forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Seven Soldiers: Klarion
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 28/06/2005 : 16:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
procitao hellblazer special - papa midnite (mini od 5 nastavaka). shit. obicna papazjanija napravljena tek toliko da izadje paralelno s filmom.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 04/07/2005 : 18:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
u ovih nekoliko dana sam procitao svasta, uglavnom novije americke stripove.
novi planetary, broj 23, mi je za mrrrrvicu slabiji od predzadnjeg i nije mi jasno kako ellis misli zaokruziti cijelu seriju sa jos samo jednim - zadnjim - 24im brojem??? ili ce 24 morati imati dupli broj stranica ili ce to biti takav kresendo zgusnut u jednu svesku da se pomalo bojim kraja..? uglavnom, cassaday je obecao nacrtati do kraja ove tekuce godine.

procitao sam i prvi broj albiona kojeg pise leah moore na skript svog oca alana moorea. ne svidja mi se. prazan je. radnja je tek naznacena kao ideja koja bi mogla ici bez prave radnje u stripu (premisa: strip junaci su u stvari pravi ljudi koji postoje ili koji su nekada stvarno postojali), a dijalozi su nategnuti i prekulerski napisani tako da, uglavnom, nisu jasni.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 04/07/2005 : 21:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
odkad je sajt "pao" uvatio sam ga po ritmici pa se i chitalo vishe negoli uobichajeno. napokon odradio ramosov i augustinov crimson, vampirsku sagu o "chozen van" tinejdzeru i njegovoj borbi protivu sila zla postanka i opstanka. simpa ali vishe zbog ramosovog crteza i ochiglednih paralela sa whedonovim TV serijalom Angel(ja i chika bob a bogme i chika jgoran ovo preporuchujemo od SVEG srca:)nego shto je neshto graundbrejking. opushtencija za sparne letnje dane.
onda kad smo vetj kod ejndzela chitao se i prvi deo IDW(jeeeeeeeeeeee)jeve mini serije koja (bi trebalo da)se nastavlja na dogadjaje iz pete sezone gde chika ejndzel posle uspeshno izborene apokalipse svratja do obliznje rumunije ne bi li na konto svojih zasluga uspeo da se oslobodi svog prokletstva(kojeg? gledajte ejndzela pa tjete saznati:).
crtez `nako(mesina neki:) ali unutrashnji monolozi ejndzela kulturno odradjeni, ritmika ide fino, ceo broj je u akciji ali opet ima da se ischita fino i u paketu lepo deluje. zivo me interesuje shta tje ostali od prozvanih ejndzel fanova na ovo retji poshto za sebe i ne mogu retji da sam preterano objektivan obzirom da upravo kretjem OPET posle dvadesetak dana pauze da komplet seriju pregledavam:)))
onda se chitalo malo i strangers in paradise koji meni shishaju LOve and rockets za glavu ali ko mene shta pita.... i posle 90 epizoda jedne u nachelu iste sapunice terry moore ostaje svez, zabavan i sharmantan. kapa dole.
sem toga sam se gushio u TV serijama(angel, desperate housewives) i bezuseshno pokushavao da skinem neki screener od batman begins i land of the dead(JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEAAAAAA!).
sun,suuun....
eto - gori mi pica...hotju retji pizza:)

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 04/07/2005 : 21:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

odkad je sajt "pao" uvatio sam ga po ritmici pa se i chitalo vishe negoli uobichajeno. napokon odradio ramosov i augustinov crimson, vampirsku sagu o "chozen van" tinejdzeru i njegovoj borbi protivu sila zla postanka i opstanka. simpa ali vishe zbog ramosovog crteza i ochiglednih paralela sa whedonovim TV serijalom Angel(ja i chika bob a bogme i chika jgoran ovo preporuchujemo od SVEG srca:)nego shto je neshto graundbrejking. opushtencija za sparne letnje dane.


crimson je super nacrtan, a meni je tu puno vise pridonijela sandra hope svojim tusem nego ramos koji, uglavnom, skida bachaloa. prvih 15-ak brojeva su cak i fino napisani, onako bas vuku naprijed s citanjem (u jednom je i konobarica porijeklom iz zagreba ), ali druga polovica serije je dosta konfuzna. scenarist augustin je poceo paralelno otvarati nekoliko "frontova" u scenariju, i kako je strip nastavljao dalje, tako je on, jednostavno, zaboravljao nastaviti s dijelovima price.
inace, mogao si i mene pitati...

quote:
eto - gori mi pica...hotju retji pizza:)

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.


ne pali ti to! denajl, denajl...

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 05/07/2005 : 08:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

odkad je sajt "pao" uvatio sam ga po ritmici pa se i chitalo vishe negoli uobichajeno. napokon odradio ramosov i augustinov crimson, vampirsku sagu o "chozen van" tinejdzeru i njegovoj borbi protivu sila zla postanka i opstanka. simpa ali vishe zbog ramosovog crteza i ochiglednih paralela sa whedonovim TV serijalom Angel(ja i chika bob a bogme i chika jgoran ovo preporuchujemo od SVEG srca:)nego shto je neshto graundbrejking. opushtencija za sparne letnje dane.
onda kad smo vetj kod ejndzela chitao se i prvi deo IDW(jeeeeeeeeeeee)jeve mini serije koja (bi trebalo da)se nastavlja na dogadjaje iz pete sezone gde chika ejndzel posle uspeshno izborene apokalipse svratja do obliznje rumunije ne bi li na konto svojih zasluga uspeo da se oslobodi svog prokletstva(kojeg? gledajte ejndzela pa tjete saznati:).
crtez `nako(mesina neki:) ali unutrashnji monolozi ejndzela kulturno odradjeni, ritmika ide fino, ceo broj je u akciji ali opet ima da se ischita fino i u paketu lepo deluje. zivo me interesuje shta tje ostali od prozvanih ejndzel fanova na ovo retji poshto za sebe i ne mogu retji da sam preterano objektivan obzirom da upravo kretjem OPET posle dvadesetak dana pauze da komplet seriju pregledavam:)))
onda se chitalo malo i strangers in paradise koji meni shishaju LOve and rockets za glavu ali ko mene shta pita.... i posle 90 epizoda jedne u nachelu iste sapunice terry moore ostaje svez, zabavan i sharmantan. kapa dole.
sem toga sam se gushio u TV serijama(angel, desperate housewives) i bezuseshno pokushavao da skinem neki screener od batman begins i land of the dead(JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEAAAAAA!).
sun,suuun....
eto - gori mi pica...hotju retji pizza:)

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.



kad smo kod crimsona,pocinju me zamarati nakon trece knjige ali su u globalu ful ok.
znaci kažeš angel je ok.moram to vidjeti...

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 05/07/2005 : 21:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
interesantno ali meni posle 15e sveske(ili za CIVILe - posle tretje knjige!:)sve ide glatko i bez shtucavica koje virovitichanski duo oseti:)))
verovatno zbog obilja akcije kojima su ispunjene pa nisam ni obratjao paznju na to shta ko i kako pricha:))
ono shto mi je shit i shto je chak i meni zasmetalo kolko je loshe napisano je onaj one shot scarlet x koji je meglia crtao. e tO je dizaster...
kao shto vetj i rekoh crimson mije opushtenicja fina shto se moze retji i za out there za koji ako kazesh da je i tu ramos bleda senka bachaloa zveles ima da te spontano dezintegrishem u sajberprostoru!:))))


e da, zipajte ovo http://www.newsarama.com/forums/showthread.php?s=86343e571dd4d1edbf062ad7f32ab2c2&postid=957895#post957895

te LUNE stvarno kretju da shibaju!


****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 05/07/2005 : 22:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
ljepsi mi je novi cover girls dvojke!

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 05/07/2005 : 22:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
jes vala - onaj prvi je previshe hard core za nas puritance:)pPP

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 05/07/2005 : 22:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

interesantno ali meni posle 15e sveske(ili za CIVILe - posle tretje knjige!:)sve ide glatko i bez shtucavica koje virovitichanski duo oseti:)))
verovatno zbog obilja akcije kojima su ispunjene pa nisam ni obratjao paznju na to shta ko i kako pricha:))
ono shto mi je shit i shto je chak i meni zasmetalo kolko je loshe napisano je onaj one shot scarlet x koji je meglia crtao. e tO je dizaster...
kao shto vetj i rekoh crimson mije opushtenicja fina shto se moze retji i za out there za koji ako kazesh da je i tu ramos bleda senka bachaloa zveles ima da te spontano dezintegrishem u sajberprostoru!:))))


e da, zipajte ovo http://www.newsarama.com/forums/showthread.php?s=86343e571dd4d1edbf062ad7f32ab2c2&postid=957895#post957895

te LUNE stvarno kretju da shibaju!


****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.



MA U GLOBALU je super,pogotovo što sam ludi fan vampirskih pizdarija
nego da ti budem iskren,sutra cemo denisu poharati stan a ja jooš nisam nijedan strip od one zadnje(vjerojatno ti je poznata) pošiljke ni prolistao a kamoli otvorio.
jel moš vjerovati da sam danas probao citati komandanta marka nakon jedno dobrih 15-16 godina.stao na prvoj stranici ostatak prelistao i uhvatio pokoju rijec u oblacicima.nemožeš vjerovati kako mi je ostalo u sjecanju.gotovo da znam napamaet šta se dogada al jebga,svejedno ga nemogu citati..

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 06/07/2005 : 01:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Jebess sve to, SHE HULK rula.

mcn

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 06/07/2005 : 01:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Jebess sve to, SHE HULK rula.

mcn

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!



a gdje si je prvi put citao?

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 06/07/2005 : 01:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>a gdje si je prvi put citao?

Kod jgorana, ali sam bio tako pospan da pola nisam shvatio.

To jest, prvi put sam je ccitao kad ju je Byrne radio, ali to nema veze ...:)

mcn

PS Daklem: Grundy?

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 06/07/2005 : 09:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
ajde, objasni grundy?

ps. znam da se u slengu koristi umjesto wedgie povlacenja gaca, ali to znacenje mi se ovdje nikako ne uklapa.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 06/07/2005 : 09:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Nije li to bio neki Solomon Grundy, obskurni DC horror lik iz doba kada su stripovi bili samo na papiru, a ne i na .cbr-ovima, pa ga Morrison "super-cool" referencira. Seven Soldiers, bleah.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 06/07/2005 : 10:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Nije li to bio neki Solomon Grundy, obskurni DC horror lik iz doba
>kada su stripovi bili samo na papiru, a ne i na .cbr-ovima, pa ga
>Morrison "super-cool" referencira. Seven Soldiers, bleah.

Ta-dammm! :)

mcn

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 06/07/2005 : 10:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

Nije li to bio neki Solomon Grundy, obskurni DC horror lik iz doba kada su stripovi bili samo na papiru, a ne i na .cbr-ovima, pa ga Morrison "super-cool" referencira. Seven Soldiers, bleah.




ja ne skupljam .cbr-e, vec sve kupujem na papiru!
inace, decki, hvala na objasnjenju. zapravo, najlogicnija stvar zadnja padne na pamet.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/07/2005 : 10:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

Nije li to bio neki Solomon Grundy, obskurni DC horror lik iz doba kada su stripovi bili samo na papiru, a ne i na .cbr-ovima, pa ga Morrison "super-cool" referencira.


Not quite true, imam barem tri skenirana stripa sa Solomonom... ;)

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 06/07/2005 : 13:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Jebess sve to, SHE HULK rula.

mcn

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!




IJM VEJTING FOR VOLUME TU

sam se nadam da ce biti dobar kao i prvi dio

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/07/2005 : 13:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
netje.
posle te sheste sveske(odnosno prvog trejda - za civile:) postaje dosadno. bar meni. prestao sam da chitam sa 9.

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 06/07/2005 : 13:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
nego jel neko cita lex luthor men of steel.
još nisam stigao ni pogledati kakvo je a kamoli procitati.

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 06/07/2005 : 13:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
dobar je i drugi volume she-hulk ali je napisan vise onako zajebantski za strip-fanove, a manje za siroku publiku (iako je i to danas relativno). mislim da ce macu biti bolji od vol.1!

lex luthor je odlican, ali dosta alternativan. naravno da je bolji od "for tomorrow", ali je ipak ta dva stripa tesko usporediti posto spadaju u razlicite kategorije. meni je lex luthor po stilu (a i po autorima, ofkors) pandam batman/deathblow miniju.

http://zveles.blogspot.com/

Edited by - zveles on 06/07/2005 13:31:39
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 07/07/2005 : 10:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by JohnDrake

Wanted nisam mogao završiti ni besplatnu kopiju prvog broja, stao sam na pola i odustao (ali to ne znaci da mu Authority nije bolji od Ellisovog:)




da nije malo razocharavajutjeg kraja to bi mi verovatno bio omiljeni millarov rad ikad...ovako je tu odma iza ultimatesa.
a inache kod authorityja se apsolutno slazemo...bolji je od ellisovog runa.

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.



yo, kume! pozdravio te cika bob i rekao da ovakvu izjavu nije ocekivao od jednog ozbiljnog stripadjije i strip izdavaca. i, onda, smo se obojica malko zabrinuli za tebe...


http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 07/07/2005 : 13:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
hej znate i sami da sam ja poprilichno neozbiljan(i kao osoba i kao izdavach:)tako da josh uvek chvrstoi stojim iza svojih tvrdnji:)pPpPP

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
262 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 07/07/2005 : 13:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
Zapravo sam rekao da cu te udaviti kad te vidim, ali dobro. :)

B.

Edited by - Bob on 07/07/2005 13:56:45
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 07/01/2006 : 21:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Nemam nissta pametno za rech' samo sam primjetio da je od ovog topika, kad ga je Dekara vech linkao, prosslo toccno 6 mjeseci pa rekoh da ga dignem...:)

Da vidim, jesma li ccitao issta od novih amera ... Mmm ... Chaykinov City of Tomorrow koji i nije tragiccan iako je Chaykin ono uvijek isti: krimich iz pedesetih plus SF iz pedesetih (fabulativno) plus dva-tri tidbita iz dnevne sstampa na osnovu kojih zapoccne priccu ... I uzao sam od Boba Supreme Power HC i proccitao par sveski te ondak - stao. Jerbo me, jednostavno, nije zanimalo ssto ide dalje. Nije bilo losse, JMS ima dobre scene (makar dobro zamissljene iako ne uvijek dobro napisane, i imaju TV ritam), ali sveukupnost mi je - povrssna. I bass me briga za realisticcku verziju Gruenwaldova Squadron Supremea. Te sam tako HC neki dan vratio Bobu nedoccitan.

Bass sam neki...

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000