forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 SPUNK & COMIC STRIP
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

ninel
Senior Member



Serbia
1583 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 20/09/2005 : 20:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message
Pa da se vratimo malo na izvorni naslov topika. Po mom mišljenju Spunk i Komik strip uopšte ne mogu da se usporeduju. Spunk je (bio) možda najbolji strip magazin u zemlji dok je Komik strip obicno smece.

Spunk je objavljivao samo do tada još neobjavljene stripove. Prvi put smo mogli da se upoznamo sa fascinantnim Fernandezovim crtežem (Kapetan Zora), divili smo se Ortizovim grafizmu u Cetiri jahaca apokalipse, objavljene su bile i dve Bluberijeve epizode iz Indijanske trilogije (za mene najbolji Žiroov rad na Bluberiju), pa Korben, Ajzner..
U prvom broju je bila premijera Ilicva Survivala, a od drugog broja dalje mogli smo da pratimo legendarne Kordejeve stripove. I ako bi u svakom broju Spunka bio Kordej pored gomile smeca, to bi bio za mene dovoljan razlog za kupovinu.
Da ne pricam o odlicnom dizajnu magazina, samoj uredivackoj politici - u magazinu je bilo pored stripva i puno jako dobrih tekstova o stripu, da ne zaboravim i Škole stripa- nešto tako je bilo prvi put videno kod nas...
Dobro, bilo je objavljivano i dosta smeca poput Ridobradeg, Jaleka, Tonija Starka, Džuli Vud, Faraona, Robina Huda..al svejedno je to bio dobar magazin.

A sad Komik strip.
On je objavljivao samo smece. Naravno, ne mislim sada da su Bluberi i Džeremaja smece- odlicni su to stripovi- al kad iste epizode vidiš objavljene vec deseti put... Jedina je iznimka bio Largo Vinc- ali je zbog (samo)cenzure bila bjavljena samo jedna epizoda. Naime u drugoj epizodi saznamo da je bio Vinc licni prijatelj druga Tita, koji mu je poklonio jedno tajno ostrvo u Jadranskom moru, tako tajno da ni sada nije ucrtano na nijednoj mapi- pa proverite- i zbog toga, naravno, strip nije prošao. Da ne pricm još o užasnim naslovnicama koje je crtao sam urednik, ocajnom dizajnu- koga je takode radio uredik, jako, jako siromašnim popratnim tekstovima (pogodite ko jih je pisao?)...
Jedina dobra- ma ne dobra nego odlicna stvar kod Komik stripa je bio tisak, papir i uvez.

I to je to.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/09/2005 : 20:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Sumnjam da se giganti i maxi stampaju u 500 000 primjeraka ali markos valjda bolje zna od mene jer su on cuje s Bonellijevcima s vremena na vrijeme :-)).

"One bukkake cumming up "

Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 20/09/2005 : 20:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
danas sam malom od brata da 10 kuna za tri kesice slija national geographic
kesica tri kune , unutra 5 komada
vrati se mali Duje sa tri kesice al tako da je zakinija rodicu za smoki ( dica , ej ) i kaže - od danas slije 4 kune
daklem zagor ekstra = 4 kesice slija
zagor na granici podnošljivosti
slije - pljacka
a ide svjetsko prvenstvo
s obzirom na naftnu krizu sklopija sam pakt s mali
zajedno cemo skupljat
i onda cu mu nakraju dignit album ( ak me braco ne uhvati)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2005 : 22:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Blek Stena

quote:
Originally posted by Markos
...Drugo, najbitnija stvar a to je da se tamo Tex stampa u 500 000 primjeraka, a u nas u 7-8000.



PITANJE: Je li se baš svaki broj Texa štampa u ovom tiražu ili su ovo podaci iz nekog zlatnog doba?

http://ekstragedza.tk http://larmadzije.tk


U zlatnom se dobu stampao u par puta vecem tirazu.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

AZ
Average Member

Croatia
742 Posts

Member since 05/01/2002

Posted - 20/09/2005 : 23:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send AZ a Private Message
Sjecam se da sam SPUNK kupio samo 2-3 broja, bilo mi je preskupo
nastaviti. Koliko bi to danas koštalo nemam predodbu, ali je vjerojatno i prestao izlaziti zbog cijene ili je barem to bio jedan od razloga.
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 21/09/2005 : 11:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
zanimljiva je ta prepiska izmedu krugera i markosa premda ovaj topic uopce nema nikakav ekonomski predznak vec bi samo htio malo vratiti sjecanje na strip color magazine iz prošlosti a koji mnogima nedostaju.
što se tice diskusije izmedu te dvojce prijatelja,ne bih komentirao borgisa niti ludensa,niti njihovo poštenje niti njihove ekonomsko-izdavacke probleme.kruger je potpuno u pravu što se tice tih cijena i ja se slažem da su previsoke vecini(nekima nisu definitivno),ali nacin na koji markos konstantno drži bernardovu stranu u ovakvim diskusijama potice me na razmišljanje nije li markos zapravo bernard radovcic?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/09/2005 : 11:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne, ja sam Bernard Radovcic.

Koji si ti majmun.

Držim Bernardovu stranu u ovim diskusijama jer poznajem izdavacku problematiku, pa mi ide na zivce kad ljudi govore gluposti o stvarima o kojima nemaju pojma.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 21/09/2005 : 12:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ne, ja sam Bernard Radovcic.

Koji si ti majmun.

Držim Bernardovu stranu u ovim diskusijama jer poznajem izdavacku problematiku, pa mi ide na zivce kad ljudi govore gluposti o stvarima o kojima nemaju pojma.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


ti gospodine markose definitivno nemaš smisla za šalu niti za malo zafrkancije,ali imaš smisla za vrijedanje ,vidim.da je netko drugi u pitanju odmah bi ga izbacio za ovakvo vrijedanje,jel da ,sebe naravno neceš.i onda ceš tu ljudima pricat o nekom poštenju
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 21/09/2005 : 12:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Koji si ti majmun.

vidim, nije lako u bracnim vodama...
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/09/2005 : 12:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ne, ja sam Bernard Radovcic.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Znao sam!


Jack the Black.
Go to Top of Page

majmun
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 20/11/2003

Posted - 21/09/2005 : 12:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit majmun's Homepage  Send majmun a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ne, ja sam Bernard Radovcic.

Koji si ti majmun.




Ne, JA sam majmun. ;-)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/09/2005 : 12:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by jetset

quote:
Originally posted by Markos

Ne, ja sam Bernard Radovcic.

Koji si ti majmun.

Držim Bernardovu stranu u ovim diskusijama jer poznajem izdavacku problematiku, pa mi ide na zivce kad ljudi govore gluposti o stvarima o kojima nemaju pojma.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


ti gospodine markose definitivno nemaš smisla za šalu niti za malo zafrkancije,ali imaš smisla za vrijedanje ,vidim.da je netko drugi u pitanju odmah bi ga izbacio za ovakvo vrijedanje,jel da ,sebe naravno neceš.i onda ceš tu ljudima pricat o nekom poštenju


Da, definitivno nemam smisla za tvoje sale, jer otkad si dosao samo me provociras. Mogu trpjeti do neke granice, ali ...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 21/09/2005 : 12:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
quote:
Originally posted by majmun

quote:
Originally posted by Markos

Ne, ja sam Bernard Radovcic.

Koji si ti majmun.




Ne, JA sam majmun. ;-)





Posteno!
Nabacuju ti se s "nickom" ko da smrdi!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 21/09/2005 : 16:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Blek Stena

quote:
Originally posted by Markos
...Drugo, najbitnija stvar a to je da se tamo Tex stampa u 500 000 primjeraka, a u nas u 7-8000.



PITANJE: Je li se baš svaki broj Texa štampa u ovom tiražu ili su ovo podaci iz nekog zlatnog doba?

http://ekstragedza.tk http://larmadzije.tk



Da, stvarno. I meni se ovo ucinilo kao neobicno pozitivna brojka za naše tržište.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 21/09/2005 : 16:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
quote:
Originally posted by majmun

quote:
Originally posted by Markos

Ne, ja sam Bernard Radovcic.

Koji si ti majmun.




Ne, JA sam majmun. ;-)


cuj majstore,ti si majmun,ali i ja sam majmun veli markos pa ovdje ce uskoro niknut cijelo majmunsko carstvo,fali nam još samo tarzan
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 21/09/2005 : 16:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Blek Stena

quote:
Originally posted by Markos
...Drugo, najbitnija stvar a to je da se tamo Tex stampa u 500 000 primjeraka, a u nas u 7-8000.



PITANJE: Je li se baš svaki broj Texa štampa u ovom tiražu ili su ovo podaci iz nekog zlatnog doba?

http://ekstragedza.tk http://larmadzije.tk


U zlatnom se dobu stampao u par puta vecem tirazu.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Zar Tex sada ide u 7-8 tisuca primjeraka???

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 21/09/2005 : 16:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by jetset

quote:
Originally posted by Markos

Ne, ja sam Bernard Radovcic.

Koji si ti majmun.

Držim Bernardovu stranu u ovim diskusijama jer poznajem izdavacku problematiku, pa mi ide na zivce kad ljudi govore gluposti o stvarima o kojima nemaju pojma.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


ti gospodine markose definitivno nemaš smisla za šalu niti za malo zafrkancije,ali imaš smisla za vrijedanje ,vidim.da je netko drugi u pitanju odmah bi ga izbacio za ovakvo vrijedanje,jel da ,sebe naravno neceš.i onda ceš tu ljudima pricat o nekom poštenju


Da, definitivno nemam smisla za tvoje sale, jer otkad si dosao samo me provociras. Mogu trpjeti do neke granice, ali ...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


ej markose pocni citat alan forda pa ceš zacas imat smisla ne samo za moje majmunske šale vec i za ostali crni humor koji prevladava kod vecine na ovom forumu
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/09/2005 : 16:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Damjan
Zar Tex sada ide u 7-8 tisuca primjeraka???


Sto, prije je isao u manje? Ovo mu je mislim najmanja naklada u povijesti ex-yu prostora.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/09/2005 : 16:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by jetset
ej markose pocni citat alan forda pa ceš zacas imat smisla ne samo za moje majmunske šale vec i za ostali crni humor koji prevladava kod vecine na ovom forumu


Lijepo te molim da me ostavis na miru. Ajd molim te. Nisam raspolozen za zajebanciju ovih dana, a ocito je da mi tvoja zajebancija i inace ne pase.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 21/09/2005 : 16:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
ma naravno da te ostavljam na miru ,necu se šalit s nekim koji to ne želi.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/09/2005 : 21:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
hm , htio sam samo da ljudi razmisle o tome , a ne da se svade

tema o strip izdavastvu je preosjetljiva , ali i kupovan moc kupaca je postala osjetljiva

glupo je nekog naizvati majmunom , a i glupo je nekom reci da nema pojma
ja nisam izdavac , ali znam o tom problemu , sasvim slucajno jako puno ( ne moras biti izdavac da bi o tome nesto znao ) , kao i mnogi stvarima koje me slucno pocnu zanimati

valjda kupci imaju pravo reci ono sto zele

i ne bih se slozio sa misljenjem da je comic strip izdavao uglavnom smece , a spunkk uglavnom kvalitetne stvari
spunk je po meni vise alternativno izdanje u kojem su izdavani i strip klasici ( poput ridjobradog )
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/09/2005 : 21:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by jetset

quote:
Originally posted by majmun

quote:
Originally posted by Markos

Ne, ja sam Bernard Radovcic.

Koji si ti majmun.




Ne, JA sam majmun. ;-)


cuj majstore,ti si majmun,ali i ja sam majmun veli markos pa ovdje ce uskoro niknut cijelo majmunsko carstvo,fali nam još samo tarzan



i Dzejn
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 25/09/2005 : 22:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
ja bih opet o spunku...imao je taj magazin osim stripova u boji solidan izbor c/b stripova a meni osobno najbolji je bila axa,svojevremeno više objavljivana u stripoteci.kome se svidjela axa?
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 25/09/2005 : 22:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

tema o strip izdavastvu je preosjetljiva , ali i kupovan moc kupaca je postala osjetljiva

glupo je nekog naizvati majmunom , a i glupo je nekom reci da nema pojma
ja nisam izdavac , ali znam o tom problemu , sasvim slucajno jako puno ( ne moras biti izdavac da bi o tome nesto znao ) , kao i mnogi stvarima koje me slucno pocnu zanimati

valjda kupci imaju pravo reci ono sto zele



Sa ovime se potpuno slažem.
Onaj koji daje novac za neki proizvod, dakle kupac, ima pravo da kaže što želi bilo to pozitivno ili negativno.
Kupac je uvijek u pravu!

Life sucks, but Death swallows!
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 25/09/2005 : 22:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by jetset

kome se svidjela axa?



Meni, meni!
Ful se palim na Axu.

Life sucks, but Death swallows!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000