forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MARK i BLEK "promašaj"?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/12/2005 : 18:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
znam, zagortustra, ne stojim ni ja bajno, ali bas zato radi trash horrora sam i pitao.....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 04/12/2005 : 19:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Mark i Blek je super, nije promašaj.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12898 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/12/2005 : 20:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
Mark, Blek , Kit Teller i Miki su po meni najgori naslovi koje je Bonelli ikad izdao. Tex i Mister No su nešto bolji od njih, al s totalno banalnim konceptima i užasno predvidljivi. I nikako ne mogu shvatit zašto je Tex tolko popularan, jerbo ima western stripova koji su po kvaliteti daleko bolji (Ken Parker, Blueberry, Comanche...). Mogu se kladit da ce ga i Azarellov Loveless nadmašiti. Zagor je najbanalnija stvar koju sam citao i jedino ga Boselli spašava. Dylan Dog je OK, starije epizode su bile dobre, ove nove su sve na istu foru. Nick Raider je, najblaže receno, dosadan. Martin Mystere je po meni jedini Bonellijev strip nastao prije 90-ih koji se i dalje isplati citat. 90-te su definitivno zlatno doba Bonellija sa svim ovim novim kvalitetnim naslovima (Nathan Never, Magico Vento, Julia, Brendon, Dampyr...). Naravno, zalomilo im se par loših naslova tipa Gregory Hunter. Legs Weaver je bila osrednja.
Ken Parker je bio i ostao najbolji Bonellijev strip.

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16825 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 04/12/2005 : 20:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Mark, Blek , Kit Teller i Miki su po meni najgori naslovi koje je Bonelli ikad izdao. Tex i Mister No su nešto bolji od njih, al s totalno banalnim konceptima i užasno predvidljivi. I nikako ne mogu shvatit zašto je Tex tolko popularan, jerbo ima western stripova koji su po kvaliteti daleko bolji (Ken Parker, Blueberry, Comanche...). Mogu se kladit da ce ga i Azarellov Loveless nadmašiti. Zagor je najbanalnija stvar koju sam citao i jedino ga Boselli spašava. Dylan Dog je OK, starije epizode su bile dobre, ove nove su sve na istu foru. Nick Raider je, najblaže receno, dosadan. Martin Mystere je po meni jedini Bonellijev strip nastao prije 90-ih koji se i dalje isplati citat. 90-te su definitivno zlatno doba Bonellija sa svim ovim novim kvalitetnim naslovima (Nathan Never, Magico Vento, Julia, Brendon, Dampyr...). Naravno, zalomilo im se par loših naslova tipa Gregory Hunter. Legs Weaver je bila osrednja.
Ken Parker je bio i ostao najbolji Bonellijev strip.

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.



To je samo tvoje misljenje, ja smatram Kena Parkera najgorim od svih koji su izlazili u ZS i LMS.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12898 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/12/2005 : 20:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

To je samo tvoje misljenje, ja smatram Kena Parkera najgorim od svih koji su izlazili u ZS i LMS.



Naravno, ja ne želim nikom nametat svoje mišljenje. Takav kreten još nisam.

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 04/12/2005 : 21:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Naravno svako ima svoje mišljenje, ali Mark i Blek su stvarno Super !
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/12/2005 : 21:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Mark, Blek , Kit Teller i Miki su po meni najgori naslovi koje je Bonelli ikad izdao. Tex i Mister No su nešto bolji od njih, al s totalno banalnim konceptima i užasno predvidljivi. I nikako ne mogu shvatit zašto je Tex tolko popularan, jerbo ima western stripova koji su po kvaliteti daleko bolji (Ken Parker, Blueberry, Comanche...). Mogu se kladit da ce ga i Azarellov Loveless nadmašiti. Zagor je najbanalnija stvar koju sam citao i jedino ga Boselli spašava. Dylan Dog je OK, starije epizode su bile dobre, ove nove su sve na istu foru. Nick Raider je, najblaže receno, dosadan. Martin Mystere je po meni jedini Bonellijev strip nastao prije 90-ih koji se i dalje isplati citat. 90-te su definitivno zlatno doba Bonellija sa svim ovim novim kvalitetnim naslovima (Nathan Never, Magico Vento, Julia, Brendon, Dampyr...). Naravno, zalomilo im se par loših naslova tipa Gregory Hunter. Legs Weaver je bila osrednja.
Ken Parker je bio i ostao najbolji Bonellijev strip.

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.



ne bih se složio
bolji su ovi stariji serijali, jer su tu MM i DD, naravno Ken Parker
pa onda još Mister No, Zagor, Tex koji ne mogu fulati - nema veze predvidljivi koncept, pa to se i traži, avanturisticki strip, (više ili manje zanimljiv)

od tih novih serijala sam citao NN, i nešto sitno MV i Dampyr - nije loše, ali prednost dajem gore navedenom
/s tim da su ovi stari serijali napravili velik kvalitativni pomak u 90-tima (osim valjda DD i MM koji su vec bili perfektni u samim pocecima)/

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15524 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 04/12/2005 : 22:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
aleluja

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7791 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/12/2005 : 00:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

...ne bih to kupovao ni da daju uz njih one traperske kape kakve sam oduvijek htio imati...




e gdje me nade, i ja sam isto kao klinac želio pošto-poto nabaviti onu trapersku kapu
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 05/12/2005 : 07:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Mark, Blek , Kit Teller i Miki su po meni najgori naslovi koje je Bonelli ikad izdao. Tex i Mister No su nešto bolji od njih, al s totalno banalnim konceptima i užasno predvidljivi. I nikako ne mogu shvatit zašto je Tex tolko popularan, jerbo ima western stripova koji su po kvaliteti daleko bolji (Ken Parker, Blueberry, Comanche...). Mogu se kladit da ce ga i Azarellov Loveless nadmašiti. Zagor je najbanalnija stvar koju sam citao i jedino ga Boselli spašava. Dylan Dog je OK, starije epizode su bile dobre, ove nove su sve na istu foru. Nick Raider je, najblaže receno, dosadan. Martin Mystere je po meni jedini Bonellijev strip nastao prije 90-ih koji se i dalje isplati citat. 90-te su definitivno zlatno doba Bonellija sa svim ovim novim kvalitetnim naslovima (Nathan Never, Magico Vento, Julia, Brendon, Dampyr...). Naravno, zalomilo im se par loših naslova tipa Gregory Hunter. Legs Weaver je bila osrednja.
Ken Parker je bio i ostao najbolji Bonellijev strip.

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.



To je samo tvoje misljenje, ja smatram Kena Parkera najgorim od svih koji su izlazili u ZS i LMS.

KP ti može biti loš kada ga citaš sa 9 godina. Ken je remek djelo!

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 05/12/2005 : 07:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
nije promašaj bar što se tiraže tice koliko je meni poznato,o tome se vec pisalo na forumu...



kazu da se prodaju kao da nisu nikada niti izlazili. No sumnjam da se to moze odrzati. Nekako mi je to sve labavo. Marko jos mozda, ali Blek ? On je totalno van svake pameti. Cak je i Zagor bolji od njega :)

if you only knew the power of the dark side


- s obzirom na gornje postove koji govore da se radi samo o nostalgicnim stripovima ti si vjerojatno još premlad
Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 05/12/2005 : 08:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Naravno svako ima svoje mišljenje, ali Mark i Blek su stvarno Super !


i meni
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 05/12/2005 : 08:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Ja na Bleka gledam kao na strip koji mi u djetinjstvu nije bio pretjerano drag (bio sam medju onom polovicom djece koja je bila za Zagora), ali sam ga citao. Ova nova izdanja mi dodju dobru da kolekcioniram cijelu seriju a ne zamaram se s LMS-om. A kako imam malog sina i volio bi da zavoli stripove mora od neceg poceti. Mark je dvije klase kvalitetniji strip i njega citam za svoj gust. Je da je sve predvidljivo i stereotipno, ali opusta...

Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 05/12/2005 : 08:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Nadovezao bi se samo da sigurno nisu promasaji. Kome smeta nek ne kupuje.

Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 05/12/2005 : 08:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Ja na Bleka gledam kao na strip koji mi u djetinjstvu nije bio pretjerano drag (bio sam medju onom polovicom djece koja je bila za Zagora), ali sam ga citao.




- e vidiš meni je upravo bilo obrnuto, ali sam citao Zagora i sad ga skupljam, a Bleka ne trebam skupljati
Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 05/12/2005 : 08:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Nadovezao bi se samo da sigurno nisu promasaji. Kome smeta nek ne kupuje.




- ma to sam ja vec više puta rekao za Bleka i Marka, ali ljudi se oko toga previše uzbuduju, a premalo uživaju u stripovima
- ko i da ja sad krenem s ludilom kak' bi bilo bolje da izlaze svaki mj. a ne svaka 2 no kaj sad šuti, trpi i uživaj
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 05/12/2005 : 08:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
Mislim da bi i Marku i Bleku mogla doc kriza negdje s petim,sestim brojem,kad dodje do laganog zasicenja. Trenutno u ovoj poplavi novih izdanja, samo najbolji mogu isplivati!
No u svakom slucaju,prekrasna stvar je sto covjek ima na izbor sto kupiti a sto ne i u do nemadugo stip-izdavackim siromasnim vodama!
U hrvata strip nikada nije stajao bolje,s MArkom i Blekom ili bez njih.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 05/12/2005 : 09:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by delboj

[quote]Originally posted by Mr. Bushido

Mark, Blek , Kit Teller i Miki su po meni najgori naslovi koje je Bonelli ikad izdao. Tex i Mister No su nešto bolji od njih, al s totalno banalnim konceptima i užasno predvidljivi. I nikako ne mogu shvatit zašto je Tex tolko popularan, jerbo ima western stripova koji su po kvaliteti daleko bolji (Ken Parker, Blueberry, Comanche...). Mogu se kladit da ce ga i Azarellov Loveless nadmašiti. Zagor je najbanalnija stvar koju sam citao i jedino ga Boselli spašava. Dylan Dog je OK, starije epizode su bile dobre, ove nove su sve na istu foru. Nick Raider je, najblaže receno, dosadan. Martin Mystere je po meni jedini Bonellijev strip nastao prije 90-ih koji se i dalje isplati citat. 90-te su definitivno zlatno doba Bonellija sa svim ovim novim kvalitetnim naslovima (Nathan Never, Magico Vento, Julia, Brendon, Dampyr...). Naravno, zalomilo im se par loših naslova tipa Gregory Hunter. Legs Weaver je bila osrednja.
Ken Parker je bio i ostao najbolji Bonellijev strip.

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.



To je samo tvoje misljenje, ja smatram Kena Parkera najgorim od svih koji su izlazili u ZS i LMS.

KP ti može biti loš kada ga citaš sa 9 godina. Ken je remek djelo!

Svaka ti je zlatna!
Ken je predivan....A Milazzo je genije....ja zaista uzivam u ovim sc novim epizodama.....Zatvori, nepoverenje, bordeli, kanada, ,led, sneg....
Uleteo sam u Sexonov post zato sto je doticni, kao i moja malenkost branitelj lika i dela Jerry-a Drake-a a niko ga nije spomenuo, iako taj strip malte ne ne izlazi...I sad kad pogledas da Blek ima publiku a Mister No nema, to mi je malo nejasno....Svejedno Mark i Blek se dobro prodaju (kod ulicnih tezgara oni su odma iza Zagora) i to je jedini relevantni parametar...Eto zasto izlaze i zasto ce nastaviti da izlaze....
E sad sto se tice Kit Telera, nemojmo odmah osudjivati, stare epizode su pegla, ali ne zaboravite da je on (tamo od 18 dinara...) imao pizdarija dobrih prica...KKK, Teleskopulous.....




Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 05/12/2005 : 11:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
mark i blek su super pogodena izdanja jer za 25kn dobiješ puno nacrtanog papira (smeca).
mislim da bi se bilo koji junak dobro prodavao u tom obliku.

one shot, one kill
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/12/2005 : 11:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Najbolje od svega što se dešava na strip tržištu u zadnje vrijeme je to što citatelj ima veliki izbor pa može birati i kupiti ono što preferira. Bolje da ima i Marka i Bleka i Zagora i MM nego da nema nicega od toga svega. Ja sam kupio Marka prvi broj i uopce nije u potpunosti debilno. Treba znati uživati i u sitnijim stvarim. Cupam kosu kad svi ti rodoljubi naveliko seru o svom patriotizmu i velicaju karizmu junaka Marka, no volim digresije sa medusobnim podbadanjima Bluffa i Žalosne sove te demonstracije gluposti engleskih porucnika. Mark je prica za sebe, bezoblican i dosadan...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 05/12/2005 : 14:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

mark i blek su mi sranje i ne bih to kupovao ni da daju uz njih one traperske kape kakve sam oduvijek htio imati, ali barem idu na kioske i vesele odreden broj neotrapera


haaaa...care...legendo.


btw, bilo e nakih khmm, khmmm o Kenu te mrNo-u... prvi je najkvalitetniji bonneli (što nemora uvijek znaciti bezuvjetno najzabavniji) a drugi mi je uvijek bio najdraži (i nemojte da vas Sejo cuje, da neko kritizira Jerry-a)...

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7793 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 05/12/2005 : 17:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
mislim da danas djeca više vole nekakve horrore (i naravno Zagora) pa bi se vjerojatno bolje prodavao Dampyr ili neki drugi horor-strip.samo bi ga trebalo dobro najaviti
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1581 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 05/12/2005 : 18:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message
Blek je najveci treš od stripa koji sam ja ikad citao. To je nešto nevjerojatno. Loš crtež još gora prica ali ima taj neki treši štih što ga cini ful zabavnim ( barem meni). Umro sam od smijeha kad se borio protiv onog dinosaurusa iz špilje...ajmeee
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 05/12/2005 : 19:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
jedini promasaj kod bleka i marka je distribucija, jer se nigde u novom sadu ne mogu nabaviti, a ne da mi se ici do beograda... kad bi malo poradili na distribuciji, bilo bi mnogo bolje. Inace, tesko je ocekivati da se narednih godina stvori sira i nova citalacka publika, ako ocekujete da neko ko ima 7 ili 10 godina se sa stripom susretne preko KP ili izdanja Belog puta koja su u proseku preko 10 evra. Zato mislim da su blek i mark itekako potrebni, a potreban je i Mali renzder, jer ako se neko sa njim susretne sa 7-8. godina, vec u 15. ce otkidati na KP.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 05/12/2005 : 20:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by stinky

...ne bih to kupovao ni da daju uz njih one traperske kape kakve sam oduvijek htio imati...




e gdje me nade, i ja sam isto kao klinac želio pošto-poto nabaviti onu trapersku kapu



To mi je bila najveca materijalna zelja kao dijete,imati trapersku kapu i na kraju zelja se ispunila dobio sam je iz Italije kao 13-godisnjak.Niko mi nije bio ravan :)

Kad smo vec kod kapa,ove naslovnice od Bleka imaju puno ljepsu kapu nego Lms naslovnice,ova mi djeluje tanja i ljepse stoji na glavusi.

Porter
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000