forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Magicni vjetar u Libellusovom izdanju!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 01/11/2005 : 23:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter


Opet razumem i reakciju izdavaca/poklonika iz SCG,jer zamislite da sutra neko objavi da krece sa objavljivanjem Zagora za tržište SCG, i to tamo gde je Abaton stao(Zemlja slobode) i to u petnaestodnevnom ritmu u kvalitetu koji je malo bolji od Ludensovog(na primer lepak) i po ceni od 10kn?? Kakve bi bile reakcije Ludensa??


došao sam cak ovamo da me ponižavaju!! zaista sramno ponašanje! je li kažnjivo biti siromašan? u pitanju je porodicna tradicija... tata je bio siromašan, mama je bila siromašna, majordom, vozac i kuvarica takodje ...




Pa ne znam kakve bi reakcije bile iz Ludensa, ali znam da bih ga ja bezrezervno popljuvao...

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 02/11/2005 : 00:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
konkurencija je dobrodošla ali ljudi pogledajte realno cijene stripova one su samo sve vece i vece i stripovi su postali nedostupniji širem krugu ljudi?jel to ispravan put? da li je iduca faza zlatotisak u 50 komada ,samo za elitu?zašto o tome šutjeti?pa bonelli radi "narodne stripove" a ne elitisticka umjetnicka djela za probrane?zašto i naši izdavaci ne krenu u štampanje u inozemstvo kad je tu kod nas to takav luksuz?pa makedonija je bagatela za sve,odite u rumunjsku ,tamo je knjiga u knjižari 10-15 kn,odite u bugarsku,odite u kinu--odštampat ce vam 5000 komada u zlatotisku za 1 kn po kom.drugovi izdavaci,izadite iz te cahure u koje ste se zavukli i stvarajte stripove za narod,za radnicku klasu,za nezaposlene,za gladnu neishranjenu djecu,za one koji nemaju niti 1 dolar dnevno u džepu...a ne samo za sebe i prijatelje...

živio sc,dolje hc
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 02/11/2005 : 00:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by jetset

konkurencija je dobrodošla ali ljudi pogledajte realno cijene stripova one su samo sve vece i vece i stripovi su postali nedostupniji širem krugu ljudi?jel to ispravan put? da li je iduca faza zlatotisak u 50 komada ,samo za elitu?zašto o tome šutjeti?pa bonelli radi "narodne stripove" a ne elitisticka umjetnicka djela za probrane?zašto i naši izdavaci ne krenu u štampanje u inozemstvo kad je tu kod nas to takav luksuz?pa makedonija je bagatela za sve,odite u rumunjsku ,tamo je knjiga u knjižari 10-15 kn,odite u bugarsku,odite u kinu--odštampat ce vam 5000 komada u zlatotisku za 1 kn po kom.drugovi izdavaci,izadite iz te cahure u koje ste se zavukli i stvarajte stripove za narod,za radnicku klasu,za nezaposlene,za gladnu neishranjenu djecu,za one koji nemaju niti 1 dolar dnevno u džepu...a ne samo za sebe i prijatelje...

živio sc,dolje hc




E to su svete reci....

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/11/2005 : 01:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Dvije stvari me interesiraju:

1.) Kako to da nitko ne pljuje po Belom Putu zbog cinjenice da ce izdavati Gastona, bez obzira što to vec radi ZG Naklada?

2.) Kako to da nitko nije pljuvao po Abatonu kada je krenuo samo nekoliko brojeva ispred Ludensove redovne serije?

Inace, ja jedva cekam izdanje Gastona u režiji Belog Puta jer njihovi dosadašnji radovi obecavaju jako kvalitetno izdanje i svida mi se ideja da imam sve table na jednom mjestu.

E sad, da li se drugim stripofilima više svida ta velicina "enciklopedije" ili opcija od šta-ja-znam-napamet-koliko albuma? Da li ce propasti ZG Naklada zbog toga što i Beli Put pokrece taj projekt ili da li ce Beli Put propasti zbog toga što ZG Naklada krenula prva sa svim tim? Da li ce normalno funkcionirati i jedni i drugi? Kolika ce im biti zarada? Itd, itd...

Iskreno, boli me kurac. Mene jedino interesira da imam sve do sada objavljene table Gastona, a svima koji to rade želim svu srecu na ovome svijetu jer je zaslužuju zbog toga što izdaju mog najdražeg junaka.

I sjecam se još jedne stvari. Naime, kada je ZG Naklada izdala Princa Valijanta bilo je rijeci kako je sve isto, pa cak i prijevod koji je samo preveden sa srpskog na hrvatski, što je, naravno, bila ortodoksna laž. Ukratko, postoje osobe koje pricaju neargumentirano, a prave razloge zbog cega to sve rade znaju samo one.

Na kraju, ostaje samo ona stara izreka koja kaže "kako se nikada nije rodio onaj koji je cijelom svijetu udovoljio".

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 02/11/2005 : 01:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

Dvije stvari me interesiraju:

1.) Kako to da nitko ne pljuje po Belom Putu zbog cinjenice da ce izdavati Gastona, bez obzira što to vec radi ZG Naklada?

2.) Kako to da nitko nije pljuvao po Abatonu kada je krenuo samo nekoliko brojeva ispred Ludensove redovne serije?

Inace, ja jedva cekam izdanje Gastona u režiji Belog Puta jer njihovi dosadašnji radovi obecavaju jako kvalitetno izdanje i svida mi se ideja da imam sve table na jednom mjestu.

E sad, da li se drugim stripofilima više svida ta velicina "enciklopedije" ili opcija od šta-ja-znam-napamet-koliko albuma? Da li ce propasti ZG Naklada zbog toga što i Beli Put pokrece taj projekt ili da li ce Beli Put propasti zbog toga što ZG Naklada krenula prva sa svim tim? Da li ce normalno funkcionirati i jedni i drugi? Kolika ce im biti zarada? Itd, itd...

Iskreno, boli me kurac. Mene jedino interesira da imam sve do sada objavljene table Gastona, a svima koji to rade želim svu srecu na ovome svijetu jer je zaslužuju zbog toga što izdaju mog najdražeg junaka.

I sjecam se još jedne stvari. Naime, kada je ZG Naklada izdala Princa Valijanta bilo je rijeci kako je sve isto, pa cak i prijevod koji je samo preveden sa srpskog na hrvatski, što je, naravno, bila ortodoksna laž. Ukratko, postoje osobe koje pricaju neargumentirano, a prave razloge zbog cega to sve rade znaju samo one.

Na kraju, ostaje samo ona stara izreka koja kaže "kako se nikada nije rodio onaj koji je cijelom svijetu udovoljio".

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...



1) pa zagrebacka naklada nije Gastonu omogucila proboj na trziste, zar ne???

2) ja sam pljuvao u svim mogucim kontekstima, ali se i to moglo donekle opravadti cinjenicom da su oni nastavili tamo gde je Vanini stao...

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 02/11/2005 : 01:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Znaci bija san ( i još uvik san ) u pravu! Ritki su oni koji još uvik stripove i citaju. Nekad se raspravljalo o prici, crtežu, o naslovnici...A sad, svakodnevno novi topici o ambalaži. Pa jebote, nekad mi je bilo muka kad od 30 novih topica 27 bude o Zagoru a sad bi volija da se vrate ( bar ) takva vrimena.

Marko, ajde pliz ugasi ovo bar 15 dana. Ajde pliz! Možda se vratimo, ako ne pametniji, bar ladnih glava i srca željnih stripova. Bili oni tiskani na toaletnom papiru ili u HC zlatotisku.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 02/11/2005 : 01:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
Da se nadovežen - kako to da se Libellus orijentira na recimmo to tako luksuzna, knjižnicna izdanja? Nemate aspiracije izdavati ništa što bi se prodavalo na kioscin?
Budimo realni, i knjige se puno bolje prodaju na kioscin, a nekmoli stripovi... Prosican covik ritko ide u knjižare, a cak i ja, koji san redovan u knjižaran oduvik, uvik lakše kupin knjigu na kiosku nego u knjižari, cak i kad je ista cina (recimo 30 kn). Jer na kiosku je to uvik nekako usput, u knjižari je sasvim drugi osicaj... Da ne spominjen da mnogi u knjižare uopce ne ulaze...
Go to Top of Page

GParlov
Special guest star



2246 Posts

Member since 06/11/2002

Posted - 02/11/2005 : 02:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send GParlov a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

offtopic:

gorane, kako to da te nema na black widow season two? jesil' sam otkazao zbog drugih obaveza i slicno, ili su pederi u marvelu uzeli phillipsa zato jer je poznatije ime (za sada, lol)? pitam zato sto mi je tvoja natasha vizualno bila puno bolja. sad su se nasla ovaj strip crtati dvojica "ljencina" od kojih ne znas koji ce manje linija povuci ili avangardnije cijelu stvar nacrtati. kao da se takmice tko ce biti nonsalantniji!

http://zveles.blogspot.com/



Jednostavno,zakasnio sam odgovoriti na mail.Tri dana nakon,posao je vec bio dan nekom drugom.Eto tako to ide.O "Season two" ne znam nista,ni tko ga pise ,ni tko ga crta.Mogao bi mi ti dati koju informaciju. :)

Ali...u svakom slucaju ne bih to ionako prihvatio,jer sam morao zavrsiti MV 100,koji mi je ipak bio puno bitniji.Nisam to htio zajebati i zbrzati,a morao bih da sam radio dvije stvari istovremeno.

No,bit ce tu jos lijepših stvari.
Stay tuned!


Go to Top of Page

GParlov
Special guest star



2246 Posts

Member since 06/11/2002

Posted - 02/11/2005 : 02:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send GParlov a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter
[
Ja sam za softcover,nesto poput "raccolte" u Italiji,nekako mi je vise "strip" a manje "graficka novela"..
Inace,dobar ti je ovaj MV 100




Thanks,man...
Eto,isplatilo se ne preuzeti "Season two".



Go to Top of Page

GParlov
Special guest star



2246 Posts

Member since 06/11/2002

Posted - 02/11/2005 : 02:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send GParlov a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

P.S. super nacrtan veci deo pete knjige Y: The Last Man, jos sam da te uvatim ako nekad dodjes u Bg da mi uradis neku ilustraciju



Jos jedan manhunter!
Morat ces jako da vežbaš.Ja sam jako brz!
Osim ako se ne prejedem vešalica!


Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 02/11/2005 : 02:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by GParlov

quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

P.S. super nacrtan veci deo pete knjige Y: The Last Man, jos sam da te uvatim ako nekad dodjes u Bg da mi uradis neku ilustraciju



Jos jedan manhunter!
Morat ces jako da vežbaš.Ja sam jako brz!
Osim ako se ne prejedem vešalica!






heh, znaci od sutra krecem na dzoging....

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/11/2005 : 02:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

1) pa zagrebacka naklada nije Gastonu omogucila proboj na trziste, zar ne???

2) ja sam pljuvao u svim mogucim kontekstima, ali se i to moglo donekle opravadti cinjenicom da su oni nastavili tamo gde je Vanini stao...




1.) Kada je izdan zadnji Gaston? Pocetkom 90ih, ako se ne varam. O kakvom proboju mi onda govorimo? Ovdje je rijec samo o reprintima i objavljivanju nekoliko neobjavljenih tabli. Dakle, i ZG Naklada i BP ce izdavati iste stvari samo u drugacijem formatu.

2. Ukoliko me sjecanje ne vara, Abaton nije nastavio tamo gdje je Vanini stao.

I na kraju, ima li smisla ovoliko raspravljati ukoliko znamo o kakvim se minornim prodajnim tiražima srpskih izdanja u Hrvatskoj i hrvatskih izdanja u Srbiji tu radi? Ja mislim da nema.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 02/11/2005 : 03:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

1) pa zagrebacka naklada nije Gastonu omogucila proboj na trziste, zar ne???

2) ja sam pljuvao u svim mogucim kontekstima, ali se i to moglo donekle opravadti cinjenicom da su oni nastavili tamo gde je Vanini stao...




1.) Kada je izdan zadnji Gaston? Pocetkom 90ih, ako se ne varam. O kakvom proboju mi onda govorimo? Ovdje je rijec samo o reprintima i objavljivanju nekoliko neobjavljenih tabli. Dakle, i ZG Naklada i BP ce izdavati iste stvari samo u drugacijem formatu.

2. Ukoliko me sjecanje ne vara, Abaton nije nastavio tamo gdje je Vanini stao.

I na kraju, ima li smisla ovoliko raspravljati ukoliko znamo o kakvim se minornim prodajnim tiražima srpskih izdanja u Hrvatskoj i hrvatskih izdanja u Srbiji tu radi? Ja mislim da nema.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...



Abaton je preskoci samo dve epizode koje su u stvari bile nastavak vaninijevog zagora br.7.... znaci to im je bio cilj, samo nisu hteli da krenu od druge trecine epizode...

A sto se tice ovoga oko proboja, mislio sam da je gaston doziveo a prostoru bivse jugoslavije gomilu izdanja....
A da poslednji gaston u srbiji je izbacen 2001 u Maverikovoj strip planeti...


________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 02/11/2005 : 06:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Neki ljudi, bolje receno ljudi koji ne podnose Markosa od ove price namjerno i planirano prave sukob izmedu Hrvatske i Srbije koji uopšte ne postoji.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 02/11/2005 : 08:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by GParlov

O "Season two" ne znam nista,ni tko ga pise ,ni tko ga crta.Mogao bi mi ti dati koju informaciju. :)





richard k.morgan pise i season two (opet ce to biti mini od 6 sveski), a radnja se direktno nastavlja na prvu mini-seriju. natasha je sada fugitive zbog dogadjaja u "homecoming" i odlazi se skloniti u havanu kod jos jedne "bivse" black widow. za nju obavlja jedan "posao" na floridi nakon kojeg otkriva neke nove stvari povezane uz dogadjaju u "homecomingu" i tu lezi zaplet nove serije.

olovku radi sean phillips, a tus bill sienkiewicz. nije to vizualno ruzno napravljeno, dapace... ali je crtez malo previse avangardan. meni je bolje funkcioniralo kada je sienkiewicz imao tvoje, razradjenije, olovke koje su slikicama davale neku cvrstinu. sean phillips je inace poznat po tome da svoje solo radove crta direktno u tusu, bez olovke, te da se ne opterecuje detaljima ili kadriranjem. poznat je i po tome da 22 table stripa napravi unutar 5 dana, a to dosta govori o njegovom crtezu. da ne bi bilo zabune, ja volim taj njegov nonsalantan brzi crtacki stil, ali mi ne sjeda najbolje kombinacija dvojice takvih (brzih i nonsalantnih) crtaca odjednom. ;-)

gorane, jel sto novog planiras/pregovaras za amere ili to tek kad zavrsis trenutne talijanske poslove?

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

priki
Junior Member

Wallis and Futuna Islands
424 Posts

Member since 08/02/2005

Posted - 02/11/2005 : 08:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send priki a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

Dvije stvari me interesiraju:

1.) Kako to da nitko ne pljuje po Belom Putu zbog cinjenice da ce izdavati Gastona, bez obzira što to vec radi ZG Naklada?

2.) Kako to da nitko nije pljuvao po Abatonu kada je krenuo samo nekoliko brojeva ispred Ludensove redovne serije?

Inace, ja jedva cekam izdanje Gastona u režiji Belog Puta jer njihovi dosadašnji radovi obecavaju jako kvalitetno izdanje i svida mi se ideja da imam sve table na jednom mjestu.

E sad, da li se drugim stripofilima više svida ta velicina "enciklopedije" ili opcija od šta-ja-znam-napamet-koliko albuma? Da li ce propasti ZG Naklada zbog toga što i Beli Put pokrece taj projekt ili da li ce Beli Put propasti zbog toga što ZG Naklada krenula prva sa svim tim? Da li ce normalno funkcionirati i jedni i drugi? Kolika ce im biti zarada? Itd, itd...

Iskreno, boli me kurac. Mene jedino interesira da imam sve do sada objavljene table Gastona, a svima koji to rade želim svu srecu na ovome svijetu jer je zaslužuju zbog toga što izdaju mog najdražeg junaka.

I sjecam se još jedne stvari. Naime, kada je ZG Naklada izdala Princa Valijanta bilo je rijeci kako je sve isto, pa cak i prijevod koji je samo preveden sa srpskog na hrvatski, što je, naravno, bila ortodoksna laž. Ukratko, postoje osobe koje pricaju neargumentirano, a prave razloge zbog cega to sve rade znaju samo one.

Na kraju, ostaje samo ona stara izreka koja kaže "kako se nikada nije rodio onaj koji je cijelom svijetu udovoljio".

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...



Dok se dvoje svadjaju treci kajmak kupi. Beli put. Dobio sam informacije na sajmu u beogradu da su ljudi otkupili prava za 200 razlicitih junaka. Da su sve kupili u paketu i da ih je kostalo dosta jeftino. Pominje se i komplet Torgala, ostalih belgijanaca i francuza, sa amerima su vec krenuli, ko zna mozda su kupili i nesto od bonelija. Cuo sam da se vlasnik belog puta trudi da sve sto se izda bude perfektno (sto se moze videti po svemu sto je do sad izaslo). Cilj mu nije zarada jer on novca ima i previse i sve radi iz licnog zadovoljstva. Sta reci, ako je istina, ja cu vrlo brzo zaboraviti na bonelija jer je on ipak samo prosek...

I posle Tita, Tito!
Go to Top of Page

priki
Junior Member

Wallis and Futuna Islands
424 Posts

Member since 08/02/2005

Posted - 02/11/2005 : 08:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send priki a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Uzgred da li je neko procitao nesto od tih prvih sedam HC i kakav je kvalitet ? Bolje?Gore?isto ?

"And now for something completely different... "





Procitao prva tri i samo sam u jednom nasao jedan tipfeler, neznam kako je bilo stanje u soft coveru ali ovo je sasvim OK

I posle Tita, Tito!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/11/2005 : 08:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

Da se nadovežen - kako to da se Libellus orijentira na recimmo to tako luksuzna, knjižnicna izdanja? Nemate aspiracije izdavati ništa što bi se prodavalo na kioscin?
Budimo realni, i knjige se puno bolje prodaju na kioscin, a nekmoli stripovi... Prosican covik ritko ide u knjižare, a cak i ja, koji san redovan u knjižaran oduvik, uvik lakše kupin knjigu na kiosku nego u knjižari, cak i kad je ista cina (recimo 30 kn). Jer na kiosku je to uvik nekako usput, u knjižari je sasvim drugi osicaj... Da ne spominjen da mnogi u knjižare uopce ne ulaze...



Cekaj, ti bi htio HC na kioscima? Sada imaš vec više stiparnica tak da možeš uci u prodavaonicu specijaliziranu za stripove.

Radi male naklade ne može se ici na kioske jer nije isplativo, kako to nije jasno. Ako je mala naklada najbolje je nabacit HC. Jedno je uglavnom sigurno, Zagor sigurno nece ici u krug luksuznih elitistickih junaka zato jer se najbolje prodaje. Zato ce se njega vijek naci na kioscima. Jel sad lakše polovici Balkana? Zagora necete imati u HC! Svaki Alija Sirotanovic moci ce sebi kupiti Zagora po SC cijeni...

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29206 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/11/2005 : 09:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Ovako se može u nedogled..
U principu,ne vidim problem,samo što se vecina nas vrti oko teme kao oko vrele kaše i ne želi da kaže ono što stvarno misli.SC ima prava za MV za izdavanje na teritoriji SCG,Libellus ih je kupio za Hrvatsku.Gotovo.Ko je bolji,lepši,jeftiniji,moderniji i tako dalje uopšte nije važno.Koliko sam upoznat sa pravima(a nisam baš puno)SVI izdavaci sa Balkana krše propise i prodaju svoja izdanja u državama za koja nisu platili prava.Ili grešim?
Znaci nema sukoba SC-Libellus.Markos i ekipa po meni ne napadaju direktno SC,pošto bi po logici svoja izdanja morali da plasiraju na hrvatsko tržište,dok SC,ako je tacno,trenutno na tom istom tržištu proda 50 primerka MV,što za izdavaca sa ambicijama ne bi trebalo da predstavlja neki veliki gubitak.Jedini problem je to da je tržište bivše YU taman za jednog izdavaca,ako uzmemo u obzir kupovnu moc bivšeg Jugoslovena,znaci da ce na duže staze opstati samo jedan MV. Koji,videcemo. I to je upravo najveci kamen spoticanja u citavoj prici:citaoci/izdavaci iz SCG sa direktno osecaju ugroženim,i neposredno napadnutim od strane Libellusa pošto,ruku na srce,Hrvatska ima razradjenije strip tržište,a i bolji standard,tako da su tu u prednosti. A ovi drugi su "prvi poceli sa izdavanjem".I jesu,ali u SCG,pošto u Hrvatskoj taj strip nikada nije izlazio(zvanicno),i mnogima bi trebalo postati jasno da ne živimo u istoj državi vec nekih 15 godina.Sad,da li je tržištu Balkana potrebna verzija u srpskom i u hrvatskom prevodu,drugo je pitanja,ali to nije moj problem.


Slazem se u potpunosti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 02/11/2005 : 09:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Neki ljudi, bolje receno ljudi koji ne podnose Markosa od ove price namjerno i planirano prave sukob izmedu Hrvatske i Srbije koji uopšte ne postoji.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.






vuuu, teorija zavere.....

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 02/11/2005 : 09:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
još par osobnih pogleda:
-ne verujem više o price da se izdaje zbog osobnog zadovoljstva i ljubavi do stripa, te da se ne gleda na novac zbog toga.
-manhunter je napisao smisalan tekst sa kojim se u osnovi možem složiti, jedino ima neka stvar: mislim da se podcjenuje brojku 50 prodanih na HRV tržištu. Zašto? Ako je tiraž 500, onda je to vec 10% tiraža. Tko može reci da se brojevi razprodaju? Sa obzirom na razne akcije po striparnica izgleda da nije tako. Dakle ako se prodaje recimo 400 komada onda procenat samo raste. Izdanje se pokrije kod jedne tocke X. Sada ako tih 50 brojeva znaci da ce izdanje pasti ispod X izdanje je osudeno na propast. Time ce bez junaka ostati citatelji u SCG, pošto je sasvim eksplicitno receno da Libellusa tržište u SCG ne zanima, a izgleda da ce i druga strana pomoci u toj namjeri. Dakle ipak je povezano, koliko god govorili o dviju države i dva jezika.
A verujem da se ljudi bune uglavnom zbog pocetka nekakvog rata na tržištu izmedu založnika i što se može desiti da ce Srbi morati u Hrvatsku po stripove koje izdaju Hrvati i obrnuto., jer kolko cujem do sada se nije previše gledalo na to gdje ima ko pravo prodavati.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29206 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/11/2005 : 10:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by jang

još par osobnih pogleda:
-ne verujem više o price da se izdaje zbog osobnog zadovoljstva i ljubavi do stripa, te da se ne gleda na novac zbog toga.


Libellus nije stvoren da bi se mi obogatili (Dado ima dobro placen posao u Svicarkoj, Gaston je direktor hotela u Makarskoj, clan gradske uprave itd itd, ja sam nekakav sefic u software firmi u kojoj radim i imam izvrsnu placu - skoro 4 puta vecu od HR prosjeka). Dakle, svi smo materijalno zbrinuti i nemamo egzistencijalnih problema. Novac nam je bitan jedino u smislu pokrivanja izdanja, nemamo ipak toliko novca na bacanje da ulozimo u nesto sto je neodrzivo na trzistu. A s druge strane, sva eventualna zarada ide u nova izdanja. Svatko neka misli sto hoce, nema tu puno pomoci, ali to su cinjenice.

quote:
Originally posted by jang
-manhunter je napisao smisalan tekst sa kojim se u osnovi možem složiti, jedino ima neka stvar: mislim da se podcjenuje brojku 50 prodanih na HRV tržištu. Zašto? Ako je tiraž 500, onda je to vec 10% tiraža. Tko može reci da se brojevi razprodaju? Sa obzirom na razne akcije po striparnica izgleda da nije tako. Dakle ako se prodaje recimo 400 komada onda procenat samo raste. Izdanje se pokrije kod jedne tocke X. Sada ako tih 50 brojeva znaci da ce izdanje pasti ispod X izdanje je osudeno na propast. Time ce bez junaka ostati citatelji u SCG, pošto je sasvim eksplicitno receno da Libellusa tržište u SCG ne zanima, a izgleda da ce i druga strana pomoci u toj namjeri. Dakle ipak je povezano, koliko god govorili o dviju države i dva jezika.
A verujem da se ljudi bune uglavnom zbog pocetka nekakvog rata na tržištu izmedu založnika i što se može desiti da ce Srbi morati u Hrvatsku po stripove koje izdaju Hrvati i obrnuto., jer kolko cujem do sada se nije previše gledalo na to gdje ima ko pravo prodavati.


Marlowe podcjenjuje tu brojku, ja ne. 50 komada nije malo za sistem (pa ni za nas) i zato im i je frka.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 02/11/2005 : 10:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Time ce bez junaka ostati citatelji u SCG, pošto je sasvim eksplicitno receno da Libellusa tržište u SCG ne zanima, a izgleda da ce i druga strana pomoci u toj namjeri. Dakle ipak je povezano, koliko god govorili o dviju države i dva jezika.


Ne vidin zašto bi Libellus tribalo bit briga za drugo tržište za koje oni uopce namaju prava?
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/11/2005 : 11:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by priki
Dok se dvoje svadjaju treci kajmak kupi. Beli put. Dobio sam informacije na sajmu u beogradu da su ljudi otkupili prava za 200 razlicitih junaka. Da su sve kupili u paketu i da ih je kostalo dosta jeftino. Pominje se i komplet Torgala, ostalih belgijanaca i francuza, sa amerima su vec krenuli, ko zna mozda su kupili i nesto od bonelija. Cuo sam da se vlasnik belog puta trudi da sve sto se izda bude perfektno (sto se moze videti po svemu sto je do sad izaslo). Cilj mu nije zarada jer on novca ima i previse i sve radi iz licnog zadovoljstva. Sta reci, ako je istina, ja cu vrlo brzo zaboraviti na bonelija jer je on ipak samo prosek...
I posle Tita, Tito!



Ova vijest se mogla cuti još prije godinu dana. Ukoliko bude istinita, bit ce fantasticno i priuštit ce užitak svakom pravom ljubitelju stripa! Stoga, samo naprijed BELI PUT!!!



And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 02/11/2005 : 11:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

quote:
Time ce bez junaka ostati citatelji u SCG, pošto je sasvim eksplicitno receno da Libellusa tržište u SCG ne zanima, a izgleda da ce i druga strana pomoci u toj namjeri. Dakle ipak je povezano, koliko god govorili o dviju države i dva jezika.


Ne vidin zašto bi Libellus tribalo bit briga za drugo tržište za koje oni uopce namaju prava?


možda zbog toga jer su i Libellus ljudi, ljudi koji vole strip i kolekcionari. Možda ih je zbog toga ipak briga jer se na drugoj strani granice isto nalaze ljudi koji vole strip, mnogi su i njihovi prijatelji. Tu je onda i treca grupa--ljudi koji prodaju te stripove (striparnice). Verovatno i njima odgovaraju dobri odnosi i prijateljska atmosfera, a ne da im se gleda pod prste šta prodaju. Više je izdanja, više oni prodaju.Prohibicija verovatno nije u interesu.
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000