forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nathan Never??
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 22/02/2005 : 16:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

A dobro. Onda cu ubuduce i ja sutit. Nervira me samo kako se svatko osjeca pozvan da kaze svoje misljenje o stvarima o kojima nema pojma.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Mha, jedan dio ljudi ovdje ima pogrešnu percepciju strip tržišta i zbog toga se ne treba nervirati. To je sasvim normalno, buduci da ljudi baziraju svoj stav na temelju želja, a ne na temelju realne situacije. Ako vec sada gubiš strpljenje, što ce tek biti kada krenu zahtjevi & špekulacije o Libelusu i Kenu Parkeru. Osim toga, bavljenje stripom u Hrvatskoj po svojoj definiciji podrazumijeva da ceš se cesto nervirati.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 22/02/2005 : 17:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Simptomaticno je kako svi koji se osjete pozvani komentirati kašnjenje ovoga ili onoga, obavezno napomenu kako Bernardu svaka cast za zasluge i bla, bla... a onda pocne pljuvanje zbog nekakvih kašnjenja isl. Pa ljudi moji, to je njegov biznis i valjda on najbolje zna. Brzo nas napušta euforija specijalaca, Hard covera, albuma, AF... tada je bija genijalac a sad nema pojma. Odakle nekome moralno pravo da pljuje po njegovom radu ( ili sistemu rada )

Ma i ja san glup što ne prišutin ovakve topice ali...

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/02/2005 : 17:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Posto sam samo preleteo ovaj topic i nemam pojma o izdavanju (i ruku na srce ne zelim ni imati :) necu ni pametovati. Ali ipak ima nesto, sto mi se kod svih izdavaca manje vise ne svidja.

Naime mislim da bas malo ljudi zanimaju svi ti problemi oko izdavanja (npr. susni mjeseci, problemi sa tiskarom, kasnjenje materiala i tako dalje...). Ali ono sto interesuje vecinu je, kad ce se nesto pojaviti.

Tako da ne vidim nista lose u tome, zasto ne bi Bernard tu i tamo napiso nesto u stilu "ovog meseca nema Nathana, bice u ozujuku :)". Ili "krajem godine stizu Hermann Mjesec Ratnika i Doc Mystere 2". Ili Zagor pocne izlazit svakih 14 dana u aprilu (nedaj boze)...". I tako dalje i tako dalje.

Ali sad se samo nesto sumnja, ceka, sapuce... npr. da izlaze 4 Torpeda odjednom, 4 hc Alana, da se planira to i ono, da ce izaci ovo ili mozda nece... A ne zna se bas nista tacno.

Bio sam bas prijatno iznenadjen, kad sam saznao da ove godine (priblizno do meseca) dolaze Ratnici 4, Tornjevi 7 i da se spremaju dva nova serijala sa strane Marketprinta.

Eto to je to. Ono malo informacija (oficijelnih naravno) mislim da nikome ne steti. Zar se zbog toga sta vise pita, kuka ili gusi? Mislim da ne. Ljudi samo priblizno znaju sta jih ceka sljedeci mjesec ili cak mozda do kraja godine.

A ti Markose vec si sve reko :). Keni krajem aprila! Zato sedni i cuti .



Jack the Black.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/02/2005 : 17:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Sve ove prije izvedene pretpostavke vec su bile više desetaka puta izrecene i ništa se nije desilo da bi preokrenulo stvar ni na bolje ni nagore (ili kako se naravno vec okrene).

Zasad sam zadovoljan kako izlaze stripovi! Ako bi izlazili cešce, morao bi više izdvojiti za stripove, no ovako kupim 1, 2 mjesecno, nabavim desetak starijih koji mi fale otprije, onda uleti neki pirat ili Amerikanac i to je to! Treba svega umjereno. I što ceš više stripova, ako tržište iznad svojih limita ne ide? A tu su još i knjige i filmovi i TV i ženska populacija, socijalni život... etc, etc. da i dalje ne solim pamet nekome

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 22/02/2005 : 18:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

A dobro. Onda cu ubuduce i ja sutit. Nervira me samo kako se svatko osjeca pozvan da kaze svoje misljenje o stvarima o kojima nema pojma.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



A u cemu je tvoj problem? Po tvome ja ne bih smio ništa reci o tome zato što se time nikada nisam bavio? Kao da je izdavanje stripova neka znanost? Moram te razocarati ali to je samo najobicnija matematika. Uostalom živimo u demokratskome društvu i smijem reci svoje mišljenje.
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 22/02/2005 : 18:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Simptomaticno je kako svi koji se osjete pozvani komentirati kašnjenje ovoga ili onoga, obavezno napomenu kako Bernardu svaka cast za zasluge i bla, bla... a onda pocne pljuvanje zbog nekakvih kašnjenja isl. Pa ljudi moji, to je njegov biznis i valjda on najbolje zna. Brzo nas napušta euforija specijalaca, Hard covera, albuma, AF... tada je bija genijalac a sad nema pojma. Odakle nekome moralno pravo da pljuje po njegovom radu ( ili sistemu rada )

Ma i ja san glup što ne prišutin ovakve topice ali...

Ja jednostavno priznam kada netko napravi dobru stvar i tada mu cestitam. Isto tako nabacim kritiku(negativnu) kada mislim da griješi. I ne pljujem po poslu kojim se Bernard bavi.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr

Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/02/2005 : 18:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

...Brzo nas napušta euforija specijalaca, Hard covera, albuma, AF... tada je bija genijalac a sad nema pojma. Odakle nekome moralno pravo da pljuje po njegovom radu ( ili sistemu rada )

Ma i ja san glup što ne prišutin ovakve topice ali...

to je sasvim jednostavno. svaki dan, novi dan. novi podvig, nova nagrada (placa, zarada). sta je bilo jucer? koga briga.

btw, zato i kasni.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/02/2005 : 18:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
quote:
Originally posted by Bardho

quote:
Originally posted by Markos

A dobro. Onda cu ubuduce i ja sutit. Nervira me samo kako se svatko osjeca pozvan da kaze svoje misljenje o stvarima o kojima nema pojma.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



A u cemu je tvoj problem? Po tvome ja ne bih smio ništa reci o tome zato što se time nikada nisam bavio? Uostalom živimo u demokratskome društvu i smijem reci svoje mišljenje.



E ovde se slazem sa Bardhom.


Jack the Black.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 22/02/2005 : 18:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
pa bistvo ovog foruma je da se debatira, da ljudi iznose svoja mišljenja. Ako recimo Bardho kaže da ga nervira što nema NN to je njegovo pravo (ako to uradi na normalan nacin).
Razumem da su januar i februar slabi mjeseci za prodaju stripova jer su se ljudi istrošili zbog praznika i sada zbog rasprodaja odece i obuce. Ali svejedno, stripovi nisu kruh da se pokvare. Osim toga siguran sam da je Bernard zaradio dovoljno da bi mogao preživjeti i malo lošiju prodaju, osim toga on posle pola godine opet prodava ovo u paketima, pa bi nadoknadio u 7. i 8. mjesecu. I albumi se odplacaju posle duže periode, zar ne?
A kao kolekcionar ne razumijem kako neko može kupovati recimo Zagora deset mjeseci, a onda preskociti januarski i februarski broj.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 22/02/2005 : 19:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ja sam prije kritikovao Bernija ali to je proslost. Shvatio sam da je covjek genije, stripoljubac koji zna sta treba (i kada) da radi.

Stara Vienna dobro ime ima, lijepo ime koje znaju svi, al' djevojke na ulicama nicemu ne vrijede, i kriplovi su cesta i svakodnevna stvar, rekoh spasi Bože Österreich
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/02/2005 : 23:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Dobro, u to nitko ne sumnja.

Ali nije mi bas jasno cemu sluzi takva ignorancija ovog foruma. Dobro covjek nije bas pricovit, ali poneka beseda tu i tamo ipak nesto znaci.

Tako da se kod Bernarda manje vise nista ne zna. Ima Bonelli neki ritam ali kod albuma tama. Mozda covjek ni sam ne zna sta ce izdati :).

Ne znam sta se desilo, jer se neko vreme cak javljao sa recenicom ili dve ;). Ili smo ga uvrjedili ili mu preprosto najedaju pitanja strip (ne)znalaca na ovom forumu :).

Isto je i sa ostalim izdavacima. Tally tu i tamo, Zlatko sa Marketprinta isto, da o Systemu ne govorimo...

Sve u svemu i neki su clanovi tajno poniknuli :). Ne javlja se vise ni Buch iz striparnice u Ljubljani, a kamoli neki stalni clanovi ovog foruma: DDfan, Darkwood Devil, Colt... Ili ovo bese Colt sa nekim drugim nickom?





Jack the Black.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/02/2005 : 10:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Bardho

quote:
Originally posted by Markos

A dobro. Onda cu ubuduce i ja sutit. Nervira me samo kako se svatko osjeca pozvan da kaze svoje misljenje o stvarima o kojima nema pojma.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



A u cemu je tvoj problem? Po tvome ja ne bih smio ništa reci o tome zato što se time nikada nisam bavio? Kao da je izdavanje stripova neka znanost? Moram te razocarati ali to je samo najobicnija matematika. Uostalom živimo u demokratskome društvu i smijem reci svoje mišljenje.



Moj problem je sto sam sam glup i sto se dam uvuci u bespotrebne rasprave i sto ne znam sutjeti kad bi trebao. Ali dobro, to je druga prica.
Nitko ti ne brani da kazes svoje misljenje, ali isto tako nitko ne brani ni meni reci da je tvoje misljenje glupost tj. da ne znas o cemu pricas. Evo, npr. ovdje govoris "moram te razocarati, ali izdavanje stripova je cista matematika". E pa ovako: ja sam dipl. ing. matematike i odnedavno izdavac stripova. Koje su tvoje kvalifikacije na tom polju, na osnovu cega ti mislis da si dovoljno upoznat sa materijom da mozes relevantno i argumentirano diskutirati o ovoj tematici? I tko je od nas dvoje kvalificiraniji da govori o tome? Mislim, dodjes ovdje i pitas nesto, ja ti odgovorim a ti kazes "ali to je glupo i besmisleno"... na osnovu cega? Svasta.
A ako mislis da izdavanje stripova nije neka znanost, ja cu biti sretan da se pojavi jos jedan izdavac!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/02/2005 : 11:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by jang

pa bistvo ovog foruma je da se debatira, da ljudi iznose svoja mišljenja. Ako recimo Bardho kaže da ga nervira što nema NN to je njegovo pravo (ako to uradi na normalan nacin).
Razumem da su januar i februar slabi mjeseci za prodaju stripova jer su se ljudi istrošili zbog praznika i sada zbog rasprodaja odece i obuce. Ali svejedno, stripovi nisu kruh da se pokvare. Osim toga siguran sam da je Bernard zaradio dovoljno da bi mogao preživjeti i malo lošiju prodaju, osim toga on posle pola godine opet prodava ovo u paketima, pa bi nadoknadio u 7. i 8. mjesecu. I albumi se odplacaju posle duže periode, zar ne?
A kao kolekcionar ne razumijem kako neko može kupovati recimo Zagora deset mjeseci, a onda preskociti januarski i februarski broj.



E, vidis u cemu je problem. "Siguran sam da je Bernard zaradio dovoljno". Mislim, ja tu opet nastupam kao Bernijev odvjetnik, ali ne mogu izdrzati... Na osnovu cega si siguran? Pa dajte ljudi, manite se praznih prica i nagadjanja, to nigdje ne vodi.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/02/2005 : 11:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by mike

Dobro, u to nitko ne sumnja.

Ali nije mi bas jasno cemu sluzi takva ignorancija ovog foruma. Dobro covjek nije bas pricovit, ali poneka beseda tu i tamo ipak nesto znaci.

Tako da se kod Bernarda manje vise nista ne zna. Ima Bonelli neki ritam ali kod albuma tama. Mozda covjek ni sam ne zna sta ce izdati :).

Ne znam sta se desilo, jer se neko vreme cak javljao sa recenicom ili dve ;). Ili smo ga uvrjedili ili mu preprosto najedaju pitanja strip (ne)znalaca na ovom forumu :).

Isto je i sa ostalim izdavacima. Tally tu i tamo, Zlatko sa Marketprinta isto, da o Systemu ne govorimo...

Sve u svemu i neki su clanovi tajno poniknuli :). Ne javlja se vise ni Buch iz striparnice u Ljubljani, a kamoli neki stalni clanovi ovog foruma: DDfan, Darkwood Devil, Colt... Ili ovo bese Colt sa nekim drugim nickom?

Jack the Black.



Cemu ignorancija? Ne znam, ali mogu pretpostaviti! Pa zato sto svaki dan moras odgovarati na pitanja "kad ce, kad ce"? Kazes datum, on prodje i onda hrpa pitanja "di je, zasto nije, kad ce, propali ste, gasi se...." to je samo gubljenje vremena. Kad ce nesto izaci ovisi o toliko stvari na koje ti kao izdavac ne mozes utjecati da je jako nezahvalno govoriti kad ce i sto izaci. Riskiras da ispadnes smijesan, kao npr. Abaton i SC gdje im stripovi kasne za najavom par mjeseci. Kad izadje, izaci ce i gotovo. I tu Bernie ima pravo, to polako uvidjam.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/02/2005 : 11:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Damjan

quote:
Originally posted by Markos

A dobro. Onda cu ubuduce i ja sutit. Nervira me samo kako se svatko osjeca pozvan da kaze svoje misljenje o stvarima o kojima nema pojma.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Mha, jedan dio ljudi ovdje ima pogrešnu percepciju strip tržišta i zbog toga se ne treba nervirati. To je sasvim normalno, buduci da ljudi baziraju svoj stav na temelju želja, a ne na temelju realne situacije. Ako vec sada gubiš strpljenje, što ce tek biti kada krenu zahtjevi & špekulacije o Libelusu i Kenu Parkeru. Osim toga, bavljenje stripom u Hrvatskoj po svojoj definiciji podrazumijeva da ceš se cesto nervirati.



Mislis da vec nisu krenule. Evo npr. cujem da se prica na .net da KP Libellus ide lose. I to od covjeka koji je logiran i ovdje. Pa nije mi jasno sto ne pita mene nego ide siriti takve price okolo... Dakle, KP Libellus je prosao jako dobro, mi smo se pokrili i radimo nove brojeve, nemojte se brinuti za nas. Hvala.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/02/2005 : 11:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Markos
Dobro, imas pravo do neke mere. Al mi se cini da ima sad, kad se ne zna nista, puno vise pitanja.

Posto meni nista nije crno-bjelo, jos cu malo tipkati svoje :).

Kod Bernarda nije bas takav problem kad ce nesto izaci (dobro je i to), vec sta ce uopste izaci. Zna se za Bonellija, ali izdaje covjek i puno drugih stvari.

Sta fali tome, da bi znali da nas na proljece cekaju npr. 3 nova strip albuma tog i tog junaka? Ne pitam ja za tacan datum, nego samo ono sta mogu ocekivati...

Vidis, izgleda da ce ipak izaci (iako sam ja jos vrlo skeptican i sumnjicav) 100 Bullets i Hellboy u Srbiji, pa zato zasad jos necu kupiti engleskih trejda, jer cu pricekati na to cudo.

System Comicsa i Abatona necu ni komentirati, ali Bernard je nesto sasvim drugo. Zato se on i tretira drukcije nego ostali.

Da malo skratim, zar ipak nije bolje malo komunikacije sa nama od strane izdavaca, nego uopce nista? Sa nekom najavom od strane resnog izdavaca (sta Bernard ipak je, ili bar krece prema tome) dobijamo i neko veselje, ne?




Jack the Black.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 23/02/2005 : 12:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by jang

pa bistvo ovog foruma je da se debatira, da ljudi iznose svoja mišljenja. Ako recimo Bardho kaže da ga nervira što nema NN to je njegovo pravo (ako to uradi na normalan nacin).
Razumem da su januar i februar slabi mjeseci za prodaju stripova jer su se ljudi istrošili zbog praznika i sada zbog rasprodaja odece i obuce. Ali svejedno, stripovi nisu kruh da se pokvare. Osim toga siguran sam da je Bernard zaradio dovoljno da bi mogao preživjeti i malo lošiju prodaju, osim toga on posle pola godine opet prodava ovo u paketima, pa bi nadoknadio u 7. i 8. mjesecu. I albumi se odplacaju posle duže periode, zar ne?
A kao kolekcionar ne razumijem kako neko može kupovati recimo Zagora deset mjeseci, a onda preskociti januarski i februarski broj.



E, vidis u cemu je problem. "Siguran sam da je Bernard zaradio dovoljno". Mislim, ja tu opet nastupam kao Bernijev odvjetnik, ali ne mogu izdrzati... Na osnovu cega si siguran? Pa dajte ljudi, manite se praznih prica i nagadjanja, to nigdje ne vodi.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


pa dobro se secam tvojih reci da se troškovi Bernardovog izdanja pokriju kod oko 2500 prodanih primjeraka (govorimo o Ludensu, verovatno isto važi i za SA izdanja). Necemo sada o HC izdanjima i albumima, ali je jasno da je ovdje potrebna cifra još manja. Dakle sve iznad 2500 je zarada.
Po informacijama koje sam dobio AF Klasik se prodaje u daleko vecoj cifri od 2500 (recimo najmanje 3 do 4 puta), cuo sam da se ciko specjalac prodaje u najmanje tri puta vecoj cifri, tu je još Zagor, ZE, pa DD, pa DDE. Ostali su možda problematicniji ali ipak mislim da nije ništa strašno. Kod albuma Bernard izdaje junake koji su zacementirani na ovim prostorima i imaju skoro zagarantiran uspjeh, a tome je dodao par noviteta koje su se isto tako vrlo dobro prihvatile.
(primjer Bone, koji je bio rasprodat). Ne pamtim da je ikad bilo price o tome da je nekim izdanjem totalno promašio.
Na osnovi ovoga sam siguran. Ako sam par puta upotrebio rec cuo sam i mislim onda je to zbog toga jer sam informacije pokupio u razgovoru sa ljudima i ne želim ovdje isticati njihovo ime ali imam 100% poverenje u njih.

Ali u krajnoj liniji, kad pomislim mi ovdje u Sloveniji (barem oni koji kupe vecinu stripova na kioscima) ni ne izgubimo ništa. Mi smo sada u prvom i drugom mjesecu samo uhvatili prikljucak sa Hrvatima jer je remitenda došla. Problem je samo kod onih stripova koje imamo narucene u striparnici i koje smo dobivali desetak dana od izlaska na kioske u Hrvatskoj.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/02/2005 : 12:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
"dobro se secam tvojih reci da se troškovi Bernardovog izdanja pokriju kod oko 2500 prodanih primjeraka"
ja to nisam rekao. Bar mislim da nisam. Imas li citat?

Ostalo su takodjer gluposti, rekla-kazala, poluinformacije i nagadjanja ljudi koji ocito ne razumiju neke stvari. Npr. Bone. Bone #1 se rasprodao, da. Ali za koliko vremena? Za TRI godine je prodao 500 primjeraka. Strasna zarada. A onih ostalih 5 brojeva koji su izasli u medjuvremenu, od kojih neki nisu jos u plusu? Dalje, koliko ja znam, SVAKI broj Texa, Nathana, Lazarusa, Martija i Mister Noa donosi veliki minus mjesecno. Kad to zbrojis i pomnozis sa 12, to je ogromna cifra godisnje minusa. Oni vjerojatno dodju negdje blizu ili preko nule kad se prodaju u kompletima na ljeto ali ti trebas moci izdrzati izdati 12 brojeva i pokriti njihov minus da bi to eventualno nadoknadio na ljeto. itd itd.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/02/2005 : 12:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by mike

Markos
Da malo skratim, zar ipak nije bolje malo komunikacije sa nama od strane izdavaca, nego uopce nista? Sa nekom najavom od strane resnog izdavaca (sta Bernard ipak je, ili bar krece prema tome) dobijamo i neko veselje, ne?



Ma bilo bi bolje, naravno da bi, ali meni je jasno zasto to Bernard ne radi. I mislim da cak ima i pravo! Prodaja se nece ni povecati ni smanjiti sa najavama.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/02/2005 : 12:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by zosko

sta nisu u stanju izdati u roku, neka gase. kakvo rastezanje. kupac je uvijek u pravu, jer PLACA. kad kupcu neko bude poklanjao stripove, druga stvar.


Pa upravo nedovoljan broj kupaca uvjetuje rastezanje jer ne kupuje pa samim tim
i ne PLACA, a drugi dio, bas taj koji PLACA nebi bio sretan da se to ugasi.
Zar mislis da se neki nebi zalili i na poklonjene stripove? Svakakvih kupaca ima...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/02/2005 : 13:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by mike

Markos
Kod Bernarda nije bas takav problem kad ce nesto izaci (dobro je i to), vec sta ce uopste izaci. Zna se za Bonellija, ali izdaje covjek i puno drugih stvari.

Sta fali tome, da bi znali da nas na proljece cekaju npr. 3 nova strip albuma tog i tog junaka? Ne pitam ja za tacan datum, nego samo ono sta mogu ocekivati...

Jack the Black.


Evo mogu ti ja nesto na to odgovoriti iz mog iskustva.
Moze izdavac najaviti neke stvari par mjeseci prije da znamo sto nas ceka,
no medjutim sto ce se desiti ako to najavljeno ne izadje, ili bude jako kasnilo?
Opet ce poceti negodovanja i isprazne price.
A sanse da ono sto si najavio ne izdas, ili da kasnis sa tim su velike, ponekad ogromne.
Da je sve samo na jednom covjeku pa da on odredi sto i kako i da se to uvijek mora
i moze provesti nebi bio problem.
Medjutim u cijelom procesu izdavastva dosta je faktora koji bitno mogu utjecati na
datum izlaska odredjenog stripa i tesko sam izdavac moze na to sve reagirati pravovremeno.
Pa je cesto pametnije pricekati sa najavama...
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 23/02/2005 : 13:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

"dobro se secam tvojih reci da se troškovi Bernardovog izdanja pokriju kod oko 2500 prodanih primjeraka"
ja to nisam rekao. Bar mislim da nisam. Imas li citat?

Ostalo su takodjer gluposti, rekla-kazala, poluinformacije i nagadjanja ljudi koji ocito ne razumiju neke stvari. Npr. Bone. Bone #1 se rasprodao, da. Ali za koliko vremena? Za TRI godine je prodao 500 primjeraka. Strasna zarada. A onih ostalih 5 brojeva koji su izasli u medjuvremenu, od kojih neki nisu jos u plusu? Dalje, koliko ja znam, SVAKI broj Texa, Nathana, Lazarusa, Martija i Mister Noa donosi veliki minus mjesecno. Kad to zbrojis i pomnozis sa 12, to je ogromna cifra godisnje minusa. Oni vjerojatno dodju negdje blizu ili preko nule kad se prodaju u kompletima na ljeto ali ti trebas moci izdrzati izdati 12 brojeva i pokriti njihov minus da bi to eventualno nadoknadio na ljeto. itd itd.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


citata nemam, kako sad to pronaci u nekoj diskusiji ispred više od godine? znam da je bilo govora o oko 40000 kuna troškova oko jednog broja.
Verujem da je Bernard bio u minusu na pocetku, kad je poceo sa izdavanjem ali sada posle ovih godina? I sam kažeš da na ljeto verovatno dode do nule kod ovih loših, a ostali? Oni daju profit brže nego u godini dana. Kad bi sve te godine bio u minusu sada verovatno više nebi bacao pare kroz prozor izdavanjem novih. I kad bi bio najveci zaljubljenik u strip na svetu.
A za ono rekla-kazala sam ti vec objasnio. I za takve stvari su u najvecoj mjeri krivi izdavaci sami, jer sakrivaju brojke o tiražu, prodaji, itd.
Evo kod tebe svi znamo da se tiska 500 komada, zna se da ste pokrili troškove i da ste vec u plusu i da novac ide u nove projekte. I gotovo. Zna se sve što coveka zanima.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/02/2005 : 13:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Bah dobro. Ali :):

Meni sve to ipak nema bas nekog smisla. Sad se trudim skupljajuci Blueberrya po raznim Biserima i Djecjima, da na kraju saznajem da su se pojavili u More Comicsu sa strane Bookglobea.

Ili platim hrpu novca za npr. Blankets, kad to kroz mjesec dana izda Bernard, na domacem jeziku i mozda cak u hc verziji. Vidi danas sam dobio album Bloody Winter od SAF-a na engleskom, a kroz recimo 2 tjedna ga ima na hrvatskom...

A i ne mogu bas povjerovati da bi kod Bernija doslo do polagodisnje ili cak vece zamude. Ipak ne mozemo staviti u isti kos Bookglobe, Strip Agent, System i Marketprint. Ili?

Znam da znamo jedni ovdje dobro najedat kad ce sta i tako dalje, ali to nije po meni razlog da pukne osnovna komunikacija na liniji izdavac - kupac.

I jos jednom ponavljam, meni nije bas jako bitno kad ce nesto, vec sta se uopste sprema. Cjenim Bernarda i znam da je covjek na mjestu, ali totalna sutnja meni ne donosi bodova. I po meni daje jos vise pitanja, nagadjanja, najedanja... :).


Jack the Black.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/02/2005 : 14:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by jang

citata nemam, kako sad to pronaci u nekoj diskusiji ispred više od godine? znam da je bilo govora o oko 40000 kuna troškova oko jednog broja.
Verujem da je Bernard bio u minusu na pocetku, kad je poceo sa izdavanjem ali sada posle ovih godina? I sam kažeš da na ljeto verovatno dode do nule kod ovih loših, a ostali? Oni daju profit brže nego u godini dana. Kad bi sve te godine bio u minusu sada verovatno više nebi bacao pare kroz prozor izdavanjem novih. I kad bi bio najveci zaljubljenik u strip na svetu.
A za ono rekla-kazala sam ti vec objasnio. I za takve stvari su u najvecoj mjeri krivi izdavaci sami, jer sakrivaju brojke o tiražu, prodaji, itd.
Evo kod tebe svi znamo da se tiska 500 komada, zna se da ste pokrili troškove i da ste vec u plusu i da novac ide u nove projekte. I gotovo. Zna se sve što coveka zanima.



Sve se rasprave cuvaju. Dakle, trebao bi postojati na searchu topic...
Eto, vec kad spominjes 40 000 kuna troskova za jedan strip, kako 2500 prodanih primjeraka moze biti dovoljno da se pokriju troskovi? Treba ti minimalno 4000. Itd, itd... nemam vremena za daljnje rasprave, posla preko glave
Sto se mene tice, tesko da me se moze promatrati isto kao i Marketprint/Ludens/LMI... Ja sam izdavac amater, prije fan nego izdavac, i bavim se tim iz gusta ne iz profita, tako da meni te brojke nista ne znace, nemam ih sto skrivati...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/02/2005 : 15:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by mike

Ili platim hrpu novca za npr. Blankets, kad to kroz mjesec dana izda Bernard, na domacem jeziku i mozda cak u hc verziji. Vidi danas sam dobio album Bloody Winter od SAF-a na engleskom, a kroz recimo 2 tjedna ga ima na hrvatskom...

A i ne mogu bas povjerovati da bi kod Bernija doslo do polagodisnje ili cak vece zamude. Ipak ne mozemo staviti u isti kos Bookglobe, Strip Agent, System i Marketprint. Ili?


Ovo je u nacelu tacno.

Ali, na žalost, samo u nacelu.

Ako se ne varam, pre koju godinu, System comics je najavio da ce izdati album Howarda Blakea, da li zvanicno preko reklame, ili nezvanicno, ne secam se.

A ko je na kraju izdao Blakea? Marketprint.

Kako? Pa eto, i takve se stvari dešavaju. To što imaš prava, ili misliš da imaš prava na neki strip ne znaci da ceš ga na kraju i izdati, te možeš da ispadneš veoma smešan ako nešto najavljuješ pre nego što se odštampa...

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000