forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Buducnost stripova?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/08/2009 : 20:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw







Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/08/2009 : 20:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Strip na kompu jos zadugo nece potisnuti stampane stripove. Ti uglavnom losi skenovi su ok kao neka informacija, da ne kazem trejler, ali je stampa jos uvek zakon.
Shodno vremenima i tehnologiji, HC format je sada u velikoj prednosti. Strip je u nezavidnom polozaju samo u ovih nam 6 banana drzavama i to ne svojom krivicom. Koliko vidim entuzijasta ne nedostaje a trenutna mala kupovna moc ne moze trajati doveka.
Ostale ''normalne'' zemlje imaju malo drugacije probleme. Kod njih stripovi zapadaju u povremene krize, sto kreativne sto zbog hiperprodukcije (hiperaktivnosti) i popularnost elektronskih stripova je jos uvek manja od one za klasican strip.
Napretkom tehnologije mozemo ocekivati vece monitore, bolje rezolucije, interaktivnost i pre svega generacije klinaca kojima smrad stamparske boje apsolutno ne znaci nista. So what.
Slicno kao u muzici gde imamo ove na elektroniku navucene klince i matorce zaostale u proslom veku, tako ce i svaka vrsta prezentacije stripova naci svoju publiku. Tirazi naravno nece biti spektakularni, ali sve ima svoje vreme.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/08/2009 : 20:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
Definitivno se slažem sa gospodicom!
Meni konkretno skenovi služe ba bi vidio i zavirio u unautrašnjost necega što ni je recimo trenutno nedostupno a zanima me!
Uvijek cu prije kupiti i procitati neko prelijepo HC izdanje u boji, kao npr. Umpah Pah u izdanju Bookglobea, Blueberrya (i u izdanju Bookglobea i Marketprinta), Lucky Lukea... nego recimo USB stick koji na sebi ima do sada neobajvljene epizode Umpah Paha (6. dio: Vitez od Kisele štrudle se ženi a Umpah Pah mu je kum) ili nešto slicno!

Strip ostaje kao i knjiga, nema toga što ih može zamijeniti!
Koliko su samo durali (vremenski) spisi sa Mrtvog mora, a sada da netane jedan fenomen kao što je strip. Nema tih lipa!
Ja cuvam neke stripove bolje nego neki sveci Bibliju!

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 14/08/2009 21:00:10
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/08/2009 : 21:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw





Bane, ajde u kurac, nisam se ovako ismijao u zadnjih godinu dana!!!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/08/2009 : 22:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Sta mogu. Krenulo naopako, a meni bilo zao da coveku rusim predubedjenja.
Bar sam izboksovao neporecivo priznanje za drage nam gospodje i gospodjice.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/08/2009 : 22:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Sta mogu. Krenulo naopako, a meni bilo zao da coveku rusim predubedjenja.
Bar sam izboksovao neporecivo priznanje za drage nam gospodje i gospodjice.



Nije to nikakvo priznanje! Svi koji imaju žene znadu da je to istina!

Priznajem da sam na pocetku bio malo zbunjen jer sam još relativno nov na stripovi.com ali kasnije kada sam skužio o kakvom se velikanu stripa radi sam sam umro od smijeha!

Covjek se uci dok je živ! Sva sreca da imamo od koga uciti!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/08/2009 : 22:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
eto, sve na svom mestu
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/08/2009 : 23:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
Uvijek je sve i bilo na svom mjestu, samo je bilo malo nemirno!
Samo jedan mali ispravak: ja nisam covek ja sam momak!

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 14/08/2009 23:22:25
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/08/2009 : 23:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
istih godina kao i Cat Claw. Bas ste se nasli...
Video sam ti profil posle prvog posta, ali sam se pravio blesav i pustio da vidim sta ce na kraju ispasti.
Jel' ono za Pulu ostaje?
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/08/2009 : 23:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
Bit ce mi cast! Evo baš sam se maloprije cuo sa kolegom! Naime tamo bih trebao dobiti posao pa se planiram preseliti tamo!Ako sve prode prema planu nemaš brige za ljetovanje nogodinu, rezerviraj to vec sada! Pripremi se i za šahovski maraton!
Možeš povesti i Cat Claw! I njenu cimerku! I prijateljice od cimerke!

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 14/08/2009 23:50:56
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5049 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 14/08/2009 : 23:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
quote:
Originally posted by MladenT

Upravo sam se vratio iz Engleske i Skotske. Nema sanse da tamo kupite strip na kiosku, ali zato u bolje opremljenim knjizarama ima dosta strip albumu medjutim vecinom samo anglo-saksonske i mange. Sve ostalo je prilicno tesko naci. Vjerojatno ce tako biti svuda u buducnosti. Tko voli ce morati kupovati skuplje albume a kiosk izdanja ce s vremenom nestati. Iskreno se nadam da se to nece dogoditi kod nas ali buducnost nije bas previse svijetla.



skenirani strip je najveca budalaština koja postoji, a evo, dvije godine nakon tvog posta u Hrvatskoj stripovi još gušce i cešce izlaze uz brojna dodatna nova izdanja.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________
svi za Texa u coloru

__________________________________________________________________________________________________________________________________________
4o godina Alan Forda u Hrvatskoj

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 15/08/2009 : 14:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Bliska buducnost= Gasenje zbog zastarelosti i stupidnosti tematike.
Zagor-Prolupao
Magicni-Proseravanje
Dilan Dog-Otisao u filozofe
Tex-Prevazidjena tematika
Mister no,Kit Teler,Miki,Mark,Judas i ostali u aleji velikana.
Sve u svemu strip je jeftina zabava za radnike trece smene koji uz njega vrlo rado kupuju i Svet i Scandal casopis da ubiju vreme pre nego sto ga bace u kantu proslosti.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 15/08/2009 : 16:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
otrovni jezik

Dabogda ga pregrizo
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 15/08/2009 : 16:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Strip na kompu jos zadugo nece potisnuti stampane stripove. Ti uglavnom losi skenovi su ok kao neka informacija, da ne kazem trejler, ali je stampa jos uvek zakon.
Shodno vremenima i tehnologiji, HC format je sada u velikoj prednosti. Strip je u nezavidnom polozaju samo u ovih nam 6 banana drzavama i to ne svojom krivicom. Koliko vidim entuzijasta ne nedostaje a trenutna mala kupovna moc ne moze trajati doveka.
Ostale ''normalne'' zemlje imaju malo drugacije probleme. Kod njih stripovi zapadaju u povremene krize, sto kreativne sto zbog hiperprodukcije (hiperaktivnosti) i popularnost elektronskih stripova je jos uvek manja od one za klasican strip.
Napretkom tehnologije mozemo ocekivati vece monitore, bolje rezolucije, interaktivnost i pre svega generacije klinaca kojima smrad stamparske boje apsolutno ne znaci nista. So what.
Slicno kao u muzici gde imamo ove na elektroniku navucene klince i matorce zaostale u proslom veku, tako ce i svaka vrsta prezentacije stripova naci svoju publiku. Tirazi naravno nece biti spektakularni, ali sve ima svoje vreme.


gotovo da se slažem - ali da se naci strana u visokoj rezoluciji - tiff format i isprintano je uistinu savršeno...još kad se napravi uvez kako spada to šije mnoge skuplje a lošije napravljene stripove
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 15/08/2009 : 17:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Za 4-5 milijardi godina desice se termodinamicka smrt univerzuma, a nama ostaje da se nadamo da ce se neki Galactus setiti da ponese sa sobom i stripove u novi univerzum...

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 15/08/2009 : 17:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Samo malo ja sam u ljubavi sa stripovima,ali ne i sa ponizavanjem istih i srozavanjem ,draga Mackice!
Nije isti Dilan Dog u prvih 1oo brojeva i ovaj sada,kritike vaze za neozbiljne autore i one koji guraju strip u provaliju usled slabe inspiracije i talenta.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 15/08/2009 : 19:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
To da sam sebe otrujes se odnosilo na ono ''jeftina zabava''
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 16/08/2009 : 03:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Pa naravno da su ovi novi stripovi jeftino djubre kao i sto su ovi danasnji rokeri u dusi narodnjaci.
Vremena se menjaju ni strip ni muzika danas ne vrede nista.Ja bih za plocu ili kasetu Sex Pistolsa nekada isao na Mars a za strip na Jupiter a sada me mrzi da odem do prve trafike da kupim Zagora jer znam kakve me price cekaju.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 16/08/2009 : 08:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
quote:
Originally posted by REJS


Vremena se menjaju ni strip ni muzika danas ne vrede nista.Ja bih za plocu ili kasetu Sex Pistolsa nekada isao na Mars a za strip na Jupiter a sada me mrzi da odem do prve trafike da kupim Zagora jer znam kakve me price cekaju.



Ja sam jedamput bio na jednom kiosku i kupio strip Lucky Lukea - žena koja je radila na kiosku nakon toga mi je ljubazno ponudila i DVD Lucky Lukea uz koji se dobije gratis pištolj, mislila je da to kupujem manjem bratu ili necaku!

A ima i druga prica: U Puli, ovog ljeta, dodem u jednu trgovinu gdje se prodaju novine, knjige, DVDi... i pitam imaju li stripoteku, žena mi je nakon toga rekla da imaju i da su nedavno dobili i neki DVD (na engleskom) sa Cortom Malteseom i bio je vezan uz strip, nakon toga mi je ponudila nekoliko strip albuma u boji i napomenula da ova današnja djeca uopce nemaju pojma što je strip! Ja izašao van iz trgovine sretan zbog toga što sam našao susretljivu prodavacicu koja se razumije u stripove!

Ali to je usamljeni slucaj - više je onih koji sam naveo iznad ovog ugodnog!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 16/08/2009 : 09:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
@Rejs
Ajme, al si ga ugeneralizovao. Pa nije valjda da bas nista nisi nasao od novih stripova da ti se svidelo?
A sto se rokera tice, ima danas klinaca kojima treba skinuti kapu. Doduse vecina su metalci pa verovatno ne pratis...
Punk is not dead but stinks just as he is...
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 16/08/2009 : 12:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Jedino zanimljivo sto danas moze da se kupi je poneka epizoda Dilana Doga i to svaka treca.
Metalce mi ne pominji te pudlice su najveci sminkeri takozvanog tvrdog zvuka,zar nisu oni zasluzni za onu cuvenu strofu:I love you baby i onu cuvenu oooo baby,sto je Cult u svakoj drugoj pesmi furao.
Mrzim jagnjice u vucijoj kozi.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 16/08/2009 : 13:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Pa naravno da su ovi novi stripovi jeftino djubre kao i sto su ovi danasnji rokeri u dusi narodnjaci.
Vremena se menjaju ni strip ni muzika danas ne vrede nista.Ja bih za plocu ili kasetu Sex Pistolsa nekada isao na Mars a za strip na Jupiter a sada me mrzi da odem do prve trafike da kupim Zagora jer znam kakve me price cekaju.



S obzirom da prezireš sve moderno, ne cini li ti se da si TI odrastao, a da su stripovi ostali isti?

Možda bi trebao prijeci na neke ozbiljnije naslove, a okanuti se Bonellija.

No sikiriki
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 16/08/2009 : 13:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Citao sam zadnje pojavljivanje Mefista u Veselom Cetvrtku,smatras li ono doraslim za nekog ko nije u osnovnoj skoli,verovatno ce neko i 1000 povratku Mefista iz masine za mlevenje mesa reci coooooll.
Ako neko hoce nesto dobro da napravi neka to bar uradi smekerski a ne preko kur....
A sto se tice mode sada je moderno da neki muskarci nose haltere i zensku odecu,da li treba svi to da radimo ako neko kaze da je to moderno.
Globalizujemo se covece globalizujemo se!
Najcesci odgovor nekome ko se pobuni protiv sistema mase je,kakav cudak ili na cemu je ovaj.Tipican odgovor kada nemaju odgovora.
Bolje je biti lav jednu godinu nego hiljadu ovca.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 16/08/2009 : 14:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Pudlice bar znaju da sviraju.
I imaju zmajeve, maceve i princeze.
I uvek su imali bolje ribe od pankera!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 16/08/2009 : 15:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message
quote:
Originally posted by Archy

quote:
Originally posted by REJS

Pa naravno da su ovi novi stripovi jeftino djubre kao i sto su ovi danasnji rokeri u dusi narodnjaci.
Vremena se menjaju ni strip ni muzika danas ne vrede nista.Ja bih za plocu ili kasetu Sex Pistolsa nekada isao na Mars a za strip na Jupiter a sada me mrzi da odem do prve trafike da kupim Zagora jer znam kakve me price cekaju.



S obzirom da prezireš sve moderno, ne cini li ti se da si TI odrastao, a da su stripovi ostali isti?

Možda bi trebao prijeci na neke ozbiljnije naslove, a okanuti se Bonellija.



Hi, hi....

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.66 seconds. Snitz Forums 2000