uz ono sto licno mislim o moro d.o.o, nista me ne bi iznenadilo...

Double the powder and shorten the fuse!!!


Kao prvo da se razumijemo, ono o kopiranju je sala, zajebancija, joke...
Sto se mene tice bilo bi mi drago da se popravi kvaliteta svih strip izdanja
koji zbilja imaju potrebu da se poprave.
Kao drugo mi nismo ni gledali ni pokazivali jer nismo ni imali u sto gledati niti smo imali
sto pokazati. Jedina inspiracija je mogao biti DD HC, no ni on nije bio ono sto smo mi zamisljali.
Nismo mi izmislili HC, samo smo imali viziju kako bi nesto trebalo izgledati, od
korica, preko otiska, do prevoda, dizajna, kvalitete papira itd.
I zahvaljujuci odlicnim suradnicima uspjeli smo viziju pretvoriti u stvarnost.
Ako neko uzima HC Ken Parker za pokazati kako nesto treba napraviti, to je meni
osobno na ponos, ne na nekakvu ljutnju.
Znaci da su ljudi zadovoljni kvalitetom koja je pruzena, a to nije malo kad se uzme
u obzir da je to nase prvo izdanje i prvo iskustvo.

Sto se same kvalitete tice, nije dovoljno samo staviti HC i nesto oznaciti kvalitetom,
jer puno drugih stvari je bitnije od samih korica, da bi nesto bilo kvalitetno. Barem meni...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 10/02/2005 : 19:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Dado, mudro zboris.

Stara Vienna dobro ime ima, lijepo ime koje znaju svi, al' djevojke na ulicama nicemu ne vrijede, i kriplovi su cesta i svakodnevna stvar, rekoh spasi Bože Österreich
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4647 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 10/02/2005 : 20:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Jos jedna, zasad samo dobra vest. Zelimo i ovu realnost.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15569 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 10/02/2005 : 21:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
dado u potpunosti se slažem sa tobom

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 11/02/2005 : 10:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
Ako hocete da vidite kvalitet i da znate sta nas ocekuje od SC onda pogledajte skenove naslovnih strana od MV-a i sve ce vam biti jasno o kakvom se kvalitetu radi.
Bolji je cak sken AF-a kog izdaje Svet (mislim na naslovne strane).


Ja sam skeptican sto se njihovih "poduhvata" tice.

To sto su uzeli KP HC(nesto najbolje na nasim prostorima), nista ne mora da znaci - znajuci nase stamparije (skrate i uskrate kad god sta mogu) i znajuci dosadasnji rad SC-a.

Sta cu kada sam pesimista.
Go to Top of Page

plavi
Junior Member



424 Posts

Member since 10/05/2002

Posted - 11/02/2005 : 14:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send plavi a Private Message
Stamparije ne uskracuju nista,izdavaci su ti koji imaju "posebne prohteve"!!
Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 11/02/2005 : 16:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
quote:
Originally posted by plavi

Stamparije ne uskracuju nista,izdavaci su ti koji imaju "posebne prohteve"!!




Nije valjda ?
A oni stalno nesto kukaju...te rokovi, te greske...jesu li to posebni prohtevi ?
Go to Top of Page

plavi
Junior Member



424 Posts

Member since 10/05/2002

Posted - 11/02/2005 : 17:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send plavi a Private Message
nisu,to su oni tipa "ajde da smanjimo format za 1 cm,pa cemo tako ustedeti na papiru".
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 11/02/2005 : 17:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Tu je plavi u pravu. Stamparija je uvek u procepu izmedju rokova koje im postavljaju narucioci posla i realnih (ne)mogucnosti. Uglavnom se trazi da bude "za juce"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/02/2005 : 18:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Mislim da je problem što štampari i obecavaju da ce biti juce kako bi zadržali mušteriju, pa onda posle bude belaja...

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/02/2005 : 22:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Tako ga ceniš, a? ;)

--
"To me, my board!"



A otkuda "Bruuuuur"? Glasic nekog djecaka koji imitira brujanje motora aviona? Nekako me podsjeca na "Carstvo sunca", no to sigurno nije to...

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/02/2005 : 11:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Iz Ratmana je, u pitanju je fazon zbog sam se smejao kao lud pola sata. Šta da ti kažem, citaj Q... ;)

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 13/02/2005 : 04:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ima i u tome istine Djole... i to podosta istine...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15569 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/02/2005 : 09:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Mislim da je problem što štampari i obecavaju da ce biti juce kako bi zadržali mušteriju, pa onda posle bude belaja...

--
"To me, my board!"



i meni se cini

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000