forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagazite na BELI PUT! 100 metaka su vec tu!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/08/2005 : 19:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
khhhhh-khhh-hhhh-khhhh


___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/08/2005 : 20:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/08/2005 : 00:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
dobra vest:
najniza maloprodajna cena 100 metaka je 600 din, 7 evra ili nesto preko 50kn.
za cenu bonelija dobijes trejd. njami.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 24/08/2005 : 01:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Poenta je u tome da zivim u Srbiji. Niko ne cita stripove bas zbog takvih cena i nedostatka popularizacije. Ja licno imam 2,3 ortaka koji tek ulaze u stripove po stare dane. Otkad sam se vratio iz USA uticem na njih da kupuju stripove. Kada su culi za Beli Put bili su odusevljeni. Kada je u Nis stigao HB u IPS po ceni od 1,000 din (OK 997din :)))))iliti 12EUR niko od njih ga nije kupio. Jebi ga to je poenta.

Kad izdas TPB gledas da ljudi poput mojih ortaka kupe to ili novi mladi narastaji. Mi entuzijazisti kupujemo makar bilo i duplo skuplje nego sada.

Cene TPB moraju da budu nize, da bi i tirazi porasli. Izdavac nece da potraje ako ne krene prodaja. Sustina je da i najstripljiviji izdavac ce da zajeba neprofitabilnu pricu. A ako puknu sa izdavanjem posle 30,40 izdanja onda smo opet na pocetku a to je da nema uopste izdanja a to je jos gore...



He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/08/2005 : 01:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

dobra vest:

za cenu bonelija dobijes trejd. njami.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."


Zato neki Bonelli vrijede vise nego neki trejdovi.
Poanta je bila u "velicini price" jer znate "mi smo", "mi znamo", "mi mozemo"
na kraju karina ista prica svugdje, cijenu uvjetuje tiraz/tisak i cijena prava
sve ostalo su bajke za malu djecu.
Bilo je takodje price o sirenju strip kulture i na nenadjebive amere, mladi i stari narastaji,
a bez kioska i velikog tiraza, te dobre popratne reklame sve to ostaje samo prazna fraza.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/08/2005 : 01:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
o cemu vi govorite, ljudi?
bilo je govora da ce cene biti trocifrene (ispod 1000 din), pa oko 10 evra.
izasla su dva trejda po ceni od 7 i 9 evra.
to je znatno JEFTINIJE nego sto sam ja ocekivao. trejdovi u punom koloru, na fantasticnom papiru, tehnicki savrseno uradjeni, u originalnom formatu, bolji nego americki, a duplo jeftiniji.
trejdovi po cenu Magicnog vetra!
FANTASTICNO.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 24/08/2005 : 01:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Ahmmmm.

Koje duplo jeftinije. Navedi sta je duplo jeftinije. I ne gledaj cene u AF ili Darkwoodu. Jer mi nista ne znace i nisam iz BG-a.

Ako narucim 100 Bullets iz AF-a to je 640din+150din za postarinu = 790din sto je 9EUR. A taj isti TPB kosta 10$. Pa tu nista nije jeftinije.

A gore sam naveo i link za Mile High Comics koji isto izdanje prodaju za 6.5$. A ako napravi order od 100$ i vise dobijes free shiping. Zato nema potrebe da raspravljamo vise....

A HB je u Nisu mene kostao 1,000 din a da sam ga narucio iz AF sa postarinom kostao bi me oko 900 iliti 11EUR. A za te pare sam kratak za jednu pricu iz serijala. Kad sve ti to dodas dodjes na istu cenu.

To je poenta...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/08/2005 : 03:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
ponavljam, cene su nize nego sto sam ja ocekivao, i time sam prezadovoljan. poredjenja s americkim trzistem i milehigh ne piju vodu.
takodje, mene zanima najniza maloprodajna cena, kako za stripove tako i za druge proizvode. nemam para za bacanje, pa uvek gledam da prodjem sto je moguce bolje.
600 dinara za 100 metaka, iliti jedna pica i pivo, za mene je vise nego dobar deal.


___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 24/08/2005 : 03:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
OK. End of Disucssion.

Pisali smo o ovome i na Znak Sagite pa nema potrebe za dalju pricu...

Reci ti meni jer si kupio izdanje? Jos uvek nije stiglo u Niski IPS pa zato pitam.

Jer Rogan radio prevod opet ili neko drugi?

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/08/2005 : 03:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Reci ti meni jer si kupio izdanje? Jos uvek nije stiglo u Niski IPS pa zato pitam.

Jer Rogan radio prevod opet ili neko drugi?
[/quote]

nisam kupio, nije jos stiglo ni u novosadski IPS, ali otici cu do darkwooda i uzeti ga uskoro. verovatno sacekam i DKR, pa uzmem u paketu.
mislim da nije rogan, ovo bi trebalo da je radio neko drugi. oto oltvanji, mozda. ne brinem se mnogo za prevod (vise se brinem za mesto na polici...)

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 24/08/2005 : 03:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
E vidis tu sam te preduhitrio. :)))

Narucio sam pre par dana kod stolara custom Policu za stripove. Kopirao sam od jedno ortaka iz USA i bice genijalno. Ima fijoke u donjem delu sa pregradama za mesecna izdanja a u gornjem delu je klasicna polica sa drzacima za TPB. Jedva cekam.

Ako ti ponestalo mesta, daj da ti cuvam kod mene neka izdanja... :))))

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/08/2005 : 03:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
ma, imam ja polica i polica, ali danas sam ceo dan prebacivao stripove s police na policu, kako bih ustedeo nesto mesta.
nabaci slike kad ti stignu police.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29082 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/08/2005 : 10:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by marlowe

dobra vest:

za cenu bonelija dobijes trejd. njami.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."


Zato neki Bonelli vrijede vise nego neki trejdovi.
Poanta je bila u "velicini price" jer znate "mi smo", "mi znamo", "mi mozemo"
na kraju karina ista prica svugdje, cijenu uvjetuje tiraz/tisak i cijena prava
sve ostalo su bajke za malu djecu.
Bilo je takodje price o sirenju strip kulture i na nenadjebive amere, mladi i stari narastaji,
a bez kioska i velikog tiraza, te dobre popratne reklame sve to ostaje samo prazna fraza.



Nemoj se truditi objasnjavati Maloweu, samo gubis vrijeme.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/08/2005 : 10:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
more, marko, ne zapodevaj kavge...
reci iskreno, jel' bi ocekivao da ce 100 metaka biti jeftiniji od magicnog vetra, iste cene ili skuplji?

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29082 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/08/2005 : 10:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne zapocinjem svadje. Samo sto se s tobom o SCG izdavacima ne moze argumentirano razgovarati, pa onda bolje da ne razgovaramo i ne gubimo vrijeme. Ali eto, nek ti bude.
Nema veze koliko ce kostati 100b (mada u Hrvatskoj to nece biti posebno povoljna cijena, kada dodje), kosta vise nego sto je bilo najavljeno. Boban je meni osobno, licem u lice, rekao da ce npr. Watchmen ici u nekoliko tisuca komada na kioske po cijeni od 300 dinara. Na forumu imas bar 10 ljudi koji ce to potvrditi. Ono sto Dado govori se odnosi na velike price o velikim tirazima, popularizaciji stripa putem velike reklame i jeftinih izdanja na kioscima, povratku publike itd itd... Koliko ce nove publike privuci ova izdanja u SCG (a i u hr)? Jako malo. Uglavnom, vec postojeca publika. Bez reklame i kioska, kao sto je Dado rekao, sve je to samo prazna fraza.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/08/2005 : 11:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Boban je rekao da POSTOJI MOGUCNOST da ce Watchmen ici u velikom tiražu na kioske, ne da je to gotova stvar. Isto to i za Dark knight. Ocito od toga nema ništa, na žalost.

Što se cene tice, da je skupo - nije. Da je puno para, za mnoge previše - jeste. Planirao sam da kupim ortaku za rodendan Watchmen, no kad sam cuo da ce biti 20e, malko sam ustuknuo. Ne zato što Watchmen ne vredi 20e, ako bude u opremi kao HB i 100b, vec zato što ne mogu da dam tol'ke pare za poklon.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 24/08/2005 : 11:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
To je poenta. Za trenutne uslove po ovoj ceni, publika ce biti mala. Nema niko u Srbiji par hiljada dinara mesecno da kupi sva izdanja, osim zaljubljenika i stripofila... Verovatno je isto i u Hrvatskoj.



He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 24/08/2005 : 12:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
samo na trenutak idem off topic na More Comics...
cijene koje su napisane na stripu su cijene po kojima se oni prodaju u Americi u strip knjizarama poput MC-a. i tamo se ti stripovi prodaju u puno vecim nakladama, pa su njihovi popusti jos veci. ako sami narucujete s neta, to je OK. i Ameri to rade jer im je jeftinije. ali ne mozete ocekivati da u MC stripove dobijete po istoj cijeni po kakvoj se prodaje u istim takvim prodavaonicama u SAD.
ako vam nije vazno da strip pogledate i prolistate prije nego ga kupite - imate internet. ako volite visiti u trgovini i prolistati ono sto planirate kupiti - onda morate i platiti objektivnu cijenu.

Dado - reci im kako se cijene obracunavaju u strip knjizarama u Svicarskoj! ja sam bio u dvije ovo ljeto: Analph i Mile High Comics - u obje su cijene formirane po principu 1 dolar = 2 franke. po naski: 1 dolar = 10!!! kuna.
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 24/08/2005 : 12:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
hmmm...
samo nekako mi se cini da je standard zivota daleko veci

_________________________
Fire walks with ME!!
_________________________
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/08/2005 : 13:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
[quote]Originally posted by Djole

Boban je rekao da POSTOJI MOGUCNOST da ce Watchmen ici u velikom tiražu na kioske, ne da je to gotova stvar. Isto to i za Dark knight.

upravo tako. i postoji bar deset ljudi koji ce to potvrditi.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29082 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/08/2005 : 15:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nisam siguran, ali recimo da je tako, Djoletu mogu vjerovati na rijec.
No inace, sto se cijene 100b tice, nije toliko spektakularno jeftina, kad ga usporedis sa recimo Bernijevim Lucky Lukeom i slicnim izdanjima.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 24/08/2005 : 15:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

[quote]Originally posted by Djole

Boban je rekao da POSTOJI MOGUCNOST da ce Watchmen ici u velikom tiražu na kioske, ne da je to gotova stvar. Isto to i za Dark knight.

upravo tako. i postoji bar deset ljudi koji ce to potvrditi.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."

marlowe, marlowe, marlowe, marlowe, marlowe, marlowe, marlowe, marlowe, marlowe, marlowe

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 24/08/2005 : 15:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Jedno pitanje za Marlow-a posto vidim da je dosta upucen u tematiku oko Belog Puta, a i za sve ostale koje znaju:

Da li ce Watchmen TPB imati deblje korice i bolji povez nego do sada. Jer ipak za skoro 450 strana ja ocekujem siveni povez da mi se investicija ne raspadne. 20EUR je dobra cifra za ovo izdanje. I nadam se da ce sva izdanja biti tu a ne da fali epizoda ko u Hellblazer-u

Ajde ko je upoznat sa tehnikalijama ako moze da odgovori...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/08/2005 : 16:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Dreamlord

Jedno pitanje za Marlow-a posto vidim da je dosta upucen u tematiku oko Belog Puta, a i za sve ostale koje znaju:

Da li ce Watchmen TPB imati deblje korice i bolji povez nego do sada. Jer ipak za skoro 450 strana ja ocekujem siveni povez da mi se investicija ne raspadne. 20EUR je dobra cifra za ovo izdanje. I nadam se da ce sva izdanja biti tu a ne da fali epizoda ko u Hellblazer-u

Ajde ko je upoznat sa tehnikalijama ako moze da odgovori...

He didn't understand the price. Mortals never do.



koliko ja znam, cena je okvirno ta, a tolika ce biti izmedju ostalog sto izdanje te debljine mora biti i prosiveno po tabacima, a kad se izdanje te debljine prosije, onda bude dosta deblje tu na hrbatu, a uze na ivici. e sad, u takvim slucajevima postoji resenje sivenja posebnim ultra tankim, ali cvrstim, plasticnim koncem, ali to je dodatni trosak. uglavnom, za izdanje BP ne treba brinuti oko kvaliteta, veoma se vodi racuna oko uveza, tako da ce biti najbolje resenje, za najnizu mogucu cenu.

sto se debljine samih korica tice, svako naredno izdanje, koliko sam upoznat, imace deblje korice, a ako je neko nabavio 100 metaka to moze i da potvrdi/opovrgne.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 24/08/2005 : 16:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Inace dobio sam odgovor i od Bobana na Znaku Sagite. Izdanje ce biti prosiveno... :))) A za cenu nema veze i da je 30EUR opet ga kupujem. Za korice sam i ja isto cuo da ce biti deblje. Ali jos uvek se nije javio niko ko je kupio 100 Bullets da kaze ista o tom izdanju. Cudno... (I wonder what is that about???)



He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000