forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Magnusov Tex
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/12/2005 : 09:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by makikatalinic

Košta 100kn ili kako vec???



KOŠTAO JE... na CRŠ-u, no u MC-u je 115. Sad ti je ža jer nisi došao na CRŠ, a, a?

Wealth beyond measure, outlander...

Sad ti je ža jer ga nisi kupio na CRŠ, a, a?



First thing's first! Prvo cu gigante MM, onda ako padnem u napast i Texa. No prvo si zadajem zadatak da procitam sve što sam ovih dana kupio (a to nece biti baš lak zadatak)

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 13/12/2005 : 09:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Isplati se, vjeruj mi. A ja cu MM kupiti nakon božicnice. First things first, imaš pravo.
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 13/12/2005 : 10:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Moram reci da je ovaj Texone pravo cudo,vrhunsko remek djelo.Za ovakav strip bih dao i 200 kuna.


da, reci im još koji put

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/12/2005 : 11:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Jucer sam ga procitao do kraja, genijalan strip. Cak mi sada ne smeta više ni uvod, jer sam usporedujuci ih skužio da uvod našeg i Ita izdanja uopce nisu slicni. U talijanskom izdanju nema tih super zanimljivih crtica o samom nastajanju stripa i 'problemima' rada s 'manijakalnim detaljizatorom' Magnusom.


Predgovor nasem izdanju je uzet iz specijalnog izdanja Texonea u A3 formatu (36x50), koje je jos impresivnije, ali je jako rijetko i skupo,a predgovor u "normalnom" texoneu je drugaciji, i opet, zanimljiv na svoj nacin...
http://cgi.ebay.it/IL-TEX-DI-MAGNUS-TEXONE_W0QQitemZ6585438690QQcategoryZ17858QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/12/2005 : 11:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

i ja jedva cekam dan kada cu kupiti tog magnusovog texa. medutim dok taj dan ne dode, želio bih samo da dam jedan kratak komentar u vezi naslovnice. naslovnica koju su u strip agentu odabrali je graficki i likovno kvalitetnija od orginalne, ali mi se više svida sama ideja orginale naslovnice, jer mi kod ove strip agentove tex izgleda kao da ga slikaju sa manekenski book, isto kao da pozira na photo session-u i to me malo nervira, dok je ipak kod orginala više "stripovska" klasicna texova poza. eto to je to. i da, umalo da zaboravim, više mi se svida ono veliko "tex" nego ono malo.


U originalu je naslovnica kolaz kadrova iz stripa...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 13/12/2005 : 13:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Thommo

Jucer sam ga procitao do kraja, genijalan strip. Cak mi sada ne smeta više ni uvod, jer sam usporedujuci ih skužio da uvod našeg i Ita izdanja uopce nisu slicni. U talijanskom izdanju nema tih super zanimljivih crtica o samom nastajanju stripa i 'problemima' rada s 'manijakalnim detaljizatorom' Magnusom.


Predgovor nasem izdanju je uzet iz specijalnog izdanja Texonea u A3 formatu (36x50), koje je jos impresivnije, ali je jako rijetko i skupo,a predgovor u "normalnom" texoneu je drugaciji, i opet, zanimljiv na svoj nacin...
http://cgi.ebay.it/IL-TEX-DI-MAGNUS-TEXONE_W0QQitemZ6585438690QQcategoryZ17858QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

A tako!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 13/12/2005 : 21:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
A3!!!!!????? Nevjerojatno!
No jasno je, Magnus je jedini koji to moze podnijeti s tom dozom detaljnosti...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 13/12/2005 : 21:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
bez obzira što je tema magnusov tex, da li neko ima skenirane table parlovovog texa da vidim kako i to izgleda?
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 13/12/2005 : 22:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by Zox

Sergiov uvod je dug, a momenat predaje mog diplomskog rada je blizu, cim se malo iscupam iz repova obecavam da cu prevesti.



Držim te za rijec ;-))

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
792 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 14/12/2005 : 08:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
Nisam bas neki ljubitelj Bonellijevih stripova, pogotovo Texa, ali moram priznati da ovaj Magnusov Tex izgleda nevjerovatno. Dolazim u napast da ga kupim. E sad; zanima me prica. Valja li sta? Iz perspektive nekog ko nije fan Texa.

Heroji...Ne trebaju vam puške ni pištolji.
Samo cisto srce, i niceg se ne boj!
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 14/12/2005 : 08:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by CortoMaltese

Nisam bas neki ljubitelj Bonellijevih stripova, pogotovo Texa, ali moram priznati da ovaj Magnusov Tex izgleda nevjerovatno. Dolazim u napast da ga kupim. E sad; zanima me prica. Valja li sta? Iz perspektive nekog ko nije fan Texa.

Heroji...Ne trebaju vam puške ni pištolji.
Samo cisto srce, i niceg se ne boj!

Vjerovatno onda nisam objektivan!
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 14/12/2005 : 08:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

A3!!!!!????? Nevjerojatno!
No jasno je, Magnus je jedini koji to moze podnijeti s tom dozom detaljnosti...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

Mislim da se originalne table sve crtaju u A3. Tako da bi i ostali crtaci mogli imati izdanja u ogromnom formatu!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 14/12/2005 : 19:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Procitao sam ga danas,nakon 4 dana laganog uživanja u svakom kadru.Odlican strip a crtež mi je genijalan(dosadan sam jer se ponavljam,znam).Jedino mi je "žao" što je scenarist NIzzi.Nije loša prica ali mislim da on nije najsretnije riješenje za Texa,posebno za ovakva specijalna izdanja.Ne znam zašto je on glavni pisac u Tex staffu,njegove su price najcešce prosjecne i ne vidim ništa vrhunskog u njima.Osobno bih više volio da Texone piše Boselli,mislim da bi sve skupa puno bolje izgledalo.

Nadam se da ce uskoro recenzija pa cu tamo ostaviti duži komentar ali mislim da je Dolina terora remek-djelo.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 14/12/2005 : 20:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

quote:
Originally posted by Curunir

A3!!!!!????? Nevjerojatno!
No jasno je, Magnus je jedini koji to moze podnijeti s tom dozom detaljnosti...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

Mislim da se originalne table sve crtaju u A3. Tako da bi i ostali crtaci mogli imati izdanja u ogromnom formatu!



tesko...jasno da se crtaju, ali za vecinu bi tisak u a3 znacio katastrofu obzirom da bi se greske i skrabotine puno jace izrazile...zamislimo chiarollu u a3.....ma divota...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/12/2005 : 10:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
A evo i kako je Magnus radio Texone... Posebno je crtao pozadine i pejzaže i posebno likove. Nakon toga bi sve fotokopirao, izrezao likove i nalijepio na pozadinu. (i sve to iznova i iznova dok ne bi bio zadovoljan perfekcijom scene). Zašto? Zato jer se tijekom price moglo desiti da se ambijenti ponavljaju, a on je htio da budu doslovno identicni.

http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=6588895014&ssPageName=ADME:B:SS:IT:1

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 15/12/2005 : 10:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Fascinantno, jedva cekam... Nisam bio na CRS ali cu onaj tjedan izmedju Bozica i Nove godine u jedan shoping. Nadam se da ce striparne raditi.

Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 15/12/2005 : 11:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
evo posjeti sam jucer Libellus i iskeširao cca 1000 kn i uživao u magnusovom texu do tri ujutro....ovako detaljan crtež dugo nisam vidio.....prica? prosjecna....
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 15/12/2005 : 12:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Procitao sam ga danas,nakon 4 dana laganog uživanja u svakom kadru.Odlican strip a crtež mi je genijalan(dosadan sam jer se ponavljam,znam).Jedino mi je "žao" što je scenarist NIzzi.Nije loša prica ali mislim da on nije najsretnije riješenje za Texa,posebno za ovakva specijalna izdanja.Ne znam zašto je on glavni pisac u Tex staffu,njegove su price najcešce prosjecne i ne vidim ništa vrhunskog u njima.Osobno bih više volio da Texone piše Boselli,mislim da bi sve skupa puno bolje izgledalo.

Nadam se da ce uskoro recenzija pa cu tamo ostaviti duži komentar ali mislim da je Dolina terora remek-djelo.

Bond.James Bond.

Dovršavam recenziju. Nadam se da se nije nekto vec uhvatio toga!

Edited by - Thommo on 15/12/2005 12:05:13
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/12/2005 : 12:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo
Dovršavam recenziju. Nadam se da se nije nekto vec uhvatio toga!



A baš sam ja mislio sad poceti recenzirati TExa po prvi put, al me Thommo preteknuo! Damn, moja lijenost!

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 15/12/2005 : 12:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Ti daj Parlova!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/12/2005 : 13:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Ti daj Parlova!



Samo se šalim. Ne bih ja tebi uzeo to zadovoljstvo... A isto, tako ne može se recenzirati strip kojeg nemaš i kojeg nisi procitao! Samo ti daj Tomica!

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 15/12/2005 : 18:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Stvarno ne mogu da se ne složim sa Acom.
Genijalni crtež velikog Magnusa je razraden do najsitnijih detalja,pa ustvari se uhvatiš dok citaš da gledaš slike pozorno i u svaku sitnicu.Ponajviše i zato jer tražeci Alan Forda u njemu shvatiš da je to ustvari Tex.Mnoge sitnice cine car stripa,pa tako i same price.Crtajuci ovako zahtjevnu epizodu Magnus je vjerovatno stoput zastao i rekao To je To!
Scenaristicki prosjecna,crtežom genijalana ova Tex avantura ima posebno mjesto u mojoj kolekciji....!
Hvala izdavacima...
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 15/12/2005 : 19:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Thommo

Ti daj Parlova!



Samo se šalim. Ne bih ja tebi uzeo to zadovoljstvo... A isto, tako ne može se recenzirati strip kojeg nemaš i kojeg nisi procitao! Samo ti daj Tomica!

Wealth beyond measure, outlander...

Dobro Danci!
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 17/12/2005 : 00:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by Prodigy

Parlova jos nisam procitao,crtez mi je pomalo razocaravajuci sad nakon Magnusa,ali ne bi se slozio da su u pitanju zvrljotine,covjek ima drugaciji likovni izricaj i svoj osobni stil koji je prepoznatljiv(bas ti zato indijanci i lice na MV-a),a cijena od 100 kn(tj. 13 Eura) je po meni vise nego super za mrcinu od 250 str. A4 formata.



da, ima prepoznatljiv stil, ali meni osobno se taj stil ne svidja. ne kazem ja da je to los stil, nego meni jednostavno nije legao...
i zato mi je 13E previse dati za nesto sto mi se ne svidja i bas ne izgaram od prevelike zelje da ga imam
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 17/12/2005 : 00:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir
e to je to, dobro Prodigy kaze, Wanderer....ja sam istu gresku napravio, treba Granicu procitati bar 5 dana nakon Magnusa......btw u pravu si za onu javnu kucu kod blekija, same zene su u selu:))


mozda jednog dana ga kupim kada ce biti na rasprodaji kakvoj

zapeo blek medju zenama
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000