forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Seminarski rad, sociologija :)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/03/2005 : 13:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hm, u Demonima ludila je (na kraju!) dopustio rat izmedu indijanaca i belaca - ali tek kada je ON procenio da je to dopustivo, jedina preostala opcija.

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/03/2005 : 13:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
ubr, rasprava o politickim sistemima i ideologijama na primeru Zagora - it doesn't get any geekier than this. I love it! ;)

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 30/03/2005 : 13:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Djole tells it the way it is :-D...

Sto se Iron mana tice, on je pocinio izbornu prijevaru, izmanipulirao je birace ("izbore" i "birace" koristim ovdje uvjetno), i naravno da Zagor nije mogao to otrpjeti. A bi li se Zagor povukao da je Iron man posteno pobijedio... we'll never know. Ali ne vjerujem, pogotovo s obzirom na Iron manov izborni program.

A to sto Zagor ne bi dopustio Indijancima da ratuju protiv bijelaca... pa ne zivimo u anarhiji. Ni u najuredjenijem drustvu ne smijes ugrozavati druge. Moja sloboda ogranicena je slobodom drugoga, uvijek je tako bilo.

"You gotta add it up / Day after day / I get angry and I will say
That the day is in my sight / When I take a bow and say goodnight"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2005 : 14:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
bar jedna zanimljivija rasprava u zadnje vrijeme:))))

samo najvjerniji fanovi sudjeluju u ovakvim stvarima hehe

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2005 : 15:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
inace, manipuliranje religijskim samo potvrduje Zagora kao pretecu NSDAP-a
on je, naravno, iskoristio vjerski fanatizam i (uz pomoc) infernalnih sila, proglasio sebe Duhom (sa sjekirom - sjekiru je naravno uzeo namjerno, kao simbol svojih "starih" i poganske mitologije, preciznije, Thor i njegov cekic)

takoder je vrlo uvjerljiv na skupovima, beskompromisni govornik, jednako zavodljiv i za Indijance i za liberalnije Bijelce
vješt u korištenju propagande, glasine su puštene u opticaj i jedno ogromno podrucje je culo za Zagora, da je legenda, da je Duh, da je zaštitnik, da je neranjiv, da je pravedan, te je i u tome preteca NSDAP-a i "crne propagande"

a kao vrlo sposoban rasist, naravno da ne želi istrijebiti Crvene, vec ih samo staviti u podredeni položaj i iskoristiti kao pomocnu radnu snagu... što je i ucinio

zato i ne dopušta sveopci rat s Bijelcima, a opet je potvrdu iznio sam Djole, dopustio je to samo kad više ništa drugo nije preostalo i kad se njegov svijet rušio

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 30/03/2005 : 15:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message
Posmatrajuci ovu raspravu, uvidjam koliko smo odrasli a koliko smo izgubili ono dete u sebi. Nekad o tome nismo ni pomisljalji, ali sad mozemo videti koliko su nas surove okolnosti zivota naterale da razmisljiamo o nekim stvarima. Nekad nam je bilo vazno da Zagor pobedi, posto je Zagor po default-u bio dobra strana koju nije bilo razlogo kritikovati i komentarisati. Treba posmatrati i stanje i situacije ljudi koji su ucestvovali u kreiranju Zagora, i koji su definitivno i neke svoje stavova usadjvali u ovaj strip. Zasigurno da ne mogu raditi ovaj posao ako nisu sacuvali malo deteta u sebi, dete koje povremeno dolazi sukob sa odraslim covekom;))

Halo Bing, kako brat?
Cijena prava sitnica!
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 30/03/2005 : 15:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade

Djole tells it the way it is :-D...

Sto se Iron mana tice, on je pocinio izbornu prijevaru, izmanipulirao je birace ("izbore" i "birace" koristim ovdje uvjetno), i naravno da Zagor nije mogao to otrpjeti. A bi li se Zagor povukao da je Iron man posteno pobijedio... we'll never know. Ali ne vjerujem, pogotovo s obzirom na Iron manov izborni program.

A to sto Zagor ne bi dopustio Indijancima da ratuju protiv bijelaca... pa ne zivimo u anarhiji. Ni u najuredjenijem drustvu ne smijes ugrozavati druge. Moja sloboda ogranicena je slobodom drugoga, uvijek je tako bilo.

"You gotta add it up / Day after day / I get angry and I will say
That the day is in my sight / When I take a bow and say goodnight"




Jasno da ne živimo u anarhiji, ali nije pitanje da li Zagor postupa ispravno, nego - ima li on uopce pravo da u tom kontekstu postupa na bilo koji nacin. Primjera radi, ja dolazim u tvoju kucu i odredujem ti kako da živiš. Pritom sam jaci i inteligentniji od tebe, pa manipuliram tvojim praznovjerjem, a kada to ne upali, ubijem boga u tebi. E sad, bi li tebe tješilo što ti ja vjerojatno namecem ispravan životni put? Ne, ne bi uopce razmišljao o tome, jer bi te smetalo što sam se ja našao pozvanim da upravljam tvojim životom. U tome je stvar.
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 30/03/2005 : 15:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
C-M, ne bih se slozio s tobom da smo izgubili unutarnje dijete (barem ja)... a krunski dokaz mi je upravo Zagor. Da bih ga danas poceo citati - ne bih; a ipak ga uredno kupujem. Ali tog Zagora ne kupuje sadasnji visokoobrazovani 27-godisnjak, nego dijete koje je citalo razne popise epizoda, razmisljajuci sto se krije iza tih privlacnih naslova, tugujuci sto ne moze doci do njih, dijete koje je sad eto doslo i do novca i do mogucnosti... to je kao djevojka koju si prvi put volio. Poslije toga si mozda volio i ljepse i pametnije cure, neke si volio i vise, neke i bolje, ali nikad vise tako...

"You gotta add it up / Day after day / I get angry and I will say
That the day is in my sight / When I take a bow and say goodnight"
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 30/03/2005 : 15:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Hm, u Demonima ludila je (na kraju!) dopustio rat izmedu indijanaca i belaca - ali tek kada je ON procenio da je to dopustivo, jedina preostala opcija.

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."



Istina, ali "Demone ludila" ne bih uzimao ozbiljno u kontekstu Zagorovog karaktera i politickih ideja, jer je tu Sclavi uletio, napravio rusvaj i pobjegao, Na kraju krajeva, reperkusije Demona su odmah ogranicene i minorizirane. Po mom sudu, radi se o najboljoj epizodi Zagora ikad, ali Sclavi je objektivno sasvim drugaciji scenarist od uobicajenog Zagorovog staffa i, pravo da ti kažem, cudi me da su mu uopce dali toliko kreativne slobode. No, kao što rekoh, sve potencijalne reperkusije te price su brže-bolje limitirane na samom kraju završne epizode.
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 30/03/2005 : 15:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
@Damjan:

Istina. I zato je Zagor vigilant a ne diktator. QED.

"You gotta add it up / Day after day / I get angry and I will say
That the day is in my sight / When I take a bow and say goodnight"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2005 : 17:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
corto, baš suprotno
baš zato što nismo izgubili dijete u sebi (neki), baš zato i razmišljamo i zezamo se s ovakvim stvarima (naravno, koristeci pri tome usvojeno znanje onog nekad nam mrskog školovanja)

teško da odrastao covjek odvojen od "djeteta u sebi" razmišlja o životu i djelu Duha sa sjekirom:)


ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 30/03/2005 : 17:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

bar jedna zanimljivija rasprava u zadnje vrijeme:))))

samo najvjerniji fanovi sudjeluju u ovakvim stvarima hehe

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih

Yup! Ja bas uzivam posmatrajuci je sa strane

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 30/03/2005 : 17:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade

@Damjan:

Istina. I zato je Zagor vigilant a ne diktator. QED.

"You gotta add it up / Day after day / I get angry and I will say
That the day is in my sight / When I take a bow and say goodnight"


Ne valja ti dokaz. To je pretpostavka. Svaki dokaz mora da funkcionise u oba smera inace nije dokaz.
2+2=4
4=2+2
qed

Ajd' sad

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

Toto
Starting Member

Vatican City
83 Posts

Member since 12/01/2004

Posted - 30/03/2005 : 23:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Toto a Private Message
@Witchblade
quote:
...a krunski dokaz mi je upravo Zagor. Da bih ga danas poceo citati - ne bih; a ipak ga uredno kupujem. Ali tog Zagora ne kupuje sadasnji visokoobrazovani 27-godisnjak


Oprostite sto se mjesam u ovu dubokoumnu raspravu, ali ovo me stvarno kopka: neshvatljivo mi je vec i to da neki visokoobrazovani 27-godisnjak uredno kupuje Zagora, ali- da ga uredno kupuje i ne cita?
Pa sta onda radis sa njim?
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/03/2005 : 00:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
heh. odmah mi pade na pamet par stvari koje bi se s njim mogle uraditi. use your imagination...

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29200 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/03/2005 : 09:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Toto

@Witchblade
quote:
...a krunski dokaz mi je upravo Zagor. Da bih ga danas poceo citati - ne bih; a ipak ga uredno kupujem. Ali tog Zagora ne kupuje sadasnji visokoobrazovani 27-godisnjak


Oprostite sto se mjesam u ovu dubokoumnu raspravu, ali ovo me stvarno kopka: neshvatljivo mi je vec i to da neki visokoobrazovani 27-godisnjak uredno kupuje Zagora, ali- da ga uredno kupuje i ne cita?
Pa sta onda radis sa njim?



Krivo si shvatio, mislim. On ga kao 27-godisnjak ne bi sigurno poceo citati, on ga danas kupuje i cita da usreci ono dijete od 10 godina koje je bio. Tako sam ja to shvatio, barem. A to je slucaj sa, vjerujem, polovicom danasnje Zagorove publike...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 31/03/2005 : 10:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Jeste li upoznali mog glasnogovornika, g. Marka Sunjica? Naime, od danas komuniciram samo preko njega
Salim se, naravno. Ali tocno je sve sto Markos kaze.



I na kraju, zasto bi bilo neshvatljivo da neki visokoobrazovani 27-godisnjak uredno kupuje Zagora?

"You gotta add it up / Day after day / I get angry and I will say
That the day is in my sight / When I take a bow and say goodnight"
Go to Top of Page

Toto
Starting Member

Vatican City
83 Posts

Member since 12/01/2004

Posted - 31/03/2005 : 10:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Toto a Private Message
quote:
Krivo si shvatio, mislim. On ga kao 27-godisnjak ne bi sigurno poceo citati, on ga danas kupuje i cita da usreci ono dijete od 10 godina koje je bio.


A, da. Mea culpa. Greska u prevodu.

p.s. Naravno, djete u nama je najsretnije kad se razbijaju glave kamenom sjekirom...
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 31/03/2005 : 10:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
Naravno, djete u nama je najsretnije kad se razbijaju glave kamenom sjekirom...


Mislis da bi dijete bilo sretnije s "Ekstremnim sportovima"?

"You gotta add it up / Day after day / I get angry and I will say
That the day is in my sight / When I take a bow and say goodnight"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 31/03/2005 : 10:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
toto, kao i prošli put, pokazuješ znacajnu dozu sputanosti duha ne shvacajuci što sve 27-godišnja visokoobrazovana osoba može uraditi sa Zagorskim

a takoder i sa kamenom sjekirom



ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Toto
Starting Member

Vatican City
83 Posts

Member since 12/01/2004

Posted - 31/03/2005 : 12:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Toto a Private Message
quote:
Mislis da bi dijete bilo sretnije s "Ekstremnim sportovima"?


To nije strip za malu djecu u nama nego za male psihopate u nama...

quote:
toto, kao i prošli put, pokazuješ znacajnu dozu sputanosti duha ne shvacajuci što sve 27-godišnja visokoobrazovana osoba može uraditi sa Zagorskim


Znam sta moze da uradi, ali nije pristojno da kazem...



Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000