forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Extra Tex na kioscima: broj 3!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 30

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 29/01/2006 : 20:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by Thommo

Ima li netko original talijansku pricu 333/335 "Desperados!" ?

Zanima me koliki je tocan br. stranica epizode, radim recenziju. Po SBE sajtu ima 264 str, a gledajuci ZS 1043/1045 ima 253 stranice! Ne mogu vjerovati da su 1989.g. još izrezivali 10-tak strana po epizodi?!

Marko, Damjan... itko... ?



Provericu danas uvece, pa cu da javim.




@Thommo:
Proverio sam ovu epizodu u originalu i fali uistinu 11 stranica u Dnevnikovom izdanju!

----------------------------------------------------
Usporedni popisi Bonelli stripova:
http://striparna.com/stripofili/corto/

Hvala ti corto!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7786 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 29/01/2006 : 22:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Koresh, dcopic, girlz- svi ste u pravu


samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/01/2006 : 09:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz
pa doduše, kad tako gledamo u pravu si. ali samo sam htio reci da bi mi ljepši i privlacniji naslov u orginalu bio "magicna(carobna) planina" nego "sierra encantada" (jer mislim da sigurno skoro 80% citatelja ne zna šta znaci "entancada" na španjolskom), bez nekih ulaženja u gramaticka i leksicka pravila.



Ne znam niti ja, ali zato imam Internet da pogledam. Koga interesira, taj ce se malo raspitati. Stvari se nikad ne smiju uzimati zdravo za gotovo. Meni ovako izgleda egzoticnije, odmah zamišljam što bi to sve moglo znaciti, možda Planina djevica, Harem Velikih Sisa...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2984 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 30/01/2006 : 16:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
Koga briga za naslov, što se mene tice može biti na kineskom. Isto tako za onaj bijeli kvadratic, nedostatak je, ali puno je bitnije da za sada Tex izlazi mjesecno.

"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 30/01/2006 : 20:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by Koresh

Koga briga za naslov, što se mene tice može biti na kineskom. Isto tako za onaj bijeli kvadratic, nedostatak je, ali puno je bitnije da za sada Tex izlazi mjesecno.

"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"



Pa nije baš taj kvadratic za suze ronit. Onaj prvi broj je uletio u 12 mjesecu kad je izišlo miljon stripova pa me tek sada s #2 hvata oduševljenje. Ovaj Tex Extra mi je uz Extra Zagora karamela na brdu kijija.

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6134 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 31/01/2006 : 20:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Fuente mi je najlošiji crtac samoga Texa, odnosno njegovog lica, u pedesetogodišnjoj povijesti serijala...




Tu je negdje sa Blascom u njegovoj završnoj fazi ali slažem se da je ukupno gledano loše.Da Carsona i ne spominjem.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6134 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 31/01/2006 : 20:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by corto33

@Thommo:
Proverio sam ovu epizodu u originalu i fali uistinu 11 stranica u Dnevnikovom izdanju!

----------------------------------------------------
Usporedni popisi Bonelli stripova:
http://striparna.com/stripofili/corto/



Jel nešto bitno izbaceno?

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2984 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 31/01/2006 : 21:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by dcopic

Fuente mi je najlošiji crtac samoga Texa, odnosno njegovog lica, u pedesetogodišnjoj povijesti serijala...


Tu je negdje sa Blascom u njegovoj završnoj fazi ali slažem se da je ukupno gledano loše.Da Carsona i ne spominjem.



Meni je pak Blascov crtež Texova lica u odredenim epizodama skoro pa i najbolji (npr. Zlocin u Jutarnjoj zvjezdi).

"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 31/01/2006 : 21:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Meni, na primjer, Blascov Tex može proci, ali ocajno mi crta Karsona.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2519 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 31/01/2006 : 22:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by corto33

@Thommo:
Proverio sam ovu epizodu u originalu i fali uistinu 11 stranica u Dnevnikovom izdanju!

----------------------------------------------------
Usporedni popisi Bonelli stripova:
http://striparna.com/stripofili/corto/



Jel nešto bitno izbaceno?

Bond.James Bond.


Ma ništa bitno, recimo neke scene pucacine, koje ne unapreduju radnju, a ko još cita Texa zbog toga ;)

Evo recimo ove dve table su izbacene iz ZS 1045, trebale bi biti izmedju stranica 16 i 17:
http://striparna.com/stripofili/corto/slike/Tex_16_17.jpg

A ove dve fale u ZS 1045 medu stranicama 18 i 19:
http://striparna.com/stripofili/corto/slike/Tex_18_19.jpg

----------------------------------------------------
Usporedni popisi Bonelli stripova:
http://striparna.com/stripofili/corto/
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6134 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 31/01/2006 : 23:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Hvala,corto!

Inace,iako je grijeh izbaciti jednu Ticcijevu tablu,bolje da su izbacili ove nego neke druge koje se ticu same radnje.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 01/02/2006 : 08:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
To su 4 table, baš me zanima što je na ostalih 7! :-(
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2519 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 01/02/2006 : 13:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

To su 4 table, baš me zanima što je na ostalih 7! :-(



Ostalo su vecinom slicne table bez puno teksta, koje bi doprinele samoj atmosferi epizode ali su se ocigledno u Dnevniku odlucili, da jih izostave iz stripa iz samo njima jasnih razloga. Definitivno nije u pitanju cenzura. Cak su i docrtali u ZS 1044 prvu slikicu u stripu - dobro se vidi kako se je crtacu tresla ruka, dok je docrtavao stol :)

----------------------------------------------------
Usporedni popisi Bonelli stripova:
http://striparna.com/stripofili/corto/
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 07/02/2006 : 16:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Eh, kad završi ovaj De la Fuente, slijede redom: Civitelli, Marcello, Fusco, i napokon Ortiz!

Sve sami majstori u sljedecih 7-8 brojeva...
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 07/02/2006 : 16:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Jeste li znali da je De la Fuente 1992. god. nacrtao 5. Tex gigant?
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2984 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 07/02/2006 : 16:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Eh, kad završi ovaj De la Fuente, slijede redom: Civitelli, Marcello, Fusco, i napokon Ortiz!

Sve sami majstori u sljedecih 7-8 brojeva...



Stvarno lijepa serija!

"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7789 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 07/02/2006 : 20:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Eh, kad završi ovaj De la Fuente, slijede redom: Civitelli, Marcello, Fusco, i napokon Ortiz!

Sve sami majstori u sljedecih 7-8 brojeva...



prekrasno . osobno najviše ocekujem taj ortizov, jer dosad nisam imao prilike da se uživo upoznam sa njegovim uradcima.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 07/02/2006 : 20:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
odlican imam ga u tamburai nešto s vukovima na talijanskom odlican

homos homini lupus
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2984 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 07/02/2006 : 20:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by Thommo

Eh, kad završi ovaj De la Fuente, slijede redom: Civitelli, Marcello, Fusco, i napokon Ortiz!

Sve sami majstori u sljedecih 7-8 brojeva...



prekrasno . osobno najviše ocekujem taj ortizov, jer dosad nisam imao prilike da se uživo upoznam sa njegovim uradcima.



Ja sam ga citao u Magico Ventu, a ako je i u Texu kao i u MV onda super, svidio mi se njegov crtež na prvi pogled. A i Fusca nije bilo baš zadnje vrijeme, koja ja zadnja njegova epizoda izašla kod nas?

"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/02/2006 : 20:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by Thommo

Eh, kad završi ovaj De la Fuente, slijede redom: Civitelli, Marcello, Fusco, i napokon Ortiz!

Sve sami majstori u sljedecih 7-8 brojeva...



prekrasno . osobno najviše ocekujem taj ortizov, jer dosad nisam imao prilike da se uživo upoznam sa njegovim uradcima.


Imam Ortizov Tex i to broj 515. Odlicno crta, ali Tex i Karson imaju takve "mrke" face da te mogu pogledom ustrijeliti.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7786 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 07/02/2006 : 21:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Eh, kad završi ovaj De la Fuente, slijede redom: Civitelli, Marcello, Fusco, i napokon Ortiz!

Sve sami majstori u sljedecih 7-8 brojeva...


sve odlicni crtaci, jedino Ortizov crtež nisam nikad vidio

zaboravio si reci da ce proci najmanje 2-3 godine dok prode ovaj mini-ciklus ove nabrojane cetvorice
a nece da stave texa svaki misec dana

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7789 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 08/02/2006 : 01:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Koresh

quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by Thommo

Eh, kad završi ovaj De la Fuente, slijede redom: Civitelli, Marcello, Fusco, i napokon Ortiz!

Sve sami majstori u sljedecih 7-8 brojeva...



prekrasno . osobno najviše ocekujem taj ortizov, jer dosad nisam imao prilike da se uživo upoznam sa njegovim uradcima.



Ja sam ga citao u Magico Ventu, a ako je i u Texu kao i u MV onda super, svidio mi se njegov crtež na prvi pogled. A i Fusca nije bilo baš zadnje vrijeme, koja ja zadnja njegova epizoda izašla kod nas?

"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"




ako me pamcenje dobro služi, fusco je zadnji put bio u epizodama "vukovi colorada/smrt jednog prijatelja".
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2984 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 08/02/2006 : 08:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
Da, vidio sam poslije... Ali opet, rijetko crta.
Inace, Ortiz crta epizode koje se zovu "Covjek koji je ubio Lincolna" i "Specijalna misija"!!! Imam filing da ce Tex po drugi put u Washington i da ce rješavati Lincolnovo ubojstvo... Jedva cekam.

"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7786 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 08/02/2006 : 11:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Koresh,svi cekamo nestrpljivo
sad je na redu Crni tigar

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2984 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 08/02/2006 : 12:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
Evo koji regularni Texovi nas još cekaju tjekom ove godine. Nažalost, cini se samo njih pet. Bit ce odlicno bude li extra išao mjesecno...













"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"

Edited by - Koresh on 08/02/2006 12:11:50
Go to Top of Page
Page: of 30 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000