forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MARK i BLEK "promašaj"?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/12/2005 : 08:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@
Vec sam ranije rekao kako ne moze biti glupost nesto sto traje preko pedeset godina i jos uvek se prodaje po kioscima...to je dokaz vrednosti i kvaliteta a ne prazne price i necije licno misljenje...



Trash pisan prije 50 godina ostaje trash i nakon pedeset godina. Mnogi ga vole, a ni meni nije mrzak, tako da ne smatram da je bilo koji autorski uradak jednak gluposti. Draganem ti imaš jako izraženu nostalgicarsku notu i to nipošto nije nekvalitetna osobina, no istina JE da vrijeme prolazi.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 14/12/2005 : 10:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by sdragan@
Tacno tako, a stripovi poput Marka i Bleka su potrebni da bi se neki novi klinci "primili" na citanje stripova.


na stripove poput bleka i marka NIKAD se nece primiti neki novi klinci, to su stripovi iskljucivo za nostalgicare.
danasnji klinci se primaju na mange, na x-mene i slicne super herojske stripove



Ma daj, ne lupetaj gluposti!
Evo jednog lepog primera:
Pocetkom godine mi je klinac isao na operaciju krajnika, u sobi je bilo jos dvoje dece, kada sam usao u sobu odmah sam primetio da jedan od klinaca cita Horusovog Bleka(tada se u Novom Sadu nije nista drugo moglo kupiti).Bio sam prijatno iznenadjen, malo sam popricao sa tim decakom(9 god.), pitao sam ga da li redovno kupuje, odgovorio je da redovno uzima kako Bleka tako i Marka i Kap.Mikija(Horusova izdanja)Izasao iz sobe radostan shvatajuci da ipak postoje neki novi klinci koji kupuju stripove.


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Pa obrati paznju ko kupuje Alan Fordove....
To me i raduje jedino....
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 14/12/2005 : 10:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
Ali zasto je "Zalosna Sova" negde "Zalosna sova" a negde "Tuzna Sova"?
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 14/12/2005 : 11:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by sdragan@
Vec sam ranije rekao kako ne moze biti glupost nesto sto traje preko pedeset godina i jos uvek se prodaje po kioscima...to je dokaz vrednosti i kvaliteta a ne prazne price i necije licno misljenje...



Trash pisan prije 50 godina ostaje trash i nakon pedeset godina. Mnogi ga vole, a ni meni nije mrzak, tako da ne smatram da je bilo koji autorski uradak jednak gluposti. Draganem ti imaš jako izraženu nostalgicarsku notu i to nipošto nije nekvalitetna osobina, no istina JE da vrijeme prolazi.

Wealth beyond measure, outlander...


Ne znam, i ja sam dosta o tome razmisljao, da li je moguce da takve stripove kupujemo samo mi stariji koji su se kao klinci palili na takve stvari?Da li sadasnji izdavaci zive na nama "nostalgicarima"?
U pravu si, ja jesam veliki nostalgicar, ali i pored toga ne kupujem npr.Horusovog Bleka,Marka i Kap.Mikija.Razlog je naravno kvalitet izdanja, ali istina je da se ta izdanja prodaju vec godinama kod nas, znaci da imaju svoju citalacku publiku, a ja sam ubedjen da je to mladja populacija.
Sto se tice ovih novih Ludensovih izdanja Marka i Bleka, bez razmisljanja ih kupujem jer su zaista odlicno uradjeni.


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"
Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 14/12/2005 : 13:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
- ja recimo zadnji Blek nisam uopce citao nego samo listao i gledao slike :) pa kaj da sad velim da je trash pa evo trash je kao i 90% stvari u životu koje moramo raditi, a ovo bar želimo ;)

Edited by - lsvemir on 14/12/2005 13:17:55
Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 15/12/2005 : 10:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
- htio bih ako netko zna povijest SAD-a da mi odgovori da li je tocno crtana u Bleku kapa crvenih-odora na pocetku serijala o Bleku i kasnije jer je u pocetku kod svih bila troroga, a kasnije su bile šiljaste tj. u obliku stožca no cini mi se da su i u filmu 'Posljednji Mohikanac' imali svi troroge, a ne sjecam se da sam u nekom filmu vidio ove druge. Ima li kakvog objašnjenja glede toga :)

Edited by - lsvemir on 15/12/2005 10:53:58
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7791 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 15/12/2005 : 18:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by lsvemir

- htio bih ako netko zna povijest SAD-a da mi odgovori da li je tocno crtana u Bleku kapa crvenih-odora na pocetku serijala o Bleku i kasnije jer je u pocetku kod svih bila troroga, a kasnije su bile šiljaste tj. u obliku stožca no cini mi se da su i u filmu 'Posljednji Mohikanac' imali svi troroge, a ne sjecam se da sam u nekom filmu vidio ove druge. Ima li kakvog objašnjenja glede toga :)



bila je o tom velika i široka rasprava na onom stripovi.net. uglavnom, to je zavisilo od jedinica, neke jedinice su nosile troroge šešire, a neke one kape, mada nisu tacno nacrtane u marku i bleku, kao ni opcenito uniforme crvenih mundira. uglavnom da skratim, veci broj jedinica engleske vojske tog doba je nosio troroge šešire, a manji one kape.
Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 16/12/2005 : 07:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by lsvemir





bila je o tom velika i široka rasprava na onom stripovi.net. uglavnom, to je zavisilo od jedinica, neke jedinice su nosile troroge šešire, a neke one kape, mada nisu tacno nacrtane u marku i bleku, kao ni opcenito uniforme crvenih mundira. uglavnom da skratim, veci broj jedinica engleske vojske tog doba je nosio troroge šešire, a manji one kape.


- thnx
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25151 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/12/2005 : 10:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by scaramanga

Ali zasto je "Zalosna Sova" negde "Zalosna sova" a negde "Tuzna Sova"?



Zato što je ponegde tužan, a negde žalostan...

The average comic collector is someone whose mum threw away all their comics when they started getting interested in girls
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 16/12/2005 : 17:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

[quote]Originally posted by scaramanga

Ali zasto je "Zalosna Sova" negde "Zalosna sova" a negde "Tuzna Sova"?



Zato što je ponegde tužan, a negde žalostan...



A zasto "Crvene odore" ? "Crveni mundiri " je bas "old school"...I mislim da je "mundir" univerzalna rec...Ajde lingvisti, jel ima neko da objasni....
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 16/12/2005 : 18:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
red coats
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/12/2005 : 18:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by lsvemir

quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by lsvemir





bila je o tom velika i široka rasprava na onom stripovi.net. uglavnom, to je zavisilo od jedinica, neke jedinice su nosile troroge šešire, a neke one kape, mada nisu tacno nacrtane u marku i bleku, kao ni opcenito uniforme crvenih mundira. uglavnom da skratim, veci broj jedinica engleske vojske tog doba je nosio troroge šešire, a manji one kape.


- thnx




koliko se sjecam, stozaste kape, ali presvucene krznom djelomice, nosile su samo tzv. grenadirske postrojbe britanske krune....mislim da je i pisalo GR na njima u stripovima...


Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/12/2005 : 18:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by scaramanga

A zasto "Crvene odore" ? "Crveni mundiri " je bas "old school"...I mislim da je "mundir" univerzalna rec...Ajde lingvisti, jel ima neko da objasni....



nije ni univerzalna (nema je u engleskom) niti hrvatska...doduse, naci cemo je u Matosa, ali on je poznat po prilicnoj ljubavi prema srpskom jeziku, sasvim razumljivo obzirom na tadasnje okolnosti...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 16/12/2005 : 19:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
e ja ih necu kupiti, jednostavno ih više ne želim citati

daj, šta daš
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 17/12/2005 : 00:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
quote:
Originally posted by mladen13

e ja ih necu kupiti, jednostavno ih više ne želim citati

daj, šta daš


Ne, strip sjajno izgleda,zaista sjajno....Tri epizode, sa cetvrtom pisanom, koje sto kazu ljudi tako polagano citas, (kako kazu moji prethodnici) da je to milina...Evo ja mu dajem dve nedelje...Zatim oprema je odlicna unutra su ti i originalne naslovnice iz 60 neke...Moja je zamerka bila textualne primedbe...Verovatno jer sam stara garda,(mator sam) pa sam nekako navikao na Crvene mundire....
Ostalo je zaista za 5+
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 17/12/2005 : 00:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by DeeCay
I da, Blek djeci koja briju na X-box tehnologiji i sa PC mašinama koje vrte ful slikovite 3D brijacine (plus XXX dostupan na internetu) teško da može biti zanimljiv...


Takva deca uglavnom nista ne citaju i ne vredi voditi o tome raspravu.Zaista mi nije jasno zasto se svi odmah hvatate klinaca koji vise po PC igraonicama.
Ja sam u svojoj 16-toj godini citao Dostojevskog,Kafku,Andrica,itd...da ne pricam(naravno)o masi stripova...gomila mojih vrsnjaka je visila po bilijar klubovima,na poker aparatima itd...pa zar vredi voditi raspravu o tome zasto oni nisu NISTA citali...zar su oni neko merilo, prosek...naravno(na svu srecu)da nisu.


danas klinci od 16 godina citaju vodic kroz lektiru i jebe im se zivo i za kafku i za dostojevskog i onda ili igraju igrice na kompjuteru ili vise po kaficima. a stripove ne citaju. ne vjerujem da je prosjek godina prosjecnog citatelja bleka manji od 30... iskljucivo se igra na kartu nostalgije,

btw. onaj klinac u bolnici koji je citao horusovog bleka nije reprezentativan primjerak nikako, izuzetak cak.
kad sam i ja bio u bolnici citao sam sve odreda sta je bilo, od mile, cosmopolitana pa do bakine kuharice... samo da se vrijeme ubije
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 17/12/2005 : 00:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by scaramanga
Ne, strip sjajno izgleda,zaista sjajno....Tri epizode, sa cetvrtom pisanom, koje sto kazu ljudi tako polagano citas, (kako kazu moji prethodnici) da je to milina...Evo ja mu dajem dve nedelje...Zatim oprema je odlicna unutra su ti i originalne naslovnice iz 60 neke...Moja je zamerka bila textualne primedbe...Verovatno jer sam stara garda,(mator sam) pa sam nekako navikao na Crvene mundire....
Ostalo je zaista za 5+


da, oprema je stvarno odlicna, strip ko strip je trash svih tresheva :)
ali mene zabavlja i redovito ga kupujem
jos da su i crveni mundiri, onda bi mislio da sanjam
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 17/12/2005 : 00:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
quote:
Originally posted by scaramanga

quote:
Originally posted by mladen13

e ja ih necu kupiti, jednostavno ih više ne želim citati

daj, šta daš


Ne, strip sjajno izgleda,zaista sjajno....Tri epizode, sa cetvrtom pisanom, koje sto kazu ljudi tako polagano citas, (kako kazu moji prethodnici) da je to milina...Evo ja mu dajem dve nedelje...Zatim oprema je odlicna unutra su ti i originalne naslovnice iz 60 neke...Moja je zamerka bila textualne primedbe...Verovatno jer sam stara garda,(mator sam) pa sam nekako navikao na Crvene mundire....
Ostalo je zaista za 5+


ma ne mislim ja ništa loše o njima, jednostavno me više ne privlace, kao klincu su mi bili odlicni

daj, šta daš
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 17/12/2005 : 14:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by DeeCay
I da, Blek djeci koja briju na X-box tehnologiji i sa PC mašinama koje vrte ful slikovite 3D brijacine (plus XXX dostupan na internetu) teško da može biti zanimljiv...


Takva deca uglavnom nista ne citaju i ne vredi voditi o tome raspravu.Zaista mi nije jasno zasto se svi odmah hvatate klinaca koji vise po PC igraonicama.
Ja sam u svojoj 16-toj godini citao Dostojevskog,Kafku,Andrica,itd...da ne pricam(naravno)o masi stripova...gomila mojih vrsnjaka je visila po bilijar klubovima,na poker aparatima itd...pa zar vredi voditi raspravu o tome zasto oni nisu NISTA citali...zar su oni neko merilo, prosek...naravno(na svu srecu)da nisu.


danas klinci od 16 godina citaju vodic kroz lektiru i jebe im se zivo i za kafku i za dostojevskog i onda ili igraju igrice na kompjuteru ili vise po kaficima. a stripove ne citaju. ne vjerujem da je prosjek godina prosjecnog citatelja bleka manji od 30... iskljucivo se igra na kartu nostalgije,

btw. onaj klinac u bolnici koji je citao horusovog bleka nije reprezentativan primjerak nikako, izuzetak cak.
kad sam i ja bio u bolnici citao sam sve odreda sta je bilo, od mile, cosmopolitana pa do bakine kuharice... samo da se vrijeme ubije


Doktore svaka vam je zlatna....
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 17/12/2005 : 15:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by wanderer

[quote]Originally posted by sdragan@

[quote]Originally posted by DeeCay

danas klinci od 16 godina citaju vodic kroz lektiru i jebe im se zivo i za kafku i za dostojevskog i onda ili igraju igrice na kompjuteru ili vise po kaficima. a stripove ne citaju. ne vjerujem da je prosjek godina prosjecnog citatelja bleka manji od 30... iskljucivo se igra na kartu nostalgije,

btw. onaj klinac u bolnici koji je citao horusovog bleka nije reprezentativan primjerak nikako, izuzetak cak.
kad sam i ja bio u bolnici citao sam sve odreda sta je bilo, od mile, cosmopolitana pa do bakine kuharice... samo da se vrijeme ubije


Hm...voleo bih da ti nesto pametno odgovorim ali, bojim se da si u pravu.
U dubini duse bih zaista zeleo da taj klinac nije "jedan od hiljadu",ali...
Mozda je on zaista zagrizao i poceo da cita i kupuje stripove ali verovatno je on usamljeni primerak u svom okruzenju...predmet ismevanja...Don Kihot...bah, otisao sam predaleko...


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 17/12/2005 : 16:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Prosle godine sam tjedan dana prije CRS-a dosao na otvorenje Ferrijeve izlozbe. I slucajno me neka zena s djetetom (deckic od 8-9 godina) pita da li znam gdje je izlozba o Zagoru. Rekoh im da bas idem tamo i da cu im pokazati. Mali je blistao od veselja i kad je usao u prostor gdje su bile izvjesene table samo je jurio od jedne do druge i divio se. Mislio sam ga usvojiti...

Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 18/12/2005 : 17:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Prosle godine sam tjedan dana prije CRS-a dosao na otvorenje Ferrijeve izlozbe. I slucajno me neka zena s djetetom (deckic od 8-9 godina) pita da li znam gdje je izlozba o Zagoru. Rekoh im da bas idem tamo i da cu im pokazati. Mali je blistao od veselja i kad je usao u prostor gdje su bile izvjesene table samo je jurio od jedne do druge i divio se. Mislio sam ga usvojiti...





na par tvojih zadnjih postova sam se upiso od smeha, ako tako nastavis moracu te usvojiti....
Go to Top of Page

zagorovac
Junior Member

Germany
318 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 19/12/2005 : 11:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovac a Private Message
Prije sam rado citao Bleka ili Marka,ali sada su mi dosadni,uvijek ista radnja uvijek ti crveni mundiri i uvijek dok se boriju samo ti mundiri dobivaju metke u tijelo i ugibaju ili su ranjeni a Blek/Mark i prijatelji kao da su neranjivi.Price su uvijek predvidljive.
Naprimjer Blek,nitko ziv ga nemoze savladati makar se borio sa dvadesetoricom ljudi,to nije realno,treba pogledati na Zagora,on je takoder jako jak ali ga uvijek neko savlada ili udari sakom u glavu.
Ali bolje da su Blek/Mark na kioscima nego da nisu,jer ima dosta ljudi koji obozavaju njih.
Ja obozavam i citam samo Zagora,Texa i Mister-noa,a ostale citam samo dok nemam sta drugo za citati.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7793 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 19/12/2005 : 14:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
price su uvijek iste.koga je to volja više citati
Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 19/12/2005 : 14:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
- ja gledam slike ;)
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000