forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 bonellijevi pirati
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/03/2005 : 10:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Katastrofa je sam Mr.No. Bio je fantastican negde do LMS 960...

Sve sto je kasnije, manje vise je lose osim retkih retkih izuzetaka. Svidjeo mi se jedino Dvoje na meti i mozda jos ona Casablanca. Kupujem i kupovacu ovo sta izdaje Bernard naravno. Ali je totalno out. Judine ti krvi!



Jack the Black.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/03/2005 : 10:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
No meni se uopste ne svidjaju sve te psovke. Stvarno nerviraju!

Vragovi pakla! Judo plesacu! Jupitera mu! Tisucu mu skalpova! Gromovi!

Bljak, fuj, debilno...

Jack the Black.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 23/03/2005 : 10:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by mike

Katastrofa je sam Mr.No. Bio je fantastican negde do LMS 960...

Sve sto je kasnije, manje vise je lose osim retkih retkih izuzetaka. Svidjeo mi se jedino Dvoje na meti i mozda jos ona Casablanca. Kupujem i kupovacu ovo sta izdaje Bernard naravno. Ali je totalno out. Judine ti krvi!



Jack the Black.

Epizode u Americi mu nisu lose.

Stara Vienna dobro ime ima, lijepo ime koje znaju svi, al' djevojke na ulicama nicemu ne vrijede, i kriplovi su cesta i svakodnevna stvar, rekoh spasi Bože Österreich
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/03/2005 : 11:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Da, vec se veselim tih epizoda. Mozda sam i malo preterao :), ali da usporedimo one stare Mr.No-e sa tim od Slobodne i nadalje, razlika je ocita.

I meni je veoma zao zbog toga...



Jack the Black.
Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 23/03/2005 : 13:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

baš sam procitaomr no,spec.br 2,solidno je odradjen,epizoda i nije nešto,ali nije u tome problem.strašno me iritiraju neprestane mr.no-ove psovke i to-krv ti isusovu!stvarno nepotrebno i neukusno!ili što reci kad se na116.str.misionar,svecenik mr.no-u obraca rjecima-pogledaj se u ogledalo,sav si sjeban!nisam neki puritanac,ali ovo je katastrofa!



I ja sam se bas iznenadio kad sam to procitao ! I meni te psovke idu na zivce. A najvise me je iznenadilo kad sam uporedivao neke MNoove sa it. originalima...zamislite, i "njihov" Mister No psuje ko kocijas!

Ove druge pirate jos nisam ni nabavio, ali Mister No mi je na prvom mjestu. Jedva cekam da mi stigne ovaj novi specijal Mister No.

Sve u svemu, od svih Zagorovih specijala koje sam procitao, ubedljivo mi je najbolja Zavjera bogova. Ta epizoda mi spada medju najboljih 5 Zagorovih ikad.

E, kad bi jos neko mogao da izda nesto od Texa, nekog giganta ili maxija...e to bi mi bilo pravo zadovoljstvo ! A sigurno nijadan junak nema bolje epizode trenutno od Texa. Kakva steta!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 23/03/2005 : 14:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
ja sam ostao --paf! nakon citanja tog Mister Noa.I stvarno beštimje su bile ono što me dekoncentriralo u citanju.Nevjerovatno,ali nisam mogao virovat ko je ovo prevodio.
I sad cujem da tog ima i u drugome broju/piratu.Svašta!
Strip-agent ubacuje rijeci tipa Killer,a ovi sad zezaju sa beštimjama!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/03/2005 : 14:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

baš sam procitaomr no,spec.br 2,solidno je odradjen,epizoda i nije nešto,ali nije u tome problem.strašno me iritiraju neprestane mr.no-ove psovke i to-krv ti isusovu!stvarno nepotrebno i neukusno!ili što reci kad se na116.str.misionar,svecenik mr.no-u obraca rjecima-pogledaj se u ogledalo,sav si sjeban!nisam neki puritanac,ali ovo je katastrofa!


Katastrofa. Bas cu provjeriti to sto kaze perper da M.No psuje i u originalu. Mislim, znam da psuje, ali ne bas ovako. Bonelli to nikad ne bi dozvolio.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 23/03/2005 : 15:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
Nisam mislio na ovu epizodu sto se psovanja tice. Jer nju nisam ni gledao.

Mislio sam na druge koje su objavljene u Dnevniku, a imam i it. originale. Svaka druga rijec mu je "sangue di guida", ili vec tako nesto. Na tu vrstu psovanja sam mislio!

A sto se tice svestenikovog psovanja, ni ja ne verujem da bi to Boneli dozvolio! Zato sumnjam da tako nesto ima u originalu. Neko se ocigledno opustio u prevodu!

Sto se tice ostatka prevoda u Mister Nou, meni je dobar, cak bolji od SC-a. Poneka zajebancija naleti, poput ove, ali u sustini mi ne smeta.

I jos nesto, sta znaci "bestimje"? Stvarno ne znam, nek mi ne zamjeri kico!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 23/03/2005 : 15:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
beštimja=psovka,gruba rijec...izvorno dalmatinski
zar nisi cuo onu Gibonnijevu "Judi,zviri i beštimje"?
no nema veze,odsad pišem---psovka!
Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 23/03/2005 : 15:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
quote:
Originally posted by kico

beštimja=psovka,gruba rijec...izvorno dalmatinski
zar nisi cuo onu Gibonnijevu "Judi,zviri i beštimje"?
no nema veze,odsad pišem---psovka!



Jok! Ja sam guslar!

Valjda ce sad vidjeti o cemu pisemo, pa ce se i njihov Mister No urazumiti i poceti da prica elegantnije, po bontonu!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 23/03/2005 : 18:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by perper

quote:
Originally posted by kico

beštimja=psovka,gruba rijec...izvorno dalmatinski
zar nisi cuo onu Gibonnijevu "Judi,zviri i beštimje"?
no nema veze,odsad pišem---psovka!



Jok! Ja sam guslar!

Valjda ce sad vidjeti o cemu pisemo, pa ce se i njihov Mister No urazumiti i poceti da prica elegantnije, po bontonu!


Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 24/03/2005 : 08:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
E, sad moram da napravim jednu ispravku sto se psovanja tice....

Sinoc sam se nesto zaintresovao i odlucio sam da odem kod jednnog mog prijatelja koji ima ovaj Mister No specijal 2, original it. (naravno, i sa originalnom naslovnom stranom). Poneo sam moj primarek pirata i trazili smo psovke. On je brojao psovke tipa "sangue di guida" i "sangue del demonio" u italijanskom originalu, a ja sam brojao psovke tipa "krv ti isusovu" i "demonske ti krvi" u piratu.

U it.originalu smo izbrojali 22 ovakve psovke, a u piratu 23.(moguce je da ih ima isto i da smo se negde zajebali)

Znaci da ipak ima slobode u psovanju kod Bonellija. I to me je prilicno iznenadilo, jer sam ocekivao da to nije tako drasticno.
Ima jos jedna stvar, a to je prevod psovke. Ovo "sangue di guida" znaci (bar ja tako mislim) "judine ti krvi", a ovi su ga preveli kao "krv ti isusovu". Ova druga psovka je ista.

Znaci, jedino su se "opustili" u svestenikovom "izrazu"...da ga tako nazovem.
Go to Top of Page

Ramath
Senior Member



Russia
2127 Posts

Member since 26/02/2004

Posted - 24/03/2005 : 08:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Ramath a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

baš sam procitaomr no,spec.br 2,solidno je odradjen,epizoda i nije nešto,ali nije u tome problem.strašno me iritiraju neprestane mr.no-ove psovke i to-krv ti isusovu!stvarno nepotrebno i neukusno!ili što reci kad se na116.str.misionar,svecenik mr.no-u obraca rjecima-pogledaj se u ogledalo,sav si sjeban!nisam neki puritanac,ali ovo je katastrofa!



To sa misionarom je najsmjesniji dio epizode

Ja bi volio da ovde napisem nesto pametno ali se bojim da me niko nece razumjeti
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 24/03/2005 : 09:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
postali ste kao one bakice u USA koje su se bunile protiv psovanja na plocama i kasetama, pa sada imamo one ružne crne naljepke Parental advisory
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/03/2005 : 09:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Jedne su psovke dobre i prilegnu se to je u pravom su casu na pravom mestu. Recimo kot Torpeda :).

Ovo sta ima Bonelli je jadno, glupo i potpuno bezveze. Ne samo psovke nego i ove posebne recenice, koje ima svaki junak.

Ko ce u nekom gadnom momenatu uzviknuti "Jupitera mu!" ili "Tisucu mu bubnjeva Darkvuda!" ili "Vragovi pakla!"...

Vidite i zbog takvih recenica Bonelli je do neke mere tretiran ko strip za djecu.



Jack the Black.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 24/03/2005 : 09:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
dobro još mogu i razumit psovke "Vragovi pakla" ili "Krvi ti judine",ali ne mogu i nikad nisam mogao onu Dylanovu "Judo plesacu!",što god to znacilo.
Jebeš psovke,vratimo se piratima...
Di cu nabavit ovaj specijalni broj 2 Mister Noa?
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 24/03/2005 : 16:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ja ne mogu. Pa kad ce neki Itakijan opsovati Vragovi pakla??? Nikad, po onome sto ja znam. Ma, sve te psovke kod Bonelija su debilne pocev od Hiljadu mi bubnjeva, retorti, gromova... Svasta. Ako vec nisu imali smisla za psovke, bili ljudi u stvaralackoj krizi valjda, mogli su unajmiti nekog Srbina/Hrvata/drugogjuznoslovena samo za psovke:)

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000