forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagazite na BELI PUT! 100 metaka su vec tu!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/08/2005 : 21:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
novo izdanje Belog puta, 100 metaka nalaze se u prodaji, za neodoljivih 640 dinara, ili 7,5 evra, ili 56 kn.
WWWWOOOOOOOOWWWWWWW!

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 22/08/2005 : 21:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message
A kad ce Gaston ?
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/08/2005 : 22:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
JUHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

"Somebody raped my tapeworm abortion
Come on motherfuckers and deliver the cow"

Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/08/2005 : 22:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Vid

A kad ce Gaston ?



ne znam.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 22/08/2005 : 22:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ja Boga mi necu zagaziti "belim putem".

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6373 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 22/08/2005 : 22:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Mene inace generalno ne zanimaju americki stripovi a i kad bi me zanimali vjerojatno bih uzimao originale, ali napadi na recenu izdavacku kucu i opce ona svadja na topicu o Hellblazeru bili su jako smijesni.
Koga zanima strip nek ga kupi, pa makar urednik izdanja bio i fasist.
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 22/08/2005 : 23:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
640 din + PDV 8% i to samo u Alan Fordu u BG.

Za nas ostale ide samo IPS a tamo je 720din + PDV 8% (Ukupno oko 10EUR) tako da to meni dodje isto kao da kupim original. Ipak je ovaj TPB samo 124 strana (par strana gore, jer ne znam koliko je layout izdanja promenjen) a Hellblazer je bio duplo deblji.

Ovo mi izgleda malo skupo, pogotovu na Hellblazer-a koji je bio dobar bargain.

Inace 100 Bullets mi je jedan od omiljenih stripova (Azzarelo je Car!!) i kupicu izdanje ali mislim da je malo nefer potez sa cenom. Nije meni lizno frka da izvadim tu lovu ali znam mnoge koji bi a to im je cifra ipak...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
789 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 22/08/2005 : 23:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
Ja sam kupio Hellblazera i moram priznat da je oprema super. Sam strip mi se nije posebno svidio. Za 100 Bullets se jos lomim uzeti original ili srpsko izdanje, ovisi o prijevodu. Procitao sam prvih 50 brojeva ( skenovi fkors ), ispocetka se mucio sa slengom, al sam usao u stos i sad bi bio razocaran da uzmem prevedno izdanje i da nist ne razumijem.

Heroji...Ne trebaju vam puške ni pištolji.
Samo cisto srce, i niceg se ne boj!
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 22/08/2005 : 23:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Kah, kah neki to vec imaju odavno....bwaahaaabwahahah

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/08/2005 : 23:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Kah, kah neki to vec imaju odavno....bwaahaaabwahahah



ti imas probni primerak. jeste raritet, ali nije real macoy.
blleeeeeee (zvuk kad vam je jezik napolju, a izgovarate glas "b")

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 22/08/2005 : 23:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by Dreamlord

640 din + PDV 8% i to samo u Alan Fordu u BG.

Za nas ostale ide samo IPS a tamo je 720din + PDV 8% (Ukupno oko 10EUR) tako da to meni dodje isto kao da kupim original. Ipak je ovaj TPB samo 124 strana (par strana gore, jer ne znam koliko je layout izdanja promenjen) a Hellblazer je bio duplo deblji.

Ovo mi izgleda malo skupo, pogotovu na Hellblazer-a koji je bio dobar bargain.

Inace 100 Bullets mi je jedan od omiljenih stripova (Azzarelo je Car!!) i kupicu izdanje ali mislim da je malo nefer potez sa cenom. Nije meni lizno frka da izvadim tu lovu ali znam mnoge koji bi a to im je cifra ipak...

He didn't understand the price. Mortals never do.



Hm, ja se ne slazem da je cena nefer, pa u platou ti nema orginalnog trejda ispod 20e. Ali ako si mislio u odnosu na cenu stripova u Americi, opet nije nefer, jer tamo mnogo vise ljudi kupuje to i radi se mnogo veci tiraz. Tako da ja mislim da je ovo cak i jeftino. Pa covece ja sam onog Sandmana pirata platio 10e kad je izasao.

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/08/2005 : 23:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Imaš itekako trejdove u Platou ispod 20e. Uzeo sam pre neku nedelju Spajdijev Happy Birthday TPB za 1200 dinara. Jes' da je Paninijev, a ne original Marvelov, al' zabole me za to.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 22/08/2005 : 23:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Ja posedujem svih 8 TPB u originalu ali bih kupio i srpska izdanja. Ali ne znam koliko je takvih kao sto sam ja.

Treba videti kako ce ljudi u Srbiji da odreaguju na cenu. Ipak treba izdvojiti 10 EUR za nesto sto kosta 10$ u originalu. Prvi TPB First Shot, Last Call.

Brate to je i Amerima skupo a da ne pricam o nama.

Ujedno koristim priliku da za one koji su zainteresovani za narucivanje originala preko neta da preporucim firmu Mile High Comics iz Denvera, Colorado.

www.milehighcomics.com

Tamo sam ziveo 5 godina i firma je do jaja. Imaju preko 1,000,000 backissues svega i svacega. Evo
recimo trenutna ponuda za 7 TPB (osmi je out of stock) 100 Bullets kod njih je:

[BI] DC: Vertigo Press 100 BULLETS: COUNTERFIFTH DETECTIVE TPB (VOL. 5) (2003) #1 3RD PRINT NearMint 1 @ $9.05 = $ 9.05* **
[BI] DC: Vertigo Press 100 BULLETS: FIRST SHOT, LAST CALL TPB (VOL. 1) #1 5TH PRINT NearMint [ADULT] 1 @ $6.95 = $ 6.95* **
[BI] DC: Vertigo Press 100 BULLETS: FOREGONE TOMORROW TPB (VOL. 4) (2002) #1 2ND PRINT NearMint 1 @ $12.55 = $ 12.55* **
[BI] DC: Vertigo Press 100 BULLETS: HANG UP ON THE HANG LOW TPB (VOL. 3) (2001) #1 2ND PRINT NearMint 1 @ $6.95 = $ 6.95* **
[BI] DC: Vertigo Press 100 BULLETS: SAMURAI TPB (VOL. 7) (2004) #1 2ND PRINT NearMint [ADULT] 1 @ $9.05 = $ 9.05* **
[BI] DC: Vertigo Press 100 BULLETS: SIX FEET UNDER THE GUN TPB (VOL. 6) (2003) #1 2ND PRINT NearMint [ADULT] 1 @ $10.45 = $ 10.45* **
------------------------------------------------------------------------------------------

Ovo su cene za Mint Condition. A inace polovnjaci su i jeftiniji. I plus je ekstra da ako napravis narudzbinu preko $100 dolara onda imas free international shipping. Sve pohvale za ekipu Mile High Comics...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 22/08/2005 : 23:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
E da i jos nesto Hellblazer i jeste toliko koliko je upravo zbog toga sto prave priblizno jednake cene za sve trejdove

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 22/08/2005 : 23:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Cekaj bre kako nije skupo.

Pa bar za Hellblazer-a je bilo neke logike. On kosta 20$ da ga narucis od DC Comics-a a kod nas je to bilo za 12 EUR. Znaci jeftinije i pokusaj da privuces citaoce.

A sada za TPB koji je original 10$ od DC Comics-a ti naplacujes 10EUR. A mnogo je vazno da se uzme u obzir da je razlika u ceni samo 2 EUR izmedju izdanja a 100 Bullets je duplo tanji.

To je brate totalno nelogicno

He didn't understand the price. Mortals never do.

Edited by - Dreamlord on 22/08/2005 23:36:14
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 22/08/2005 : 23:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Imaš itekako trejdove u Platou ispod 20e. Uzeo sam pre neku nedelju Spajdijev Happy Birthday TPB za 1200 dinara. Jes' da je Paninijev, a ne original Marvelov, al' zabole me za to.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"



Ma ja sam mislio na Vertigo

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/08/2005 : 23:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Dreamlord

Sve pohvale za ekipu Mile High Comics...



... od koje još uvek ocekujem da mi pošalje stripove koje sam narucio u leto 2001. :(

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"

Edited by - Djole on 22/08/2005 23:37:16
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/08/2005 : 23:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Ma ja sam mislio na Vertigo


A to. To ne znam, to ne kupujem.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 22/08/2005 : 23:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Da verujes da si ti prvi od koga sam cuo takvu vest.

Ja od njih narucujem stripove vec godinu dana i vec sam puko skoro $1000 a do sada nisam imao nikakav problem. Stripovi mi stignu za 15-20 dana i sve je ok.

Za koja izdanja su te izjebali ako nije tajna...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 22/08/2005 : 23:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by Dreamlord

Cekaj bre kako nije skupo.

Pa bar za Hellblazer-a je bilo neke logike. On kosta 20$ da ga narucis od DC Comics-a a kod nas je to bilo za 12 EUR. Znaci jeftinije i pokusaj da privuces citaoce.

A sada za TPB koji je original 10$ od DC Comics-a ti naplacujes 10EUR. A mnogo je vazno da se uzme u obzir da je razlika u ceni samo 2 EUR izmedju izdanja a 100 Bullets je duplo tanji.

To je brate totalno nelogicno

He didn't understand the price. Mortals never do.



Ma da ali ja ti pricam ovde o necemu drugom, mislim voleo bih ja kad bi mi stripove davali za dzabe, ali stanje je takvo da je kod nas (na Balkanu) interesovanje za stripove sasvim malo i onda se rade mali tirazi, koji trebaju barem da pokriju ulozeno, pa tek onda da se po nesto i zaradi. I stoga ja mislim da za jedan kvalitetan strip, u boji, na 132 stranice vredi dati tih nekih 700/800 din. I da btw ko to je kriv kad ne zivis u BGu pa moras da placas vise

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 22/08/2005 : 23:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Dushe, Dushe.

Nije problem u tome. Dacu ja i 2,000 dinara da ga kupim jer volim taj strip.

Ali nema logike da ako je Hellblazer bio 12EUR da 100 Bullets kosta 10EUR a duplo je tanji. U pitanju je ista izdavacka kuca i isti tiraz. Prema tome ne moze ovakva cena da bude ili bar ne bi trebalo...



He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/08/2005 : 23:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Dreamlord

Da verujes da si ti prvi od koga sam cuo takvu vest.

Ja od njih narucujem stripove vec godinu dana i vec sam puko skoro $1000 a do sada nisam imao nikakav problem. Stripovi mi stignu za 15-20 dana i sve je ok.

Za koja izdanja su te izjebali ako nije tajna...


DH Dylan. U ono vreme je bilo lakše nabaviti americke nego italijanske.

A ionako nije bitno, sigurno nije do njih, nego do dragog mi poštara.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 22/08/2005 : 23:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Upoznao sam licno ekipu koja sljaka u Mile High Comics i bili su do jaja tipovi. Jedan od najludjih dana mi je tamo bio kada me tip je odveo u njihov depo gde cuvaju stripove.

Zamisli magacin od bar 2,000 m2 prepun sa specijalnim kutijama za cuvanje i lepo sortirani. Ja ih pitao da se zaposlim ko cuvar :))). Brate free comics i ok plata...

A da nasi postari kradu to je tacno. Meni su digli par stvari sa Amazona koje sam narucio. Valjda naucili da prepoznaju pakete gadovi :)))

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 22/08/2005 : 23:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by Dreamlord

Dushe, Dushe.

Nije problem u tome. Dacu ja i 2,000 dinara da ga kupim jer volim taj strip.

Ali nema logike da ako je Hellblazer bio 12EUR da 100 Bullets kosta 10EUR a duplo je tanji. U pitanju je ista izdavacka kuca i isti tiraz. Prema tome ne moze ovakva cena da bude ili bar ne bi trebalo...



He didn't understand the price. Mortals never do.



Ne znam mozda nisi u prici o Belom Putu od pocetka, pa ne znas da su najavili politiku ujednacavanja cena za sve trejdove koje izbace (izuzev Watchmena)s tim sto ce neki imati vise, neki manje strana tako kad pogledas Hellblazer + 100 Bullets = 132 + 232 = 364 str. za u jeftinijoj varijanti 1440 din ili u skupljoj 1740 din + PDV je je mislim ok, prevashodno ova manja cena . E sad samo bih da napomenem da su ova izdanja kvalitetnija od istih tih americkih izdanja

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 23/08/2005 : 00:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Da kvalitetnija u smislu papira i stampe. Ali original je original. Ne sme da bude lokalizovano izdanje skupje pogotovu ne u Srbiji. Ipak oiginalna atmosfera stripa je to sto vredi.

Ako postoji politika ujednacavanja cena koja ce svesku od 130 strana da prodaju u Srbiji za 10EUR onda je to luda politika. Zasto ne ujednacavaju na 7EUR a ne sve na oko 10-11-12. Hoces da prodas stripove u Srbiji, ovo nije nacin. Pomenuo sam i kod Hellblazer-a na Znaku Sagite da njihova politika ne treba da se vodi na nama koji to izdanje ce automatski da kupe. Treba gledati potencijalnog kupca da bi strip zaziveo. Jer nema leba od par stotina primeraka od svakog TPB-a.

Valjda je ceo pocetak izdavanja Vertiga u Srbiji bio cilj da se to POPULARIZUJE a ne da nama koji smo 99% vec procitali te stripove u originalu, da mogucnost da ih kupimo u Srbiji a ne da narucujemo.

Ja to smatram pogresnim...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/08/2005 : 00:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Mene inace generalno ne zanimaju americki stripovi a i kad bi me zanimali vjerojatno bih uzimao originale, ali napadi na recenu izdavacku kucu i opce ona svadja na topicu o Hellblazeru bili su jako smijesni.
Koga zanima strip nek ga kupi, pa makar urednik izdanja bio i fasist.

ne, ne, valter. od silnog smijeha vjerovatno nisi primjetio da nije bilo napada na izdavacku kucu, niti bilo kakvih drugih napada. gluposti.
nakon sto su se ljudi izredali sa glupostima, ja sam samo stavio link na topik gdje je valjda urednih tih novih izdanja drzao zanimljiva predavanja. ako hoces stavit cu ti ga opet tu?
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000