forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Incal - John Difool
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 02/05/2007 : 11:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Još kad bi se tih šest epizoda moglo nabaviti! To ti je uvek problem kod nas-krenes nesto da citas, pa onda ukapiras da je sledece epizode moguce nabaviti samo u nekim izdanjima od pre 20-30 godina...
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 02/05/2007 : 16:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
Mladost Dzona Difula je genijalan strip. Ja ne volim SF, ali koliko tamo ima genijalnih stvari, obrta radnje, izgradjenih likova, dobro smisljenih dijaloga... Ja sam totalno odlepio, i svima zivima vec danima pricam samo o Inkalu.
Imam i pitanje-posto nekako volim da opsesivno-kompulsivno pratim radnju, zanima me sta je po misljenju ljudi koji su upuceni u ceo Jodo-svet najbolji hronolski red za citanje. Kontam da je OK sto sam prvo citao "Mladost..", sad ide ceo Inkal, vec nabrojan ovde. Zanima me da li je Metabarone i Tehnopape bolje citati pre ili posle Inkala? Kojim redosledom citanja cu najbolje doci do stanja da promenim ime u Dzon i istetoviram amorin preko grudi (o ovome ozbiljno razmisljam)?
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 29/09/2007 : 16:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message
Evo i mene nakon dužeg vremena. Stignem samo povremeno pregledati topike na forumu, ali ništa da napišem. Elem u meduvremenu sam nabavio sve dijelove Mladosti JD, Tehnopape i prvu knjigu Metabarona (epizode 1-4). Moj utisak je sledeci: ovo su stvarno jako dobri stripovi, grafika je vrhunska, radnja i zapleti isto, kolori na visini itd. Ali ostaje se na ocjeni jako dobri, za razliku Mebijusovih originala koje bih okvalifikovao kao genijalne. Ne samo Mebijusov rad, vec je i prica kao što sam vec ranije rekao, genijalna (kao i uostalom prica koja je podloga Matrix-u). Sve poslije mi lici na komercijalno isisavanje uspjeha, mada je priznam jako dobro. Prica pocinje da slici vec ispricanim sagama o galaktickim carstvima sa obratima od demokratije ka tiraniji i opet trijumfalnom pobjedom dobra nad zlom (Isac Asimov, Star Wars ...), a sve sa podlogom iz dosadašnje ljudske istorije. Samo je akcenat bacen na smišljanje što neocekivanijih obrata, što se uostalom može vidjeti i u jeftinim uradcima petaparacke literature. Fluid koji su imale prve price je razvodnjen, ali dokaz prvobitne snage je taj da i ovako razblažen ima veliku snagu i privlacnost. Nikako da docekam drugu knjigu Metabarona

TM
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 29/09/2007 : 18:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
SF zanr dijeliti Prije i poslije Odiseje 2001 (sa Matrix prvim dijelom)


mislim da je Blade Runer taj koji je oblikovao žanr. Nakon njega, svi SF filmovi pocivaju na istim premisama... On i Odiseja su definitivno medu 5 najutjecajnijih filmova svih vremena

Incal ocekujem u nekom integralcicu... kao i Mladost... i ostale Jodo radove... zapravo i ostale Mobius radove... i one pod imenom Giraud takoder... :)

Edited by - darth-vader on 29/09/2007 18:11:51
Go to Top of Page

klonko i ostali
Starting Member

61 Posts

Member since 07/09/2006

Posted - 29/09/2007 : 22:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send klonko i ostali a Private Message
zašto netko ne izda "Hermeticnu garažu"?
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 01/10/2007 : 17:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message
Slažem se za Blade Runner, stvarno vrhunsko ostvarenje. Jedan od bitnih elemenata ovog filma je i muzika koju je uradi Vangelis kao svoje glavno djelo u karijeri. Uticj sam osjetio ne samo na filmu nego i u stripu. Cijela serija ostvarenja imala je nekako "ukus u ustima" kakav je davao sam film prilokom gledanja. O Ovome bi se dalo svašta pisati i istraživati, ali bi bilo najbolje kada bi neki talentovan kriticar to dobro istražio i opisao a mi da se oduševimo tipa-oduvjek sam to osjecao ali nisam znao da formulišem. Tema znaci, kljucni momenti stripa i filma!!!

TM
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 02/10/2007 : 13:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by beli luk

Mladost Dzona Difula je genijalan strip. Ja ne volim SF, ali koliko tamo ima genijalnih stvari, obrta radnje, izgradjenih likova, dobro smisljenih dijaloga... Ja sam totalno odlepio, i svima zivima vec danima pricam samo o Inkalu.
Imam i pitanje-posto nekako volim da opsesivno-kompulsivno pratim radnju, zanima me sta je po misljenju ljudi koji su upuceni u ceo Jodo-svet najbolji hronolski red za citanje. Kontam da je OK sto sam prvo citao "Mladost..", sad ide ceo Inkal, vec nabrojan ovde. Zanima me da li je Metabarone i Tehnopape bolje citati pre ili posle Inkala? Kojim redosledom citanja cu najbolje doci do stanja da promenim ime u Dzon i istetoviram amorin preko grudi (o ovome ozbiljno razmisljam)?



Dule javljam ti se posle sajma knjiga da realizujemo onaj komplet Inkala od SC-a ako si još raspoložen i ako ih još ima. Bila mi povišica a za sajam se vec "potrošio" brdo para...

...
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 03/10/2007 : 08:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by beli luk

Imam i pitanje-posto nekako volim da opsesivno-kompulsivno pratim radnju, zanima me sta je po misljenju ljudi koji su upuceni u ceo Jodo-svet najbolji hronolski red za citanje. Kontam da je OK sto sam prvo citao "Mladost..", sad ide ceo Inkal, vec nabrojan ovde. Zanima me da li je Metabarone i Tehnopape bolje citati pre ili posle Inkala?



Nisam baš najkompetentniji za ovo,ali mislim da nije bitan redoslijed citanja,odnosno da se svi serijali mogu citati zasebno.Ja sam prvo procitao Metabarune pa Mladost i nije bilo vecih problema.Jedino mi je u prvom albumu Metabaruna bila cudna situacija sa djetetom koje u bunker dolazi na štakoru.Tad nisam imao pojma tko je to jer se radnja prebacila na druge stvari,ali to je objašnjeno u zadnjem albumu Mladosti pa eto možda da kreneš sa tom serijom jer Incal ionako pocinje tamo gdje Mladost staje(doslovno).

Za Tehnopape ne znam,nemam još nijedan album i cekam ili da System malo ubrza ili da uzmem engelsku verziju.Cuo sam da nisu tako dobri kao ostali serijali.

A ako voliš Jodorowskog,preporucujem ti i Presveto srce od Fibre te Izbacivaca od SystemComicsa.Odlicni su to stripovi!

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000