forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Magnusov Tex
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

JORGE
Junior Member



Croatia
483 Posts

Member since 21/04/2004

Posted - 11/12/2005 : 20:28:16  Show Profile Show Extended Profile  Send JORGE a Private Message
KUPIO I JA MAGNUSOVOG TEX-a I DO JAJA JE !
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 12/12/2005 : 09:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
quote:
Originally posted by JORGE

KUPIO I JA MAGNUSOVOG TEX-a I DO JAJA JE !


alan ford se osjeca na prve 2 strane, poslje se covjek navikne i uživa...
vidi se da si je covjek stvarno dao žešce truda, strip totalno odskace od uobicajenog bonelli izdanja... a i to mi je prvi takav koji sam procitao, tako da je šok- pozitivan, bio još i veci...

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 12/12/2005 : 11:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Prolistao sam ga jucer, pa to je nešto nevideno! Takvo bogatsvo detalja još nikad u stripu nisam vidio. Zaista je ovaj najspecijalniji od svih specijalnih izdanja Texa, slažem se da itekako vrijedi 100 kn!

Ali, zamjerku dajem prevodiocu (i uredniku) zbog predgovora. Toliko zanimljivih informacija, a sve se cini nabacano, pa onda fale interpunkcijski znakovi - ovakva crtica naprimjer - i cini mi se ponekad predoslovni prijevod sa talijanskog.

Ako je vec cijelo izdanje kasnilo mjesecima zbog zamjenske Romaninijeve naslovnice, moglo se (i moralo) naci vremena da cijeli strip bude kao oprema, uvez i tisak - VRHUNSKI!

Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 12/12/2005 : 13:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Prolistao sam ga jucer, pa to je nešto nevideno! Takvo bogatsvo detalja još nikad u stripu nisam vidio. Zaista je ovaj najspecijalniji od svih specijalnih izdanja Texa, slažem se da itekako vrijedi 100 kn!
Ali, zamjerku dajem prevodiocu (i uredniku) zbog predgovora. Toliko zanimljivih informacija, a sve se cini nabacano, pa onda fale interpunkcijski znakovi - ovakva crtica naprimjer - i cini mi se ponekad predoslovni prijevod sa talijanskog.
Ako je vec cijelo izdanje kasnilo mjesecima zbog zamjenske Romaninijeve naslovnice, moglo se (i moralo) naci vremena da cijeli strip bude kao oprema, uvez i tisak - VRHUNSKI!


ma to su sitnice...a i naslovna je puno bolja od orginalnih izdanja sa onim nenormalno velikim logom (to na ništa ne lici)

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 12/12/2005 : 16:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Procitao sam sinoc predgovor i prvih nekoliko stranica.Moram reci da je ovaj Texone pravo cudo,vrhunsko remek djelo.Za ovakav strip bih dao i 200 kuna.
Predgovor jest malo nezgrapno napisan ali sa malo truda se može sve razumijeti.
Što se crteža tice,nikako se ne mogu složiti da vuce na Alan Forda.Kadriranje je sasvim drukcije.Da skratim - crtež je genijalan.
Ovaj strip cu citati polako,sa guštom cu uživati u svakoj stranici jer ovakvo ostvarenje to i zaslužuje.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 12/12/2005 : 16:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Usput, u originalnom izdanju, predgovor je napisao Sergio Bonelli negdje u sred Amazonske prasume, nekoliko dana nakon sto je saznao da je Magnus umro, i moram priznati da me prilicno dirnuo.
Proslo je mnogo godina (skoro 10, cini mi se (!)) od kad sam ga kupio, a sjecanje na taj dan i otkrovljenje koje sam dozivio dok sam ga listao mi je i dalje urezano u mozgu.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 12/12/2005 : 16:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Ako ti se da,možda bi ga mogao prevesti i napisati ovdje(ako nije predugo).Vjerujem da bi to svakog zanimalo.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 12/12/2005 : 16:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message
Košta 100kn ili kako vec???

"Velikodušnost bez premca"
www.alanford.co.nr - o AF-u
"Ludaci uvijek kupuju stripove" - Zakon i Red:Odjel za žrtve
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/12/2005 : 16:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by makikatalinic

Košta 100kn ili kako vec???



KOŠTAO JE... na CRŠ-u, no u MC-u je 115. Sad ti je ža jer nisi došao na CRŠ, a, a?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 12/12/2005 : 17:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by makikatalinic

Košta 100kn ili kako vec???



KOŠTAO JE... na CRŠ-u, no u MC-u je 115. Sad ti je ža jer nisi došao na CRŠ, a, a?

Wealth beyond measure, outlander...



Je jako mi je žao ali nisam bio u Zagrebu tako da...

"Velikodušnost bez premca"
www.alanford.co.nr - o AF-u
"Ludaci uvijek kupuju stripove" - Zakon i Red:Odjel za žrtve
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 12/12/2005 : 17:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message
Usput,koliko je stranica?

"Velikodušnost bez premca"
www.alanford.co.nr - o AF-u
"Ludaci uvijek kupuju stripove" - Zakon i Red:Odjel za žrtve
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/12/2005 : 21:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Upravo sam procitao i imam samo rijeci pohvale! Velicanstveno izdanje kojeg rijetko ko zaslužuje više od Texa.

-Naslovnica je fenomenalna i puno bolja od orginalne!
-Uvod od petnaestak stranica pravo je blago za stripofile i ljubitelje Texa!
-Za sam strip imam samo rijeci pohvale. Vidi se da si je Magnus dao truda i da otprije dobro poznaje svijet Texa Willera. Baš zbog svoje razlicitosti u odnosu na orginalnu seriju, ovakva izdanja imaju mi neprocjenjivu vrijednost.
-Opci dojam cijelog izdanja, ako još uzmem u obzir i kvalitetu svega nenavedenog, ocjenio bih sa 5+

Grad Stripova, vješanje svakog sata.
Strance dobrodošao...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 12/12/2005 : 21:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Prolistao sam ga jucer, pa to je nešto nevideno! Takvo bogatsvo detalja još nikad u stripu nisam vidio. Zaista je ovaj najspecijalniji od svih specijalnih izdanja Texa, slažem se da itekako vrijedi 100 kn!

Ali, zamjerku dajem prevodiocu (i uredniku) zbog predgovora. Toliko zanimljivih informacija, a sve se cini nabacano, pa onda fale interpunkcijski znakovi - ovakva crtica naprimjer - i cini mi se ponekad predoslovni prijevod sa talijanskog.

Ako je vec cijelo izdanje kasnilo mjesecima zbog zamjenske Romaninijeve naslovnice, moglo se (i moralo) naci vremena da cijeli strip bude kao oprema, uvez i tisak - VRHUNSKI!





ma jasno...ali su potpuno jasne i kritike, nisu to nikakve sitnice, uvod je uzas, a ni sami prijevod ne blista....samo zahvaljujuci velebnom magnusu to jest zasjenjeno, ali je ozbiljno narusilo ukupni dojam...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 12/12/2005 : 22:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Prodigy

quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by Prodigy

Jednom rijecju-genijalno!
Crtez je toliko dobar da ga mozete danima proucavati.Posebno briljira u kadrovima pejzaza,u kutevima kadrova(poput Hitchcocka) koje bira, u scenama u sumrak i po kisi kad se igra sjenama.Nakon sto sam ga procitao jos sam dugo,dugo proucavao pojedine strane i divio se bravuroznom crtezu.Za mene je Majstor stvarno napravio remek-djelo.Ovaj Texone zasluzuje luksuzno HC izdanje(koje je Strip agent odradio takodjer odlicno),a cjena od 100 kn(na CRS-u),pa reci cu vam sad kad sam ga procitao,da je i dva,tri puta skuplji dao bi te novce sada kada znam sa za njih dobiva.


da, definitivno, magnus magnus magnus. ovaj tex vrijedi toliko, dok onaj drugi - posljednja granica, nekako mi nije cijena razmjerna onome sto nudi, nije mi crtez nikako legao, pa vjerojatno ga necu ni kupovati, ipak je malo preskup za one zvrljotine, indijanci izgledaju a la magico vento.






Parlova jos nisam procitao,crtez mi je pomalo razocaravajuci sad nakon Magnusa,ali ne bi se slozio da su u pitanju zvrljotine,covjek ima drugaciji likovni izricaj i svoj osobni stil koji je prepoznatljiv(bas ti zato indijanci i lice na MV-a),a cijena od 100 kn(tj. 13 Eura) je po meni vise nego super za mrcinu od 250 str. A4 formata.


I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!



e to je to, dobro Prodigy kaze, Wanderer....ja sam istu gresku napravio, treba Granicu procitati bar 5 dana nakon Magnusa......btw u pravu si za onu javnu kucu kod blekija, same zene su u selu:))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Rache
New Member



Croatia
197 Posts

Member since 31/08/2005

Posted - 12/12/2005 : 23:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Rache a Private Message
Magnusov crtez je fenomenalan i zbog toga se isplati kupiti no sad kad sam ga konacno kupio moram priznati da sam pomalo razocaran izvedbom- uvod je strasan- nepregledan s sitnim i pomalo necitljivim slovima-ko da je to netko doma u wordu radio pa zaboravio ispeglat do kraja. Prijevod isto na momente steka a sto se tice pravopisa ima stvari za poluditi - ajde nek mi netko kaze tko im je lektor i koliko ga placaju - bas me zanima :P Jedva cekam da pocne radit npr. Bleka pa bas da vidim kako ce to izgledat u vokativu: OJ,BLECHE!! (cita se c :)) pretpostavljam. Strasno :( Martin je puno bolje napravljen kao izdanje -svaka cast Libellusu- a isto kostaju s tim da bi Texa kao trebala izdavati vec uigranija ekipa(ipak je to proizvod neke "ozbiljne" izdavacke kuce).

Nothing is more dangerous than an idea when it's the only one you have.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 12/12/2005 : 23:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
To!
Ali posto je isti prevoditelj sam si zakljuci koga ima u MM a koga nema u Texoneu......


Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 12/12/2005 : 23:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
i naravno, ne stoje isto, MM je 16 kn jeftiniji, za cijelog zagorceta jednog:)

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 13/12/2005 : 00:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Postoji opravdan razlog zašto je Tex za 16 kuna skuplji od MM.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 13/12/2005 : 00:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
i ja jedva cekam dan kada cu kupiti tog magnusovog texa. medutim dok taj dan ne dode, želio bih samo da dam jedan kratak komentar u vezi naslovnice. naslovnica koju su u strip agentu odabrali je graficki i likovno kvalitetnija od orginalne, ali mi se više svida sama ideja orginale naslovnice, jer mi kod ove strip agentove tex izgleda kao da ga slikaju sa manekenski book, isto kao da pozira na photo session-u i to me malo nervira, dok je ipak kod orginala više "stripovska" klasicna texova poza. eto to je to. i da, umalo da zaboravim, više mi se svida ono veliko "tex" nego ono malo.

Edited by - I like girlz on 13/12/2005 00:35:12
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 13/12/2005 : 00:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Meni je cijelo izdanje super! Vidim da škvadri smeta izgled samog uvoda. Mislim da ne treba biti sitnicav, jer i bolje i takav uvod nego nikakav. Do sada nismo nikada imali uvode od petnaestak stranica, pa se skoro nitko nije bunio. Meni je najbitnije da je strip odlicno odraden!
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 13/12/2005 : 01:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Sergiov uvod je dug, a momenat predaje mog diplomskog rada je blizu, cim se malo iscupam iz repova obecavam da cu prevesti.
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 13/12/2005 : 07:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Jucer sam ga procitao do kraja, genijalan strip. Cak mi sada ne smeta više ni uvod, jer sam usporedujuci ih skužio da uvod našeg i Ita izdanja uopce nisu slicni. U talijanskom izdanju nema tih super zanimljivih crtica o samom nastajanju stripa i 'problemima' rada s 'manijakalnim detaljizatorom' Magnusom.
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 13/12/2005 : 07:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by makikatalinic

Košta 100kn ili kako vec???



KOŠTAO JE... na CRŠ-u, no u MC-u je 115. Sad ti je ža jer nisi došao na CRŠ, a, a?

Wealth beyond measure, outlander...

Sad ti je ža jer ga nisi kupio na CRŠ, a, a?
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 13/12/2005 : 08:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

i ja jedva cekam dan kada cu kupiti tog magnusovog texa. medutim dok taj dan ne dode, želio bih samo da dam jedan kratak komentar u vezi naslovnice. naslovnica koju su u strip agentu odabrali je graficki i likovno kvalitetnija od orginalne, ali mi se više svida sama ideja orginale naslovnice, jer mi kod ove strip agentove tex izgleda kao da ga slikaju sa manekenski book, isto kao da pozira na photo session-u i to me malo nervira, dok je ipak kod orginala više "stripovska" klasicna texova poza. eto to je to. i da, umalo da zaboravim, više mi se svida ono veliko "tex" nego ono malo.


ono veliko tex na orginalima sruši cijelu kompoziciju...skoro da je svejedno kakva je slika ispod kad samo ona 3 slova primjecuješ... (možda to oni namjerno:))
puno je bolje ovako.

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 13/12/2005 : 08:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

i ja jedva cekam dan kada cu kupiti tog magnusovog texa. medutim dok taj dan ne dode, želio bih samo da dam jedan kratak komentar u vezi naslovnice. naslovnica koju su u strip agentu odabrali je graficki i likovno kvalitetnija od orginalne, ali mi se više svida sama ideja orginale naslovnice, jer mi kod ove strip agentove tex izgleda kao da ga slikaju sa manekenski book, isto kao da pozira na photo session-u i to me malo nervira, dok je ipak kod orginala više "stripovska" klasicna texova poza. eto to je to. i da, umalo da zaboravim, više mi se svida ono veliko "tex" nego ono malo.






Sto se naslovnice tice,mozes je slobodno uokvirit i drzat kao sliku na zidu.Mislim da je pun pogodak!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000