forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Eh, stari dobri Zagore...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 08/08/2002 : 11:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
Nekako sam zadnjih dana opsednut proucavanjem starih epizoda Zagora i uporedjivanjem sa novim epizodama. Pokusavao sam da procenim da li se radi o nekoj starosnoj granici, da li sam ja vise u tim godinama, kao klinac voleo Zagora. Da li su mi zbog godina te epizode bile tako mocne? Moje misljenje je da nisu u pitanju godine. I danas kad citam stare brojeve Zagora (ogranicavam se na brojeve ZS od 280 do 700) ja se odusevljavam, neke epizode sam procitao po stotinak puta dosad. Novim se tesko nakanjujem i po drugi put...Zasto? Ko su braca Cassaro? Ko je Laurenti? Ko je Chiarola? Oni da mi zamene Ferrija i Donatellija? Pih! Zagor i Ciko kao likovi. Neponovljivo. Cassarov Zagor kao indijanac. Ima facu nedostojnu Zagora, rese na majici kao kora od vrbovog drveta. Uzasan crtez Zagora, sasvim solidno za Martija Misteriju kojeg su i radili. Moj predlog: neka se vrate na Martija! Laurenti. Njegov crtez sve govori. Jedino sto mogu reci u njegovu korist je: puno dinamike! Ostalo nije vredno ni klincu. Nisam u mogucnosti da imam uticaj, ali da imam predlozio bih Bonneliju jednog klinca iz mog komsiluka, peti razred osnovne skole, bolje crta od Laurentija. Mozda je Laurenti cetvrti razred? Chiarola. Cuo sam da su se obradovali njegovom dolasku u Zagorovu ekipu. U zagorovoj ekipi od pre dvadeset godina on bi dodavao olovke Ferriju i mozda je to jedina korist od njega. Malo sam preterao. Od pomenute trojice, nesumnjivo je Chiarola najbolji crtac. Medjutim, on i Zagor su dva razlicita sveta. Nema tu nista zagorovski.Uzmimo na primer pejzaze, likove, Cika na primer, odbojan je. Njegove nagomilane debljine linija mi idu na zivce, njegov stil je suvise nesredjen za junaka kakav je Zagor. Opet lici na nekog indijanca, to mi se ne svidja. Toliko o njima...
Moj favorit od novih crtaca je Della Monica. Nekako sam se lomio da se izjasnim o tome jer se iz epizode u epizodu menjao na bolje. Ali, kada sam procitao epizode koje ce tek kod nas izaci:u prevodu "Crni brod" i "Boginja meseca", onda sam prelomio. Izuzetan crtac. Ulazi u sustinu Zagorovog lika, i Cikovog sto je vrlo bitno. I odlicno crta. Neko rece da je steta sto je on radio Vampira. Bas naprotiv, ako ne moze Ferri, to i jeste epizoda za Della Monicu.
Cekamo i Vernija...da se pokaze.
I dokaze...
Sada bih nesto rekao o epizodama u celini. Sad je kod nas izasla "Indijanska krv". Nisam je citao kao takvu. Citao sam je kao "Krv Cejena" u italijanskom originalu. Uvodni deo epizode je ono sto u vecini slucajeva nedostaje novim epizodama Zagora. Zezancije koje pravi, a ko bi drugi, nego - Ciko. Priznajte da su cikove zajebancije uvek odusevljavale na pocetku svake stare epizode. Vec dugo vremena nista od toga, ili gotovo nista. Ovo u epizodi Indijanska krv ce prave ljubitelje Zagora oduseviti. Ferrijev crtez na velikom nivou, prica odlicna. To je Zagor.Pravi.
Nisam imao prilike da citam ove najnovije epizode Zagora u Italiji, jer ih zeljno iscekujem da stignu u septembru. Ali, nadam se da ce biti dobre. Bar neke.Najgore od svega je to sto se desi izuzetna prica, a zagora crta Cassaro ili Chiarola. Za moj zeludac koji se hranio prefinjenim Ferrijem i malo cvrscim Donattelijem, ali takodje ukusnim, Chiarola i Cassaro nisu lako svarljivi. Cak sta vise, mucim se.
Nisu sve epizode Zagora ni u proslosti bile fenomenalne, ali su ih u vecini slucajeva izvlacili crtaci. Sada i one dobre crtaci unazadjuju.
Kazu da je Bonelli hteo malu promenu kod Zagora, promenio je isuvise. Stinky kaze: hocu Supermajka! Treba vratiti Supermajka,Tkaca,Going-goinga,postara Dranki Daka, ako treba neke dici iz mrtvih. Mnogo je lakse graditi pricu na vec postojecijm likovim (istina, moze se lako i promasiti) nego stvoriti novog neprijatelja Zagoru za sva vremena. Ili prijatelja... Treba ojacati ekipu crtaca. Zelim sve najbolje Zagoru, ali ako ovako nastave i scenaristi i crtaci, sigurno ce Zagor ostati samo lepo secanje na nezaboravne avanture.
Ciko, nas stari dobri Ciko...Raspamecivale su me epizode o njegovim dugodovstinama, umirao sam od smeha. I uzivao. Ovo od Gambe je bleda senka Ferrijevog Cika. Ne kupujem ovakve promasaje. Volio sam Gambu kao Kitovog crtaca, mrzeo sam ga kao texovog. Kao Zagorov u proslosti bio mi je OK. Kao cikov mi se ne svidja. Prosto receno. Imao sam neke italijanske cikove epizode od Gambe i poklonio sam ih. A ja se lako ne odvajam od stripova. Toliko o novom Ciku.
Ono sto je krasilo Zagorove stare epizode je to da nijaedan drugi junak ukoliko bi ga stavili u polozaj Zagora u prici, ne bi mogao da zameni Zagora. Poznavale su se epizode specificne za Zagora. Ove nove epizode su toliko opste i ne pristaju Zagoru ( vecina) da kada bi stavili umesto Zagora recimo nekog anonimusa kauboja isto bi bilo. (Primer: Istrebljivaci i Metak za Kelsa, kada bi umesto zagorovog lika bio neki kauboj Džo, samo to promeniti, taj strip bi isao kao dodatak starim Zagorovim u Zlatnoj Seriji.)
Molio bih vas da prokomentarisete ovo moje misljenje i da vidim sta drugi misle o tome. Da u sustini vidimo kuda stvarno ide Zagor. Da li ze ostati Duh sa sekirom ili ce postati neka skitnica sa Divljeg Zapada.
Ja sam za Darkwood i Duha sa sekirom!


stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/08/2002 : 12:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Uh, što si se raspisao , perper. Nostalgija, a? Medutim, ja uopce to ne gledam tim ocima. Meni se svidaju ti crtaci (Andreucci, Laurenti, Marcelo, Dela Monica...), a neke od novijih epizoda su mi i najbolje Zagorove (o krakenu, o putu na Sjeverni pol, o Škotskoj...). Te su price nekako smislenije i punije. Povratak legendarnih neprijatelja i prijatelja bi bio u redu, to uvijek pali. Donateli mi je dosadan, a ono o duhu sa sjekirom, zaštitniku Indijanaca i ostalih, stvarno zna ici na živce. Ideja o skitnici je primamljiva, ne bi mi smetalo da ode iz Darkwooda i prestane se preseravati. Ionako je vecina najboljih prica, kad ode na neki daleki put (americka odiseja, pa put na sjeverni pol i povratak preko Pacifika i kroz unutrašnjost Amerike itd)

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 08/08/2002 : 12:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Boselli i Burattini su znacajno promenili sustinu Zagorovih epizoda,sada tu ima mnogo vise fantastike nego obicno,sto ne mora da bude lose...meni licno,najbolji period je negde od "Zagorove odiseje" pa do "Poslednjeg Vikinga",posle toga vec opada kvalitet...S druge strane,skoro da sam potpuno izgubio interesovanje za Zagora,dok sam bio mladji gutao sam price u enormnim kolicinama,sad retko kad i procitam...Sto se tice buducnosti Zagora,izlazice dok god SBE bude postojao,ipak je to kultni strip,bez obzira na scenariste i crtace koji ga rade.

Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 08/08/2002 : 12:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
potpuno se slazem sa tobom perper, naravno nisam koristio toliko dugo vremena razmisljajuci o tome kao ti, jer me jos uvjek veseli svaki zagor do kojeg se dokopam, ali si stvarno u pravu. nije ovo nesto o cemu se prvi put ovdje komentarise, ricali smo mi o tome puno puta, cak ima nekih koji misle suprotno, uskoro ce se javiti , nadam se . nemam ni toliko vremena da pricam kao ti, al uglavnom 100% stojim iza tvojih stavova, ali pored della monice, pepe je jos uvjek car, a ni marcello mi nije los. samo sto ovi decki nedobijaju prvise epizoda, vecina ide vec omrzlom chiriolli i laurentiju, bljakk(ovo najvise vazi za chiriollu). Sta da kazem nego uzivajte u starim brojvima zagora, bas kao sto si rekao ZS 250-770(ja cu malo produziti) plus neke epizode izdane kasnije, naravno u obradbi ferrija i donatelija.

|Top|
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/08/2002 : 13:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Pa to sto je ranije radio Nollita (do svemirske tamnice skoro sve) je bilo super.
ALi onda je krenula neka vrsta debilizma i slicnog. Evo u Vuku Samotnjaku lik na Zagora rafalno ispaljuje strele, o ovaj se smeska i skakuce. Upucao bi Nollita to djubre odmah u startu.
Krv cejena je iditotska serija i muka mi je od nje. Muka mi je od ovih epizoda sto izdaje Ludens.
Voleo bih da vidim kako bi Donatelli nacrtao Osvetu vudu. Sta ja lupam, on to ni nebi mogao da crta. Zamislite vi tu smejuriju.

Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 08/08/2002 : 13:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
Vidis, tope, Pepe je odlican crtac, a najzalosnije od svega sto je bio odlican crtac. Na zalost Pepe je umro vrlo mlad.
Colte, ja sam ranije Zagora prozdirao, fakticki nisam ni jednog drugog junaka citao. Sada je moj favorit Tex. On mi je na mjestu br.1. Ekipa crtaca savrsenstvo! Price po mom ukusu...vecina.
Stinky, nisam mislio na povratak u Darkwood, i ja volim Zagorove odiseje. Ali se u ostalom ne slazem.

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 08/08/2002 : 13:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Pa sad da je umro vrlo mlad,imao je 51 godinu...I meni je ova nova epizoda Zagora glupost,Burattini se trudio da napravi nesto po starom smeku Zagora ali mislim da nije uspeo...Zagora sam ranije najvise voleo,uz MN-a,ali sam onda nabavio sve one silne Texove koji su preskoceni,iseceni itd i bacio se na citanje Texa po redosledu,bilo da su nasi ili italijanski...Jednostavno,Tex mi je za koplje ispred ostalih,ne samo zbog crtaca vec i zbog pregrst fenomenalnih prica...

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 08/08/2002 : 13:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Od novih crtaca svakako su najbolji Andreucci, Della Monica i Marcello (iako je njega puno bolje koristiti na Texu). Što se mene tice ta trojica su ravnopravna i vecini radova sv. Galliena a kamoli Donatelliju. Laurenti, Cassaro i Chiarolla su ipak totalno misplaced i trebalo bi ih seliti u druge junake. Govoreci o pricama ovaj Boselli/Burattini period je odmah uz bok vremanu najboljih Nolittinih scenarija, miljama ispred najranijih epizoda i onoga što je radio Toninelli. Recimo SD je izdala stvarno izvrsne price - Nestali istraživac, Kraken, pa dvije price o Mortimeru, pa i ona epizoda u jednoj svesci Svratište obješenih mislim, isto vrlo dobra prica. Iako moram priznati da su me povratak Hellingena i Rakosija razocarali.

Nothing is more terrifying then attempting to make people laugh and failling
Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 08/08/2002 : 13:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Još sam kao dobrog crtaca zaboravio spomenuti D'arcangela koji je radio Golgotu, mislim ako je Donatelli dobar onda je i on.

Nothing is more terrifying then attempting to make people laugh and failling
Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 08/08/2002 : 13:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
Konkretno sam mislio na mladost u odnosu na Ferrija, Marcella, Letterija, Fusca... Morate priznati da je i mlad u odnosu na vecinu drugih crtaca. Sta je sve Ferri nacrtao u periodu od svoje 50 do 70 godine? Zamisli se malo Colte.
Indijanska krv mi je sasvim dobar i ostajem pri tome. Mozda malo nostalgije, malo Ferrija, malo slicnosti iz proslosti...i dovoljno za mene.
Colte, jesi li dobio postu od mene? Mozes li mi odgovoriti na pitanje o Texovima. Pronasao sam jos nekih nejasnoca, pa bih te rado pitao, ako mozes da mi odgovoris. Vrlo mi je bitno, a ti znas puno stvari o Texu. Poceo sam da ga skupljam, i pogotovo preskocene It. originale, pa predlozi nesto sta treba imati, sta bi se moglo ostaviti i za kasnije. Uostalom ako hoces da mi odgovoris, reci, onda bih te pitao mailom.


Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 08/08/2002 : 14:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Da,secam se da mi je stigao neki tvoj mail ali sam morao da formatiram hard-disk tako da mi je celokupan mailbox obrisan.Ako ti nije problem posalji mi ponovo pa cu ti odgovoriti...

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/08/2002 : 19:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Perper, znam da nisi mislio na povratak u Darkwood, ali ni ti mene nisi najbolje skužio. Uopce mi ne bi smetalo da Zagor ode iz Darkwooda, da se skice ili da živi na nekom drugom mjestu i da totalno promjeni filozofiju.

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/08/2002 : 20:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Pa bolje bi bio da prizivas proslost sa ovim novim specijalim brojem.
Dali bi bio ljubazan, pa objasnio mi, na koji tacno period te asocira ova Zagorova epizoda. Igleda da sam propustio neke price.
Vampir je savrsen. Doduse Monica ga je losije nacrtao, ali je prica fenomenalna (sto vazi za sve Bosellije sem onog sa Helingenom i svratistem). Odlicni su i Teksaski rendzeri, Braca po krvi, Povratak Nat Murda, Razbojnici, SEDAM GRADOVA CIBOLE, Blago Zan Lafita, Mortimeri, Indijanska zemlja...
Onda se doslo Sveto drvo (koje hoda), Indijansla krv......
Boze pomozi.

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 08/08/2002 : 20:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Ako su Razbojnici odlicna epizoda...

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/08/2002 : 21:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Dobro, dobro izletelo. Nije odlicna, ali nekako se fino uklapa u pricu o Natu.

Go to Top of Page

djnd
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
485 Posts

Member since 20/12/2001

Posted - 17/08/2002 : 03:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send djnd a Private Message
Pa ni Braca po krvi nije bas reprezentativna prica...

Hu Ju gona kol?
Go to Top of Page

ante
Senior Member

Croatia
1279 Posts

Member since 05/08/2002

Posted - 23/08/2002 : 20:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ante a Private Message
Ljudi Boselli sada piše samo Texa

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 24/08/2002 : 03:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Molio bih vas da prokomentarisete ovo moje misljenje i da vidim sta drugi misle o tome.


Slazem se sa apsolutno svime sto si rekao.Ne bih nista dodao niti oduzeo.Ipak,ti ostavljas neku nadu u nastavak zagorovih avantura a ja cak ni to.Jednostavno sa Zagorom je gotovo,mrtav je vec godinama,SBE treba da smisli naziv za svog novog junaka...
I jos moram dodati da mi se nikada nisu svidjala zagorova putovanja na duge staze(a pogotovo ona neFerrijeva putovanja).Njemu je mesto u Darkwoodu,tu je najjaci.Cim ga napusti on postaje obican smrtnik a meni se to ne svidja....

I've always been a nobody.When i was a child,my mother used to confuse me with my brother,even though i'm an only child.To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/08/2002 : 10:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
I jos moram dodati da mi se nikada nisu svidjala zagorova putovanja na duge staze(a pogotovo ona neFerrijeva putovanja).Njemu je mesto u Darkwoodu,tu je najjaci.Cim ga napusti on postaje obican smrtnik a meni se to ne svidja..


A meni je totalno suprotno. Dosta je bilo foliranja po Darkwoodu. Vrijeme je za skitanje. I promatranje svijeta. Sudjelovanje u revolucijama, ratovima diljem Evrope. Dezertiranja. Putovanja brodom i cišcenje palube, dvopek i ustajalu vodu. Osvajanje Himalaja. Bavljenje svodništvom - biti makro u Bankoku. Ljetovanje na Antilima. Šljakanje u americkim tvornicama. 18 sati na dan, 7 dana u tjednu. Za sicu. Osnivanje sindikata. Štrajkovi i štrajkolomci. Itd...

Go to Top of Page

ante
Senior Member

Croatia
1279 Posts

Member since 05/08/2002

Posted - 24/08/2002 : 13:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ante a Private Message
slažem se sa stinkyjem

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 24/08/2002 : 14:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
quote:

Ljudi Boselli sada piše samo Texa






Boselli pise i Zagora,trenutno se prebacio da vise radi na Texu i Dampyru ali ce se sledece godine vratiti na Zagora.....

Go to Top of Page

desperado
Average Member



802 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/08/2002 : 16:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send desperado a Private Message
meni su pak smesni i epten naivni slucajevi kada Zagor (pa i drugi junaci) nalazese na svoju teritoriju (Darwood, Arizona itd itd) i nalete na neku oblast (kanjon, reka, dolina ili nesto drugo) i sve to prvi put zapaze, cudno zaista, nakon toliko lutanja ili avantura da im se pred nosom tavo nesto izmaklo!!?

Ovo mislim da degraduje nove textopisce, i na kraju ispadnu spesni, ...ali puni love!
Sto bi englezi rekli comicman

Go to Top of Page

Sokol
Starting Member

Croatia
8 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/08/2002 : 12:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Sokol a Private Message
ovo je jedini topic kojeg sa, cijelog procitao a da je tako dugacak pa moram i ja dati komentar.
sto se tice crtaca ferri je uvijek bio legenda ali je donatelli jedini crtac od novih crtaca koji je vjerno crtao zagora(malo nekad debilno izgleda ali je barem chico ok)i zato crta mnoge nove epizode i trebalo bi se vise obratiti na novije crtace koji jednostavno u nistavaju zagora jer nitko nece zavoljeti epizodu ako prica ok a crtez toliko nerealan i los da uopce ne vidis zagora na slici.takav je na primjer dotti(br.72 i br.73)ili na primjer gamba koji je iskvario chica u novom specijalu.odlican je della monica ali i marcello.sto se tice epizoda i price,tj. radnje, ovo izdanje zagora koje kod nas izlazi(slobodna dalmacija i ludens)ipak je bilo drukcije tematike,sve epizode su bile izvan darkwooda sto je ok jer su zapravo sve te epizode odlicne i to je ono sto je trebalo zagoru.losije epizode su ove u izdanju ludensa ne samo zbog drugcijeg izgleda stripa i dimenzija nego i radnji.prijašnje epizode su sve bile povezane,pratile su radnju(sjetite se lova na murda kroz 10 brojeva)i bile su osvjezenje jer zagor npr. nikad prije nije bio u europi.meni jedine trilose epizode su istrebljivaci,metak za kelsa(los crtez) i povratak nata murda(to im stvarno nije trebalo)zagorova putovanja su i odgovor na promjenu njegove filozofije jer u velikoj britaiji ,meksiku ili na sjevernom polu nije mislio na mir u darkwoodu,na indijanska plemena ili trapere.za vrijeme dok ga nije bilo vec su se svi mogli deset puta pobiti.cudno je to sto se sranja dogadaju samo kad je zagor u darkwoodu.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/08/2002 : 13:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
cudno je to sto se sranja dogadaju samo kad je zagor u darkwoodu.


Vraga je cudno, to je jasno kao dan - on sam ih izaziva, svojom nadmenom pojavom, licemjerstvom i šarlatanstvom. Zraci negativnom energijom, a plus je uvrtio sebi u glavu fiks ideju da je nekakav zaštitnik i gospodar Darkwooda, oslonac ravnoteže jednog životnog prostora i blablabla.

quote:
ali je donatelli jedini crtac od novih crtaca koji je vjerno crtao zagora(malo nekad debilno izgleda ali je barem chico ok)


On uopce nije novi crtac, ali je zato prilicno bezveze i dosadan, stvarno dosadan crtež. No, šta je tu je, ništa nije toliko loše nacrtano, da bi bilo odvratno.

quote:
novije crtace koji jednostavno u nistavaju zagora jer nitko nece zavoljeti epizodu ako prica ok a crtez toliko nerealan i los da uopce ne vidis zagora na slici.


Pa kakve veze ima, ako je Zagor malo drukcije nacrtan. Ne moraju svi biti Ferrijeve kopije. Baš su super Laurenti, Andreucci, Marcelo, Dela Monica, Chiarola, Dotti... Možda Zagor drukcije izgleda, i Ciko, ali je zato okolina odlicno nacrtana, sporedni likovi odlicno nacrtani i cjelokupne slike su super docarane. Sve u svemu, neki od ovih su mi i bolji od Ferrija. A on je jako dobar.

quote:
losije epizode su ove u izdanju ludensa


Da, po pricama. Ovih par izašlih epizoda od Svetog drva nadalje su primjer klasicnog darkwoodskog sranja u rangu Kapetana Mikija. Ko li je to smislio, mamicu mu!!!???

I zato je krajnje vrijeme da se Zagor odmakne od tih posranih darkwoodskih šablona, za pocetak odlazak u grad, podstanarstvo i šljaka u tvornici pa dalje, dalje...

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6133 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 25/08/2002 : 13:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Zašto Zagor ne ode malo kod Fride u Graz?Zagor u Evropi?Zašto ne,moglo bi se složiti par zanimljivih epizoda.Mogao bi malo i sa Cainom loviti demone po svijetu..

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

ante
Senior Member

Croatia
1279 Posts

Member since 05/08/2002

Posted - 25/08/2002 : 13:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ante a Private Message
šta je je
novi zagori su dosadni

Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000