forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 SPUNK & COMIC STRIP
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 18/09/2005 : 17:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
tko se ne sjeca najluksuznije strip revije s pocetka osamdesetih sa hrpom dobrih(i loših naravno) stripova u boji?ekonomska kriza i nestašica dobrog papira su ga dotukli nakon 17.broja ali kad ga danas nakon više od 20 godina listam samo mogu reci da je bio ispred svog vremena.slobodna dalmacija je sredinom devedesetih pokrenula slicno izdanje "comic strip" i nije puno zaostajao za spunkom(mislim da je cak bio i jeftiniji nego spunk svojevremeno) i tu se našlo hrpa francusko-belgijskih stripova u boji,tiraž mu je bio iznenadujuce visok ali došao je kutleraj u slobodnu i ukinut je nakon 34.broja.bio je to dobar nacin da procitate francuski strip u boji a da ne morate bankrotirati kupujuci skupi hc album.

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 18/09/2005 : 17:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
nije bija ukinut zbog " kutleraja" vec zato šta je bila slaba prodaja
pijetao je prerano kukurijeknuo
tamo 94e kad je izlazija 16 kuna je bilo ka sad 50
a da se slabo prodava siguran sam jer sam u njihovoj nagradnoj igri na 9 poslanih kupona dobija 9 nagrada ukljucujuci i glavnu
dunkve , nije bilo navale
uostalom pri kraju su morali prec na cb

no bez obzira na to , to je bija poduhvat za svaku hvalu
reko bih tradicionalni jer su 70-tih izdavali jednako dobar ( za ono vrime i nakon pocetnih lutanja ) cak
koji takoder nije potraja - 53 broja
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 18/09/2005 : 17:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Da. Šteta da je ukinut, ali to je nažalost zakon tržišta.
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 18/09/2005 : 20:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
Koji je razlog prestanka izdavanja ostalih stripova Slobodne Dalmacije? Kutleraj, slaba prodaja ili nešto trece.

Je li Slobodna odjedamput prestala izdavati stripove ili je postupno gasila pojedine junake?

Znam da su izdavali svašta ali ja u tom periodu i nisam baš bio toliko zagrijan za stripove tako da sam povremeno kupovao samo NN i DD i tek nakon nekog vremena sam skužio da stripovi ne izlaze.
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 18/09/2005 : 21:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

Da. Šteta da je ukinut, ali to je nažalost zakon tržišta.


Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 19/09/2005 : 01:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by rocco21


Je li Slobodna odjedamput prestala izdavati stripove ili je postupno gasila pojedine junake?




Gasila je jedan po jedan...
Prvi je ugašen Zagor i Dylan jer je njih odmah poceo izdavati Ludens.
Na prvog MM smo cekali šest mjeseci u Ludensovom izdanju.
Zadnji strip koji je ugasila SD bio je Lazarus Ledd,koji se dugo opirao tržištu u potrazi za kupcem.U isto vrijeme je Ludens zavladao tržištem,i Ledd je prepušten njima na kraju.

Cini mi se da je SD u stripovima otišla malo predaleko,jer su poneki stripovi odmah gašeni nakon svega nekoliko brojeva,uzmimo primjer X-mena (4 broja,cini mi se).Nije bio u boji,a to se sigurno odrazila na prodaju.Svi ameri su gašeni odmah,tako da je Spider-man doživio tek 27 brojeva iako je bio u koloru.Slicna stvar se odigrala i sa strip albumima (samo 2,u najavi na desetke)!Žao mi je jedino što se amera tice gašenje Conana,koji je onda vrlo dobro išao ali mu ritam izlaženja nije odgovarao ponudenom tržištu (svako 15 dana)...
Tako da se Slobodna odlucila na izdavanje stripa za najmlade tipa Cartoon Network revija sa Kravom i pile,Johnny Bravom,Dexterovim laboratorijem,ali im ni to nije pomoglo.......

Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 19/09/2005 : 02:44:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Prvi je ugašen Zagor i Dylan jer je njih odmah poceo izdavati Ludens.
Na prvog MM smo cekali šest mjeseci u Ludensovom izdanju.


Zašto se meni cini da je Ludens prvo poceo sa Texom, Nathanom i mislim Martijem?

quote:
Originally posted by kico

Cini mi se da je SD u stripovima otišla malo predaleko,jer su poneki stripovi odmah gašeni nakon svega nekoliko brojeva,uzmimo primjer X-mena (4 broja,cini mi se).


Mislim da je X-Men izašlo 6 brojeva.

Life sucks, but Death swallows!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 19/09/2005 : 14:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Što se tice X-mena potpuno si u pravu...izašlo je šest brojeva,sad sam provjerio.
Martijeva razlika od šest mjeseci ipak postoji.Naime,rijec je o razlici izmedu Ludensa i Strip-agenta,a ne izmedu Ludensa i SD.
Mea culpa!


Go to Top of Page

Kowalsky
stripovi.com kum

Croatia
2204 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/09/2005 : 14:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kowalsky a Private Message
Da, Ludens je poceo s Texom i Nathanom. Još se sjecam jednog topica u tadašnjem staff roomu o tome, gdje je Darkwood Devil oduševljeno pricao o originalnom hrptu kod Nathana nekih 10ak dana prije nego što su ti stripovi izašli na kiosku...

Sjecam se i svoje ljutnje što je Tex ispao onakav kakav je ispao i svoje "cvrste odluke" da necu skupljati to smece :))

kriv sam!
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 19/09/2005 : 15:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
Comic Strip je bio zakon, on me je i navukao na francusko-belgijski strip kao klinca. Potraga za pticom vremena je fscinirala mene i barem pet mojih frendova... I sad mi fali takva revija, s europskim stripovima, a u boji... Mislim da bi bilo rpihvatljivo dati danas i 25 kuna, do 30 za takvu stvar svaki mjesec ili dvomjesecno... Nek neki izdavac razmisli:-)
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 19/09/2005 : 15:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by tom1979

Comic Strip je bio zakon, on me je i navukao na francusko-belgijski strip kao klinca. Potraga za pticom vremena je fscinirala mene i barem pet mojih frendova... I sad mi fali takva revija, s europskim stripovima, a u boji... Mislim da bi bilo rpihvatljivo dati danas i 25 kuna, do 30 za takvu stvar svaki mjesec ili dvomjesecno... Nek neki izdavac razmisli:-)



dobri stripovi, al koncepcija mi se nije dopala...praviti više stripova na par stranica...
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 20/09/2005 : 12:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
glasam za novu Stripoteku kao meni upotrebljiviji format (ako mi se nesto svidja, kupim, ako ne ne).

boja je plus i minus u istom trenutku.

bojim se da opet glasam za novu Stripoteku i crno bijelo. ovako mogu kupiti novi naslov za koji nikad nisam cuo i bas me briga ako je bezveze. jedno pivo u malo skupljem kaficu me je kostalo.

Comic Strip je serijalizirao stripove dobar dio kojih sam vec prije citao u Stripoteci. i to za cijenu koja mi je bila granicna. trebalo je to skupiti od broja do broja...

sto zelim reci?
"the sun doesn't know when it's shining
the flower doesnt't know when it's growing
the river doesn't know when it's flowing
you're doing better than you know" --- Jeffrey Lewis

...mi ne shvacamo koliko su izdanja koja sad imamo zapravo dobra. sto se mene tice - nikad, cak ni za Juge, nije bilo ovako dobro.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/09/2005 : 12:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

nije bija ukinut zbog " kutleraja" vec zato šta je bila slaba prodaja
pijetao je prerano kukurijeknuo
tamo 94e kad je izlazija 16 kuna je bilo ka sad 50
a da se slabo prodava siguran sam jer sam u njihovoj nagradnoj igri na 9 poslanih kupona dobija 9 nagrada ukljucujuci i glavnu
dunkve , nije bilo navale
uostalom pri kraju su morali prec na cb

no bez obzira na to , to je bija poduhvat za svaku hvalu
reko bih tradicionalni jer su 70-tih izdavali jednako dobar ( za ono vrime i nakon pocetnih lutanja ) cak
koji takoder nije potraja - 53 broja



94 tih 16 kn nije bas kao sad 50 kn , mozda ce postati kako je krenulo s ovim novim poskupljenjima nafte , ta ce poskupljenja vjerovatno uzrokovati dodatna poskupljenja i pad standarda
cijena strip comica je varirala , od 14 kn do 16 pa prema 12 kn , no bilo je variranja i u boji i c/b

borgisov alan ford je ima ovakve raspone cijena

broj 1 ( 1993 g. ) - 17 ( 1994 g. ) = u HRD - ima
broj 18 ( 1994 g. ) = 8, 50 kn
broj 19 ( 1994 g. ) - 25 ( 1995 g. ) = 12 kn
broj 26 ( 1995 g. ) - 34 ( 1995 g. ) = 15 kn
broj 35 ( 1995 g. ) - 58 ( 1997 g. ) = 16 kn
broj 59 ( 1997 g. ) - 66 ( 1998 g. ) = 19 kn
broj 67 ( 1998 g. ) - najnoviji broj = 15 kn

cijene su varirale , ali kad bi komparirali sa cijenama SD - a i ludensa dolazi do nelogicnosti jer cijene SD - a i ludensa malo po malo stalno rastu
da bi od nekih 7 kn iz 1994 g. dosle do 16 kn
nikad nisu padale i uvjek su rasle

Markosov Ken parker je oko 60 kn sa 96 str , ludensov Dampir je sa duplim brojem stranica takodjer oko 60 kn , to znaci da se i cijene obicnog ludensa od 16 kn mogu srusiti
no ovdje se prije radi o udarcu namjenjenu konurentskom izdavacu , zaboravljajuci da se u tom ratu i sebe komprimitira

mislim da su cijene svih strip izdanja prevelike , original talijanski , napr. tex kosta oko 2 eura ( oko 15 kn ) , kod nas je taj isti tex 16 kn , standard u italiji i u HR je nuporediv , po standardu republike HR stripovi poput teksa , DD - a i ostlih bonelijevaca bi trebali kostati oko 10 kn

svetov alan ford kosta oko 8 kn , toliko otprilike kosta i horus , doduse zadnji horusi su katastrofalne kvalitete , pa su cak i preskupi , ali svetov alan ford je kvalitete otprilike kao u borgisovog alan forda ili ludensa , no cijena tog alan forda je otprilike pribilizna standardu te zemlje , dok cijena ludnesa svakako nije priblizna standardu RH , borgisa bi izuzeo jer je on trpio 7 godina razna previranja u strip trzistu i bio doenkle posten , za razliku SD - a i sad ludensa koji nastavlja tu mafijasku praksu

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2005 : 13:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger
94 tih 16 kn nije bas kao sad 50 kn , mozda ce postati kako je krenulo s ovim novim poskupljenjima nafte , ta ce poskupljenja vjerovatno uzrokovati dodatna poskupljenja i pad standarda
cijena strip comica je varirala , od 14 kn do 16 pa prema 12 kn , no bilo je variranja i u boji i c/b

borgisov alan ford je ima ovakve raspone cijena

broj 1 ( 1993 g. ) - 17 ( 1994 g. ) = u HRD - ima
broj 18 ( 1994 g. ) = 8, 50 kn
broj 19 ( 1994 g. ) - 25 ( 1995 g. ) = 12 kn
broj 26 ( 1995 g. ) - 34 ( 1995 g. ) = 15 kn
broj 35 ( 1995 g. ) - 58 ( 1997 g. ) = 16 kn
broj 59 ( 1997 g. ) - 66 ( 1998 g. ) = 19 kn
broj 67 ( 1998 g. ) - najnoviji broj = 15 kn

cijene su varirale , ali kad bi komparirali sa cijenama SD - a i ludensa dolazi do nelogicnosti jer cijene SD - a i ludensa malo po malo stalno rastu
da bi od nekih 7 kn iz 1994 g. dosle do 16 kn
nikad nisu padale i uvjek su rasle

Markosov Ken parker je oko 60 kn sa 96 str , ludensov Dampir je sa duplim brojem stranica takodjer oko 60 kn , to znaci da se i cijene obicnog ludensa od 16 kn mogu srusiti
no ovdje se prije radi o udarcu namjenjenu konurentskom izdavacu , zaboravljajuci da se u tom ratu i sebe komprimitira

mislim da su cijene svih strip izdanja prevelike , original talijanski , napr. tex kosta oko 2 eura ( oko 15 kn ) , kod nas je taj isti tex 16 kn , standard u italiji i u HR je nuporediv , po standardu republike HR stripovi poput teksa , DD - a i ostlih bonelijevaca bi trebali kostati oko 10 kn

svetov alan ford kosta oko 8 kn , toliko otprilike kosta i horus , doduse zadnji horusi su katastrofalne kvalitete , pa su cak i preskupi , ali svetov alan ford je kvalitete otprilike kao u borgisovog alan forda ili ludensa , no cijena tog alan forda je otprilike pribilizna standardu te zemlje , dok cijena ludnesa svakako nije priblizna standardu RH , borgisa bi izuzeo jer je on trpio 7 godina razna previranja u strip trzistu i bio doenkle posten , za razliku SD - a i sad ludensa koji nastavlja tu mafijasku praksu



Opet ti pricas o stvarima o kojima nemas pojma. Kao prvo, Tex u Italiji kosta 2,5 Eura, dakle 18,5 ili 19 kuna. Drugo, najbitnija stvar a to je da se tamo Tex stampa u 500 000 primjeraka, a u nas u 7-8000. Znas li kolika je razlika u cijeni stampe po primjerku? Trece, razlika u cijeni izmedju '94 i danas nije samo u inflaciji niti cijenama nafte itd itd, razlika je i u porezima kojih onda nije bilo, i u PDV-u itd itd.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/09/2005 : 13:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Kruger
94 tih 16 kn nije bas kao sad 50 kn , mozda ce postati kako je krenulo s ovim novim poskupljenjima nafte , ta ce poskupljenja vjerovatno uzrokovati dodatna poskupljenja i pad standarda
cijena strip comica je varirala , od 14 kn do 16 pa prema 12 kn , no bilo je variranja i u boji i c/b

borgisov alan ford je ima ovakve raspone cijena

broj 1 ( 1993 g. ) - 17 ( 1994 g. ) = u HRD - ima
broj 18 ( 1994 g. ) = 8, 50 kn
broj 19 ( 1994 g. ) - 25 ( 1995 g. ) = 12 kn
broj 26 ( 1995 g. ) - 34 ( 1995 g. ) = 15 kn
broj 35 ( 1995 g. ) - 58 ( 1997 g. ) = 16 kn
broj 59 ( 1997 g. ) - 66 ( 1998 g. ) = 19 kn
broj 67 ( 1998 g. ) - najnoviji broj = 15 kn

cijene su varirale , ali kad bi komparirali sa cijenama SD - a i ludensa dolazi do nelogicnosti jer cijene SD - a i ludensa malo po malo stalno rastu
da bi od nekih 7 kn iz 1994 g. dosle do 16 kn
nikad nisu padale i uvjek su rasle

Markosov Ken parker je oko 60 kn sa 96 str , ludensov Dampir je sa duplim brojem stranica takodjer oko 60 kn , to znaci da se i cijene obicnog ludensa od 16 kn mogu srusiti
no ovdje se prije radi o udarcu namjenjenu konurentskom izdavacu , zaboravljajuci da se u tom ratu i sebe komprimitira

mislim da su cijene svih strip izdanja prevelike , original talijanski , napr. tex kosta oko 2 eura ( oko 15 kn ) , kod nas je taj isti tex 16 kn , standard u italiji i u HR je nuporediv , po standardu republike HR stripovi poput teksa , DD - a i ostlih bonelijevaca bi trebali kostati oko 10 kn

svetov alan ford kosta oko 8 kn , toliko otprilike kosta i horus , doduse zadnji horusi su katastrofalne kvalitete , pa su cak i preskupi , ali svetov alan ford je kvalitete otprilike kao u borgisovog alan forda ili ludensa , no cijena tog alan forda je otprilike pribilizna standardu te zemlje , dok cijena ludnesa svakako nije priblizna standardu RH , borgisa bi izuzeo jer je on trpio 7 godina razna previranja u strip trzistu i bio doenkle posten , za razliku SD - a i sad ludensa koji nastavlja tu mafijasku praksu



Opet ti pricas o stvarima o kojima nemas pojma. Kao prvo, Tex u Italiji kosta 2,5 Eura, dakle 18,5 ili 19 kuna. Drugo, najbitnija stvar a to je da se tamo Tex stampa u 500 000 primjeraka, a u nas u 7-8000. Znas li kolika je razlika u cijeni stampe po primjerku? Trece, razlika u cijeni izmedju '94 i danas nije samo u inflaciji niti cijenama nafte itd itd, razlika je i u porezima kojih onda nije bilo, i u PDV-u itd itd.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



znam vise nego sto mislis , dobro tex kosta 2 , 50 e , znaci i kod njih je udar

ja bih samo jedno napomenu , jer ne znam bas dobro kako kazes , pa bi ti to trebao bolje objasniti , kako to da se borgisu ista sranja nisu desila koje si napomenuo a koja su dozivjela Sd i ludens , ili ce biti da on nije palcao pdv ili je stampao stripove u 500 000 primjeraka ili nije bio u krugu strip mafije , pa je covjek bio posten i istripio sve udare i 7 godina drzao istu cijenu svog stripa
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2005 : 13:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ti si stvarno ... da ne kazem sta. Mi svi zovemo Borgis Borgisom, ali cinjenica je da je taj borgis 4-5 puta gasio firmu i otvarao novu s novim imenom . Za razloge pitaj razne tiskare koje su tiskale AF u medjuvremenu. Toliko o postenju.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/09/2005 : 14:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ti si stvarno ... da ne kazem sta. Mi svi zovemo Borgis Borgisom, ali cinjenica je da je taj borgis 4-5 puta gasio firmu i otvarao novu s novim imenom . Za razloge pitaj razne tiskare koje su tiskale AF u medjuvremenu. Toliko o postenju.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



cinjenica je da se u ovoj " lopovskoj " drzavi moras snalaziti , mozda je on prema drzavi i prema stamparijama ostao u losem sjecanju , ali prema kupicam je bio i ostao fer
nije mjenjao cijene 7 godina , a u tih 7 godina se svasta desavalo , kako se on snalzio i sto je radio to me kao kupca i kolkecionara previse ne zanima , meni je kao kupcu vazno da cijene drzi koliko toliko pristojim , mada je i 15 kn previse za HR standard

Ludens je nastavio staru " lopovsku " tradiciju SD - a , stalno je povecao cijene , pa ako je uspio prepoloviti cijenu tvog Ken Parkera ( mada se tu ocito radi o konkurenciji , jer ti nepripadas toj grupaciji izdavaca i moglo bi se reci da pripadas postenim izdavacima ) , onda bi mogao i cijenu svoih ludensa od 16 kn prepoloviti na 8 kn , to bi bila neka ekonomska logika , pa cak i da dodamo onu " lopovsku " marzu od tiska , to bi opet bilo oko 12 kn , sto je otprilike realno za nas standard

cinjenica je da se dosta toga promjenilo od 94 na ovamo u pogledu pdv - a i ostalih sranja , a promjenice se jos vise kako je krenulo
, no opet ostaje cinjenica da je tih 16 kn previse za nas napaceni standard i da ce biti jos vise , nesto se tu mora promjeniti
ne mozemo se mi uporedjivati sa italijom koja ima bolji standard i bolju prodaju , prema tome i tu malu sitnicu koja jako puno znaci treba uzeti u obzir , mi smo ipak mala zemlja i treba to drugacije pogledati
svaki ce ti ekonomista reci da je bolje prodavati vise primjeraka po manjoj cijeni , nego manje primjeraka tog istog izdanja po visoj cijeni

u srbiji izlazi alan ford od 8 kn , a sad i oni imaju pdv i vjerovatno ostala sranja koja smo mi dozivjeli u izdavastvu
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2005 : 14:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Kao i obicno, pokazuje se da je bilo koji pokusaj argumentirane komunikacije s tobom nemoguc.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/09/2005 : 15:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
kao i uvjek do sad u takovim situacijam pokazuje se staro pravilo , da ti Markose , u nedostatku argumenata spominjes posjedovanje nekavih argumenata koje ustvari neposjedujes , znam da nije ni mjesto i vrijeme da se o tim izdavackim stvarim raspravlja pred obicnim pukom
ali cinjenica je da je cijena stripova u HR previsoka za taj obican puk , da ce biti sve teze i teze i da bi se nesto trebalo poduzeti
cinjenica je da se mi pripadnici obicnog puka mozemo samo buniti protiv legalnog lopovluka , nije samo u strip izdavastvu takva situacija , sto ce naprimjer posrednik izmedju vecih gradjevinskih radova i izvrsitelja radova , sto ce posrednik izmedju bonelija i strip izdavastva , jos kad bi taj posrednik imao sluha
al mi smo samo obican puk kojeg nitko nista ne pita

cinjenica je da mi cesto spominjes tog hitlera , ali i cinjenica je da je sluzebeno postalo onako kako sam ja cijelo vrijeme pokusao prikazati , da je on ipak manji zlocinac od nekih drugih zlocinaca , a cinjenica je da ce ljudske zlobe uvjek biti

cinjenica je da si ti u mojoj kuci bio uvjek rado prihvacen gost , nikad ti nitko nikad nije nista prigovorio , nisam ni ja losije bio primljen u tovom stanu , sto se ne moze reci za ovaj forum , sto meni pomalo ide na zivce , svaka moja kritika je prihvacena kao neprijateljski stav

cinjenica je da sam te upoznao kako preprodavaca stripova i da ti je tada to bilo neugodno

cinjenica je da su nam se putevi spojili i s vremenom razisli , nitko ne zahtjeva neko posebno prijateljstvo , ali glupo je osobu u cijoj si kuci bio gost i koju si sam ugoscavao blatiti na ovom forumu

znam da sam u nekim stvartima grijesio i da ponekad nisam pazio sto pisem , ali ni ti bolje nisi postupao

mi se osobno uzivo nikad ne svadimo niti mrzimo , pa ovo postaje glupo i zamorno , zelim samo postovanje na ovom forumu kakvo mi pridajes uzivo , pa ni ja necu " stvarati " probleme

ili me izbaci , pa se pokazi kao los doamcin i netolernatan tip
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2005 : 15:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
kako da razgovaram sa covjekom koji izdavaca koji gasi i otvara firme, i tako ne placa racune tiskari i drzavi naziva postenjacinom a drugoga koji uredno placa sve obaveze lopovom? Kako? To je tebi normalno razmisljanje? To su tebi argumenti?
Razgovarali smo vec ovdje o cijenama ali ti ne citas. Od 16 kuna koliko kosta strip, kiosci uzmu 6. Samo toliko.

Nas odnos u zivo je drugaciji, kao sto je i tvoj odnos sa svakim uzivo drugaciji nego na forumu, jednostavno zato sto si ti uzivo sasvim druga osoba. I to ce vjerujem potvrditi 100 osoba sa foruma koji te znaju. Ti jednostavno ovdje trazis svadju i namjerno postavljas neke nebulozne teze samo kako bi bio u kontri i kako bi se prepirao.

Cinjenica je da si me upoznao kao kolekcionara, a ne kao preprodavaca. Preprodavac ne skuplja stripove. Kolekcionar kupuje i prodaje.

Ja te nikad nisam prvi napadao niti dirao, sve je bila reakcija na tvoje provokacije.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5944 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 20/09/2005 : 16:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger
cinjenica je da se u ovoj " lopovskoj " drzavi moras snalaziti , mozda je on prema drzavi i prema stamparijama ostao u losem sjecanju , ali prema kupicam je bio i ostao fer
nije mjenjao cijene 7 godina , a u tih 7 godina se svasta desavalo , kako se on snalzio i sto je radio to me kao kupca i kolkecionara


Pa "Borgis" je uvijek bio skup, uvijek su samo trazili najskuplju mogucu cijenu a da opet ne izgube sve kupce. Kad su prije 6-7 godina kako si i sam napisao skocili na 19 kuna i to im ocito nije proslo (a ja se sjecam da sam i ja tad odustao od kupovine AF na kiosku jer nisam si to mogao priustiti a kupujem SVAKI jos od 1983). Da ne govorimo kakav sranjski papir i danas koriste a i te iako danas tvrde korice nisu od kvalitetnog papire. A i ne zaboravimo cijenu specijalaca. Dok su bili veceg formata 19 kn je jos imalo smisla, no onda se format smanjio na klasicni AF format i vidi vraga, cijena je ostala ista. Pa ako ti je to fer prema kupcima podsjeti me da te zesce oderem kad dodjes iduci put u ducan. ;)

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/09/2005 : 17:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

kako da razgovaram sa covjekom koji izdavaca koji gasi i otvara firme, i tako ne placa racune tiskari i drzavi naziva postenjacinom a drugoga koji uredno placa sve obaveze lopovom? Kako? To je tebi normalno razmisljanje? To su tebi argumenti?
Razgovarali smo vec ovdje o cijenama ali ti ne citas. Od 16 kuna koliko kosta strip, kiosci uzmu 6. Samo toliko.

Nas odnos u zivo je drugaciji, kao sto je i tvoj odnos sa svakim uzivo drugaciji nego na forumu, jednostavno zato sto si ti uzivo sasvim druga osoba. I to ce vjerujem potvrditi 100 osoba sa foruma koji te znaju. Ti jednostavno ovdje trazis svadju i namjerno postavljas neke nebulozne teze samo kako bi bio u kontri i kako bi se prepirao.

Cinjenica je da si me upoznao kao kolekcionara, a ne kao preprodavaca. Preprodavac ne skuplja stripove. Kolekcionar kupuje i prodaje.

Ja te nikad nisam prvi napadao niti dirao, sve je bila reakcija na tvoje provokacije.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



znam za tu marzu , da si bolje citao primjetio bi da sam je spomenuo , ona nije 6 kn vec ovisi o cijeni stripa , tj. postoji odredjen postotak koji tisak napalcjuje , a bogme i o tom bi trebalo popricati
cinjenica i dalje stoji da je tih 16 kn previse za obicnog gradjanina ove drzave , ako su to nebuloze , onda ne znam

a sto se tice postenja izdavaca , to me previse ne zanima , nije ni ova drzava previse postena prema svojim gradjanima
meni nista ne znaci to sto je netko papirnato potkrijepio svoje obaveze , moze se papirnato potkrijepiti i lopovluk , a najveci lopovi u cjeloj ovoj prici su posredinici izmedju bonelija i bernarda , bernard tu nista ne moze ili se ne ce buniti protiv onih iznad sebe ili ne moze stvarno nista

ali se mozemo buniti mi obicni gradjani

dobro , mozda grubo zvuci , ali stvarno sam te upoznao kao preprodavaca , mada te stripove nisi prodavao meni , kasnije sam te upoznao kao strastvenog kolecionara i stoji to da si kolekcionar pa poslje prodavac svojih duplih stripova , sada te to valjda ne zanima jer si " uglancao " svoju kolekciju
a to tko je koga prvi poceo napadati , ne bih o tome jer stvarno nije ni bitno , glupo je da se " prepucavamo " preko ovog foruma , a nije istina da trazim svadju i prepirke , imam ponekad drugacije misljenje i to je sve
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/09/2005 : 17:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by VJ

quote:
Originally posted by Kruger
cinjenica je da se u ovoj " lopovskoj " drzavi moras snalaziti , mozda je on prema drzavi i prema stamparijama ostao u losem sjecanju , ali prema kupicam je bio i ostao fer
nije mjenjao cijene 7 godina , a u tih 7 godina se svasta desavalo , kako se on snalzio i sto je radio to me kao kupca i kolkecionara


Pa "Borgis" je uvijek bio skup, uvijek su samo trazili najskuplju mogucu cijenu a da opet ne izgube sve kupce. Kad su prije 6-7 godina kako si i sam napisao skocili na 19 kuna i to im ocito nije proslo (a ja se sjecam da sam i ja tad odustao od kupovine AF na kiosku jer nisam si to mogao priustiti a kupujem SVAKI jos od 1983). Da ne govorimo kakav sranjski papir i danas koriste a i te iako danas tvrde korice nisu od kvalitetnog papire. A i ne zaboravimo cijenu specijalaca. Dok su bili veceg formata 19 kn je jos imalo smisla, no onda se format smanjio na klasicni AF format i vidi vraga, cijena je ostala ista. Pa ako ti je to fer prema kupcima podsjeti me da te zesce oderem kad dodjes iduci put u ducan. ;)





dobro , vrijedi kritika , ja sam sam napisao neke stvari , mogu tako i za SD i ludens pa cemo komparirati
istina neposteno je za specijalac koji ima isti broj stranica kao obicni af traziti vise novaca , no zaboravljas da je i bernard to cinio kod svoji specijalaca garfielda
i ostaje cinjenica da su stripovi u danasnje vrijeme skupi i da kupci malo po malo odustaju od pojednih izdanja i da po tom pitanju treba poraditi
papir kod borgisa i nije tako los , nije ni u ludensa nesto posebno bolji , doduse kritike na racun starijih ludensovih brojeva su urodile polodom pa su korice kod ludensa u zadnje vrijem bolje , ali zna se jos uvjek desiti da se poneki strip pocne raspadati
no jos uvjek ostaje cinjenica da je cijena kod borgisa ostala ista , a da su SD i kasnije ludens vise puta povecavali svoje cijene u periodu u kojem su borgisove cijene stagnirale , nesto tu ne stima , ima dosta nelogicnosti
prije nam to mozda nije smetalo i nismo to primjecivali jer smo bili u mogucnosti kupovati sve sto izlazi , ali mora se priznati da je to postalo sve teze i teze
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 20/09/2005 : 18:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

cinjenica i dalje stoji da je tih 16 kn previse za obicnog gradjanina ove drzave , ako su to nebuloze , onda ne znam

ma kako je previse? proseci oko podne bilo kojeg dana kad je lijepo vrijeme bilo kojim gradom lijepe nase i vidjet ces gomilu ljudi koji se ne bune placati najjeftinije pivo od 8-12kn umjesto da rade.

oni kojima strip vrijedi vise od dva piva ne misle da je 16 kuna previse.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/09/2005 : 18:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by Kruger

cinjenica i dalje stoji da je tih 16 kn previse za obicnog gradjanina ove drzave , ako su to nebuloze , onda ne znam

ma kako je previse? proseci oko podne bilo kojeg dana kad je lijepo vrijeme bilo kojim gradom lijepe nase i vidjet ces gomilu ljudi koji se ne bune placati najjeftinije pivo od 8-12kn umjesto da rade.

oni kojima strip vrijedi vise od dva piva ne misle da je 16 kuna previse.



da je strip oko 12 kn vidio bi sigurno manje tih sto piju pivo , mozda bi se netko od njih odlucio kupiti strip i prekratiti dosadu , narocito ako se radi o mladjim generacijama , a ovako im je bolje popiti par piva i zbogom pameti i problemi
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 20/09/2005 : 19:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
...Drugo, najbitnija stvar a to je da se tamo Tex stampa u 500 000 primjeraka, a u nas u 7-8000.



PITANJE: Je li se baš svaki broj Texa štampa u ovom tiražu ili su ovo podaci iz nekog zlatnog doba?

http://ekstragedza.tk http://larmadzije.tk
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000