forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Abaton???
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/04/2005 : 18:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by SANdMAN
A ne zato sto vise volis da primas poklone a manje da dajes? Skrtche namazani!



jbga,sad nemam shta da ti poklonim osim neizmerne bratske ljubavi.prod`o sam blankets:)

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 06/04/2005 : 18:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
quote:
nope...SVET JE odbio rustemagica


Yup.. e, to vec zvuci MNOGO VEROVATNIJE. Za trenutak je moj sistem vrednosti pao u iskusenje da se strovali nad Djoletovim tezom da Rustemagic nece prodati prava nikom, iz nekakvog hedonizma valjda, zelje za perfekcionizmom ili ko zna kakvog za mene sasvim nedokucivog razloga

Ali ne, nije mu uspelo i svet i zivot su ponovo tako jednostavni jer ljudska pohlepa za novcem je iza svega


Dilana ce biti i posle Abatona samo da on, blago meni, vec jednom potone...

/ Reason is always a kind of brute force /
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 06/04/2005 : 18:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
quote:
jbga,sad nemam shta da ti poklonim osim neizmerne bratske ljubavi.prod`o sam blankets:)



GRRRRRRRRRRRRRRRRRRR....

/ Reason is always a kind of brute force /
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/04/2005 : 18:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

zato shto choban netje da platja preskupe kopirajte za bonelija kada zna da ih ne moze valjati u BAR 12-15000 komada.
JEDINI razlog zashto se AF josh uvek koprca pod SVETovim benerom je shto chovek ima drugachiji odnos prema tom stripu pa shodno tome i neshto liberalniju prodajnu politiku.


Da, znam i ja za taj deo price (iz istih izvora, rekao bih) i ima samo jedan problem - ne pije vodu.

Choban, koji ima dvocifren broj licencnih izdanja, odbija ponudu koja potom odgovara Abatonu?! I on, kralj kioska, u Srbiji ne moze da uvalja Zagora u 12.000 komada, a Bernie u Hrvatskoj moze? O Marku i Bleku i Horusu da ne govorimo.

Ne kazem da Coban nije odbio ponudu, ali me cudi kako su je onda mnogo manje ribe prihvatile.

Ubr, zajebano je postovati sa mobilnog.

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 06/04/2005 : 18:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
quote:
Choban, koji ima dvocifren broj licencnih izdanja, odbija ponudu koja potom odgovara Abatonu?! I on, kralj kioska, u Srbiji ne moze da uvalja Zagora u 12.000 komada, a Bernie u Hrvatskoj moze?


Ne kazem da Coban nije odbio ponudu, ali me cudi kako su je onda mnogo manje ribe prihvatile.


Mozda je covek ocekivao veci profit, mozda mu je Abatonov profit sitna para da se bi se zezao sa Bonelijevcima

Mozda se jednostavno preracunao

Mozda je, nakon Chobanovog odbijanja (sto je ipak, bitan faktor) Rustemagic ublazio svoje uslove i smanjio cifru

Mozda... milion drugih razloga

Suvise malo toga mi u sustini znamo, a da tvrdimo da je ono sto se desilo nelogicno i neobjasnjivo


Ono u sto sam 100% siguran i sto je po meni sasvim izvesno jeste da Rustemagic nece oklevati da proda, kad dobije cifru i da ga briga kroz sta je prosao sa Abatonom ili Vanninijem

Le roi est mort, vive le roi! DOLE ABATON!

Edited by - SANdMAN on 06/04/2005 19:02:51
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/04/2005 : 19:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Da, znam i ja za taj deo price (iz istih izvora, rekao bih) i ima samo jedan problem - ne pije vodu.
Choban, koji ima dvocifren broj licencnih izdanja, odbija ponudu koja potom odgovara Abatonu?! I on, kralj kioska, u Srbiji ne moze da uvalja Zagora u 12.000 komada, a Bernie u Hrvatskoj moze? O Marku i Bleku i Horusu da ne govorimo.

Ne kazem da Coban nije odbio ponudu, ali me cudi kako su je onda mnogo manje ribe prihvatile.



pije, djole, pije.
berni NEMA shanse da valja toliku kolichinu stripova na onolicnom trzishtu a i AKO je tako kada uporedish profit koji berni ima sa dva eura po komadu i eventualnih euro koje bi svet postavio rachunica je jasnija.
cena kopirajta ista - zarada poprilichno razlichita.
ima tu sigurno josh momenata(sendmen je izneo tri validna i svaki ponaosob uverljiva)ali koga briga za to?
dok je pirata nema brige za zagorelog i dilana:))))


****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/04/2005 : 20:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Znaci, zarada koja je sica dovoljna je za Abaton da pomisli da ce od toga da živi?

Znaci, covek koji važi za glavnog baju u izdavaštvu je napravio tu goru racunicu od nekih amatera?

Znaci, duplo manja cena ne bi mogla da se nadoknadi duplo vecim tržištem?

A uslovi inace nisu menjani od Vaninijevog perioda, ili barem ne javno. Da jesu, System bi objavljivao Dampyra, a ne Magico Vento.

OK, kako hocete, savim je logicno da jedna izdavacka kuca za koju niko nije cuo radi ono što gigant tipa Sveta nije hteo/mogao, važi.

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25137 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/04/2005 : 20:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
jedno glupo pitanje:ko su gospoda Rustemagic i Coban???Cisto da mogu da ispratim temu.A jos sam mlad i neiskusan

"le roi est mort,vive le roi"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/04/2005 : 20:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Rustemagic=Strip Art Features-lik koji drzi svetska prava za Bonelija
Coban=Svet-lik koja ista nece da kupi iako mu se moze

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25137 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/04/2005 : 20:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Aha,sad mi je jasno.Thanks

"le roi est mort,vive le roi"
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/04/2005 : 20:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Znaci, zarada koja je sica dovoljna je za Abaton da pomisli da ce od toga da živi?

Znaci, covek koji važi za glavnog baju u izdavaštvu je napravio tu goru racunicu od nekih amatera?

Znaci, duplo manja cena ne bi mogla da se nadoknadi duplo vecim tržištem?

A uslovi inace nisu menjani od Vaninijevog perioda, ili barem ne javno. Da jesu, System bi objavljivao Dampyra, a ne Magico Vento.

OK, kako hocete, savim je logicno da jedna izdavacka kuca za koju niko nije cuo radi ono što gigant tipa Sveta nije hteo/mogao, važi.





za svet koji izdaje (heh) SVET u 200 i kusur hiljada primeraka, DA , 15 hiljada je sitja o kojoj se i ne razmishlja ako nije dechachki san, shto chobanu boneli ochigledno nije.
mali info...zona sumraka je bila pod sechom kada joj je tiraz pao ispod trideset hiljada.

rachunica koju je on izvlachio se temeljila na bar duplo manjim kopirajtima i ne zavaravajmo se - srbija NEMA vetje strip trzishte od hrvatske.
deset godina nepostojanja stripa na kioscima te postojanje sporadichnih pokushaja vishe su zla nanele novim potencijalnim chitaocima nego dobra. hrvatska s tim nema problema te zahvaljujutji konstantnoj produkciji IMA istu ako ne i vetju strip bazu nego srbija pa makar se i VELIKOM zvala:)
da system nije radio/bio sa vanninijem MOZDA bi i dobili tog dampyra ali chinjenica je da NIKO u srbiji(sem eventualno marketprinta koji mislim da nije finansijski spreman da udje u tako veliki projekat kao shto redovni boneli jeste) netje od smrti abatona dobiti prava.
bar dok berni ne osnuje ludens podruznicu u srbiji:))))
Mhunter - gosn rustemagic je naravno vlasnik slovenachkog SAFa koji drzi prava na sve bonelijeve naslove izvan italije a gosn choban je glavni novinsko izdavachki magnat u srbiji koji trenutno izdaje verovatno vishe od tridesetak shto sedmichnih shto petnaestodnevnih shto mesechnih chasopisa a izmedju ostalog i alan forda za srBsko trzishte.

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/04/2005 : 21:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pazi, složio bih se sa tobom da nije Horusa, koji navodno rasproda celokupne tiraže K. Marka (uz retenciju od dva-tri meseca - ali ipak je u pitanju Mark, a ne Zagor).

Tržište jeste vece, samo ne za luksuzna izdanja, vec za shit od 60 dinara kao što su AF i Horus. A ako je Abaton uspeo da im zbije cenu na 70/75 dinara, nema sumnje da bi i Svet uspeo na 60/65. Uostalom, pogledaj Makedonce. Zagor za male pare, i vec idu Ciko specijalci.

Samo je Coban tu ispao glup? Teško.

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25137 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/04/2005 : 21:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
sada su mi neke stvari jasnije,ali mi svejedno ne ide u glavu da se u Srbiji ne moze prodati vise od 20 000 stripova mesecno,bez obzira kako se izdavac zvao.Iako sam retko u Srbiji primetio sam da nema gotovo nikakve reklame za stripove,tako da neki ljudi koje znam a koji su ranije citali stripove a za Horus i Abaton nikada nisu culi.(ok dole zivim u malom mestu,ali svejedno).

"le roi est mort,vive le roi"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/04/2005 : 21:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
20 000? Pa ti si veci optimista od samog Vaninija;) Jedva i 'iljdu da mozes da utopis...

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/04/2005 : 21:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Pazi, složio bih se sa tobom da nije Horusa, koji navodno rasproda celokupne tiraže K. Marka (uz retenciju od dva-tri meseca - ali ipak je u pitanju Mark, a ne Zagor).

Tržište jeste vece, samo ne za luksuzna izdanja, vec za shit od 60 dinara kao što su AF i Horus. A ako je Abaton uspeo da im zbije cenu na 70/75 dinara, nema sumnje da bi i Svet uspeo na 60/65. Uostalom, pogledaj Makedonce. Zagor za male pare, i vec idu Ciko specijalci.

Samo je Coban tu ispao glup? Teško.




horus uopshte i ne platja prava na ta izdanja i pitanje je dana kada tje im poshtar sa plavom kovertom(ne,nije poziv za vojsku:) zakucati na vrata. tiraz tih rolni papira nije vetji od deset hiljada shto je imponzantna cifra za tresh kao shto mark i blek jesu ali po ceni od 60 dinara to je previshe jer sama proizvodnja ne moze da ih koshta vishe od 5/6 dinara po komadu.
imajutji u vidu da je alan ford u tri broja preshao sa 50 na 60 odnosno 70 dinara i znajutji da se isti uvek kotirao odmah uz ili mozda neshto malo preko zagorove popularnosti sumnjam da bi cena bila odrziva na SLICHNOM TIRAZU. 25000 hiljada zagorelih nema shanse da tje se prodati na nashem trzishtu pa makar lichno choban na ulici prodavao primerke sa epizodom gde se zagoreli fajta sa super toshetom proeskim(ustvari TO bi mozda i proshlo:).
moze naravno choban da shtampa dilana u 100000 primeraka i prodaje ga po deset dinara te ostvari 50 posto profita ali sitna je opet to para da bi se zajebavao.
o makedoncima ne znam puno. kolko je regularnih brojeva uopshte izashlo?
ja znam za jedan pa sam prestao da se interesujem.
iz nekog mog iskustva, kada neko krene da najavljuje specijalce,hard kavere, limitid edishne te alternativne korice bitje da su to poslednji trzaji osudjenog na izdavachku smrt.

e da, prvi lavirint specijalac u junu.
ne propustite!:)

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25137 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/04/2005 : 21:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
ako je to tacno onda sam zesce razocaran.(((
Pa koliki su uopste tirazi u zemljama ex-yu?zna li se neka priblizna brojka ili ne.Ukoliko je ta cifra od 1000 primeraka tacna onda mi je i jasno zasto Abaton propada i onda dizem ruke od neke nade da ce biti bolje...

"le roi est mort,vive le roi"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/04/2005 : 21:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Znaci i Lavirint ce da prdekne u junu?:))

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/04/2005 : 21:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

ako je to tacno onda sam zesce razocaran.(((
Pa koliki su uopste tirazi u zemljama ex-yu?zna li se neka priblizna brojka ili ne.Ukoliko je ta cifra od 1000 primeraka tacna onda mi je i jasno zasto Abaton propada i onda dizem ruke od neke nade da ce biti bolje...

"le roi est mort,vive le roi"

Moze i manje. Pitaj System Nada, sta?

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/04/2005 : 21:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
[orginalno postovano od strane prozirne senke a mene mrzelo da se njakam sa kvotovanjem pa sam improvizovao]

Znaci i Lavirint ce da prdekne u junu?:))

*******************

otje - ali kurac!:)))
dok je dekari posla bitje i lavirinta.
jednom godishnje? - jedn0m godishnje!
ali sa stilom!

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.

Edited by - BlekenDekara on 06/04/2005 21:39:00
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/04/2005 : 21:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

ako je to tacno onda sam zesce razocaran.(((
Pa koliki su uopste tirazi u zemljama ex-yu?zna li se neka priblizna brojka ili ne.Ukoliko je ta cifra od 1000 primeraka tacna onda mi je i jasno zasto Abaton propada i onda dizem ruke od neke nade da ce biti bolje...

"le roi est mort,vive le roi"



vannini:
zagoreli - 5500
dilan - oko 5000
mister no i marti - sramota da se kaze

system:
ken - 900-1000(u stara dobra vremena)
magico vento - oko 700

dodaj ili oduzmi desetak posto i brojke govore same za sebe.



****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25137 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/04/2005 : 21:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
MV 700 primeraka????pa oni ladno mogu da stave na naslovnicu "LIMITED EDITION":)))
Pa eto sve skupa nekih 12-13 000 primeraka,i kao sto rekoh malo vise reklame i eto nam 20 000(nepopravljivi optomista).Nije samo Beograd Srbija,ima ljudi i u provinciji koji znaju sva slova i mozda bi procitali strip...

"le roi est mort,vive le roi"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/04/2005 : 22:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Problem sa AF je što su nove epizode - dubre, a stare su vec reprintovane više puta tokom devedesetih. Dakle, i Extra Zagor bi razbio Svetov AF, a kamoli novi.

Pride, ja ne bih bacio pare na to da Horus nema prava na KM i slicne stvari. Cak i u zemlji Srbiji je malko zajebano na svaka dva meseca (i manje, s obzirom na to koliko izdanja imaju) štancati po 10.000 pirata i onda mrtav 'ladan slati to na kioske.

Makedonski Zagor je stigao do broja 6 ili sedam, tako nekako.

A ako tamo može da košta pola eura i ide toliko dobro...

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/04/2005 : 23:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
oni na koje bi izdanje ciljalo kupuju AFa iz nostalgije ne iz neke potrebe za kvalitetom.
isto vredi i za zagorelog po meni.
zar vaninijev zagor nije dovoljan pokazatelj njegovih prodajnih mogutjnosti? chak i kada dodash 100 posto vetju prodju na konto svetove distribucije i reklame tek je neshto ispred AFa.
shto se horusa tiche pricha je potvrdjena chinjenicom da su planirali/planiraju/vetj su objavili(?) neke epizode bleka gde su se domatji autori koji su te epizode radili pobunili zbog nedobijanja svoga parcheta kolacha te je puklo sve to oko nemanja kopirajta.
ponavljam josh jednom da svet netje da se zeza sa stvarima na kojima ne moze imati bar stopostotnu zaradu shto je u BILO kakvim boneli inkarnacijama nemogutje. neka manja izdavachka tata, sin i komshinica u redakciji varijante pije vodu(shto bi ti rekao:) ali izdavachka kutja velichine sveta - teshko.

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/04/2005 : 23:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Lavirintov Zagor , kako bi to lijepo zvucalo DEKARAAAAAAAAa ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))!!!

http://comicsplace.blogspot.com/
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/04/2005 : 23:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
pa josh uvek nisam obelodanio o kom se specijalcu lavirinta radi u nuju tako da je sve mogutje:)
vishe informacija za koji dan:)))
stej tjuned!

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000