forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hellblazer!!! Now with new politics-free formula!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/08/2005 : 11:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nema tu puno trejdova, ali ih ima puno na mojoj listi za nabavku. ;)

--
"Will this fearful Thumping never stop?"
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 03/08/2005 : 11:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5

quote:
Originally posted by Kant

Hej, Rogane, moze onda preporuka za neki TPB. Koji bi bio najbolji Hellblazer trejd koji bi mi ti, kao ocito najveci poznavalac, preporucio. Osim, naravno "Original Sins" i "Rake At The Gates Of Hell". Te imam. Bas sam dobio neke novce, pa razmisljam o kupovini...Hvala!



ja bi ti još preporucio son of man od ellisa i higginsa.
meni jedan od boljih hellblazera.pogotovo sto ga ne crta dosadni dillon.

inace me u njemu oduševila(osim price i crteža) i jedna luda fraza:
constantine kaže ovo:

im shagging a lesbian,do i win a prize..

morat ces procitati trejd da vidiš kako je do ovoga došlo

inace ja nemogu docekati da konacno pocnu reprintati sean phillipsov run na hellblazeru..


Son Of Man je doista zabavan, na "Garth Ennis does Alfie" nachin, mada mi je crtezh katastrofalan, a sam trejd previshe preksup za 5 epizoda dugachak vic... (mada sam ga ipak kupio, iako posedujem svih pet singlicha, jer je imao novu Fabry-jevu koricu) Radije preporucham neke od ranijih Ennisovih trejdova, kao shto su Fear And Loathing, a zatim Tainted Love - ima tu zaista dobrih stvari, a pride se chitatelj upoznaje i sa Ennisovom ekipom prijatelja (Heather, Rick The Vic, Kit, Nige...), koje je kasnije, tokom Rake At The Gates Of Hell pobio,te je jedna od drazhi Son Of Man ponovo ih videti, u malo mladjem izdanju, kako pomazhu Konstantinu u njegovoj velikoj prevari...


Nazhalost, Sean Phillips-ov mandat an serijalu neche biti tako skoro sabran jer DC/Vertigo ne vidi profitabilnost u, po meni nepravedno zanemarenom, Jenkins-ovom Hellblazer-u... Phillips-ovog Hellblazera mozhete nakratko videti u jednoj od najboljih HB epizoda ikada, "Dead Boy's Heart", koja je sabrana u trejdu Rare Cuts, ali to nije bash reprezentativan crtezh, on se oslobodio tek kada je radio sa Edijem Kembelom na 4-delnom Warped Notions, i potom pod Jenkinsovim perom...


quote:
Originally posted by marlowe

da li je istina da neki intervali nikada nisu skupljeni u trejdove, niti ce ikada biti, a da ce Beli put to ipak prvi uraditi kako bi stvar bila kompletna?


Shto se tiche neobjavljenih intervala, istina je. Shto se tiche objavljivanja, ne bih znao rechi. Voleo bih to, no ne verujem da che BP nastaviti odmah sa Delanovim Konstantinom, vech da che kao drugu svesku izdati vremenski neshto malko blizhe nama, bilo Ennisa, Ellisa, Azzarella...


"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits

Edited by - Rogan on 03/08/2005 12:02:52
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 03/08/2005 : 12:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
quote:
Originally posted by Rogan
quote:
Originally posted by marlowe

da li je istina da neki intervali nikada nisu skupljeni u trejdove, niti ce ikada biti, a da ce Beli put to ipak prvi uraditi kako bi stvar bila kompletna?


Shto se tiche neobjavljenih intervala, istina je. Shto se tiche objavljivanja, ne bih znao rechi. Voleo bih to, no ne verujem da che BP nastaviti odmah sa Delanovim Konstantinom, vech da che kao drugu svesku izdati vremenski neshto malko blizhe nama, bilo Ennisa, Ellisa, Azzarella...



Ih, pa lako je tako, ako ne idu po redu. Dok oni krenu vrludajuci po vec objavljenim trejdovima izdace sami ameri kako su krenuli i sve ostalo od Blejzera, kao sto za samo par godinica objavili celog Mooreovog Swamp Thinga - sto nam se ranije cinilo skroz nezamislivo

Izem im ja takvo obecanje

/ Reason is always a kind of brute force /
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 03/08/2005 : 12:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
Obechanje? Zar su neshto obechali? Ja bih prvi voleo da se HB nastavi sa Delanovim serijalom, po redu, te sam i smislio da bi trebalo samo ukljuchiti jednu epizdodu Swampt Thinga, ili dve, da cela stvar ima malko vishe smisla, plus samo iznashao kako bi se ceo netrejdovani Hellblazer do najnovijih brojeva dao sortirati u trejdove, grupisanjem kojih epizoda i sl... Samo, koliko su epizode od pre 20-ak godina danas primamljive strip chitaocima koji su navikli na brzhi storytelling i vrcave dijaloge, a ne na Delanov samosazhaljevajuchi unutrashnji monolog (koliko god ja voleo njeogu opshirnost)...


Shvatam da che razlichiti faktori uticati na urednichke odluke o daljem izdavanju Hellblazer-a, m edju kojima su i prodaja Preacher-a, 100 metaka, a ne samo Hellblazer-a. Ako se 100 metaka bolje bude prodavao od Preacher-a, onda je moguche da chemo chitati Azzarellov serijal trejdova, a ako Preacher bude primamljiviji, onda Ennisov...

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits

Edited by - Rogan on 03/08/2005 12:21:32
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 03/08/2005 : 12:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
quote:
Originally posted by Rogan

Obechanje? Zar su neshto obechali? Ja bih prvi voleo da se HB nastavi sa Delanovim serijalom, po redu, te sam i smislio da bi trebalo samo ukljuchiti jednu epizdodu Swampt Thinga, ili dve, da cela stvar ima malko vishe smisla, plus samo iznashao kako bi se ceo netrejdovani Hellblazer do najnovijih brojeva dao sortirati u trejdove, grupisanjem kojih epizoda i sl... Samo, koliko su epizode od pre 20-ak godina danas primamljive strip chitaocima koji su navikli na brzhi storytelling i vrcave dijaloge, a ne na Delanov samosazhaljevajuchi unutrashnji monolog (koliko god ja voleo njeogu opshirnost)...



Pa najava objavljivanja KOMPLETNOG Blejzera (pa i jos netrejdovanih epizoda) meni svakako deluje kao neka vrsta vrlo cvrstog obecanja kupcima. Jeste da o konkrentom redosledu trejdova nije bilo govora ali svakako da ne ocekujem da citam zavrsetak price iz "Original Sins" za nekih 5-10 godina vec da je dobijem odmah u narednom trejdu. I logicno mi je da on obuhvati epizodu koja je ispala iz ovog trejda + taj jedan-dva Swamp Thinga + ostatak Newcastle epizoda zakljucno sa 13-tom epizodom (do The Fear Machine, koji je prica za sebe)

I ako je Delejno zastareo i nedovoljno dinamican, zasto se zaboga zapocinjalo sa njim i pricom koja nije kompletna ni u americkim trejdovima?

/ Reason is always a kind of brute force /
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 03/08/2005 : 12:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
You're preaching to the choir, Sand... Nego, kada su to obechali, KOMPLETNOG Blejzera + netrejdovane epizode (hehe, za sada se mozhe rechi da su samo pocheli da IZBACUJU epizode iz trejdova )...?

Uostalom, ovo su sve samo moje spekulacije, ja niposhto ne zastupam BP po tom pitanju, vech samo imam odredjenu dozu skepse prema tome da che sledechi trejd biti nastavak priche. No, neka oni izdaju svoja ostala izdanja, pa chemo lako kada HB ponovo dodje na red... uz malo sreche, svi chemo se pozitivno iznenaditi...


<<<EDIT>>>

ja ne sumnjam da oni nameravaju da izdaju kompletnog HB-a, ali kako lepo kazhe azzarelov trejd, Good Intentions, an' all that... Stoga, mozhda che smatrati da im je bolje in the long run da prvo objave neke prijemchivije, modernije trejdove Konstantina, pa onda kada ljudima lik priraste za srce, mogu da objave i preostale, nesakupljene epizode...


<<<EDIT II>>>

quote:
Originally posted by SANdMAN
I ako je Delejno zastareo i nedovoljno dinamican, zasto se zaboga zapocinjalo sa njim i pricom koja nije kompletna ni u americkim trejdovima?


[fanmode] Zato shto je Delano najbolji [/fanmode]

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits

Edited by - Rogan on 03/08/2005 12:56:01
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 03/08/2005 : 13:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
quote:
Originally posted by Rogan
Nego, kada su to obechali, KOMPLETNOG Blejzera + netrejdovane epizode (hehe, za sada se mozhe rechi da su samo pocheli da IZBACUJU epizode iz trejdova )...?



Evo kad:

--------------------------------------------------------------------------------

U ovom trenutku je potvrdjeno da su celokupni serijali Preatcher, Sandman, Hellblazer, kao i prve knjige serijala 100 bullits, The League of Extraordinary Gentlemen i Book of Magic, a i pojedinacni stripovi Watchman i The Dark Knight Returns, ugovorno obezbedjeni za Srbiji i u najskorijoj buducnosti se moze ocekivati nekoliko prvih kolekcija.

--------------------------------------------------------------------------------

Za Hellblazer je zatrazeno od vlasnika prava da se dopusti izdavanje i nedostajucih trejdova u obliku trejdova, sto bi bilo jedino logicno na trzistu gde nisu isle pojedinacne sveske, ali da li ce i DC-u biti isto to logicno, saznace se uskoro.


/ Reason is always a kind of brute force /
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 03/08/2005 : 13:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
Bilo je jos obavestenja ali ne mogu da ih iskopam, nazlost

Ma, u krajnjoj liniji nije ni bitno. Nek se objavi od zadnjeg trejda ka prvom, sto se mene tice ali nek se OBJAVI

/ Reason is always a kind of brute force /
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 03/08/2005 : 13:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
Dobro je, drago mi je da je to ipak neko nekada rekao, a ne da je u pitanju jedna od glasina koje su nastale nesporazumom i sl... sada imam malko vishe nade.

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 03/08/2005 : 16:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
Iz Korbenovog i Azarelovog "Hellblazer : Hard Time", stizhe mali uvid u lik Dzhona Konstantina :


[URL=http://img29.imageshack.us/my.php?image=0311yd.jpg][/URL]

[URL=http://img203.imageshack.us/my.php?image=0323jb.jpg][/URL]

[URL=http://img76.imageshack.us/my.php?image=0338cn.jpg][/URL]

[URL=http://img34.imageshack.us/my.php?image=0342bt.jpg][/URL]

[URL=http://img188.imageshack.us/my.php?image=0350rp.jpg][/URL]

[URL=http://img29.imageshack.us/my.php?image=0369yj.jpg][/URL]

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits

Edited by - Rogan on 03/08/2005 16:01:48
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1921 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 03/08/2005 : 21:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Rogan

quote:
Originally posted by jgoran5

quote:
Originally posted by Kant

Hej, Rogane, moze onda preporuka za neki TPB. Koji bi bio najbolji Hellblazer trejd koji bi mi ti, kao ocito najveci poznavalac, preporucio. Osim, naravno "Original Sins" i "Rake At The Gates Of Hell". Te imam. Bas sam dobio neke novce, pa razmisljam o kupovini...Hvala!



ja bi ti još preporucio son of man od ellisa i higginsa.
meni jedan od boljih hellblazera.pogotovo sto ga ne crta dosadni dillon.

inace me u njemu oduševila(osim price i crteža) i jedna luda fraza:
constantine kaže ovo:

im shagging a lesbian,do i win a prize..

morat ces procitati trejd da vidiš kako je do ovoga došlo

inace ja nemogu docekati da konacno pocnu reprintati sean phillipsov run na hellblazeru..


Son Of Man je doista zabavan, na "Garth Ennis does Alfie" nachin, mada mi je crtezh katastrofalan, a sam trejd previshe preksup za 5 epizoda dugachak vic... (mada sam ga ipak kupio, iako posedujem svih pet singlicha, jer je imao novu Fabry-jevu koricu) Radije preporucham neke od ranijih Ennisovih trejdova, kao shto su Fear And Loathing, a zatim Tainted Love - ima tu zaista dobrih stvari, a pride se chitatelj upoznaje i sa Ennisovom ekipom prijatelja (Heather, Rick The Vic, Kit, Nige...), koje je kasnije, tokom Rake At The Gates Of Hell pobio,te je jedna od drazhi Son Of Man ponovo ih videti, u malo mladjem izdanju, kako pomazhu Konstantinu u njegovoj velikoj prevari...


Nazhalost, Sean Phillips-ov mandat an serijalu neche biti tako skoro sabran jer DC/Vertigo ne vidi profitabilnost u, po meni nepravedno zanemarenom, Jenkins-ovom Hellblazer-u... Phillips-ovog Hellblazera mozhete nakratko videti u jednoj od najboljih HB epizoda ikada, "Dead Boy's Heart", koja je sabrana u trejdu Rare Cuts, ali to nije bash reprezentativan crtezh, on se oslobodio tek kada je radio sa Edijem Kembelom na 4-delnom Warped Notions, i potom pod Jenkinsovim perom...


quote:
Originally posted by marlowe

da li je istina da neki intervali nikada nisu skupljeni u trejdove, niti ce ikada biti, a da ce Beli put to ipak prvi uraditi kako bi stvar bila kompletna?


Shto se tiche neobjavljenih intervala, istina je. Shto se tiche objavljivanja, ne bih znao rechi. Voleo bih to, no ne verujem da che BP nastaviti odmah sa Delanovim Konstantinom, vech da che kao drugu svesku izdati vremenski neshto malko blizhe nama, bilo Ennisa, Ellisa, Azzarella...


"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits



nažalost ja nikako nemogu probaviti dillona na hellblazeru i higgins mi je ful dobar.nije nešto savršeno ali bolji je od dillona..
no ja nisam objektivan u tom pitanju jer organski ne podnosim dillona..
meni je i hard time koma sto se tice crteža jer ne volim corbena.kao prica mi je dobar jer mi je i azzarelo dobar..
vjerojatno da više volim ennisa žvakao bi i dillona...

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
943 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 03/08/2005 : 22:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message

Zna li mozda iko da li se Hellblazer moze kupiti u BiH? Mozda u Sarajevu? Hvala ...
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 03/08/2005 : 22:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Još nema u Sarajevu, ali ce uskoro da krene distribucija. Ja sam se javljao na adresu sa sajta www.beliput.co.yu i tu su mi dali dosta informacija. Menadžer prodaje Ana Filipovic je vrlo ljubazna.

"...Upravo je postignut dogovor za Bosnu, distribuciju je preuzeo BIBLIONER iz Banjaluke, kralja Alfonsa XIII brojh 10, telefon 051/318-209... oni koji su na licu mesta znaju za njih i gde ih mogu naci. Mislim da ce roba biti na raspolaganju od utorka ujutru.
Takodje, oni su preuzeli na sebe da snabdeju knjizare u vecim gradovima, pre svega Sarajevu, pa kada i ti podaci budu poznati, postiracu ih ovde, a bice i na sajtu Belogputa..."



http://ekstragedza.tk http://larmadzije.tk
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
943 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 03/08/2005 : 22:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
quote:
Originally posted by Blek Stena

Još nema u Sarajevu, ali ce uskoro da krene distribucija. Ja sam se javljao na adresu sa sajta www.beliput.co.yu i tu su mi dali dosta informacija. Menadžer prodaje Ana Filipovic je vrlo ljubazna.

"...Upravo je postignut dogovor za Bosnu, distribuciju je preuzeo BIBLIONER iz Banjaluke, kralja Alfonsa XIII brojh 10, telefon 051/318-209... oni koji su na licu mesta znaju za njih i gde ih mogu naci. Mislim da ce roba biti na raspolaganju od utorka ujutru.
Takodje, oni su preuzeli na sebe da snabdeju knjizare u vecim gradovima, pre svega Sarajevu, pa kada i ti podaci budu poznati, postiracu ih ovde, a bice i na sajtu Belogputa..."



http://ekstragedza.tk http://larmadzije.tk



Bas super ! Ovo je za mene vijest mjeseca Vec sam se uplasio da cu cekati ovo izdanje godinu dana (kao sto sam cekao Magicnog) da dodje do SA..
Hvala i pozdrav
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 04/08/2005 : 06:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5
nažalost ja nikako nemogu probaviti dillona na hellblazeru i higgins mi je ful dobar.nije nešto savršeno ali bolji je od dillona..
no ja nisam objektivan u tom pitanju jer organski ne podnosim dillona..
meni je i hard time koma sto se tice crteža jer ne volim corbena.kao prica mi je dobar jer mi je i azzarelo dobar..
vjerojatno da više volim ennisa žvakao bi i dillona...




DIllon je zaista neinventivan i prost, ali su mi njegova 2 choveka (koliko ih ume nacrtati) lepsha za gledanje od Higginsovih karikatura - majku mu staru, glavni negativac u Haunted-u, Josh Wright, u stripu vishe lichi na Johna Constantina od samog glavnog junaka... no, Higginsu moram odati priznanje za crtanje pozadina i ruzhnih ljudi... to je zaista doktorirao. Ali ako vech mora da se neshto chita shto je on crtao, onda radije preporuchujem Haunted, malo mi je ozbiljniji (iako previshe razvuchen)...

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 04/08/2005 : 19:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Uživanje je citati ove postove i rasprave o stripu.Ja cu uskoro da procitam Hellblazera u domacoj varijanti, a nadam se da ce mi neke stvari odavde pomoci da što bolje svarim. Hvala, Rogan & co.

http://ekstragedza.tk http://larmadzije.tk
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15170 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 04/08/2005 : 21:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
pridružujem se :-))

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4619 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 06/08/2005 : 11:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Ovo su prave smernice za HB "pocetnike". Ja sam dobio svoj primerak ali jos nisam poceo sa citanjem.Bice uskoro.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7914 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 06/08/2005 : 15:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
kad procitam komentirat cu, ovako na prvi pogled crtež me ne oduševljava, a kolor mi je prešaren, izdanje odlicno
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 07/08/2005 : 01:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message
Svih mi dlaka prorokove brade, toliko ljudi koji su strip kupili, a niko da da utiske nakon citanja...

No, u meduvremenu, evo još par scena iz Hellblazer-a. Nakon Azarela, evo Enisa...

Hellblazer #60 - Nativity Infernal:

[URL=http://img321.imageshack.us/my.php?image=hellblazer60012vr.jpg][/URL]

[URL=http://img95.imageshack.us/my.php?image=hellblazer60027zw.jpg][/URL]

[URL=http://img8.imageshack.us/my.php?image=hellblazer60032kz.jpg][/URL]

[URL=http://img181.imageshack.us/my.php?image=hellblazer60042wg.jpg][/URL]

- Ova epizoda je donekle služila kao pilot za Enisov magnum opus, Preacher...


I Hellblazer #57 - Mortal Clay

[URL=http://img86.imageshack.us/my.php?image=hellblazer057142cl.jpg][/URL]

[URL=http://img11.imageshack.us/my.php?image=hellblazer057152vr.jpg][/URL]

[URL=http://img195.imageshack.us/my.php?image=hellblazer057164xa.jpg][/URL]


Enis je takode zaslužan za najupecatljiviju Konstantinovu devojku, irkinju Kit...

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7914 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 10/08/2005 : 20:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
evo procitao sam ga, kao što rekoh, crtež mi nije baš dobar, nekako mi je grub, fanzinski, namjerno(?) ružan...ali navikao sam se na njega, što sam dalje citao manje mi je smetao, kolor je druga prica, prešaren, bez finih prijelaza, onako rutinski...
ipak, najvažnije su price, a one su dobre, i idu uzlaznom putanjom, prve dvije me se nisu previše dojmile, ali su kasnije sve bolje, cetvrta mi najdraža, i vijentamska je odlicna...a sve su politicki angažirane, naracije jako dobre, literarne...
o constantineu još uvijek malo znam, što se to dogodilo u new castleu? tko je uopce constantin, a tko zed/marija? zainteresiralo me, jako
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 11/08/2005 : 10:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Moram da priznam da je moja sestra procitala PRVOBITNE GREHE prije mene i da dijeli mišljenje KENa2, najdraža joj je cetvrta prca. Za crtež je rekla "...pa bolje ti crtaš..." Takode, kaže da ima dosta motiva koji su iskorišteni u onoj sapunici o mladim vješticama ("Cini", "Carolija", ne znam kako je gdje prevedeno).
Ja sam procitao prve tri price do sada. I meni je crtež, zajedno s kolorom odbojan, onako na prvu, ali citajuci strip, on pocinje da obavlja funkciju. Vidi se da je snaga stripa u scenariju, a ne crtežu. Uvodi u price, od dvije-tri stranice me podsjecaju na one iz ZONE SUMRAKA, u stvari, to je valjda taj americki stil poput onoga "Rade Pendrek, godina 40..." Dugogodišnje citanje ZS i LMS izdanja i onih njihovih "DOCNIJE","KASNIJE", "U TOM TRENUTKU", "IZNENADA" i sl. su mi stvorili odbojnost prema onim cetvrtastim oblacicima, tzv. captionima (valda sam uboo) pa sam se u svojim stripovima trudio da pripovjedam bez tih pomagala. Malo me to u prvi mah uplašilo kod Konstantina, ali se vidi da je rijec o sasvim drugacijem nacinu pripovjedanja, koji ne pali možda iz prve, ali je funkcionalan i dobar i pomaže da se citalac bolje saživi sa likom. Ne zamjerite mi, ja sam više naklonjen evropskom stripu i nacinu vodenja price, ovaj americki mi je uglavnom nov... Treca prica je odlicno ispricana, angažovana... Ne znam je li Konstantin u svoje vrijeme imao problema, je li bilo nekih cenzura i sl.

Za sada toliko, ostatak, možda kad sve procitam. O kvalitetu izdanja ne bih pricao, sve je receno i sve se vidi na prvi dodir, vrhunski!!!

http://ekstragedza.tk http://larmadzije.tk
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29013 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/08/2005 : 16:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ponovo ja, sa "zlonamjernim" komentarima.
Konacno sam i ja uzeo u ruke taj famozni trejd. Kako ga nisam kupio posto imam originalno izdanje, ne mogu govoriti o prijevodu, a kako original nisam (jos) procitao onda ni o samoj prici, zadrzat cu se na tehnickim komentarima i crtezu. Sto se tehnicke izvedbe tice, strip je jako jako kvalitetno napravljen. Papir je odlican (eventualno su korice malo pretanke, ali nije strasno), tisak takodjer, ocito je priprema radjena iz kvalitetnih materijala, a tiskara je svoj dio posla odradila besprijekorno. Primjedba ide na font koji mi se bas ne svidja i crtez i kolor koji su, kao sto to kod Amera uglavnom biva, dosta losi, pogotovo za prosjecnog ex-Yu strip fana koji je navikao na bonelli/francusko belgijsku skolu stripa. Ali iskustvo nas uci da je kod Amera ionako scenarij uglavnom jaca strana pa biste to trebali zanemariti. Sve u svemu, ako vam engleski nije na zavidnom nivou, ako vas ne smeta pisanje imena po Vuku i ako nemate previse novca na raspolaganju, mislim da je ovo prava stvar za vas i da vrijedi ulozenih 95 kuna. Iako, nekome tko se tek pocinje upustati u Vertigo svijet bi preporucio da radije krene sa 100 Bullets, da bi prijelaz bio nesto bezbolniji i "prirodniji".

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/08/2005 : 16:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
prevod je dobar.
korice ce biti deblje ubuduce, mada po meni ne bi ni morale.
imena i sve ostalo pisano je u skladu s pravopisom, uz ocigledan rad dobrog lektora.
maloprodajna cena ovde je 750 din, odnosno nesto ispod 9 evra.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29013 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/08/2005 : 16:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe


imena i sve ostalo pisano je u skladu s pravopisom, uz ocigledan rad dobrog lektora.
maloprodajna cena ovde je 750 din, odnosno nesto ispod 9 evra.


Ocito nije, jer bio onda moralo pisati Helblejzer. Maloprodajna cijena u SCG malo znaci nekome u HR. I obrnuto.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000