forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagazite na BELI PUT! 100 metaka su vec tu!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/08/2005 : 12:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Vidio sam danas 100 metaka. U HR kosta 70 kuna, dakle identicno americkom izdanju. Korice su deblje nego u Konstantina, sto je, uz promijenjeni font, jedino poboljsanje, sve ostalo je puno gore. Prvo, ovdje je ocito da nije radjeno sa materijala, nego da su skenirane stranice iz stripa. Bio sam uvjeren da je Konstantin radjen sa materijala od izdavaca, ali sad kad ponovo pogledam, nisam vise siguran, mislim da nisu imali materijale nego da je i on skeniran, samo puno kvalitetnije. To otvara neka druga pitanja, ali sad to nije bitno. Dakle, posto je sken los, onda je i tisak los, naravno, boje su blijede i na momente mutne na prijelazima, a i kvalitetan papir u ovom slucaju nije puno pomogao, cak dapace, offset papir bi bolje upio boju i to bi po meni izgledalo puno bolje. Prijevod mi se cini ok, samo sto je upis teksta los, nije se vodilo racuna o polozaju teksta u oblacicu, velicini fonta, itd itd. Ukratko, cini mi se da se nije previse pazilo u pripremi, i ta se nebriga vidi. Po meni, Konstantina vrijedi kupiti ali ovo ne, ovdje glasam za original...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/08/2005 : 12:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
I HB je skeniran, nije raden sa materijala.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/08/2005 : 13:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Tnx na informaciji. E sad, zasto je tamo kvalitetno odskeniran a 100m nije?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/08/2005 : 13:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ne bih znao.

S tim što još nisam video 100b, pa ne znam da li je kvalitetno odraden, ili nije.
--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"

Edited by - Djole on 25/08/2005 13:17:04
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/08/2005 : 13:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Dobro, bas me zanima tvoje misljenje, kad ga vidis. BTW, javi se u Darkwood!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/08/2005 : 14:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
O, superiška!

Inace, kupovina 100b ce sacekati, trenutno sam dekintiran, a cekaju me neki znacajni troškovi.

No, kad pogledam, javim. ;)

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/08/2005 : 12:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
For the record, original prvi trejd 100b u Platou košta 1157 dinara...

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/08/2005 : 12:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

For the record, original prvi trejd 100b u Platou košta 1157 dinara...



a domace izdanje 595 dinara. duplo jeftinije, i duplo kvalitetnije.
njami, njami.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 26/08/2005 : 12:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Pa ovi iz Plato-a su nevidjeno bezobrazni.

Jebote trej koji kosta $9.95 ti prodajes maltene duplo skuplje nego sto treba. Ionako stalno dobijaju naslove, knjige i sl. iz USA tako da kod njih shipping nije relevantan za cenu, jer se sve pakuje u vece kutije. Pa jeftinije mi je da ga narucim preko net-a.

To je obican bezobrazluk. Inace u Nisu jos uvek nema 100B od Belog Puta, tako da ne mogu da potvrdim ili opovrgnem Marlowa. Mada ne treba uzeti Plato kao reper za cenu. Pa tamo ce i 100 Metaka od BP-a da kosta minimum 800 din...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/08/2005 : 13:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Mada ne treba uzeti Plato kao reper za cenu. Pa tamo ce i 100 Metaka od BP-a da kosta minimum 800 din...
[/quote]

my point exactly. treba se malo potruditi pa kupiti 100 metaka za 595 din.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2005 : 13:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

quote:
Originally posted by Djole

For the record, original prvi trejd 100b u Platou košta 1157 dinara...



a domace izdanje 595 dinara. duplo jeftinije, i duplo kvalitetnije.
njami, njami.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."



U SCG da, slazem se, s tako bezobrazno skupim originalnim izdanjem. Ali u HR originalno izdanje i BP kostaju isto, dok kvalitet ipak nije na BP strani (za razliku od Hellblazera). Opet, ne znam kako uopce mozes tvrditi da je duplo kvalitetnije izdanje kad je pitanje da li si vidio originalno, a BP SIGURNO nisi vidio.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/08/2005 : 13:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
U SCG da, slazem se, s tako bezobrazno skupim originalnim izdanjem. Ali u HR originalno izdanje i BP kostaju isto, dok kvalitet ipak nije na BP strani (za razliku od Hellblazera). Opet, ne znam kako uopce mozes tvrditi da je duplo kvalitetnije izdanje kad je pitanje da li si vidio originalno, a BP SIGURNO nisi vidio.
[/quote]
e, ovo ti je vec drugi zuti karton. prvo si me ubedjivao da pricam napamet i lazem da sam ikad video kubertovog teksa, a on se u safovom izdanju vec opusteno baskario na mojoj polici.
originalno izdanje 100 metaka prvi put sam video pocetkom oktobra 2003. kad je u novi sad iz frankfurta stigla posiljka za sajam knjiga. tad nisam imao novaca pri sebi (bio sam u vojsci, i u uniformi slucajno naletero u Malu veliku knjigu), a sve se rasprodalo pre i na sajmu.
BP izdanje video sam u odstampanim stranicama pre nego sto su isle na uvez.
poenta: otkaci se od mene, ne zapodevaj kavge i pokusaj da se ponasas civilizovano ne prelazeci konstantno na licni nivo uz optuzbe i napade.
zahvaljujem unapred.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 26/08/2005 : 13:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Ajde Chillout...

Inace poredjenje moze da se uradi samo ako imas oba izdanja kod sebe, pa ti to lepo pogledas. A ne na osnovu neceg sto si video na sajmu 2003. Kad ih stavis jednog pored drugog. Ja svoj 100 Metaka od Belog Puta jos uvek nisam kupio tako da ne dajem komentare o kvalitetu.

Ali iskreno pizdim zbog kasnjenja izdanja u Nisu, jer IPS je takodje majmunska firma. Kod njih je vazno da uvek ima po 20 kopija Candace Bushnell ili Terry Pratchet a za druga nova izdanja cekam po mesec dana i dobiju kopiju ili dve...

He didn't understand the price. Mortals never do.

Edited by - Dreamlord on 26/08/2005 13:18:50
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2005 : 13:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

U SCG da, slazem se, s tako bezobrazno skupim originalnim izdanjem. Ali u HR originalno izdanje i BP kostaju isto, dok kvalitet ipak nije na BP strani (za razliku od Hellblazera). Opet, ne znam kako uopce mozes tvrditi da je duplo kvalitetnije izdanje kad je pitanje da li si vidio originalno, a BP SIGURNO nisi vidio.


e, ovo ti je vec drugi zuti karton. prvo si me ubedjivao da pricam napamet i lazem da sam ikad video kubertovog teksa, a on se u safovom izdanju vec opusteno baskario na mojoj polici.
originalno izdanje 100 metaka prvi put sam video pocetkom oktobra 2003. kad je u novi sad iz frankfurta stigla posiljka za sajam knjiga. tad nisam imao novaca pri sebi (bio sam u vojsci, i u uniformi slucajno naletero u Malu veliku knjigu), a sve se rasprodalo pre i na sajmu.
BP izdanje video sam u odstampanim stranicama pre nego sto su isle na uvez.
poenta: otkaci se od mene, ne zapodevaj kavge i pokusaj da se ponasas civilizovano ne prelazeci konstantno na licni nivo uz optuzbe i napade.
zahvaljujem unapred.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
[/quote]
Ti meni dajes zuti karton? Ja da se otkacim od tebe? Ti kod mene odavno imas crveni, a trenutak kad cu se otkaciti od tebe nestrpljivo cekam, uz velik dio foruma.

Anyway, ima razloga zasto sam to rekao, a to je da si pitao Vedrana kad je dobio 100m u Libellusu da ti opise izdanje. Na osnovu toga sam zakljucio da ga nikad nisi vidio. OK? No, recimo da ga zaista jesi vidio. U tom slucaju, ako je tebi BP izdanje kvalitetnije stampano, to samo potvrdjuje moju tezu da tebi nijedno izdanje nijednog SCG izdavaca nije lose, dok npr. bez problema nalazis greske Ludensu, Strip-Agentu i ostalima. Toliko o tvojoj objektivnosti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/08/2005 : 13:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
[quote]Originally posted by Dreamlord

Ajde Chillout...

Inace poredjenje moze da se uradi samo ako imas oba izdanja kod sebe, pa ti to lepo pogledas. A ne na osnovu neceg sto si video na sajmu 2003.

slazem se u potpunosti, ali ja sam naveo samo podatak kad sam prvi put video originalno izdanje 100 metaka, a od tada sam ga razgledao sigurno jos 10ak puta u pomenutom Platou, poslednji put pre nedelju i po dana. moje nedoumice oko izdanja BP odnosile su se samo na korice koje nisam video, a o tome sam dobio potvrdu od coveka koji ima izdanje kod sebe.
uostalom, sve je to nebitno, samo ne trpim kad me neko ucestalo optuzuje i napada bez povoda i na licnom nivou.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/08/2005 : 13:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Anyway, ima razloga zasto sam to rekao, a to je da si pitao Vedrana kad je dobio 100m u Libellusu da ti opise izdanje.


vedrana sam pitao iskljucivo za korice, koje nisam video, sto mozes proveriti kod njega u inboxu.

to samo potvrdjuje moju tezu da tebi nijedno izdanje nijednog SCG izdavaca nije lose, [/quote]

opet netacno, pa da ponovimo gradivo. Losa strip izdanja, iz razlicitih razloga, na podrucju SiCg, po mom skromnom misljenju, jesu:
Svetov AF, Stripoteka, Abaton (pokoj mu dusi).
problematicni su mi i: Systemov Inkal i C&H.
to je ovako na prvu loptu, verovatno bi se naslo jos, ali mislim da je i ovo dovoljno.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2005 : 14:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Za Vedrana je tocno, da. Korice. Ja sam shvatio krivo. Mea culpa.
Sto se ostalih strip izdanja tice, nisam te bas cuo da nesto posebno predbacujes. Ja sam dobio dojam da bi ti, u slucaju da BP recimo izda bilo koji strip koji se tebi svidja na bilo kakvom papiru i bilo kakvoj stampi, rekao da je to fantasticno, a to mi je izrazito iritirajuce, jos od one rasprave o pravopisu!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/08/2005 : 14:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
[quote]Originally posted by Markos

Za Vedrana je tocno, da. Korice. Ja sam shvatio krivo. Mea culpa.


cenim kad covek moze da prizna da je pogresio.
zakopavam sekiru.

takodje, prihvatam da mozda nastupam delimicno neobjektivno, ali mislim da to radim u odnosu na strip izdanja uopste, odnosno ne volim previse da kritikujem, koliko da hvalim.
nisam do sada previse kritikovao nijedno izdanje, a mislim da sam vecinu hvalio. bez nekih nestripovskih predrasuda.
ako treba, mogu ja da popljujem stosta, mogu da budem picajzla i mislim da bih mogao naci zamerke za SVAKO izdanje koje postoji na ovim prostorima. ali mislim da nije u tome poenta.
no, idemo dalje.


___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/08/2005 : 15:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ojha, konacno mir na forumu!

Castim turu piva kad se skupimo sledeci put.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2005 : 15:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

quote:
Originally posted by Markos

Za Vedrana je tocno, da. Korice. Ja sam shvatio krivo. Mea culpa.



cenim kad covek moze da prizna da je pogresio.
zakopavam sekiru.


Ja UVIJEK priznam kada mi se dokaze da nisam u pravu. Tu je recimo razlika izmedju nas dvoje.

quote:
Originally posted by marlowe
takodje, prihvatam da mozda nastupam delimicno neobjektivno, ali mislim da to radim u odnosu na strip izdanja uopste, odnosno ne volim previse da kritikujem, koliko da hvalim.
nisam do sada previse kritikovao nijedno izdanje, a mislim da sam vecinu hvalio. bez nekih nestripovskih predrasuda.
ako treba, mogu ja da popljujem stosta, mogu da budem picajzla i mislim da bih mogao naci zamerke za SVAKO izdanje koje postoji na ovim prostorima. ali mislim da nije u tome poenta.
no, idemo dalje.


Nisi ni mene mogao nigdje vidjeti da pljujem ni Svet ni Horus ni neke slicne stvari do kojih mi nije stalo. Do Kena i Magico Venta mi je npr. stalo pa sam kritizirao System. Do 100 bullets i ostalih Vertigo naslova mi je stalo pa kritiziram ono sto mislim da nije dobro. I ne bi bio tolika picajzla da nema tebe koji ih na svaku moju primjedbu jos zesce branis, mada su ti argumenti u najmanju ruku klimavi, i zato sto ih vise branis, ja cu biti veca picajzla (a i inace mi ne treba puno). Uzmi lijepo 100metaka u ruke pa prolistaj. Pogledaj kako su otisnute neke unutarnje naslovnice, kako su otisnute neke stranice stripa, pogledaj kako se preveliki fontovi u oblacicima, pogledaj kako se uvecavaju kadrovi iz stripa i stavljaju usred price da bi se popunio broj stranica, itd itd. Sve to se lijepo vidi u 5 minuta koliko sam ja imao 100m u rukama, a kamoli nekom pomnijom analizom. Pogledaj pa reci da li pretjerujem ili ne, i da li je ovo tocno ili ne. Kad pogledas i odgovoris onda mozemo nastaviti sa diskusijom.

Inace, tocno, sve su ove primjedbe u principu sitnice, i ruku na srce, nije to toliko lose, izdanje je ok, u hr malo nekonkurentno jer kosta kao i original, ali u SCG ok, bilo bi bolje da je mozda napravljeno jos losije, ali da je recimo 200 din jeftinije, ali kad netko naziva ovo izdanje "najkvalitenije izradjeno strip izdanje kod nas", "duplo kvalitetnijim od originala" onda te sitnice postaju bitne.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 26/08/2005 : 18:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Meni ceo koncept da neko treba da brani izdanje je potpuni SHIT. Pa izdanje treba da brani izdavac. Citaoci i treba da daju primedbe na izdanja da bi bila bolja ubuduce...

Kad kupis neki strip ti ga pohvali ili pljuj po njemu. Nema potrebe niko da brani nijednog izdavaca. Pa izdavaci su ljudi koji rade svoj posao. Mi za njihove stripove placamo i za nas novac imamo pravo i da trazimo od njih bolje, zanimljivije, deblje korice, itd. A sada je na njima da daju izgovore i da se brane ili da porade na tome da poboljsaju svoja izdanja...

Primedbe su mnogo znacajnije izdavacima jer odatle mogu da nauce nesto i da se poboljsaju. Ako ih samo hvalimo za ono sto znaju da odrade nikada nece ni zeleti da naprave korak napred...



He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/08/2005 : 18:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Dreamlord

Pa izdanje treba da brani izdavac.


Izdavac je banovan.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 26/08/2005 : 18:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Dobro... :(

Ja sam govorio uopste... Ali opet niko od nas nije Advokat Belog Puta, System-a ili slicno...



He didn't understand the price. Mortals never do.

Edited by - Dreamlord on 26/08/2005 18:28:46
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 26/08/2005 : 18:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Banovan je Boban koliko ja znam.

Postoji jos ljudi u Belom Putu koji bi mogli da nauce dosta o tome sta nedostaje njihovim izdanjima...

Inace mi je i Boban rekao na Znaku Sagite da i vlasnik Belog Puta prati sve kritike i pohvale koje smo postavili na tom forumu, tako da ce se nas glas cuti.

Ako je to tacno, nista ga ne sprecava da bude i ovde...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/08/2005 : 19:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ma dobro, šalio sam se za banovanje izdavaca, vidiš smajlije.

Ali praksa je da se izdavaci ne ukljucuju na ovakve forume. Bernardu je dosadila 1001 peticija. Rusalic je prošao kao bos po trnju. Tally nestao u vidu lastinog repa. Macan se drži, al' vecina ljudi na forumu ionako ne cita Q. Zlatko (i Boban) nisu izdavaci u pravom smislu te reci.

I onda fanovi vode ratove, kao da su u pitanju verske dogme, a ne stripovi.

Ali to nije specificno samo za nas, pogledaj odnos DC-ijevih i Marvelovih fanova...

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000