forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zašto (ne) kupujete Nathana Nevera?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 11/07/2005 : 09:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
Ima boljih i lošijih epizoda (tu spadaju one koje su "kopije kopija" nekih filmova) ali sve u svemu mu je NN jedan od najboljih Bonnelijavaca...za koje ionako mislim da su teški šund svi do jednog- a ipak ih obožavam citati... Jedino MM moram malo izdvojiti- tamo se ipak može (ali i nemora:)) nešto nauciti...

Ne kupujem ga na kiosku jer me izluduje ritam izlaženja...(znam- ne prodaje se pa nemože brže)... Dobro je da ikako izlazi.

Imam prvih 50 +2 spec. tako da ako neko ima onih 5 novih koji mi fale neka se javi...

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/07/2005 : 09:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Proccitao sam ih pedesetak (uglavnom domache) i slazzem se da je slaba kopija drugih SF-ova i pri tome slabo napisana (daleko od MM ili DD), u najboljim slucajevima je osrednja melodrama, u najgorim ... uff. Ima par dobrih crtacca (Mari, Bonazzi), ali me ne zanim ni kao lik, ni kao svijet, a najmanje od svega kao pricca ...

mcn

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 11/07/2005 : 09:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Od prvog sam ga broja poceo kupovati i odmah mi se svidio, ne samo jer sam ljubitelj SF, vec i jer je dobar strip. Naslovnice su bile super dok je to bio Castellini, kasnije su neke ocajne! Neke epizode su odlicne a neke ispod prosjeka, ali nikad nisam pomislio ne kupiti ga i bit ce mi žao ako ga ukinu. Mislim da on ima slab odaziv kod ljudi jer izlazi kako izlazi. Da strip izlazi svaki mjesec vjerujem da bi prije ili kasnije dobio kontinuitet kod ljudi. Dalje je mislim slaba prodaja radi Giganata jer su oni krucijalni za razumijevanje cijelog serijala pa se ljudima baš i neda citati nešto na preskoke. Ja sam definitivno ZA nastavak objavljivanja!
Go to Top of Page

Rajher
New Member

Croatia
201 Posts

Member since 04/10/2004

Posted - 11/07/2005 : 09:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rajher's Homepage  Send Rajher a Private Message
quote:
Originally posted by dule_car

Jedino MM moram malo izdvojiti- tamo se ipak može (ali i nemora:)) nešto nauciti...

Ne kupujem ga na kiosku jer me izluduje ritam izlaženja...(znam- ne prodaje se pa nemože brže)... Dobro je da ikako izlazi.




MM je potpuno drugo prica.Puno kvalitetnije i (barem u prvim brojevima) polazi od jedne istine pa ju nadograduje

Problem je što NN NEMA ritma.
Ovdje pak je rijec o cistoj fikciji i ne vidim potrebu da se smješta u kontekts odredenog grada,kao što je tu napomenuto. Bolje je ovak.


- - - Owned by SaM - - -
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/07/2005 : 10:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Da se osvrnem samo na par sitnica - City nije New York, New York je nestao za vreme Velike Katastrofe (vidimo ga pod vodom u MM&NN #2, kao i Sidnej pod ledom i džunglu u Egiptu), a jedna od poenti NN-a je to da se njegov svet ne seca svoje prošlosti, nije ga ni briga za nju, pa je osuden da je ponovo proživljava, ponovo i ponovo, gde je Nathan koji pak živi iskljucivo u svojoj prošlosti kontrast tom svetu.

A i Nathan polazi od jedne istine pa je nadograduje, ali to nije ocito iz prvih brojeva (da su pvi brojevi bili Zabranjena zona/Ljudi senke kao što je bilo planirano, stvari bi stajale drugacije), a ta istina nece bii uocljiva nikome ko nije citao prvi gigant. Sve skupa Nathan ima drasticno jaci kontinuitet od Martija - ali ne pazi na detalje (o tome kasnije).

E sad, zašto volim i kupujem Nathana - to je duga prica, emotivno sam vezan za njega, i tu nikakvi objektivni argumenti ne pomažu, volecu ga i kupovacu ga ma koliko ljudi pricali da je trash. Ali to ne znaci da ne mogu objektivno da sagledam situaciju i vidim šta ne valja kod njega kao kod stripa, nevezano za moju emotivnu povezanost.

Nathan je paradoksalno nerazraden za jedan world building strip - ne zanmo koji je politicki sistem na snazi u zemlji gde Nathan živi i u svetu (Vietti ce o kasnije drasticno nadograditi i prebaciti Nathana skoro u potpunosti u politicke igre i intrige, što ce kulminirati ratom izmedu Zemlje i orbitalnih stanica -ali ce se nastaviti i posle njega - da ne spojlerujem više), ne zanmo ni koja je to Zemlja, spominju se samo neimaginativni sektori. Ne znamo uopšte kakva je mapa Nathanovog sveta, šta je preživelo katastrofu a šta nije (i Beretta ce se time poigrati u MM&NN #2 - veoma dobro, pride). Neki likovi, kao Skotos, iako imaju jako zanimljivu postavku, nikada ne uspevaju da je iskoriste (lik je poglavar najvece verske zajednice na planeti - i nijednom on tu svoju moc ne koristi, tek jednom pred sam kraj).

S druge strane, odrdeni aspekti su veoma, veoma razradeni, a oni se uglavnom odnose na Bratstvo sena, i tu veliku pricu sa tehnobiološkim ratovima koja kulminira u prva tri giganta. Problem je samo što Serra nije imao snage da je izgura do kraja, i vec je treci gigant mlak, a finale u NN #99 je ocajno.

Da se ne lažemo, jedino što bi od celokupnog serijala vredelo, da nije Bonellijevske nostalgije i pracenja Velike Price, price o tehnobiološkim ratovima koja se proteže kroz ogroman broj epizoda, je Ponor pamcenja/Jedanaesta zapoved - ako hocete da se ubedacite. Ako necete, ne treba vam ni to. Ali to je Medda, uvek tehnicki savršeno obracuje depresiju i bedake - a ponekad cak uspe i da ubaci i malo duha u to. Ponekad. A što je najgore - te dve epizode i nisu SF, mogle su sasvim lepo da budu ispricane sa Dylanom, Mister Noom, pa donekle cak i sa Zagorom (bilo bi malo out of place - ali ne i neizvodljuivo).

Van Velike Price i te dve epizode, imamo Mister Noa u buducnosti, sa svim manama koje iz toga proizilaze, ali bez nostalgicarskih prednosti. Tu ne pricam o liku, pricam o pricama. Ni Nick Raider nije daleko od nekih epizoda. Jeste, to je buducnost, ali to je samo setting, tip prica, odnosno plagiranje ideja izstripova//knjiga filmova je prisutno bez obzira na eru (ocit primer je ona nesrecna kopija U znajevom gnjezdu - ali tu je kasnije i recimo šesti gigant, Viettijev, koji celokupnu postavku preuzima direktno, i bez imalo blama, iz filma Lost in space, pa onda pokušava da izgradi neku svoju slabašnu strukturu na tome - i ne uspeva mu).

A za Veliku Pricu - tu je sindrom Chrisa Claremonta, odnsono, što bi rekao mcn, sve je u nagoveštajima, ništa u razrešenju - i to je na žalost tacno, Kada u prvom gigantu konacno shvatimo velicinu te price, i ona nas naravno oduševi, i oduševi nas kako je Banda sa Sardinije bacala naznake kroz prethodnih pet godina serijala - stvari idu na dole, jer sada sa svim tim treba nešto i uraiti, a Serri to ne polazi za rukom.

Dakle, problemi Nathana kao serijala su nedovoljna razradenost nekih detalja koji su itekako bitni za SF, Serrin geekizam, Meddin manirizam i Vignina nesposobnost, kao i stalna i vecita boljka Bonellija - plagiranje, plagiranje, plagiranje na tone.

A kod nas? Licno me nervira to što je nemoguce pratiti pricu, jer nema specijalaca i giganata (još kada krene i Agenzia Alfa, pa MM&NN...). Mislim, mogu samo da zamislim koliko je bilo iritanto procitati Enigmu Gabriel, a da covek pojma nema kako je Mary ostala trudna, primera radi.

Damn, možda cu ipak morati da uradim onaj text "Zašto volim NN iako ne valja" o kome sam razmišljao...

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/07/2005 : 11:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Iako mi nije pri samom vrhu(kojeg zauzimaju zagor i larry) nathan mi je isto odlican strip.U pocetku san ima samo par od slobodne i odmah mi se svidija iako san tad bija tek 4. osnovne i nisu me zanimali ostali stripovi osim zagora i spidermana.Ali kako je vrime prolazilo i kad je slobodnu zaminija ludens pocea san kupovat sve bonellijeve stripove pa tako i nathana.Inace volin SF ali to nije bilo presudno da bi mi se strip svidija.Šta san ih više cita sve više mi se svida taj nathanov svijet i to što je jedan od agenata alfe pa gotovo uvijek radi u ekipi.Ima i opasnog glavnog neprijatelja-obitelj skotos koja mu je uništila život.Žena mu ubijena a kcer mentalno bolesna i uz to još oca krivi za majcinu smrt,a on upravo zbog nje radi kao agent.Sve to tjera ga na ocaj i depresiju ali i na borbu protiv zla koja mu obilježava život.Uz to tu je još i rat protiv orbitalnih stanica i rat protiv tehnodroida u buducnosti u kojoj mu je kcer i zdrava(ali buduci da nisan cita gigante i talijanske originale ne mogu o tome više pisati).To je jedna doista izvrsna prica vrijedna citanja.Pa nece se valjda sada ugasiti kada nas cekaju sve bolje i bolje epizode-s gigantima san se vec pomirija ali sve je moguce-u dalekoj buducnosti.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/07/2005 : 11:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Na žalost, ne, pre Sage Alfa (104-108) ne cekaju nas dobre epizode, cak naprotiv...

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 11/07/2005 : 11:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
Prvih dvadesetak je bilo super, a onda... Npr. ova predzadnja epizoda Bauhaus Killer, nema nikakvog smisla za serijal, razvoj likova, ništa, plus što je totalna glupost. Moglo ju se slobodno izrezati van. A u pocetku je tu bio Aristotelos, pa njegov sin, pa neka protivnicka organizacija, pa se epizodama razvijala prica o njegovoj pokojnoj ženi i kceri u sanatoriju (vrhunac serijala, zasad)... Epizode jednostavno postaju suvišne, kao i u svakoj franšizi. To se i Martiju dogada.

Ja ne znam kad ce naši izdavaci shvatiti da mi nismo Italija, i da nikad necemo uhvatiti korak s njima (pogotovo s obzirom da mi tiskamo samo redovne "mjesecne" serije). Nek sjedne par ljudi, procita talijanske Martije i Nathane, i kaže: ove epizode se mogu preskociti, ove su bitne, ove stoje samostalno pa ih se može preskociti i možda naknadno ubaciti i slicno. Tiskajmo deset najbojih brojeva Nathana u nizu, izmedu talijanskog 55 i 100, pa da vidimo reakciju publike i utjecaj na prodaju.

Edited by - tom1979 on 11/07/2005 11:14:29
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/07/2005 : 11:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Treba i naci 10 dobrih tu... ;)

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 11/07/2005 : 11:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Na žalost, ne, pre Sage Alfa (104-108) ne cekaju nas dobre epizode, cak naprotiv...

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."


Meni loše epizoda pocinju negde posle Hadije (66) i sa par izuzetaka traju do 100-ke, 102 i sage Alfa (104 - 108).
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/07/2005 : 11:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Tiskajmo deset najbojih brojeva Nathana u nizu, izmedu talijanskog 55 i 100, pa da vidimo reakciju publike i utjecaj na prodaju.


To bi bilo jedino dobro rješenje.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2817 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/07/2005 : 11:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Hmm dobro, no ipak dolaze oni znacajni brojevi (od oka) 60-65, 77-78... Ali sto je jos bolje, sa brojem 59 dolaze naslovne, koje izlaze i u Italiji, pa eto Nathan dobija 30 posto na vrijednosti. Ovaj sadasnji olos od naslovnih pravi samo stetu i nista drugo.

No po vasim komentarima necemo docekati tu 59. epizodu... Mozda se Bernard ubaci u hardcover, to ti je sad potpuno in :). Nije bog, da se ne bi prodalo dovoljno tvrdih Nathana .

Jack the Black.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/07/2005 : 11:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by tantus

Meni loše epizoda pocinju negde posle Hadije (66) i sa par izuzetaka traju do 100-ke, 102 i sage Alfa (104 - 108).


OK, imaš Vanvremenski rat, koji barem razrešava situaciju sa atlantidanima za vjek i vjekova, no osim toga...

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."

Edited by - Djole on 11/07/2005 11:19:53
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 11/07/2005 : 11:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
... osim toga bi mi obicni kupci trebali trpjeti tih 40 loših brojeva... U mjesecnom ritmu, to su tri i pol godine, a u Bernijevom, šest-sedam...
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 11/07/2005 : 11:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
@Djole

Zao mi je sto nisam citao taj MM&NN n.2 koji spominjes i u kojem se vide ostaci ove nase civilizacije. Drugo sto zalim je to preskakanje specijalaca i giganata koji su ocito vrlo vazni za povezivanje price. Meni je malo mutno i neobjesnjivo neznanje Neverova svijeta o svojoj proslosti, uz svu onu tehnologiju koju imaju. Istina malo pomaze n.50 Babilonska biblioteka, ali opet...

Ako se ne varam radnja Nevea se ne odvija u dalekoj buducnosti vec nekih 500-tinjak godina od sada (ispravi me!). Kazem, to nije daleka buducnost jer je danas tehnologija takva da informacije bez problema mogu ostati zabiljezene i zapamcene, nema Rimljana da spale Aleksandijsku biblioteku.

Kad bi imao te spec/gigant epizode mozda bi mi sve bilo smislenije, ovako mi nesto fali...

Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 11/07/2005 : 11:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
Eh, tek sad sam ljut citajuci ove spoilere... Nisam ni znao da su se MM i NN spojili:-)
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/07/2005 : 11:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
@alen

Ispravljam te - radnja se naizgled dešava tacno 100 godina u buducnosti, medutim, zbog promena kalendara (2024 postala je ponovo 1946), nije sigurno koliko je to u buducnosti.

A za neznanje - nije bilo rimljana, ali je bilo Velike Katastrofe, koja je (veoma selektivno) uništila puno informacija.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."

Edited by - Djole on 11/07/2005 11:32:56
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/07/2005 : 11:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by tom1979

Eh, tek sad sam ljut citajuci ove spoilere... Nisam ni znao da su se MM i NN spojili:-)


Serra, Vietti i Bertta, a donekle i Recagno su se veoma potrudili da Nathan stvarno i bude Martijeva buducnost.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

nazgul
Starting Member



Croatia
81 Posts

Member since 24/03/2002

Posted - 11/07/2005 : 11:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nazgul a Private Message
sad ste me izdeprimirali...jos sam nekako mogao prihvatiti mogucnost da NN nece vise izlaziti (kao, ostat ce mi novac za neke druge stripove) ali ovo o predstojecim katastrofalnim epizodama; to mi je jos gore!
anyway, NN citam od prvog broja i zakon mi je. vjerojatno mi se svidio jer je bio drugciji pored ostalih 'standarda' koje je slobodna pocela tiskat. cinjenica da volim SF samo je pomogla da se navucem na njega. doduse nije mi jasno zasto svi spominju los crtez, meni je u vecini slucajeva bio OK, da ne govorim da je Mari car. sto ljudi sto cudi (sto zena dvista ...)
uostalom drug djole je u postu povise sve fino rekao; nema smisla da ponavljam covjekove rjeci (eh da, i napisi taj clanak, mene si totalno zainteresirao!)
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 11/07/2005 : 11:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

@alen

Ispravljam te - radnja se naizgled dešava tacno 100 godina u buducnosti, medutim, zbog promena kalendara (2024 postala je ponovo 1946), nije sigurno koliko je to u buducnosti.

A za neznanje - nije bilo rimljana, ali je bilo Velike Katastrofe, koja je (veoma selektivno) uništila puno informacija.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."


Jel se gdje spominje kakva je to katastrofa bila? I ako je do nje doslo kada su stigli izgraditi sve te nivoe?

Go to Top of Page

Rajher
New Member

Croatia
201 Posts

Member since 04/10/2004

Posted - 11/07/2005 : 11:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rajher's Homepage  Send Rajher a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by tom1979

Eh, tek sad sam ljut citajuci ove spoilere... Nisam ni znao da su se MM i NN spojili:-)


Serra, Vietti i Bertta, a donekle i Recagno su se veoma potrudili da Nathan stvarno i bude Martijeva buducnost.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."



A ljutnja se samo povecava svakim daljnjim postom.
Vidim da mi je biblioteka jako manjkava....

- - - Owned by SaM - - -
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 11/07/2005 : 11:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by tom1979

Prvih dvadesetak je bilo super, a onda... Npr. ova predzadnja epizoda Bauhaus Killer, nema nikakvog smisla za serijal, razvoj likova, ništa, plus što je totalna glupost. Moglo ju se slobodno izrezati van. A u pocetku je tu bio Aristotelos, pa njegov sin, pa neka protivnicka organizacija, pa se epizodama razvijala prica o njegovoj pokojnoj ženi i kceri u sanatoriju (vrhunac serijala, zasad)... Epizode jednostavno postaju suvišne, kao i u svakoj franšizi. To se i Martiju dogada.

Ja ne znam kad ce naši izdavaci shvatiti da mi nismo Italija, i da nikad necemo uhvatiti korak s njima (pogotovo s obzirom da mi tiskamo samo redovne "mjesecne" serije). Nek sjedne par ljudi, procita talijanske Martije i Nathane, i kaže: ove epizode se mogu preskociti, ove su bitne, ove stoje samostalno pa ih se može preskociti i možda naknadno ubaciti i slicno. Tiskajmo deset najbojih brojeva Nathana u nizu, izmedu talijanskog 55 i 100, pa da vidimo reakciju publike i utjecaj na prodaju.

Preskakanje nije nikakvo rijesenje.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 11/07/2005 : 11:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
Strip je potpuno OK, a i veliki sam ljubitelj SF-a, pa, vjerojatno, zato. A i jako mi je privlacna cinenica da citajuci Nathana mogu da naletim na Martya, Jinxa i ostale likove iz drugih Bonellijevih serijala.

Veceras cemo piti dok ne padnemo! A kad padnemo pit' cemo s poda!

Edited by - Verfalk2003 on 11/07/2005 11:57:05
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 11/07/2005 : 11:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
citajuci vaše postove postalo mi je jasno zašto se ovo loše prodaje... ni u ovom društvu koje je ovdje na forumu (a to su ipak sami fanovi, i to informirani) nema neke silne podrške... tek možda 50%. Bolje da se ne pitam kakvo je stanje na terenu... U Srbiji se ne prodaje više na kioscima?
Meni je Nathan vrlo dobar, mogu ga procitat u jednom šusu, što za DD ne mogu reci. Lazarus mi je za klasu bolji ali ipak NN kupujem vrlo rado. Naravno da imam kolekciju, kao skoro svih Bonelija koji izlaze kod nas, jedino mi fali vecina ovih HC stvari.
Kako izgleda dani kad cu trebati jezik špagetara da ucim sve su bliži...
kod nas nune drže tecaje, još cu vjernik da postanem
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/07/2005 : 11:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Jel se gdje spominje kakva je to katastrofa bila? I ako je do nje doslo kada su stigli izgraditi sve te nivoe?


Pa imaš manje više u #50.

Sama katastrofa se pak vidi u Almanacco della fantascienza 1995, Storia del futuro pasato.

A za nivoe - ako se katastrofa desila po novom kalendaru 1946. (ili koju godinu ranije), šta je problem da do 2191. (kada pocinje serijal) po novom kalendaru naprave onolike gradove?

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000