forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Rasprava o Asteru Blistoku
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 29/08/2002 : 13:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
stinky svaka ti cast ali ima ljudi koji drukcije misle i ne nalaze smisao i snagu u Bogu nego u necemo drugom.

"Look my eyes, it's just holograms!"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/08/2002 : 13:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Strip samo opisuje kakvi su ljudi manijaci i sta ih obicno pokrece i kakva sve mogu biti ljudska drustva


Da, uglavnom su i ta društva predstavljena negativno, i ljudska glupost i povodljivost. Dobre kritike toga svega.


quote:
Ti si shvatio na svoj nacin


Pa da, strip je dosta težak i komliciran i slojevit, svako može vidjeti nešto drugo i imati razlicite asocijacije.



quote:
Sustina svake vjere je ista, ciniti dobra djela i vjerovati


Da, to je bit svih religija, a ljudi su ti koji izvrcu i vode razne ratove u ime vjere, svakakva zla u ime vjere. I na kraju to onda nema nikakve veze ni s vjerom ni s Bogom, samo ljudska glupost i povodljivost.
Pozdrav, zagore!

Go to Top of Page

Tomek
Advanced Member

Croatia
3857 Posts

Member since 16/03/2002

Posted - 29/08/2002 : 16:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomek a Private Message
Ne treba meni ovo da mi ovako Zagor(kojeg ce papa na jesen proglasiti blaženim) piše Dogma.
Ja nisma super dobar covjek, ali moju vjeru u Isusa, tri sakramenta te ceste ispovijedi(koja ja takoder sakrament) mi nece nitko oduzeti. Sustina svake vjere je ciniti dobra i VJEROVATI, da jer bez vjere u Boga ti sve otpada.

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 29/08/2002 : 21:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
TOMEK nevjerujem daje bilo kome stalo dati oduzima vjeru kako kazes u isusa, ali pokusaj bar zatrenutak dase stavis u poziciju COVJEKA koi je zivio prije 1000 g. prije nego cese isus uopste roditi(akoje i postojao uopste) Znades li dase je upravo sa POJAVOM ISUSA i njegovog krstenja ljudi svijet zapao u NAJVECI HOLOKAUST koi je ikada zadesio ljudski rod.EGIPCANI su imali jednu od NAJLJEPSIH i NAJSVJETLIJIH kultura upravo prije vise od 3000 g. KING DZIPSIJA je sve preokrenuo na kartastrofu ubjedjujuci ljude kako postoi nekakvo NEBESKO CARSTVO i kakocemo tek tamo biti sretni ako na OVOME SVIJETU TO ZASLUZIMO. Lijepa BAJKA nema sta.
Kazes date vjera u boga cini sretnim i pravednim. Evo JA NEVJERUJEM NITI U KAKVOG BOGA pasam vjeruj sretan jednako kao i onaj koi misli tudjim mislima(napisanim na papir)
a ja RAZMISLJAM SVOJOM GLAVOM i SVOIM VLASTITIM UMOM i takodje zivim kao i svi oni drugi koi se SLOMISE DOKAZIVAJUCI kako su vjernici. Pa ijasam u jednu ruku vjernik, JER VJERUJEM DA BOG NEPOSTOI. Dakle svismo mi ujednu ruku vjernici samo sto imamo VJERU U RAZLICITE STVARI. Ja itekako mogu dobro zivjeti i bez te vjere u boga bas kao i oni koi vjeruju u boga(jer im sluzi kao paravan za prave ciljeve.) AMERI su NAJPAMETNIJI u tim stvarima.. Oni cak i na parama ispisuju kojekakve fazone o bogu i vjeri u njega a zive upravo onako kao sto po bibliji i kuranu, tori zive NAJVECI BOGOHULNICI. Pogledaj neke epizode o MARTI MISTERIJI paceti mozda neke stvari biti i jasnije. Vidjeces kako se ISTORIJA zna itekako poigrati sa ljudima, i da ISTINA kao i STAP ima DVA KRAJA..Nadam se dase neces ljutiti, ja samo iznosim SVOJE VLASTITO MISLJENJE, jer IMAM IJA SVOJ MOZAK ZA RAZMISLJANJE i nije mi potrebno da razmisljam po necijem tudjem razmisljanju. Ipak su sve te knjige piali LJUDI OD KRVI I MESA, bas kao stosu se pricale price o MARKU KRALJEVICU I BEGU KOSTADINU. MARKO DIZE RALO I VOLOVE(bolje od bleka) pa sve baca na turke lijevljane.

Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 29/08/2002 : 21:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:

TOMEK nevjerujem daje bilo kome stalo dati oduzima vjeru kako kazes u isusa, ali pokusaj bar zatrenutak dase stavis u poziciju COVJEKA koi je zivio prije 1000 g. prije nego cese isus uopste roditi(akoje i postojao uopste) Znades li dase je upravo sa POJAVOM ISUSA i njegovog krstenja ljudi svijet zapao u NAJVECI HOLOKAUST koi je ikada zadesio ljudski rod.EGIPCANI su imali jednu od NAJLJEPSIH i NAJSVJETLIJIH kultura upravo prije vise od 3000 g. KING DZIPSIJA je sve preokrenuo na kartastrofu ubjedjujuci ljude kako postoi nekakvo NEBESKO CARSTVO i kakocemo tek tamo biti sretni ako na OVOME SVIJETU TO ZASLUZIMO. Lijepa BAJKA nema sta.
Kazes date vjera u boga cini sretnim i pravednim. Evo JA NEVJERUJEM NITI U KAKVOG BOGA pasam vjeruj sretan jednako kao i onaj koi misli tudjim mislima(napisanim na papir)
a ja RAZMISLJAM SVOJOM GLAVOM i SVOIM VLASTITIM UMOM i takodje zivim kao i svi oni drugi koi se SLOMISE DOKAZIVAJUCI kako su vjernici. Pa ijasam u jednu ruku vjernik, JER VJERUJEM DA BOG NEPOSTOI. Dakle svismo mi ujednu ruku vjernici samo sto imamo VJERU U RAZLICITE STVARI. Ja itekako mogu dobro zivjeti i bez te vjere u boga bas kao i oni koi vjeruju u boga(jer im sluzi kao paravan za prave ciljeve.) AMERI su NAJPAMETNIJI u tim stvarima.. Oni cak i na parama ispisuju kojekakve fazone o bogu i vjeri u njega a zive upravo onako kao sto po bibliji i kuranu, tori zive NAJVECI BOGOHULNICI. Pogledaj neke epizode o MARTI MISTERIJI paceti mozda neke stvari biti i jasnije. Vidjeces kako se ISTORIJA zna itekako poigrati sa ljudima, i da ISTINA kao i STAP ima DVA KRAJA..Nadam se dase neces ljutiti, ja samo iznosim SVOJE VLASTITO MISLJENJE, jer IMAM IJA SVOJ MOZAK ZA RAZMISLJANJE i nije mi potrebno da razmisljam po necijem tudjem razmisljanju. Ipak su sve te knjige piali LJUDI OD KRVI I MESA, bas kao stosu se pricale price o MARKU KRALJEVICU I BEGU KOSTADINU. MARKO DIZE RALO I VOLOVE(bolje od bleka) pa sve baca na turke lijevljane.





Svaka ti dala!!!

"Look my eyes, it's just holograms!"
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000