forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Eh, stari dobri Zagore...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6134 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 25/08/2002 : 14:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Ko po obicaju,ja se slažem sa Stinkyjem.Price koje su krenule od Svetog drva su isfurane i dosadne a što se crtaca tice,ovi novi uopce nisu tako loši(dobro,Chiarolla i Cassaro su stvarno ocajni).Donatelli mi je oduvijek bio strašno antipatican,dosadan i nikako da ga zavolim a ne znam zašto skoro svi ne vole Laurentija(Pogledajte samo epizodu Osveta vudu - svaka mu cast).Inace,najbolji su mi Andreucci(Morska strava) i Della Monica(Vampir). Ferri malo pada u formi ali ipak je najjaci od svih.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/08/2002 : 14:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
Nisam neki strucnjak za Zagora, imam samo nekoliko epizoda u ZS-u, SD-u (Ludens niti jednu), ali sam ga nekad rado i (puno) citao. I sad ga procitam tu i tamo kad posudim od nekoga. Nedavno, ponovo nakon 20 godina, procitao Željezno cudovište i one nastavke o Akronjanima i svidjeli su mi se kao i prije 20 godina. Ali neke starije epizode koje sam nedavno takoder procitao su mi bile bezveze, pa sam se cudio kako sam to nekad mogao citati. Scenarij im je bio djetinjast. Ali, ponavljam ima i vrhunskih epizoda. Inace, volim fantasticne price u Zagoru.
Od ovih novijih epizoda, svidjeli su mi se Kraken, Otocka skupina (te sam si nastavke i nabavio) i još neke. Što se crteža tice, o njemu bi se dalo raspravljati, Ferri je legenda, ali ne može ni on 100 godina crtati, morali su doci novi crtaci. Ferri je dobro crtao Zagora, ali mi je unakazio Mister Noa, pogotovo u 1. epizodi, nacrtao ga je kao nekog debila. Neki moji prijatelji bježe od epizoda Mister Noa koje je Ferri crtao.
Što se tice scenarija nekih novijih epizoda Zagora (mislim na izdanje SD, ne na Ludens), više mi se scenaristicki svidaju te epizode nego neke starije, za kojima se kolekcionari toliko grabe. Puno su mi slojevitije i dublje od nekih starijih. Zašto ne valja ako Zagor putuje po svijetu (to mi je baš zanimljivo), dosadno je kad je stalno na istom mjestu.


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/08/2002 : 15:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Tako je, Aco. Tako je, dsormaz1. I ja to kažem, vecina tih prica izašlih u SD su smislenije i zanimljivije i punije od onog starog i klasicnog darkwoodskog Zagora.

quote:
a ne znam zašto skoro svi ne vole Laurentija(Pogledajte samo epizodu Osveta vudu - svaka mu cast).Inace,najbolji su mi Andreucci(Morska strava) i Della Monica(Vampir).


To ni ja ne kužim. Pa, tip crta genijalno. Ustvari, sva trojica su bolji od Ferrija.

Go to Top of Page

hamza
New Member

USA
251 Posts

Member since 15/06/2002

Posted - 25/08/2002 : 15:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send hamza a Private Message
Meni je Donateli bas super.
PUKOVNIKOVA PODVALA - DONATELI
BLAGO CRVENE PLANINE - DONATELI
CRNA MOCVARA - DONATELI
PODVODNO CUDOVISTE - DONATELI
GNEV OSAGA - DONATELI
TRENUCI ZEBNJE - DONATELI
DAN PRESUDE - DONATELI
covjek je toliko nacrtao puno zagorovih prica daje mozda bas njemu i BIGNOTIJU trebalo se zahva;liti stoje zagor osvoio sve generacije dok je FERRI poceo da caruje.Naravno jato samo onako zasebe tvrdim
valjda se ACO nece naci uvrijedjen

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6134 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 25/08/2002 : 16:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
DSORMAZ 1,Svaka ti cast,100% se slažem sa tobom!

STINKY,ne znam za tebe ali mene je Laurenti stvarno oduševio dok sam citao "Osveta vudu"(pogotovo Gambit i madame Marie).Laurenti,Andreucci i Della Monica možda nisu bolji od Ferrija ali sigurno nisu ni puno lošiji.

HAMZA,uopce me nisi uvrijedio,ovo je ionako samo diskusija.ovi brojevi koje si nabrojao su stvarno klasika i tu se nema što dodati ali eto,meni je Donatelli od pocetka antipatican.Dobar je za ove klasicne western-price(koje ja baš i ne volim kad je Zagor u pitanju) ali nikako ne mogu prežakiti što je on crtao Horde zla a ne Ferri..

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 25/08/2002 : 17:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Nije teško zazirati od Ferrijevih MN kad je samo jedan, dsormaz.
Laurentija se teško može staviti u recenicu s Della Monicom prije svega jer je to totalno drukiji crtež, Della Monica je više klasicist, tehnicki profinjen crtež a Laurenti je vizualna eksplozija, divljanje pokreta, meni se osobno više svida Della Monica.
Što se tice ferrija on vec dugo nije crtac koji je nekad bio.

Nothing is more terrifying then attempting to make people laugh and failling
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 22/09/2003 : 08:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
Slažem se sa svima koji su napisali da su novi crtaci dobri, da ZG treba malo oputovati, i da su nove epizode slojevitije.

I guess I could be a quiet hero
no one knows the good I've done...
Go to Top of Page

bristova
New Member



269 Posts

Member since 17/01/2002

Posted - 22/09/2003 : 11:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bristova a Private Message
Ma Zagoru fali duša a i pravi protivnik s kojim nece lako izaci na kraj.Od "Indijanske krvi" su scenariji stvarno smijurija..Brojevi 72-73(Istrebljivaci i metak za Kelsa) nisu bili loši po ideji ali to nije Zagor kakvog se sjecamo -legenda iz darkvuda- to je obican Sphagetti western sa puno nasilja u kojem glavni glumac moze biti bilo tko.
Nema Zagor vise onu posebnost.Perper ima pravo,istina je da su se poznavale epizode specificne za Zagora. sadasnji brojevi bi bili probavljivi samo kao dodatak nakon nekog Komadanta Marka u Zls.



Edited by - bristova on 22/09/2003 11:29:57
Go to Top of Page

Anton Mikl
Senior Member

Slovenia
1262 Posts

Member since 07/07/2003

Posted - 22/09/2003 : 11:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Anton Mikl a Private Message
quote:
Originally posted by ante

šta je je
novi zagori su dosadni




Valjda ce sad doci bolji, oni uz Manetolu i Kapetanom Zmijo.Nadam se.

Veseli magarac
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 22/09/2003 : 14:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Barem staff u Zagoru nije kao Martin Mystere, jedan broj izvrstan crtez, a drugi neke smiješne zvrljotine! Pogledajte spec. MM, jadan crtez, zaista!

** Thommo was here! **
Go to Top of Page

Anton Mikl
Senior Member

Slovenia
1262 Posts

Member since 07/07/2003

Posted - 22/09/2003 : 14:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Anton Mikl a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Barem staff u Zagoru nije kao Martin Mystere, jedan broj izvrstan crtez, a drugi neke smiješne zvrljotine! Pogledajte spec. MM, jadan crtez, zaista!

** Thommo was here! **


Pa meni dode nepoznata bolest kada vidim da je Zagora crtao Alessandro Chiarolla.

Spoken movies:
WHO THE HELL WANTS TO LISTEN ACTORS SPEAKING(1927)
Harry M. Warner, President of Warner Bros
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 22/09/2003 : 16:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Verfalk2003

Slažem se sa svima koji su napisali da su novi crtaci dobri, da ZG treba malo oputovati, i da su nove epizode slojevitije.

I guess I could be a quiet hero
no one knows the good I've done...

jebote sta vadis Zagorove topice iz naftalina???

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Anton Mikl
Senior Member

Slovenia
1262 Posts

Member since 07/07/2003

Posted - 22/09/2003 : 18:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Anton Mikl a Private Message
Treba je znati podoživjeti prošlost.

Spoken movies:
WHO THE HELL WANTS TO LISTEN ACTORS SPEAKING(1927)
Harry M. Warner, President of Warner Bros
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 23/09/2003 : 02:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Barem staff u Zagoru nije kao Martin Mystere, jedan broj izvrstan crtez, a drugi neke smiješne zvrljotine! Pogledajte spec. MM, jadan crtez, zaista!


Po meni MM ima ubedljivo najuskladjeniji staff. Jedini koji su se isticali (slabijim kvalitetom) su Cassaro(mada ipak funkcionise) i onaj odvratni Bagnolli(mislim da je u Dnevniku potpisivan sa Henry).
Torti je meni odlican.

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 23/09/2003 : 21:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Stari se Zagor ne moze uopste porediti,sa neki novim,nema nista zajednicko,zato se razlikuju i cijene na burzi drasticno.
Ako ne znas sta je dobro znas sta je skupo.


1910
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 23/09/2003 : 21:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
Onaj Ciko iz sedam gradova cibole mi više lici na nekog pedofila koji ceka smrtnu kaznu u teksaškom zatvoru nego na simpaticnog debeljka koji nemora uopšte pricat a ipak ti izvlaci osmijehe.

šta je izgorjelo
više se palit nemože
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 23/09/2003 : 22:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by Verfalk2003

Slažem se sa svima koji su napisali da su novi crtaci dobri, da ZG treba malo oputovati, i da su nove epizode slojevitije.

I guess I could be a quiet hero
no one knows the good I've done...

jebote sta vadis Zagorove topice iz naftalina???

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?



Psihicki te maltretira:-)))))

Nema govneta znaci more je cisto.
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 24/09/2003 : 08:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by Verfalk2003

Slažem se sa svima koji su napisali da su novi crtaci dobri, da ZG treba malo oputovati, i da su nove epizode slojevitije.

I guess I could be a quiet hero
no one knows the good I've done...

jebote sta vadis Zagorove topice iz naftalina???

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?

Bice toga još.

I guess I could be a quiet hero
no one knows the good I've done...
Go to Top of Page

Anton Mikl
Senior Member

Slovenia
1262 Posts

Member since 07/07/2003

Posted - 24/09/2003 : 08:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Anton Mikl a Private Message
quote:
Originally posted by Verfalk2003

quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by Verfalk2003

Slažem se sa svima koji su napisali da su novi crtaci dobri, da ZG treba malo oputovati, i da su nove epizode slojevitije.

I guess I could be a quiet hero
no one knows the good I've done...

jebote sta vadis Zagorove topice iz naftalina???

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?

Bice toga još.

I guess I could be a quiet hero
no one knows the good I've done...




, ova ti je dobra.

Go to Top of Page

DrB
Senior Member



Serbia
1128 Posts

Member since 04/06/2003

Posted - 25/09/2003 : 19:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DrB a Private Message
mene interesuje po kom redosledu se izdaje zagor extra
i da li se stampaju epizode sa cuvenim izbacenim stranicam kod dnevnika
Go to Top of Page

Anton Mikl
Senior Member

Slovenia
1262 Posts

Member since 07/07/2003

Posted - 25/09/2003 : 19:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Anton Mikl a Private Message
Pa Ludens pokuša ZE izdavati po pravilnom redu.Rekao sam pokušava..

Spoken movies:
WHO THE HELL WANTS TO LISTEN ACTORS SPEAKING?
Harry M. Warner, President of Warner Bros(1927)
Go to Top of Page

purger27
Starting Member

Croatia
83 Posts

Member since 05/07/2003

Posted - 25/09/2003 : 21:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send purger27 a Private Message
quote:
Originally posted by Anton Mikl

Pa Ludens pokuša ZE izdavati po pravilnom redu.Rekao sam pokušava..

Spoken movies:
WHO THE HELL WANTS TO LISTEN ACTORS SPEAKING?
Harry M. Warner, President of Warner Bros(1927)



Ludens ZE izdaje po pravilnom redu.
Go to Top of Page

Anton Mikl
Senior Member

Slovenia
1262 Posts

Member since 07/07/2003

Posted - 25/09/2003 : 21:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Anton Mikl a Private Message
Da imaš pravo, zaboravio sam spomenuti SD koja nije.Tamo je bio prvi Zagor racconta a prvi je zapravo bio originali nekakvi Forresta degli aguati.

Spoken movies:
WHO THE HELL WANTS TO LISTEN ACTORS SPEAKING?
Harry M. Warner, President of Warner Bros(1927)
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 29/09/2003 : 04:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Novi Zagor nije ni bleda senka onog pravog, Ferrijevog i Donatellijevog Zagora
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 29/09/2003 : 19:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
Mada su Ferri i Donatelli crtaci, kad uporedujem njihove radove, zapažam razlike koje se ne ticu samo crteža ali kad bih izdvajao crtež, u prosjeku bi mi Ferri bio bolji u proporcima likova poredanih po prostoru odnosno koreografiji a Donatelli u detajlima. Mada tih detajla Donatelli i nema mnogo. Razlikuju se po tome što Donatelli crta Cika za glavu i po nižeg od Zagora. Ferri ume da razvuce pricu, sentimentalniji je, u svojem pravom izdanju, recimo u 33% crteža je odlican ali ume da se ponavlja. Donatellijeva jaka strana su dvoboji pesnicama koje ume da poredja u 5,6 slicica fenomenalno ali i njegov crtež s vremenom blijedi. Od ranijih autora Zagora ja bi ipak još jednom istakao neke Bignottijeve crteže npr. "Otkrivenu obmanu" koji mislim da nije polu-plitak kao što je od Zagora inace za ocekivati, mislim strip, ne junak ja kad sam ga citao iznanadjen sam bio posle nad dojmom koji je ostavio, verovatno stvar momenta...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000