forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Extra Tex na kioscima: broj 3!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 30

altair
Average Member



Croatia
574 Posts

Member since 19/09/2005

Posted - 21/11/2005 : 20:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send altair a Private Message
Tex mi je super. Mozda je to povezano vise s uspomenama nego kvalitetom. Ne znam, tesko mi je tu biti objektivan ali sam siguran da cu ga kupovati bez obzira od kojeg broja krene.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 21/11/2005 : 20:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by vikic

quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by ijo

što mislite o tome da se u ludens potrudi ubaciti u prodaju i extra Tex? po mojem mišljenju tex nije dobro promoviran na našim kioscima jer izlazi u zadnje vrijeme ponekad i svaka 3 mjeseca. po meni i mojim prijateljima tex je u posljednje vrijeme najjaci strip, izlaze odlicne epizode samo što one gube onu draž stripa jer ne izlaze cesto. što mislite o tome da se tex prodaje kao DD, jedan mjesec extra a jedan mjesec sadašnje izdanje?

Šta misliš o search funkciji? Na tu temu imaš gomilu topica.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.






zašto napadaš nove clanove i praviš se pametan


"where is my mind?"

Ne napadam nikoga nego mu skrecem pažnju na funkciju "search". Da mu ja to nisam napisao, uradio bi to neko drugi.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7785 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 21/11/2005 : 20:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Prvo,pozdrav mom prijatelju IJU kojemu je ovo prvo pojavljivanje na forumu.iduce pojavljivanje bit ce za 5-6 godina prema najavamahe,he,he
Extra Tex? Naravno da bih volio da se pojavi na kioscima i odmah bi ga kupio.od stotog ili prvog broja,nije važno,samo da se pojavi(više 1.broj,nego stoti).ali ipak to ne trebamo ocekivati od Ludensa.trebalo bi da se neka druga izdavacka kuca uhvati toga posla.i taj Tex bi trebao biti SC!jer je glupavi HC preskup i ne možeš ga nigdje nabaviti.
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 21/11/2005 : 20:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

Prvo,pozdrav mom prijatelju IJU kojemu je ovo prvo pojavljivanje na forumu.iduce pojavljivanje bit ce za 5-6 godina prema najavamahe,he,he


Zašto?

Pa tih par šamara koje je dobio su za dobrodošlicu!

Life sucks, but Death swallows!
Go to Top of Page

AZ
Average Member

Croatia
742 Posts

Member since 05/01/2002

Posted - 21/11/2005 : 23:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send AZ a Private Message
Tex extra, odlicna ideja, i to od prvog broja. Barem dvije mjesecno, a može i cešce, da izadu prije penzije, poslije necu imati ni za kruh, niti cu vidjeti citati.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 21/11/2005 : 23:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Evo sada vidim i ovaj topic.
Koliko je sigurno ovo izlaženje extra Texa?Nekako mi zvuci predobro da se netko uhvati ovako riskantnog poteza.
Ko god izdaje ovo ima moju punu podršku u kupovini istog!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7785 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 21/11/2005 : 23:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Posudit cu ti ja naocale.treba se pomoci ljudima u nevolji
quote:
Originally posted by AZ

Tex extra, odlicna ideja, i to od prvog broja. Barem dvije mjesecno, a može i cešce, da izadu prije penzije, poslije necu imati ni za kruh, niti cu vidjeti citati.

Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7789 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 22/11/2005 : 00:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by I like girlz

ruku na srce, kvaliteta texovih epizoda iz prvih 20-30 godina njegovog izlaženja je vrlo slaba u poredenju sa epizodama u zadnjih 15 godina. zbog toga ako bi se u ludensu vec odlucili na još jedno extra izdanje nekog od bonellijevaca, onda to u prvom redu zaslužuju martin mystere i mister no.


Bas se ne slazem s tim, a tako misli i vecina Tex fanova.
Ako pogledas izbor Top 10 epizoda Texa na UBCju, iz perioda prvih 20-30 godina ima 9 epizoda, a iz zadnjih 15 godina jedna!

----------------------------------------------------
Usporedni popisi Bonelli stripova:
http://striparna.com/stripofili/corto/



ako kroz tu prizmu gledamo, onda si u pravu, ali za mene koji nisam u onoj grupaciji hardcore tex fanova, osobno i subjektivno mi je poceo biti kvalitetniji od trenutka preuzimanja scenaristicke palice od strane nizzija. iako nisam procitao previše epizoda tog "starog" texa, tek negdje 10-15 (znam da je i više nego nedovoljno) i to jako,jako davno, nisu me se nešto previše dojmile. po mom mišljenju, tex je podignut na jedan viši nivo kvaliteta sa pocetkom ere nizzija i pojavom novih crtaca u tex staffu. no, moja podrška za "extra tex" nece izostati, iako i dalje stojim pri tome da bih prije volio MM i(ili) MN reprint.

Edited by - I like girlz on 22/11/2005 00:32:19
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 22/11/2005 : 08:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
Mislim da su rani brojevi Texa(u Dnevnikovim izdanjima),cesto izgledali lose i zbog gomile izbacenih stranica(koji put se totalno izgubi nit price),i zbog loseg prevoda,a crtez nije toliko dobar kao u danasnjim novijim brojevima ali u svakom slucaju mene zadovoljava.
U globalu gledano bilo je tu dosta dobrih epizoda,za ljubitelje ostroumnog,prgavog rendjera!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6132 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 22/11/2005 : 11:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Kao prvo,pozdrav novome clanu - Bok,ijo!

Što se serije Tex Extra tice,baš me inenadila informacija da ce neko iz Dubrovnika pocet to izdavat.Ocito da je strip u velikom zamahu i što se mene tice,što više stripova - to bolje.Ako kvaliteta i cijena budu zadovoljavajuci,sa zadovoljstvom cu kupiti.Baš me zanima da li ce ici na kioske ili samo u strip-knjižare..Osobno,volio bih da izdanje bude nalik na talijansku Nuova Ristampa,dakle sa dodatnom Villinom naslovnicom.

E sad zašto krenuti od broja 100,to i nije neki minus.Ono što se meni ne svida kod tih starijih brojeva je GAlep-njegov crtež jednostavno ne podnosim i Texa sam zavolio tek kad se on maknuo a crtanje preuzeli drugi.Baš sam prije neki dan citao SD1-2(Konjanici/Pravda za Navajose).Sasvim solidna prica,ali crtež je koma.Kad sam nakon toga uzeo Nepobjedive,osjecaj je sasvim drukciji i neusporedivo bolji.
Opet sa druge strane,kako vidim poznavatelji kažu da su te starije epizode dobre,možda i najbolje, a i top-liste u Italiji potvrduju to isto.Znaci vrijedi ih procitati,usprkos GAlepu.Ja se samo nadam da tu i tamo uskacu i Ticci i Fusco..




Bond.James Bond.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/11/2005 : 12:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Pa sad...
Nekidan ili više malo,citao sam "Konjanici smrti" LMS 3 i to je nekako previše zastarjela epizoda u usporedbi za ovim novima.Nekako me previše podsjeca na Blek izdanje.Jer i jest nastala u tom vremenu.
Lako za citanje,puno akcije,malo razgovora,tipican strip ranijeg vremena.
No,ipak svako novo izdanje(pogotovo ovo) pozdravljam i sigurno kupujem.
Go to Top of Page

altair
Average Member



Croatia
574 Posts

Member since 19/09/2005

Posted - 22/11/2005 : 13:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send altair a Private Message
Slazem se s Kicom da su prve epizode zastarjele ali buduci da sam ih procitao davno a nemam ih vise volio bi upotpuniti kolekciju. Kupovat cu ako bude izlazio od 100tog broja a svakako bi kupovao i ako krene od prvog. Ipak je to nesto sto se mora imati.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7789 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 22/11/2005 : 14:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Što se serije Tex Extra tice,baš me inenadila informacija da ce neko iz Dubrovnika pocet to izdavat.




neko iz dubrovnika? o cemu se radi?
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 22/11/2005 : 15:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
mislim
svi , pa skoro svi , kupujemo Marka i Bleka koji su za populaciju 8-10,5 g
a Tex je nešto mnogo mnogo više
dosta epizoda u rangu kena
želim to imati
i baš triba od 100-ke pa ak se održi onda na najstarije

nego , neki dan sanjao da sam našao epizodu koja mi fali za popunit pricu kad je Tex bio u zatvoru
sad se spremam sanjati nešto o lutriji
al ne ide pa ne ide
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7785 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 22/11/2005 : 20:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
uplati lutriju pa možda nešto dobiješ,a za Marka i Bleka imaš pravo.bolje da su stavili extra tex nego tu dosadu
quote:
Originally posted by Toninho

mislim
svi , pa skoro svi , kupujemo Marka i Bleka koji su za populaciju 8-10,5 g
a Tex je nešto mnogo mnogo više
dosta epizoda u rangu kena
želim to imati
i baš triba od 100-ke pa ak se održi onda na najstarije

nego , neki dan sanjao da sam našao epizodu koja mi fali za popunit pricu kad je Tex bio u zatvoru
sad se spremam sanjati nešto o lutriji
al ne ide pa ne ide

Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 22/11/2005 : 21:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by SSM

Bolje od 100, nego nista.


Taj "bolje išta nego ništa" stav mi se uopce ne svida. Ako se posao radi, onda ga treba obaviti kako treba. U suprotnom, eto nam LMS-a i ZS-a i vidi veselja.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 23/11/2005 : 00:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by Damjan

Taj "bolje išta nego ništa" stav mi se uopce ne svida. Ako se posao radi, onda ga treba obaviti kako treba. U suprotnom, eto nam LMS-a i ZS-a i vidi veselja.



ZS vec imaš na kioscima i to HC.

Life sucks, but Death swallows!
Go to Top of Page

premujanin
Junior Member

Croatia
378 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 23/11/2005 : 00:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send premujanin a Private Message
I ja sam definitivno za Tex extra i još bolje kad bi bilo od 1. broja... Ovi noviji Texovi su mi bolji ali kolekcija je kolekcija i svaki bih kupio
Pozdrav novom clanu
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 23/11/2005 : 08:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Ako niste vijeli Marko je najavio da ce neki anonimni izdavac iz Dubrovnika krenuti s izdavanjem Tutto Texa (topic - novo u SK Libellius), ali tek od broja 100. Nije za baciti, ali ja bi bio sretniji kada bi to islo od broja 1.






?????????????????????????????????????
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 23/11/2005 : 11:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by chemako

quote:
Originally posted by alen

Ako niste vijeli Marko je najavio da ce neki anonimni izdavac iz Dubrovnika krenuti s izdavanjem Tutto Texa (topic - novo u SK Libellius), ali tek od broja 100. Nije za baciti, ali ja bi bio sretniji kada bi to islo od broja 1.






?????????????????????????????????????


Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 23/11/2005 : 11:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Evo ta informacija iznad niza upitnika je sve sto se zna. A sad... kako ce se to razigrati je druga stvar.

Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2261 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 23/11/2005 : 12:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

Bilo bi genijalno da krene Tex reprint.Siguran sam da bi se Kit slozio sa mnom
Nadam se da nece od broja 100,ako ide bolje bi bilo od prvog broja.


Upravo tako. Meni frend ima tutto texa i nikad ga nisam cuo da je rekao za prvih 99 epizoda da su loše. Kad vec pocinješ nešto, pocni od pocetka.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/11/2005 : 14:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Meni bi pasalo od broja 100. To vremenski datira od 1970. godina što je dovoljno daleko vracanje u prošlost.

Evo malo sadržaja prvih deset epizoda poslije broja sto. Sve u svemu jedan jubilarni sa svim dobrinicina iz Texove ergele prijatelja, zatim slijedi El Morisco i Azteci, onda prica o Texovoj preminuloj ženi Lilith, pa nešto price iz Texovog života iz razdoblja gradanskog rata.
Upozorenje! Neki dijelovi sadržavaju spoilere o završetku epizode, pa nemojte reci da vas nisam upozorio...


Ide ovako (malo paste©), na english, ofcourse:
Tex n. 100, monthly
Supertex: Volume speciale in colori

Matias’ bloodthirsty Apache cutthroats who terrorize the frontier area between Mexico
and Arizona, subsidizing a network of vile renegades, are destined to come up against
an insuperable obstacle. And yet the Yaqui witch doctor had warned Matias: the seven
hawks seen flying about over the camp were a bad omen! Tex, Kit Willer, Kit Carson,
Tiger Jack, Jim Brandon, Gros-Jean and Pat Mac Ryan are the seven titans summoned by
the army to bring back order! If the rebel Matias were still alive, he would no laugh
off the truthful omens as utter foolishness…

Tex n. 101, monthly
El Morisco

Subject and script-writer: Gianluigi Bonelli
Artwork: Guglielmo Letteri
Cover illustration: Aurelio Galleppini


While investigating shady dealings in stolen weapons, Tex and Kit Carson find a
disquieting obsidian amulet. Then, in Presidio, while they are about to get a
scoundrel involved in the shady deal to squeal, the Indio Pablito throws a
poisonous arrow at the unfortunate one, transforming him into a dried up mummy:
that is the terrible death reserved for those who betray the secret of the
Sierra Encantada. In order to solve the mystery, it is necessary to turn to
El Morisco, the arcane sciences scholar who lives in Pilares looked after by
the devoted Eusebio.

Tex n. 102, monthly
Sierra Encantada

Subject and script-writer: Gianluigi Bonelli
Artwork: Guglielmo Letteri
Cover illustration: Aurelio Galleppini


Green stones that shine in the darkness: these are the contents of a secret
compartment in the amulet found by Aquila della Notte. Their appearance is
harmless but, as El Morisco explains, they cause sudden mummification. The
mineral is used as an instrument of death by the followers of Tulac, an Indio
army leader known to Eusebio, the servant of the scholar from Pilares. Tulac
wants to give Mexico back to the descendants of the Aztecs: he is the head of
the gun-running trafficking, organized by El Dorado and by his desperados. In
order to trap the bandits, Tex and Kit Carson ally themselves with the Rurales.

Tex n. 103, monthly
Il signore dell'abisso

Subject and script-writer: Gianluigi Bonelli
Artwork: Guglielmo Letteri/ Aurelio Galleppini
Cover illustration: Aurelio Galleppini



On the Sierra Encantada, in a cavern hidden in the monumental Valley of the Giants,
the terrifying Lord of the Abyss stirs the deadly green stones in boiling lava:
however, his threat breaks up against Kit Willer and Tiger Jack’s bullets! With
Tex and company’s attack on El Castillo, where Tulac and his followers have taken
refuge, the false idols of the Aztec revolt crumble into the dust.

Hence, having
arrived at Fort Defiance to stock up on ammunition for the puma hunt, the pards
read about the disappearance of the banker, Fred Brennan, in the newspaper...

Tex n. 104, monthly
Il giuramento

Subject and script-writer: Gianluigi Bonelli
Artwork: Aurelio Galleppini
Cover illustration: Aurelio Galleppini


On a long ago day, but impossible to forget, a terrible oath echoed in front of
Lilyth’s tomb. Aquila della Notte, placing a lance on the grave, promised that
his wife would be avenged! Tex tells his son, Kit, about events from many years
earlier: Brennan and Teller, two shady traffickers, in order to avenge themselves
on the ranger who had put them behind bars, commissioned Tucker, Higgins and
other unscrupulous cutthroats to despatch a stock of smallpox infected blankets
to Freccia Rossa’s Navajo camp. Lilyth, together with many other Indians, thus
met a horrendous death.

Tex n. 105, monthly
L'implacabile

Subject and script-writer: Gianluigi Bonelli
Artwork: Aurelio Galleppini
Cover illustration: Aurelio Galleppini


The recollection of the tragic events that caused Lilyth’s death continues.
Aquila della Notte was relentless in discovering and annihilating the wretched
assassins. After Tucker’s end in a stone pit, Tex’s long hand, helped by the
devoted Tiger Jack, closed like a vice around Higgins and his accomplices pitted
by an old smallpox infection: they were the ones, by now immune to the disease,
who had taken the deadly blankets to the Navajos. Then the circle closed around
Brennan and Teller: their General Store in El Paso, the clearing point of a
foul arms trafficking ring, was destroyed in a fire.

Tex n. 106, monthly
La paga di Giuda

Subject and script-writer: Gianluigi Bonelli
Artwork: Aurelio Galleppini/ Erio Nicol#242;
Cover illustration: Aurelio Galleppini


Hunted by Tex, who now recalls the past, the cowards responsible for the slaughter
of the Navajos, and for Lilyth’s death, all ended up in hell: only Brennan managed
to slink away. Today he has recycled himself as the owner of the Queen River, a
floating New Orleans gambling den. The pards, allied with a band of likeable scoundrels,
board the boat and set it on fire. Brennan, who has remained on board, sinks in the
middle of a school of sharks!

In Arizona, at the same moment that the destiny of the
ruthless criminal is carried out, the wind breaks an old lance: the revenge has
finally been carried out. A month later, the four pards start looking for Johnny Lingo...

In this issue: the preceding adventure extends from page 5 to page 82 (artwork by
Galleppini); from page 83 to page 114, “Death Trail” (artwork by Nicol#242;).

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7789 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 23/11/2005 : 15:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
svaka cast deecay na ovom pregledu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/11/2005 : 16:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
@Like girlz
as I said, copy & paste!
Uglavnom, epizode mi izgledaju zanimljive. Da izadu, vjerojatno bi ih kupio, no ovisi kakva ce bit cijena...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page
Page: of 30 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000