forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Aukcijske zablude #2 - kunu po kunu po kunu
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

logossun
New Member



135 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 23/09/2005 : 19:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit logossun's Homepage  Send logossun a Private Message
Dakle, evo ceste pojave sa više bidova na nekoj aukciji:
Pocetna cijena je 10 kuna. Kupac #1 ponudi 10. Kupac #2 ponudi 11. Kupac #3 ponudi 12.
I onda kao vrhunac? Kupac #1 ponudi 13 kuna.
Možda sam naivan i pomalo praznoglav, ali nije li kupac #1 odmah mogao ponuditi 13 kn?
Jedino objašnjenje je da ni jedan od ovih ljudi zapravo ne žele baš taj strip, nego bilo koji strip koji ih košta malo para, ali nisam siguran da je to dovoljno dobar razlog da se ukljucite u sakupljanje ovih naših malih cuda. Time ih obezvrjedujemo i dokazujemo da je stripovanje petparacki sport.
Ljudi, ako smatrate da neki strip kome je pocetna cijena 10 kuna vrijedi 20, stavite 20. Ako nitko ne bida osim vas, i tako cete ga dobiti za 10, a ako bidaju - onda vam tek predstoji test ljubavi (ovisnosti?) prema tome je li BAŠ TAJ strip vama vrijedan ili nije!
Cheers!
d:

Denis Pajtak, Mestroviceva 2/3
42000 Varazdin
(042) 210009, (098) 1320580
logossun@logossun.com

Tomek
Advanced Member

Croatia
3857 Posts

Member since 16/03/2002

Posted - 23/09/2005 : 20:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomek a Private Message
quote:
Originally posted by logossun
Ljudi, ako smatrate da neki strip kome je pocetna cijena 10 kuna vrijedi 20, stavite 20. Ako nitko ne bida osim vas, i tako cete ga dobiti za 10, a ako bidaju - onda vam tek predstoji test ljubavi (ovisnosti?) prema tome je li BAŠ TAJ strip vama vrijedan ili nije!


ti si naivan, zasto bi za nesto dao 20 kuna ako mozes dobiti za 10
sto me briga koliko vrijedi i volim li taj strip
ako stavis ponudu od 20 kuna, netko ce ponuditi npr. 18 i onda moras platiti 19kuna
ovako stavis 10, pa ako vec netko ponudi vise, razmislis hoces li ici dalje
razmisljaj kao kupac, ne kao prodavac
Go to Top of Page

logossun
New Member



135 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 23/09/2005 : 20:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit logossun's Homepage  Send logossun a Private Message
Bokich!
Kao prvo, cim kažeš "što me briga koliko vrijedi i volim li taj strip" po meni si drugorazredni citatelj i nemaš veze s bilo kakvom ljepotom toga što se nudi - i dokazuješ moju tezu od petpara.
Kao drugo, ako pocnem tako razmišljati, uzmite veliku pušku i skratite mi muke.
(To je, onako, laganija verzija odgovora).
d:

Denis Pajtak, Mestroviceva 2/3
42000 Varazdin
(042) 210009, (098) 1320580
logossun@logossun.com
Go to Top of Page

Tomek
Advanced Member

Croatia
3857 Posts

Member since 16/03/2002

Posted - 23/09/2005 : 20:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomek a Private Message
kao prvo i zadnje, cinjenica da ti prodajes odredjeni strip govori koliko volis taj strip




Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/09/2005 : 20:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
ja sam se kretao dosta po svakakvim aukcijskim portalima i stvarno vidio svasta, sta reci:
ima portala na kojima su dopusteni samo privatni prodavaci. 99% aukcija privatnih pocinje sa niskom cijenom, i zavrsava sa vecim ili manjim gubitkom. pokretac da stave ponudu je:
a) napustanje hobija
b) novcani problemi

u svakom slucaju se zna da su ljudi spremni prihvatiti gubitak. tako se i nudi. ceka se zadnja sekunda, cak se upotrebljavaju i botovi koji daju ponudu pred kraj.

trgovci koji se upuste u aukcije imaju svoju kalkulaciju, t.j. jasno ogranicenu pocetnu cijenu.
ako se nudi nesto ispod cijene, to moze biti samo u reklamne svrhe, da se pridobije nove kupce, ili da se potisne konkurencija.
NA ZALOST, nema smisla ocekivati osjecaj za realnu cijenu kod kupca.

Durch dieses Loch wird er kommen.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 24/09/2005 : 00:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
U akcijama ima dosta i psihologije,ako je strip vrijedan 50 kuna i prodavac ga stavi 50 kuna,velika je vjerovatnoca da nece imati ponuda ili samo jednu ponudu.
Ako taj isti strip stavi za 10 kuna,velike su sanse da ode za 80-100 kuna.
Ljudi se popale niskom cijenom,stvore se 2-3 natjecatelja i cesto covjek bida vecu cijenu nego sto je planirao,posto se ne zeli osjecati porazenim od druge osobe sto je u trci za stripom.

Porter
Go to Top of Page

majmun
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 20/11/2003

Posted - 24/09/2005 : 01:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit majmun's Homepage  Send majmun a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

U akcijama ima dosta i psihologije,ako je strip vrijedan 50 kuna i prodavac ga stavi 50 kuna,velika je vjerovatnoca da nece imati ponuda ili samo jednu ponudu.
Ako taj isti strip stavi za 10 kuna,velike su sanse da ode za 80-100 kuna.
Ljudi se popale niskom cijenom,stvore se 2-3 natjecatelja i cesto covjek bida vecu cijenu nego sto je planirao,posto se ne zeli osjecati porazenim od druge osobe sto je u trci za stripom.

Porter



Ovo sa 80-100 kuna zvuci malo utopijski.
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 24/09/2005 : 11:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Ovo sa 80-100 kuna zvuci malo utopijski."

pa eno onaj posljednji tex od ZS je bio na 160kn kad sam gledao prije dan-dva a pocetna cijena mu je bila pravo niska.
porter dobro kaze. koliko sam puta vidio na ebayu da se neke stvari prodaju po recimo 100$(a vrijede toliko ako ne i malo vise) a nema ponude,a aukcija pored nje ima pocetnu od 9$ a na kraju ode za 150$(a vrijedi manje od ove od 100)

"I believe comic book heroes walk the earth..."
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 24/09/2005 : 11:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Tomek

kao prvo i zadnje, cinjenica da ti prodajes odredjeni strip govori koliko volis taj strip








TOLIKO O PAMETNOM ODGOVORU.
PONUDI VIŠU CIJENU PA AKO NITKO NE NADBIDAVA NECEŠ PLATITI TU VIŠU CIJENU A NE KUNU PO KUNU.TO PILI ŽIVCE.TIPICNA LOGIKA STVARI
I NEMA TO VEZE SA STRIPOVIMA KOJE VOLIŠ.MISLIŠ DA U MORECOMICSU NE VOLE STRIPOVE A SVEJEDNO IH PRODAJU..
A AKO SI U POCETKU BIDAO NA STRIP ZNACI DA SI VJEROJATNO SPREMAN PLATITI NEKU ODREÐENU CIJENU ZA NJEGA PA AKO TA CIJENA BUDE PREKORACENA ONDA RAZMISLI O DALJNJOJ KUPOVINI

-------------
carpe diem...
-------------

Edited by - jgoran5 on 24/09/2005 11:46:41
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 24/09/2005 : 14:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
denis ti si sitan diler i jasno se vidi zasto si nezadovoljan

no konkretno od mene - malog kolekcionara, se po malo cemu toga razlikujes
kod mene cirkuliraju stripovi jednako kao i kod tebe. lipse stvari zadrzim, ostalo (pokusam) prodat na aukcijama
no za razliku od mene ti pokusavas odrzat i neku pozitivu racuna u svemu tome
elem kako radis s vecim kolicinama automatski ti i treba veca para (zadatak time tezi)

ne mozes ocekivat da ces sada plasirat sve te stvari (koje nitko nije uzea misecima direktno iz kataloga) kada su aukcije vec pune a domaci izdavaci i nove edicije nicu kao gljive poslje kise (a izdanja su redovna i tocno se zna kada naplata kapa, npr. svakih par miseci bone&usagi, KP - 300kn, LLuke 150kn ect)

tvoja ponuda na aukcijama je jednostavno nezanimljiva
ljudi, da se razumije, imaju para. svi smo mi kreteni koji ce se zaduzit zbog tocno onog jednog stripa, totalno precjenjenog al bas tog jednog - koji mora stajat u nasoj kolekciji

al ti kao prodavac trebas pogodit bas taj strip
ne znam, eto primjer, kupia sam prije par miseci u skladistu jedne knjizare, maurovica 'opsada zadra' za 30 kn. a na aukcijama je otisa za 150!!

pa kupi ti brate americkog maurovica jeftino pa zaradjuj na meni

objesnjenje metafore, americki maurovic nije nekakav witchblade!
Go to Top of Page

majmun
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 20/11/2003

Posted - 24/09/2005 : 14:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit majmun's Homepage  Send majmun a Private Message
quote:
Originally posted by Tomek

kao prvo i zadnje, cinjenica da ti prodajes odredjeni strip govori koliko volis taj strip







Ispricavam se unaprijed ali ovako glupe izjave skoro nisam cuo.
Po toj logici i kompozitori, slikari i drugi umjetnici ne bi
trebali prodavati svoja djela???

Sto se tice stripova, mozda si ga prerastao, mozda imas dupli,
a mozda ga prodajes zato da bi imao love za svoju ovisnost
(strip, alkohol, kurve...) ili ga pak prodajes jer trebas
lovu za lijek za nekog bliznjeg.

Za neke redovite prodavace na aukcijama znam da prodajom
stripova upravo tu svoju ovisnost o stripu financiraju.
Go to Top of Page

Tomek
Advanced Member

Croatia
3857 Posts

Member since 16/03/2002

Posted - 24/09/2005 : 15:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomek a Private Message
majmune, logosun nije autor stripova sto prodaje, slikar je svojih djela
no nije bitno, sumnjam da ima toliko duplih stripova (http://logossun.com/hgc/katalog.htm)
dakle ako vec prodaje nesto, znaci da mu vise ne treba
ako mu vise ne treba, nek ne ocukuje za njega dobiti cover price
posebice ako stavi manju pocetnu cijenu pa se ljuti sto nije narasla


Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 24/09/2005 : 15:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> po meni si drugorazredni citatelj

Nu, krasno.

U ccemu je problem, Denise? Normalno je na svim aukcijama da ne staviss poccetnu cijenu ako je nisi spreman za nju i prodati. Meni je milijun stvari otisslo po kunu pa ssto? Ja hepi ssto su otissle, netko hepi ssto je jeftino ubo.

Mene jebu oni ssto uzmu po kunu pa se ne jave.

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 9 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 24/09/2005 : 15:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

> po meni si drugorazredni citatelj

Nu, krasno.

U ccemu je problem, Denise? Normalno je na svim aukcijama da ne staviss poccetnu cijenu ako je nisi spreman za nju i prodati. Meni je milijun stvari otisslo po kunu pa ssto? Ja hepi ssto su otissle, netko hepi ssto je jeftino ubo.

Mene jebu oni ssto uzmu po kunu pa se ne jave.

mcn

PS A ovo zapravo spada u uredjivanje sajta ili Svastaru ... Admin?

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 9 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!



Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 9 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 24/09/2005 : 20:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Mene jebu oni ssto uzmu po kunu pa se ne jave."

mozda im je skupo

"I believe comic book heroes walk the earth..."
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000