forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jel cita ovde neko nesto osim zagora,ZS-e ,LMS-a..
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Kowalsky
stripovi.com kum

Croatia
2204 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/12/2001 : 19:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kowalsky a Private Message
Milane, zanimljivo je to da si mi zapravo uzeo pitanje iz usta. Naime, više puta sam htio postaviti baš to pitanje na forum, prije svega jer i poznajem manje-više svih koji su ti opširno odgovarali, kritizirali te ili ti preporucavali što da citaš. To su naime moji prijatelji.

Možda bi bilo bolje da sam ga ja i postavio, jer me ljudi znaju, pa se ne bi trošio prostor i vrijeme na stvari koje nemaju veze s tvojim pitanjem. Meni, naime, nitko ne bi mogao objašnjavati koliko su to "vrhunski" vrijedni stripovi, što je Ken Parker itd. Možda bismo tada i postigli nešto što ja svakako vidim u tvom pitanju... Ovako smo se uglavnom istresli na pridošlicu , a nismo se recimo zapitali koliko se mi stvarno bavimo stripom, ili možda koliko manicno kolekcionarstvo (i to uglavnom unutar jednog izdavaca) ima veze sa pravim bavljenjem stripom?

Netko je dobro primijetio da mi dobro i ne poznajemo svoju strip scenu. To je definitivno tocno. Ovih 5-6 izvanbonellijevskih naslova koje si vidio su uglavnom stvari koje štampa jedan naš prijatelj/poznanik, pa smo ih procitali. Na žalost, nitko se nije pohvalio skorašnjim izlaženjem Maurovicevog albuma povodom stogodišnjice rodenja a dvadesetogodišnjice smrti. No dobro, ja sam namjeravao to napisati u novostima, a sasvim je normalno da to napravi jedan od urednika kad naleti na informaciju. Cinjenica je medutim da na našem siteu to nije nikakav happening koji ce imati veceg odjeka. To je zbog toga što nas i našu publiku uglavnom i prije svega zanima samo Bonelli, koliko god mi šutjeli o tome.

Razumijem tvoju skepticnost prema Bonellijevim likovima. Zdrav razum nalaže da stvari vrhunske umjetnicke vrijednosti ipak nisu serijski proizvod. U tom kontekstu je sasvim jasno da je jedan ogroman dio Bonelli-opusa sumnjive umjetnicke vrijednosti. Takoder je jasno i to da tu ima i izvanrednih prica, pa i svega izmedu dvije krajnosti. Mi tu vjerojatno i nismo toliko objektivni, jer smo se identificirali s likovima pa na cijelu stvar gledamo iz nekog drugog kuta. U svakom slucaju mnogo osobnije, pa ceš nam nadam se oprostiti i salve napada i optužbi na tebe, koje su nam možda dale i dobar povod da skrenemo s teme i izbjegnemo dati pravi odgovor na tvoje pitanje. Ali ne tebi, nego sebi samima! Možda zato što nam se ne bi svidio odgovor ...

Da li nas STVARNO zanimaju stripovi izvan Bonellija?

Go to Top of Page

milan
Starting Member

Fed Rep Yugoslavia
31 Posts

Member since 01/12/2001

Posted - 06/12/2001 : 23:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send milan a Private Message
Eh, eto na kraju ironije u svemu tome-sad kad sam se namerachio da ponovo otkrijem drazhi stripova sa ovim junacima desilo se ovo sa SD. Sreca u nesreci je shto cu imati manje toga da skupim u sluchaju da mi se jako svide
Josh neko ko zasluzhuje pomen je Biukovic koji je skoro preminuo a zaista je velikan-ako nishta ono zbog izvanrednog Grendela uradjenog sa Macanom: Devils & deaths
Ko ga nije prochitao nek pokusha da ga nadje,nece zazaliti.

Go to Top of Page

Kowalsky
stripovi.com kum

Croatia
2204 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/12/2001 : 11:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kowalsky a Private Message
Bit ce i Eddyja Milane, kao i svih ostalih zaslužnih domacih autora. Ti se samo pokušaj malo strpiti. Za sada je u postupku Žeželj (kao trenutno najuspješniji domaci autor), onda smo nešto razmišljali i o Maurovicu, a Eddy je odmah tu uz njega. U planu su i Macan, Parlov a i svi ostali. Jedini je problem što posla ima puno, a vremena malo....

Go to Top of Page

milan
Starting Member

Fed Rep Yugoslavia
31 Posts

Member since 01/12/2001

Posted - 07/12/2001 : 13:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send milan a Private Message
Ja sam pobornik one stare "Ko cheka taj docheka". Zato samo napred sa projektima ,a ja cu vec sad da zauzmem busiju (obozhavam Zhezhelja)

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000