forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagazite na BELI PUT! 100 metaka su vec tu!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/08/2005 : 19:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
E da, a tu je i dekara. ;)

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/08/2005 : 20:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Inace, moja sledeca Qolumna je upravo o fenomenu verskog fanatizma povodom izdavaca... ;)

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/08/2005 : 23:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ojha, konacno mir na forumu!

Castim turu piva kad se skupimo sledeci put.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"



Moja je druga tura!
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/08/2005 : 23:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
[quote]Originally posted by Dado

[quote]Originally posted by Djole

Ojha, konacno mir na forumu!

Castim turu piva kad se skupimo sledeci put.


moja je treca. kome ne bude do toga, castim rasolom.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 27/08/2005 : 08:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

E da, a tu je i dekara. ;)

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"



Dekara Nepobedivi, jedini superjunak medu izdavacima

http://ekstragedza.tk http://larmadzije.tk
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 27/08/2005 : 11:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Macan se drži, al' vecina ljudi na forumu ionako ne cita Q.


a ja sam mislio da barem s foruma svi citaju Q... a joj kad se inspektor iz Kljunova docepa onih koji preskacu brojeve!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/08/2005 : 15:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

moja je treca. kome ne bude do toga, castim rasolom.


Potcenjuješ nas.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 28/08/2005 : 04:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
E ljudi na sajtu BPa su postavljene cene i za Betmena, Propovednika i Sendmena. Prva dva ce biti 920, a treci 820, sto znaci da ce u AFu to verovatno biti 800 i 700

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 28/08/2005 : 04:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
E da inace ako se ne varam BP je izbacio i prvu knjigu u prodaju, u pitanju je Carli i fabrika cokolade i kosta 360 din

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 07/09/2005 : 19:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Za one koje to interesuje, u Buybooku u Sarajevu mogu da se kupe izdanja Belog Puta... kao i drugi stripovi koji su stigli zahvaljujuci Biblioneru iz Banjaluke, albumi System Comicsa, Bookglobea i sl.
Cijena kod Biblionera 19KM 100Metaka, Hellblazer 25KM, a koliko je u Buybooku ne znammmm...

http://ekstragedza.tk http://larmadzije.tk
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/09/2005 : 23:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

E ljudi na sajtu BPa su postavljene cene i za Betmena, Propovednika i Sendmena. Prva dva ce biti 920, a treci 820, sto znaci da ce u AFu to verovatno biti 800 i 700

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...


a koji je ritam izlaženja, postoji li to,kad ce više sandman, kad su bile najave ja sam shvatio da ce svi izaci istovremeno, ali ništa od toga
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/09/2005 : 22:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Oduševljen sam sa "100 metaka"! Toliko oduševljen da nemam pojma kakve su korice, a ni kakav je sken. Prica je do jaja! Sutra cu usporediti Hellblazera i "100 metaka" pa cemo moci i o toj temi.

P.S. Tko je radio numeraciju na hrbatu izdanja BP-a? Logika im je vrlo interesantna...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/09/2005 : 00:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

Oduševljen sam sa "100 metaka"! Toliko oduševljen da nemam pojma kakve su korice, a ni kakav je sken. Prica je do jaja! Sutra cu usporediti Hellblazera i "100 metaka" pa cemo moci i o toj temi.

P.S. Tko je radio numeraciju na hrbatu izdanja BP-a? Logika im je vrlo interesantna...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...



Naravno, kad je to nesto najbolje u strip povijesti. Odlicno je to izdanje, no ipak ostaje utisak da se moglo i bolje napraviti. U prvoj vrsti oko bledih boja i mutnih stranica tu i tamo. Ali pravi striper (kao ja ) imace u kolekciji ionako oba izdanja.

Jack the Black.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/09/2005 : 23:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
uh, procitao sam 100 metaka, i preporucam ga, za pocetak jako dobro, a imam dojam da ce kasnije biti još i puno bolje
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/09/2005 : 00:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Pa mozda je Niski IPS spor, ali ipak stripovi su stigli, pa tako i moj primerak 100m. Cena je negde ispod 10 EUR, 750 ili 790 din, vec sam zaboravio.

Ovo je moj prvi susret sa 100m. Sa tehnicke strane gledano sam vise nego zadovoljan, mada me u principu i ne zanimaju sve te "performanse" oko kojih neki forumasi vode bitke i ratove. Za obicnog ( da ne kazem prosecnog, to vec zvuci bezveze) citaoca i ljubitelja stripa ovakva izdanja (a tu mislim i na Bookglbe-a, Libellus-a, ponekad System-a i jos ponekog) su blagodet (nadam se da me stinky sad nece napasti, jer ne bih da glumim burzuja :) )

Sto se glavne stvari tice, tu ne mogu reci da je ovo najbolji strip koji sam procitao. Ovaj trejd je sigurno premalo materijala da bih konstatovao tako nesto. Meni krimi zanr nije bas nesto poznat, jer mi i nije na listi omiljenih ( osim par Nick Raidera, Rip Kirbija ne secam se drugih stripova te tematike koje sam procitao). Naravno , ovde imamo super moderni pristup zanru i cini se da ce se vremenom stvari kretati u sve boljem pravcu i ja se tome nadam. Ovde smo dobili dve zanimljive storije, druga mi je bolja, i naceli smo trecu, ali to nije nesto sto me je ostavilo sa otvorenim ustima. Nekako su mi predvidljive situacije, scenario ima momentne bljeskove u nekim dijalozima koji "zivot znace" i sve to je ukraseno fenomenalnim Risoovim crtezom i odlicnim kolorom. Neznam za original, ali pretpostavljam da je prevodioc dobro skapirao stvar, pa tako u prevodu mogu da prodju "Sa ima brate" i sl. koji me pomalo nerviraju, ali vecina ulicnih dijaloga sa sve socnim psovkama je na mestu.

Sve u svemu, ovo je godina u kojoj dadoh povecu svotu love na nova i kvalitetena "domaca" izdanja. A to smo svi trazili zar ne?


Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 21/09/2005 : 00:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
"100 metaka" je izvanredan!
Nakon Hellblazera o kojem nisam znao ništa,a želio sam ga imati i procitati,bio sam ravnodušan i rekao može proci a valjda ce biti bolji...100 metaka me oduševio!Izvanredna prica,malo drukciji crtež,na kojeg se odmah navikneš,još bolji prijevod (slucaj prve price) i sada ništa dok ne dode dvojka,a nadam se brzo,usprkos ovakvom cudnom ritmu izlaženja.
Numeracija mi nije problem (sad ce me Gaston ubit)sve u svemu lici na neku americku ZS kolekciju.Sad još Batman pa Sandman,kako sam nacuo...
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000