forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 bilo: US Comics; sada: Zagor vs Supermike
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 14/07/2005 : 08:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Pošto djecji vrtic sa ovog foruma zasipa sa beskonacnim brojem topica i postova o Bonellijevim stripovima, a meni je dosadilo pogadati pod kojim nazivom ima išta receno o naslovnoj temi, zapocinjem ovdje topic za koji se nadam da ce isplivavati pri vrhu liste, tako da ne moram roniti stalno po starim postovima. Dakle:

americki comic books, ništa Bonelli, po mogucnosti obrazloženo:

Par natuknica:

Bendis je dobar pisac, Marvel je u pravu što im je on No.1.

BKVaughan: Y - Last Man, Ultimate X-Men, Runaways, Ex Machina - ovaj isto nije za baciti

Esad Ribic - House of M naslovnice - mi lajk

House of M - možda bude i valjalo - plot thickens

Seven Soldiers - bleah

All Star Batman & Robin - coming soon, po intervjuima, izgleda da se poslije DKR2 Miller malo opametio:)

Jim Lee, Alan Davis - to su crtaci!

DH Conan - najbolji Conan u zadnjih 20 godina - xcelent!

Edited by - JohnDrake on 25/07/2006 13:28:18

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 14/07/2005 : 08:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
ne citam americka izdanja, zato prepuštam mjesto znalcima.....
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 14/07/2005 : 09:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake


BKVaughan: Y - Last Man, Ultimate X-Men, Runaways, Ex Machina - ovaj isto nije za baciti


Ultimate X-Men ne citam, cekam da ih Tally izda . Ostali su super.

quote:

House of M - možda bude i valjalo - plot thickens



Glavni naslovi mi se jako svidaju, za tie-inove nisam baš siguran. Uncanny X-Men #462 je

quote:
Seven Soldiers - bleah


Ja bih prije rekao



How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 14/07/2005 : 09:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Molio bih ostale genijalce koji nemaju ništa reci o temi da se ne javljaju, za njih cu otvoriti novi topic o atomskoj fizici, pa neka tamo slobodno kažu da ne znaju ništa ni o tome.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 14/07/2005 : 09:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

Molio bih ostale genijalce koji nemaju ništa reci o temi da se ne javljaju, za njih cu otvoriti novi topic o atomskoj fizici, pa neka tamo slobodno kažu da ne znaju ništa ni o tome.



ajde decko malo smiri duhove. ovo je samo lagani osvrt na omalovažavajucu primjedbu "djecji vrtic"....
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/07/2005 : 09:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

Molio bih ostale genijalce koji nemaju ništa reci o temi da se ne javljaju, za njih cu otvoriti novi topic o atomskoj fizici, pa neka tamo slobodno kažu da ne znaju ništa ni o tome.


smiri hormone!

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
DRUKALI SMO ZA AJDUKA,MLADOST ,STAROST,ŽIVOT CILI!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12527 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 14/07/2005 : 09:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

Molio bih ostale genijalce koji nemaju ništa reci o temi da se ne javljaju, za njih cu otvoriti novi topic o atomskoj fizici, pa neka tamo slobodno kažu da ne znaju ništa ni o tome.



a šta ako ipak što znamo?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 14/07/2005 : 10:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

Pošto djecji vrtic sa ovog foruma zasipa sa beskonacnim brojem topica i postova o Bonellijevim stripovima, a meni je dosadilo pogadati pod kojim nazivom ima išta receno o naslovnoj temi, zapocinjem ovdje topic za koji se nadam da ce isplivavati pri vrhu liste, tako da ne moram roniti stalno po starim postovima. Dakle:

americki comic books, ništa Bonelli, po mogucnosti obrazloženo:

Par natuknica:

Bendis je dobar pisac, Marvel je u pravu što im je on No.1.

BKVaughan: Y - Last Man, Ultimate X-Men, Runaways, Ex Machina - ovaj isto nije za baciti

Esad Ribic - House of M naslovnice - mi lajk

House of M - možda bude i valjalo - plot thickens

Seven Soldiers - bleah

All Star Batman & Robin - coming soon, po intervjuima, izgleda da se poslije DKR2 Miller malo opametio:)

Jim Lee, Alan Davis - to su crtaci!

DH Conan - najbolji Conan u zadnjih 20 godina - xcelent!

Frajeru pravo si inteligentan! Divim ti se! Pamet ti curi iz mozga!

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 14/07/2005 : 10:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

Pošto djecji vrtic sa ovog foruma zasipa sa beskonacnim brojem topica i postova o Bonellijevim stripovima, a meni je dosadilo pogadati pod kojim nazivom ima išta receno o naslovnoj temi, zapocinjem ovdje topic za koji se nadam da ce isplivavati pri vrhu liste, tako da ne moram roniti stalno po starim postovima. Dakle:

americki comic books, ništa Bonelli, po mogucnosti obrazloženo:

Par natuknica:

Bendis je dobar pisac, Marvel je u pravu što im je on No.1.

BKVaughan: Y - Last Man, Ultimate X-Men, Runaways, Ex Machina - ovaj isto nije za baciti

Esad Ribic - House of M naslovnice - mi lajk

House of M - možda bude i valjalo - plot thickens

Seven Soldiers - bleah

All Star Batman & Robin - coming soon, po intervjuima, izgleda da se poslije DKR2 Miller malo opametio:)

Jim Lee, Alan Davis - to su crtaci!

DH Conan - najbolji Conan u zadnjih 20 godina - xcelent!



Mislim da bi u kontextu svega navedenog valjalo spomenuti i Kapetana Mikija koji ne samo da je ravan ovim stripovima, nego je cak za klasu i bolji od gore navedenih. Istina da se radi o talijanskom stripu, ali nije Bonellijev. Što se tice americkih crtaca meni su najbolji oni koji rade za izdavacku kucu Walt Disney, ali stvarno nemam pojma kako se zovu.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 14/07/2005 : 10:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
Evo ruka Wahoomi
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 14/07/2005 : 10:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by Wahoomi

Mislim da bi u kontextu svega navedenog valjalo spomenuti i Kapetana Mikija koji ne samo da je ravan ovim stripovima, nego je cak za klasu i bolji od gore navedenih. Istina da se radi o talijanskom stripu, ali nije Bonellijev. Što se tice americkih crtaca meni su najbolji oni koji rade za izdavacku kucu Walt Disney, ali stvarno nemam pojma kako se zovu.


Reply dostojan Drakeove provokacije. I jos bi dodao vrlo duhovit. I jos bi dodao .

Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 14/07/2005 : 11:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
>> Reply dostojan Drakeove provokacije.

O kojoj provokaciji govoriš. Ja sam stvarno namjeravao pokrenuti topic o americkim stripovima, bez smetnji sa strane o drugim temama. Pizdarije su bile skrenute na topic "Atomska fizika", koji je završio u "Svaštari" i zako izgubio smisao.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 14/07/2005 : 11:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

>> Reply dostojan Drakeove provokacije.

O kojoj provokaciji govoriš. Ja sam stvarno namjeravao pokrenuti topic o americkim stripovima, bez smetnji sa strane o drugim temama. Pizdarije su bile skrenute na topic "Atomska fizika", koji je završio u "Svaštari" i zako izgubio smisao.



E, stvarno si lijepo pokrenuo topic. Paljbom po Bonelliju i "djecjem vrticu" koji ga cita.....
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 14/07/2005 : 11:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
>> E, stvarno si lijepo pokrenuo topic. Paljbom po Bonelliju i "djecjem vrticu" koji ga cita.....

E, jebiga. O kojoj to paljbi po Bonelliju govoriš. Jesam li rijeci rekao o tome? Valja, ne valja, smrdi, miriše, bilo šta?

Vrlo benigna opaska o djecjem vrticu ostaje, a to što je ti ne interpretiraš kao "vjecno mladi duhom", nego kao "mentalno zaostali", tvoj problem. Uuuuu, opet provokacija.

Sad dosta o pizdarijama. Ove sedmice izlaze Serenity, Landov UF4, All Star Batman i još par zanimljivih stvari
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 14/07/2005 : 11:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
O Boze.

Koga briga sta je uvrijedio Bonelli fanove. I ja sam Bonelli fan pa me bas briga sta me uvrijedio. Ako imate rec sta ONTOPIC, uzivajte. Ako nemate, suzdrzite se od odgovora.


quote:
Y - Last Man


Ovo dosad nisam citao a cuo sam dosta hvalospjeva. Aktivirat cu dobri stari DC++ pa javim kad skinem i procitam :)


No Life Till Leather
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/07/2005 : 11:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Mene osobno interesiraju spiderman i neki drugi junaci no mrzim kupovati stripove
kojima ne znam ni gdje je sto izaslo ni kada ni sto je reprint a sto je novo.
Tako da ne kupujem redovito niti skupljam, samo ponekad procitam.
Da ima neko izdanje u kome su objavljene epizode po redu i da ih ima vise mozda bih i kupio, ovako nista...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/07/2005 : 11:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> Što se tice americkih crtaca meni su najbolji oni koji rade za
>izdavacku kucu Walt Disney, ali stvarno nemam pojma kako se zovu.

Samo bih (iako mi je jasna ironiccnost alenova replya,ne mogu se suzdrzzati od dociranja) dodao kako Walt Disney/Disney corp. vech godinama ne objavljuje stripove jerbo su im neisplativi. Disneyevi se stripovi proizvode u Italiji, Francuskoj, nisam visse siguran za Nizozemsku, i Danskoj, a u Americi ih objavljuje Gladstone (pododio Diamond distribucije) koji je otkupio licencu za Jameriku.

SSto se crtacca ticce, ne znam je li ijedan, osim Dona Rose, trenutaccno Amerikanac. Brojni Amerikanci pissu, ali crtacci su mahom Talijani, SSpanjolci, Danci, latinosi itd.

Mislim, ako je bitno da Kit nije Bonelli, bitno je i ovo...:)

mcn

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/07/2005 : 11:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Da ima neko izdanje u kome su objavljene epizode po redu i da ih ima >vise mozda bih i kupio, ovako nista...

Kod Marvela: Essentiali! Najbolji izdavaccki potez ikad (vizavi koliccine/cijene). Jest da je mozzda retro, ali je jeftin naccin za provjeriti ssto ti se svidja.

Nevezano: Dado, si dobio onaj drugi crtezz Franquina?

mcn

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 14/07/2005 : 11:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
Kupio sam X-Men essential u MC i ono mi se nije dalo citat :)

Ne znam, dosta nezanimljivo mi bilo. Dok sam Kingdom Come i Long Halloween doslovno progutao.

No Life Till Leather
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/07/2005 : 11:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Jesam i vidjet cu za taj crtez! Hvala!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 14/07/2005 : 12:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
dobro zakopat cemo sve ratne sjekire (kojih u biti nije niti bilo)....mcn pohvale na "Inspektoru Štefu" - nadam se da ce on doživjeti HC izdanje kad vec nije Dick Long.
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/07/2005 : 12:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>Da ima neko izdanje u kome su objavljene epizode po redu i da ih ima >vise mozda bih i kupio, ovako nista...

Kod Marvela: Essentiali! Najbolji izdavaccki potez ikad (vizavi koliccine/cijene). Jest da je mozzda retro, ali je jeftin naccin za provjeriti ssto ti se svidja.

mcn




Bas tako! A ja opet nikad necu prezalit sto sam propustio priliku kupit essential HC Silver Surfera u boji.

Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 14/07/2005 : 12:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
U vezi Essentiala: nedavno pokušao citati E. Spiderman mislim #5, John Romita, Ross Andru crtaci, Gerry Conway - mislim scenarij. Svaka epizoda na isti kalup, malo Spidey soap-opere, malo monster of the week. Prije 20-30 godina, kada nije bilo Interneta i uz manje izdanja, to je moglo funkcionirati na mjesecnoj bazi, ali skupljeno i citano zaredom dvadesetak epizoda, boli glava.

S druge strane, Claremontovi X-Meni su kao izmišljeni za taj format, sa njegovim dugorocnim planiranjima, a da i ne govorim koliko je crtež simpaticniji bez one primitivne boje. Poslije X-Men Essentiala, manje više sve bitno o beskonacnom broju X-Mena je dovoljno objašnjeno. Claremont je zakon:)
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/07/2005 : 12:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Maximuss

Bas tako! A ja opet nikad necu prezalit sto sam propustio priliku kupit essential HC Silver Surfera u boji.


To nije essential, ako se ne varam, u pitanju je Marvel Masterworks verzija, koja je onako malo manje povoljna što se tice cene/kvaliteta.

Dado, ako hoceš Spajdija, osim essentialsa (dakle, nešto novije), baci pogled na ovog JMS-ovog. U nacelu se ne nadovezuje ni na šta, odlicno nacrtano, odlicno pripovedano - mada su meni price problematicne, ali nekom ko nije spiderfan ni to ne bi trebalo da bude problem. Imaš recenzije nekoliko prvih trejdova na sajtu, pretpostavljam da nije problem naci ih i u Marvel france ili nekom nemackom izdanju.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."

Edited by - Djole on 14/07/2005 12:40:44
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/07/2005 : 12:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

U vezi Essentiala: nedavno pokušao citati E. Spiderman mislim #5, John Romita, Ross Andru crtaci, Gerry Conway - mislim scenarij. Svaka epizoda na isti kalup, malo Spidey soap-opere, malo monster of the week. Prije 20-30 godina, kada nije bilo Interneta i uz manje izdanja, to je moglo funkcionirati na mjesecnoj bazi, ali skupljeno i citano zaredom dvadesetak epizoda, boli glava.

S druge strane, Claremontovi X-Meni su kao izmišljeni za taj format, sa njegovim dugorocnim planiranjima, a da i ne govorim koliko je crtež simpaticniji bez one primitivne boje. Poslije X-Men Essentiala, manje više sve bitno o beskonacnom broju X-Mena je dovoljno objašnjeno. Claremont je zakon:)


Za geekove.

Što se pak essential Spajdija tice, da, na žalost, strina May je svako malo na samrti, Gwen stalno iz ovog ili onog razloga mrzi ili Pterea ili Spajdija, a sam Spajdi uvek iz ne-baš-najbistrijih razloga ispada žrtva.

No meni to ne smeta. Sapunica jeste, ali ako je Lee nešto uspeo, to je da zavolimo Petera, i samim tim sve što mu se dešava nas dotice.

E sad, ko se nije identifikovao sa Peterom, njemu nece ni biti zanimljivo...

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/07/2005 : 12:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by JohnDrake

U vezi Essentiala: nedavno pokušao citati E. Spiderman mislim #5, John Romita, Ross Andru crtaci, Gerry Conway - mislim scenarij. Svaka epizoda na isti kalup, malo Spidey soap-opere, malo monster of the week. Prije 20-30 godina, kada nije bilo Interneta i uz manje izdanja, to je moglo funkcionirati na mjesecnoj bazi, ali skupljeno i citano zaredom dvadesetak epizoda, boli glava.

S druge strane, Claremontovi X-Meni su kao izmišljeni za taj format, sa njegovim dugorocnim planiranjima, a da i ne govorim koliko je crtež simpaticniji bez one primitivne boje. Poslije X-Men Essentiala, manje više sve bitno o beskonacnom broju X-Mena je dovoljno objašnjeno. Claremont je zakon:)


Za geekove.

Što se pak essential Spajdija tice, da, na žalost, strina May je svako malo na samrti, Gwen stalno iz ovog ili onog razloga mrzi ili Pterea ili Spajdija, a sam Spajdi uvek iz ne-baš-najbistrijih razloga ispada žrtva.

No meni to ne smeta. Sapunica jeste, ali ako je Lee nešto uspeo, to je da zavolimo Petera, i samim tim sve što mu se dešava nas dotice.

E sad, ko se nije identifikovao sa Peterom, njemu nece ni biti zanimljivo...

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."



Istina je da malo napuni glavu ako procitas kojih 10tak epizoda zaredom, ali meni je bilo skroz zanimljivo pratiti Peterove probleme. Doslo je do toga da su me borbe pocele lagano nervirati, jer su mi odugovlacile nastavak price. :) U svakom slucaju, Peter Parker je glavni pokretac cijelog serjala, a na Spiderman.

Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000