forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Buducnost stripova?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 22/07/2009 : 16:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Nece nikad propasti stripovi u papirnatom obliku, samo mogu vredeti sve više i više što su stariji!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 22/07/2009 : 20:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Stripovi mogu da vrede bogatstvo za 10 godina,ali s druge strane mogu potpuno da izgube trku sa danasnjim trendovima tako da jedan prosecan vestern strip moze da vredi kao rolna wc papira.
Narod uzdize a narod i odbacuje neke vrednosti.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 22/07/2009 : 20:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
Pošto je nemoguce naci novac za sve stripove koji me zanimaju, u papirnatom obliku uzimam samo prioritete, za ostale mi nije problem citati preko kompa. Vrlo cesto se desi da ako me nešto oduševi u skeniranoj verziji kupim to da imam u kolekciji.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 23/07/2009 : 00:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Stripovi ce ostati, jedan mali clancic
http://www.comicbookbin.com/Digital_Distribution_Not_The_Future_For_Comic_Books-070608.html

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

kaius
Starting Member



42 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 12/08/2009 : 22:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kaius a Private Message
meni je užitak držat strip u rukama i citat,sken n daje ni približno onaj osjecaj.imam stare texe (talianske)prvo izdanje,neki su nešto odljepljeni,korice su šta su,neki potamnjeli,odvojene stranice...i skoro da mi je veci gušt citat njih,više nego nov strip,baš onaj osjecaj što sam ga ja procitao dosta puta,i drugi prije mene,uopšte mi ne smeta što nije za 5,ima nono nešto u starom stripu,kako bi obijasnio,-življen je-
ako sve prodam one tamo sigurno necu.trebalo bi možda djeci kad su mali i tek pocinju abesedu davat stripove da citaju,ne odmah p.s. da bi bili mirni,možda bi se ovako našlo više ljubitelja stripova u buducnosti!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/08/2009 : 06:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
Cinjenica je da skenirane stripove citaš u mraku sa laptopom ispred sebe zavaljen u fotelji ili krevetu, ono sve lijepo svijetli!
Ali kad ja uzmem u ruke Lucky Lukea, Asterixa ili Umpah Paha i odvalim se smijati onda mi je puno draže kad u rukama imam klasicni strip nego ono cudo tehnike!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7913 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 14/08/2009 : 09:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Nece nikad propasti stripovi u papirnatom obliku, samo mogu vredeti sve više i više što su stariji!


tako je!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/08/2009 : 09:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
...Ratnici! Potamanit cemo šugave Šavahšavahe kao buhe na dlaci hiperaktivnog psa!...


Ovo bi trebalo da je smesno? Indijanci i hiperaktivni psi? Sta je sledece? Vitez od Kisele strudle koristi blaster mac i kevlarsku periku?
Bas me zanima da li su unakazili i onu cuvenu:
''Jedan Misava u jednoj racipaci u jednoj varogi.''
Izvinte za trolovanje, ali bilo je jace od mene. Zao mi je kad vidim kako danasnjim citaocima uvaljuju ovakve budalastine.
Ima, naravno, stripova u kojima se namerno brkaju savremeni izrazi i davne epohe (najcesce su to sprdacine sa praistorijskim temama), ali Umpah Pah nije ta vrsta stripa. Zamislite Boba Roka da kaze '' O, Alane, bejah na vaskolikim mestima sa ukusno temperaturno tretiranom hranom...''
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/08/2009 : 09:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

...Ratnici! Potamanit cemo šugave Šavahšavahe kao buhe na dlaci hiperaktivnog psa!...


Ovo bi trebalo da je smesno? Indijanci i hiperaktivni psi? Sta je sledece? Vitez od Kisele strudle koristi blaster mac i kevlarsku periku?
Bas me zanima da li su unakazili i onu cuvenu:
''Jedan Misava u jednoj racipaci u jednoj varogi.''
Izvinte za trolovanje, ali bilo je jace od mene. Zao mi je kad vidim kako danasnjim citaocima uvaljuju ovakve budalastine.
Ima, naravno, stripova u kojima se namerno brkaju savremeni izrazi i davne epohe (najcesce su to sprdacine sa praistorijskim temama), ali Umpah Pah nije ta vrsta stripa. Zamislite Boba Roka da kaze '' O, Alane, bejah na vaskolikim mestima sa ukusno temperaturno tretiranom hranom...''



Ja ne znam koji je vama vrag u vezi tih prijevoda!
Ako ti se hrvatski prijevod Umpah Paha ne svida ne moraš vrijedati!
Ako te baš zanima mogu ti pokazati kako glasi hrvatski prijevod pokvarenog telefona... ali necu zato što bi se i tome ismijao a to nije nimalo fer!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/08/2009 : 12:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
quote:

Ja ne znam koji je vama vrag u vezi tih prijevoda!

ZELIMO PRAVE, PISMENE, LEPE ZA CITANJE, SA LJUBAVLJU RADJENE PREVODE.

Ako ti se hrvatski prijevod Umpah Paha ne svida ne moraš vrijedati!

NISAM SPOMENUO HRVATSKI NEGO HIPERAKTIVNI, a to bih opleo i u francuskom originalu. Gde si se tu nasao uvredjen (iznenadjen i razocaran)?

Ako te baš zanima mogu ti pokazati kako glasi hrvatski prijevod pokvarenog telefona... ali necu zato što bi se i tome ismijao a to nije nimalo fer!

AKO JE TAJ TAJ NOVI PREVOD ZADRZAO DUH ONOH STAROG, ZASTO BIH GA ISMEVAO? Samo sam izrazio sumnju.Eh, da.... Mislio si na pokvarene dimne signale, zar ne?

Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/08/2009 : 12:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

quote:

Ja ne znam koji je vama vrag u vezi tih prijevoda!

ZELIMO PRAVE, PISMENE, LEPE ZA CITANJE, SA LJUBAVLJU RADJENE PREVODE.

Ako ti se hrvatski prijevod Umpah Paha ne svida ne moraš vrijedati!

NISAM SPOMENUO HRVATSKI NEGO HIPERAKTIVNI, a to bih opleo i u francuskom originalu. Gde si se tu nasao uvredjen (iznenadjen i razocaran)?

Ako te baš zanima mogu ti pokazati kako glasi hrvatski prijevod pokvarenog telefona... ali necu zato što bi se i tome ismijao a to nije nimalo fer!

AKO JE TAJ TAJ NOVI PREVOD ZADRZAO DUH ONOH STAROG, ZASTO BIH GA ISMEVAO? Samo sam izrazio sumnju.Eh, da.... Mislio si na pokvarene dimne signale, zar ne?





Tako je pokvarene dimne signale!
I ne znam zašto ti misliš da Umpah Pah nije raden sa ljubavlju i cime vec sve nisi nabrojao.
Što nedostaje hiperaktivnim psima?

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

broj jedan
Junior Member



Croatia
325 Posts

Member since 13/07/2009

Posted - 14/08/2009 : 12:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send broj jedan a Private Message
Cijela buducnost stripa ovisi o nama, jer smo mi pravi zaljubljenici u stripove!!!

Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego sedam dana u bijedi!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/08/2009 : 12:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
Evo sada usporedi:
Prijevod Vlatka Briški (Bookglobe)


Prijevod Ðorde Dimitrijevic (Forum - Marketprint)

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/08/2009 : 13:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message

I ne znam zašto ti misliš da Umpah Pah nije raden sa ljubavlju i cime vec sve nisi nabrojao.

Pitao si koji nam je vrag oko prevoda, a ne oko prevoda Umpah Paha. Kako si mislio da komentarisem prevod koji nisam citao? Procitao sam ono HIPERAKTIVAN u tvom potpisu i zgrozio se. Jasno je odmah da je citat pa sam se zato i javio.

Što nedostaje hiperaktivnim psima?

Ako zaista nemas osecaj da tu nesto ne stima, bojim se da cu dzabe objasnjavati. Ali ajde.
Prvo, takva rec iz usta indijanca zvuci idiotski.
Kao kad onaj nesrecnik iz cetrnaestog veka u onom budalastom filmu kaze da se Turci lepe ko ekseri na magnet...
Drugo, rec je predugacka i em sto kvari ritam em razbija koncentraciju citaoca.
Trece, rec je stranog porekla, a reci stranog porekla je pozeljno izbegavati kad god je to moguce.
Cetvrto, sta bi falilo da je pas nervozan,pijan ili vec nesto slicno...

Sto se prevoda gdjice Vlatke tice,potrudila se ali i na silu i bespotrebno izmenila neke sada vec prilicno prihvacene standarde. Mracna Zaba i Zla Zabetina? Jaka stvar.
Krajnji rezultat prenosa signala je ok, zadrzao je duh originala. Zanemaricemo tipfeler ''u paci''.
Tekst na trecoj slici: Vlatka - korektan, malo konfuzan prevod / Djordje - sve rekao sa upola manje reci.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/08/2009 : 13:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Uzgred, sta stoji kod Dimitrijevica umesto hiperaktivni? Ako je i on to napisao, povlacim sve sto sam rekao.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/08/2009 : 14:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
Kada citaš ovaj novi prijevod Umpah Paha zbilja je odlican! Ja sam mislio da si ga citao pa da ti se ne svida zato što je eto naš prijevod!

Kada poglavica Hematoma (Urokljive Oci) Bolesna Jetra (Bolesna Džigerica) kaže : Ratnici! Potamanit cemo šugave Šavahšavahe kao buhe na dlaci hiperaktivnog psa!... ne gleda se na to kada je taj poglavica živio i tko je on, nego što kaže, a kaže meni jedno vrlo smiješnu recenicu koja u kombinaciji sa crtežom pruža vrhunski užitak u jednom humoristicnom stripu kao što je to Umpah Pah!

I da ti bude srce na mjestu Dimitrijevic ne spominje hiperaktivne pse nego njegov tekst glasi:
Ratnici, pleme Šavašavah bice uništeno kao vaške na kerecim repovima...

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 14/08/2009 14:07:46
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/08/2009 : 14:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Uzgred, sta stoji kod Dimitrijevica umesto hiperaktivni? Ako je i on to napisao, povlacim sve sto sam rekao.




Dimitrijevic ne spominje hiperaktivnog psa ali spominje releje!

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=2&TOPIC_ID=30031#920415

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 14/08/2009 14:17:54
Go to Top of Page

satko
New Member



Bosnia and Herzegovina
213 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 14/08/2009 : 17:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send satko a Private Message
BuduCnost stripova? Zaista nisam kompetentan ali za buducnost stripova na ovim prostorima se ne brinem dok god ima ovakvih topica!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/08/2009 : 17:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Dimitrijevic ne spominje hiperaktivnog psa ali spominje releje!

Pa kad ni nema ni nasa rec za tu stvar. U odbranu Dimitrijevica ide i to da je u pitanju propratni tekst a ne dijalog. Da je onaj sto uzviruje u sator rekao ''poglavico, stigla je poruka preko releja... itd'' to bi vec bilo lose.
No dobro, sta je nekom duhovito a nekom nije je ipak pitanje ukusa, ali i nacitanosti i obrazovanja. Jos uvek smatram da je takvo grubo spajanje nespadajucih pojmova humor na prvu loptu. Ja preferiram nesto suptilnije.
Nadam se da smo dosta offtopicharili....
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/08/2009 : 17:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
Sve se ovo tice buducnosti stripova!

¨"No dobro, sta je nekom duhovito a nekom nije je ipak pitanje ukusa, ali i nacitanosti i obrazovanja."
Što bi ti ovo trebalo znaciti? Ti si kao nacitan i obrazovan¨, a mi svi ostali kojima je naš prijevod smiješan nismo obrazovani ili...

Kako to da ti u profilu piše da si žensko?

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 14/08/2009 17:58:54
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/08/2009 : 18:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
"No dobro, sta je nekom duhovito a nekom nije je ipak pitanje ukusa, ali i nacitanosti i obrazovanja."[/i][/font=Book Antiqua]
Što bi ti ovo trebalo znaciti? Ti si kao nacitan i obrazovan¨, a mi svi ostali kojima je naš prijevod smiješan nisamo ili...

Neskromno cu potvrditi da ja jesam nacitan i prilicno obrazovan bar sto se stripova tice.
Sto se ostalih tice ima i ovakvih i onakvih, ali to nema veze sa NASIM i VASIM na cemu stalno insistiras.
Licno ne dajem po lule duvana za blesava srpska izdanja Alana Forda, a jos manje za nakaradno hrvatsko izdanje Asteriksa. Smetalo mi je i kad je Forum prekrstio Talicnog u Srecko Munja pa mi tako smeta i kad Urokljive oci postanu Hematomi bez pravog razloga. Hematomi su duhovitiji? Savremeniji? Tesko. Izvini, ali jedno je kada nesto s necim pocne pa se raja navikne, a drugo je kad se nesto menja samo zato sto mu se moze.

Kako to da ti u profilu piše da si žensko?

Da si nacitan i obrazovan (i prijemciv za malo finiji humor-pogledaj pod bio) zakljucio bi i sam
Go to Top of Page

Death
Senior Member



Croatia
1208 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 14/08/2009 : 18:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Death a Private Message
U jednom casopisu sam citao intervju sa Antonijom Serrom i on je rekao da je buducnost stripova u luksuznim, tvrdokoricnim izdanjima za uži krug citatelja.
Osobno se slažem s takvim mišljenjem jer kiosk izdanja se sve manje kupuju zbog sve slabijeg zanimanja mladih generacija za strip.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/08/2009 : 19:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
Gospodice cat claw! Ja se ispricavam u vezi svega što sam rekao! Da sam ranije shvatio da tipkam sa ženom odavno bih potvrdio sve što ste rekli! Sa ženama rasprave nema! Žene su uvijek u pravu!

Cestitam gospodice na tome što ste proputovali svijeta i što ste sa nama tako skromno podijeli svoja ocito strucna mišljanja o stripu!
Divim se svakoj ženi koja je kolekcionar stripova! Kada budete u Hrvatskoj nudim vam gostoprimstvo i to kada se preselim u Pulu, da malo dodete na Jadran i kupite koje izdanje Lucky Lukea, Asterixa...
Tko zna možda smo i kolege?

Nije mi samo jasno zašto pišete na forumu kao da ste muškarac?

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 14/08/2009 19:04:15
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/08/2009 : 19:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
Tko se onda treba brinuti za buducnost stripa kada imamo tako strucne žene na podrucju stripa!
Samo neka ih je još i ja se za buducnost stripa uopce ne brinem!


"Šta se to desilo cika Spajki!?"

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 14/08/2009 19:53:00
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/08/2009 : 20:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000