forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 da li su novi stripovi preskupi
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

darkwoodski kralj
Advanced Member



USA
3652 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 24/07/2005 : 21:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodski kralj an AOL message  Send darkwoodski kralj a Private Message
Ovako svima, nije mi jasno zasto se sramite kupovati stripove, dapace trebali bi biti ponosni na to. Svak ima svoj ukus i ako ti se cita Zagor, kupi zagora a ne sportske novosti jer zelis "doliciti svojim godinama". Ja nemam nikakav bed kad odem na trafiku priko lita i kupim zagora i onda nako sa frendovima oden na plazu i lagano u hladu procitam. Premda sam jedini koji cita stripove mene ne zanima sto drugi misle. To je isto ono kad sam bio mali pa kupovao playboy, ma cemu se sramiti??Citas sto zelis. I ako nesto nekad neko kaze, samo ga lagano spustis i gotovo...
dapace zapravo ne bi trebali ni misliti sto drugi govre/misle o vama, uzivajte u onom sto volite i zivite svoj zivot

Only God will judge me!
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 25/07/2005 : 11:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
da,istina je da je bezveze se toga sramiti ili sta vec. mene oduvijek zaboli k** sta misli okolina o tome sta ja citam stripove

a i sta ima ona zena a kiosku komentirati ili neke face praviti oko toga sta mi kupujemo? ona je tu radi nas, a ne mi radi nje. i ona bi trebala biti sretna da ima kome prodati.

i naravno da su stripovi vise izlozeni i prodaja bi bolje isla.
sigurno bi nekoga privuklo da vidi u izlogu zanimljivi strip, a ne ovako da stripovi came negdje na zadnjim policama i onda ti moras pitati je dali je izaslo, a ako je, onda su opet problemi jer mora dici svoju debelu guzicu i dohvatiti ga...
mislim da se o ovoj temi vec negdje pricalo,pa da ne ponavljamo



_________________________
Fire walks with ME!!
_________________________
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/07/2005 : 11:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Trebamo djelovati i pomoci jadnim neukim ljudima koji zapravo ne znaju sto je strip. Malo im priblizit koliki je to zapravo svijet i da je to zapravo umjetnost. Nakon par recenica u tom smjeru uglavnom zasute.

Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 25/07/2005 : 12:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by Maximuss

Trebamo djelovati i pomoci jadnim neukim ljudima koji zapravo ne znaju sto je strip. Malo im priblizit koliki je to zapravo svijet i da je to zapravo umjetnost. Nakon par recenica u tom smjeru uglavnom zasute.




Druga je stvar sto mi se ne da svaki put iznova i iznova objasnjavati da nisu svi stripovi Miki Maus i Barbi... U zadnje vrijeme takve heretike jednostavno ignoriram i smjesim se.

Go to Top of Page

Star Wars
Senior Member

Croatia
1076 Posts

Member since 11/07/2005

Posted - 26/07/2005 : 12:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Star Wars's Homepage  Send Star Wars a Private Message
Ne znam jeste li primjetili (sigurno jeste) da se cijena Zagora Extra od prvog broja da sada povecala za 5 kn (12 kn, 13kn, 14kn, 15kn, 16kn).
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 26/07/2005 : 12:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
to je malo u odnosu na povecanje cijene dilan doga, koji je prvobitno kostao 6900hrd = 6.90 kuna ili martyn mystere sa prvobitnih 7100hrd = 7,10 kuna, a sada kostaju 16 kuna.

zagor je tada kostao na pocetku 7700hrd iliti 7,70 kuna, a danas kosta 16. kako se je tada izdavac uspio pokrivati s tako niskom cijenom stripova????

hmm....



_________________________
Fire walks with ME!!
_________________________
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 26/07/2005 : 12:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
verovatno zato shto se i odnos kuna/$$$ menjao za 1,2,3,4,5...
ili to ili ne kupujete dovoljno extra zagora:)))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 26/07/2005 : 13:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

verovatno zato shto se i odnos kuna/$$$ menjao za 1,2,3,4,5...
ili to ili ne kupujete dovoljno extra zagora:)))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.



bice da je problem u ovome drugome...

btw jel ima ko kakvu informaciju kolike su bile tiraze kod slobodne dalmacije? i kako se prodavalo?




_________________________
Fire walks with ME!!
_________________________
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 26/07/2005 : 23:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
tako je ljudi.primjetili ste da cu cijene drasticno porasle,a kuna nije ništa oslabila prema stranim valutama ,dapace ojacala je.samo nemojte to baš glasno pricati pred šefom(op.a. markos) jer ce vas sve proglasiti naivcima koji se ne razumiju u izdavaštvo.kao da covjek mora biti dipl. ing. ekonomije da bi zbrojio 2+2.
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/07/2005 : 23:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
quote:
Originally posted by Star Wars

Ne znam jeste li primjetili (sigurno jeste) da se cijena Zagora Extra od prvog broja da sada povecala za 5 kn (12 kn, 13kn, 14kn, 15kn, 16kn).



Mozda ste primjetili da se promijenio i izdavac?!?

Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 26/07/2005 : 23:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message
12 + 5 = 16 ???

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/07/2005 : 23:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
quote:
Originally posted by alanmaras

12 + 5 = 16 ???

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."



hehehe!

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/07/2005 : 00:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Da,stvarno
Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 27/07/2005 : 04:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
quote:
Originally posted by jetset

tako je ljudi.primjetili ste da cu cijene drasticno porasle,a kuna nije ništa oslabila prema stranim valutama ,dapace ojacala je.samo nemojte to baš glasno pricati pred šefom(op.a. markos) jer ce vas sve proglasiti naivcima koji se ne razumiju u izdavaštvo.kao da covjek mora biti dipl. ing. ekonomije da bi zbrojio 2+2.



Ali u to vrijeme i cigarete su bile 5 kuna (Walter Wolf), ista ta marka sada je 13 kuna, za manje od 50 kuna mogla se kupiti gajba piva, sada treba oko stotke za gajbu. Opcenito je život višestruko poskupio od tih dana, mislim na onu famoznu "potrošacku košaricu". Što je kuna jaca, život nam je sve skuplji i skuplji, tako da taj statisticki podatak obicnom narodu ništa ne znaci. A taj trend utjece i na cijenu stripova koje smatram preskupima kao i sve ostalo. Naveo bih primjer Borgisa/Korpusa koji vec desetak godina drži cijenu Alana Forda od 15 kuna (od broja 26), s tim da su probali neko vrijeme povisiti prvo na 16 pa onda na 19 kuna, ali im nije išlo, valjda im je opala prodaja, pa su se vratili na 15 kuna, dok je Strip-Agentov Klasik za kunu jeftiniji, te je vjerovatno opet Korpusu opala prodaja i kao posljedica toga prorijedili su ritam izlaženja (na ovaj zadnji broj cekalo se mjesecima).
Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 27/07/2005 : 06:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
Cekajte da nam opale euro, prvo nama pa onda vama, pa da vidite kako ce tek tada poskupeti:(
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 27/07/2005 : 07:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message
quote:
Originally posted by Slovenac

Cekajte da nam opale euro, prvo nama pa onda vama, pa da vidite kako ce tek tada poskupeti:(



možda se sve raspadne prije...

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 27/07/2005 : 09:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
quote:
Originally posted by alanmaras

quote:
Originally posted by Slovenac

Cekajte da nam opale euro, prvo nama pa onda vama, pa da vidite kako ce tek tada poskupeti:(



možda se sve raspadne prije...

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."



Samo da to nebudemo mi
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 27/07/2005 : 10:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by jetset

tako je ljudi.primjetili ste da cu cijene drasticno porasle,a kuna nije ništa oslabila prema stranim valutama ,dapace ojacala je.samo nemojte to baš glasno pricati pred šefom(op.a. markos) jer ce vas sve proglasiti naivcima koji se ne razumiju u izdavaštvo.kao da covjek mora biti dipl. ing. ekonomije da bi zbrojio 2+2.


ovo sa kunom mi nije jasno... govori se o lošem stanju državne blagajne, ogromnim kreditima, minusu u menjavi sa drugim zemljama, itd. a kuna sve snažnija i snažnija u odnosu na stranu valutu...
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 27/07/2005 : 17:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
e pa hrvatska kuna ti je kao balon.pušeš,pušeš,napušeš i onda ce da pukne jednog dana.a ovi naši se žure u EU nadajuci se da se to nece dogoditi prije ulaska ,vec poslije jer ce nas vec EU lako sanirati.inace ekonomisti to zovu kronicno precjenjena valuta,gdje svi žive solidno,bez puno rada,sa puuno uvozne robe i sa puuno kredita.tako su i argentinci uživali...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29276 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/07/2005 : 12:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by jetset

tako je ljudi.primjetili ste da cu cijene drasticno porasle,a kuna nije ništa oslabila prema stranim valutama ,dapace ojacala je.samo nemojte to baš glasno pricati pred šefom(op.a. markos) jer ce vas sve proglasiti naivcima koji se ne razumiju u izdavaštvo.kao da covjek mora biti dipl. ing. ekonomije da bi zbrojio 2+2.


Zadnja opomena.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 29/07/2005 : 15:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by Slovenac

Cekajte da nam opale euro, prvo nama pa onda vama, pa da vidite kako ce tek tada poskupeti:(



Kada udjete u EU stampace se tvrdo koriceni stripovi sa bezbroj reklama na njima,pojedini stripovi ce imati USB-ulaze i pristup internetu,neki modeli(specijalci,HC)ce imati digitalnu kameru i mogucnost slusanja MP3 muzike....cena sitnica:100-150 evra kom.

Fala bogu,mi u Srbiji ne moramo brinuti o tome...

Go to Top of Page

wiz
Advanced Member

Slovenia
5487 Posts

Member since 20/10/2003

Posted - 30/07/2005 : 19:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wiz a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by Slovenac

Cekajte da nam opale euro, prvo nama pa onda vama, pa da vidite kako ce tek tada poskupeti:(



Kada udjete u EU stampace se tvrdo koriceni stripovi sa bezbroj reklama na njima,pojedini stripovi ce imati USB-ulaze i pristup internetu,neki modeli(specijalci,HC)ce imati digitalnu kameru i mogucnost slusanja MP3 muzike....cena sitnica:100-150 evra kom.

Fala bogu,mi u Srbiji ne moramo brinuti o tome...





uf da mi je takav strip odma bi ga platio 100 eura!!! cak i Zagora :D

_____________________
Hundreds F Vampires!
Go to Top of Page

Arak
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
43 Posts

Member since 01/06/2005

Posted - 30/07/2005 : 19:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Arak a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>Ja sam samo zaduzio Torpeda i Coelhovu Petu goru i otisao. Zasto
>bih, zbog toga sto citam stripove, osjecao sram pred osobom skucenih
>vidika?

Zapravo bi ti visse bed trebalo bit ssto ccitass Coelha.

mcn

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!



Do prije par dana bih vas žestoko napao,ali kako sam procitao njegovu novu knjigu Zahir,potpuno se slažem.Nije ni cudo što ga proglašavaju senzacionalistickim,kao i Dana Browna
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 30/07/2005 : 19:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by Arak

quote:
Originally posted by mcn

>Ja sam samo zaduzio Torpeda i Coelhovu Petu goru i otisao. Zasto
>bih, zbog toga sto citam stripove, osjecao sram pred osobom skucenih
>vidika?

Zapravo bi ti visse bed trebalo bit ssto ccitass Coelha.

mcn

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!



Do prije par dana bih vas žestoko napao,ali kako sam procitao njegovu novu knjigu Zahir,potpuno se slažem.Nije ni cudo što ga proglašavaju senzacionalistickim,kao i Dana Browna



Coelho je sund. To je prodavanje nejjeftinije mistike...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6407 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 30/07/2005 : 20:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Nisam fan, procitao sam samo tu Petu goru i roman mi nije nista posebno, ali ne bih rekao ni da je sund. Pokusaj dokazivanja predestinacije covjeka na biblijskom motivu (Coelho je ipak postao pisac - Ilija je postao prorok).

Jose Saramago (Sva imena, Evandjelje po Isusu Kristu) mi je mnogo drazi.


Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000