forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MARK i BLEK "promašaj"?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 10/12/2005 : 19:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Mark i Blek nisu promasaj!
Ne moze biti promasaj nesto sto traje preko pedeset godina!
Najsladje mi slusati likove koji seru kako su ti stripovi smece,djubre,idt...A,ko ih sta pita?Zasto misle da je njihovo misljenje uopste vazno?Jer mozda rade u Boneliju?Jer su uhvatili svevisnjeg za jaja, pa im se sada prividja buducnost?

Fala bogu, niko ih nista ne pita.
Preziveli su Mark i Blek mnogo teza iskusenja(moga starog koji mi ih je redovno bacao),sigurno ce preziveti i napade ovih usamljenih svetaca.



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 10/12/2005 : 19:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Zaboravih reci da sam sinoc kupio na kiosku mog prvog Ludensovog Marka, i mogu reci da sam odusevljen.
Zahvaljujem se ljudima koji su omogucili da se to izdanje prodaje kod nas.


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 10/12/2005 : 20:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
bio je kod mene jedan kisok, gde sam redovno kupovao novine, a onda je samo jednog dana nestao. Pre nekoliko dana su postavili novi i juce je proradio. Otisao sam da kupim novine, kad ono tamo i Komandant Mark broj 1! Samo jedan primerak! Naravno da sam ga odmah kupio! Pravo iznenadjenje da se Komandant Mark moze kupiti u Novom Sadu na kiosku! Nakon svih negativnih komentara ocekivao sam da unutra bude nesto uzasno, ali kad sam ga otvorio, bio sam vise nego odusevljen! Jedva cekam da negde pronadjem i druge brojeve, kao i Bleka!
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 10/12/2005 : 20:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

Pa da nije najjaci na svijetu! Megatrash! Vrijedi svake lipe!!!
Obratite paznju na rijeci "cetiri", "razdvojimo se" i "jedan
sat". Toliko je valjda trebalo genijalnoj trojci esseGesse za
rijesiti jednadzbu x + 2 = 5
Mogli bismo zaceti novi topic "pasica tjedna"...


mozda je jedna od te 4 kuce - javna kuca, pa ko zna gdje se sve moze zaglaviti, veliko je to selo
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 10/12/2005 : 20:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@
Zahvaljujem se ljudima koji su omogucili da se to izdanje prodaje kod nas.


da, potez vrijedan svake pohvale
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 11/12/2005 : 09:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by osim

bio je kod mene jedan kisok, gde sam redovno kupovao novine, a onda je samo jednog dana nestao. Pre nekoliko dana su postavili novi i juce je proradio. Otisao sam da kupim novine, kad ono tamo i Komandant Mark broj 1! Samo jedan primerak! Naravno da sam ga odmah kupio! Pravo iznenadjenje da se Komandant Mark moze kupiti u Novom Sadu na kiosku! Nakon svih negativnih komentara ocekivao sam da unutra bude nesto uzasno, ali kad sam ga otvorio, bio sam vise nego odusevljen! Jedva cekam da negde pronadjem i druge brojeve, kao i Bleka!


Blek bi trebao krenuti u januaru, lepo je ponovo kupovati stripove na kioscima


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 11/12/2005 : 10:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Da, mislim da je veoma vazno za buducnost stripa da se moze naci na kioscima, svaka cast albumima, ali se nova citalacka publika stvara upravo na stripovima koji se mogu naci na kioscima,kamo srece da je vise stripova sa ovakvim nacinom prodaje

quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by osim

bio je kod mene jedan kisok, gde sam redovno kupovao novine, a onda je samo jednog dana nestao. Pre nekoliko dana su postavili novi i juce je proradio. Otisao sam da kupim novine, kad ono tamo i Komandant Mark broj 1! Samo jedan primerak! Naravno da sam ga odmah kupio! Pravo iznenadjenje da se Komandant Mark moze kupiti u Novom Sadu na kiosku! Nakon svih negativnih komentara ocekivao sam da unutra bude nesto uzasno, ali kad sam ga otvorio, bio sam vise nego odusevljen! Jedva cekam da negde pronadjem i druge brojeve, kao i Bleka!


Blek bi trebao krenuti u januaru, lepo je ponovo kupovati stripove na kioscima


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 11/12/2005 : 10:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by osim

Da, mislim da je veoma vazno za buducnost stripa da se moze naci na kioscima, svaka cast albumima, ali se nova citalacka publika stvara upravo na stripovima koji se mogu naci na kioscima,kamo srece da je vise stripova sa ovakvim nacinom prodaje


Tacno tako, a stripovi poput Marka i Bleka su potrebni da bi se neki novi klinci "primili" na citanje stripova.



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 11/12/2005 : 12:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
blek je nenadjebiv
cim zapadnem u krizu citanja odma pogledamm skenirane stare naslovnice i teleportiram se u 70 -te i nema šamse da ne kupim
a mark - mark je za ne virovat da može bittako nešto al je gori od bleka
najgori je daleko kapetan miki
racun je jednostavan ka i u gornjem postu
pocetak 70 -tih Mark zaredom koliko 50 -60 brojeva u ZS svakih 14 dana - generaciji rodenoj pocetko 60 -tih je on bog
Blek koju godinu kasnije - bog mojoj generaciji
a vi rodeni 70 -tih dajte komentar za mikija jer ja sam onda vec toliko napredovao da sam sve to presta citat ( osim kp ) i da mi je onda neko rek ada cu to danas kupovat bilo bi mu ---

moj master plan je - blekovi dok je stari ocajni crtež tj do plave pecine il tako nešto

a mark - svaki dan mi se minja , jednostavno kad se sitim da je to sad ZS oko broja 100 iz 71-e ne mogu odolit
i baš me briga

Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 11/12/2005 : 12:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho
a vi rodeni 70 -tih dajte komentar za mikija


Ja dajem glas za Mister no-a, ja sam sa njim poceo citati stripove


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 11/12/2005 : 17:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@
Tacno tako, a stripovi poput Marka i Bleka su potrebni da bi se neki novi klinci "primili" na citanje stripova.


na stripove poput bleka i marka NIKAD se nece primiti neki novi klinci, to su stripovi iskljucivo za nostalgicare.
danasnji klinci se primaju na mange, na x-mene i slicne super herojske stripove
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 11/12/2005 : 18:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by sdragan@
Tacno tako, a stripovi poput Marka i Bleka su potrebni da bi se neki novi klinci "primili" na citanje stripova.


na stripove poput bleka i marka NIKAD se nece primiti neki novi klinci, to su stripovi iskljucivo za nostalgicare.
danasnji klinci se primaju na mange, na x-mene i slicne super herojske stripove



tko zna,tko zna nisu baš niti svi klinci amerikanizirani ili ograniceniima ih dosta i na zagoru...

živio sc,dolje hc
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 11/12/2005 : 19:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by sdragan@
Tacno tako, a stripovi poput Marka i Bleka su potrebni da bi se neki novi klinci "primili" na citanje stripova.


na stripove poput bleka i marka NIKAD se nece primiti neki novi klinci, to su stripovi iskljucivo za nostalgicare.
danasnji klinci se primaju na mange, na x-mene i slicne super herojske stripove



Ma daj, ne lupetaj gluposti!
Evo jednog lepog primera:
Pocetkom godine mi je klinac isao na operaciju krajnika, u sobi je bilo jos dvoje dece, kada sam usao u sobu odmah sam primetio da jedan od klinaca cita Horusovog Bleka(tada se u Novom Sadu nije nista drugo moglo kupiti).Bio sam prijatno iznenadjen, malo sam popricao sa tim decakom(9 god.), pitao sam ga da li redovno kupuje, odgovorio je da redovno uzima kako Bleka tako i Marka i Kap.Mikija(Horusova izdanja)Izasao iz sobe radostan shvatajuci da ipak postoje neki novi klinci koji kupuju stripove.


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 11/12/2005 : 19:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
uuuuuuuu, ovo je u najmanju ruku veoma diskutabilno!

quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by sdragan@
Tacno tako, a stripovi poput Marka i Bleka su potrebni da bi se neki novi klinci "primili" na citanje stripova.


na stripove poput bleka i marka NIKAD se nece primiti neki novi klinci, to su stripovi iskljucivo za nostalgicare.
danasnji klinci se primaju na mange, na x-mene i slicne super herojske stripove


Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 11/12/2005 : 19:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
ajme ne spominji bolnicu... kad se sitin kliko san stripova mora ostavit na zaraznoj kad bijah klinac
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/12/2005 : 15:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Kupio na CRŠ-u Blek reprint numero 2 za 10kn. Doduše, izgleda kao da ga je netko citao po kiši par minuta, no i tako loš bit ce dostatan za jednokratnu uporabu. Cisto da zadovoljim znatiželju za Blekom...

I da, Blek djeci koja briju na X-box tehnologiji i sa PC mašinama koje vrte ful slikovite 3D brijacine (plus XXX dostupan na internetu) teško da može biti zanimljiv...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 12/12/2005 : 17:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay
I da, Blek djeci koja briju na X-box tehnologiji i sa PC mašinama koje vrte ful slikovite 3D brijacine (plus XXX dostupan na internetu) teško da može biti zanimljiv...


Takva deca uglavnom nista ne citaju i ne vredi voditi o tome raspravu.Zaista mi nije jasno zasto se svi odmah hvatate klinaca koji vise po PC igraonicama.
Ja sam u svojoj 16-toj godini citao Dostojevskog,Kafku,Andrica,itd...da ne pricam(naravno)o masi stripova...gomila mojih vrsnjaka je visila po bilijar klubovima,na poker aparatima itd...pa zar vredi voditi raspravu o tome zasto oni nisu NISTA citali...zar su oni neko merilo, prosek...naravno(na svu srecu)da nisu.

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/12/2005 : 08:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ma da, no ja samo velim u prosjeku i kako vidim djecu koju poznajem u svome kraju. Al sad si vec poceo usporedivati Kafku, Dostojevskog i Velikog Bleka? Ja mislim da je Bleka pregazilo vrijeme i ukusi, i makar je pisan za mlade uzraste, koliko danas mogu biti smiješne peripetije izmedu bedastih Engleza i nekih tamo odrpanih trapera iz 18. stoljeca... Ni meni ne zvuci baš primamljivo, ionako više preferiram oduvijek fantasy setting.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 13/12/2005 : 09:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Ma da, no ja samo velim u prosjeku i kako vidim djecu koju poznajem u svome kraju. Al sad si vec poceo usporedivati Kafku, Dostojevskog i Velikog Bleka? Ja mislim da je Bleka pregazilo vrijeme i ukusi, i makar je pisan za mlade uzraste, koliko danas mogu biti smiješne peripetije izmedu bedastih Engleza i nekih tamo odrpanih trapera iz 18. stoljeca... Ni meni ne zvuci baš primamljivo, ionako više preferiram oduvijek fantasy setting.



- neko je u prijašnjem postu spomenuo nostalgiju ili nostalgicare, e pa mislim da je u svezi Bleka samo to u pitanju 90%, a ostalih 10% ti novi klinci ili citaci no izgleda da nas ima dosta kad još uvijek izlazi
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 13/12/2005 : 14:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
Tražio Bleka 2 i 3 na CRŠ ali nisam ih dobio. Marka 3 sam kupio, još zapakiranog. Jel to novost kod Marka? Do sada još nisam dobio zapakirane ove stripove. Blek 2 imali su na MC stojnici, no nije mi se svidala ocuvanost...
o nikakvom promašaju ne može se govoriti
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/12/2005 : 15:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by jang

Tražio Bleka 2 i 3 na CRŠ ali nisam ih dobio. Marka 3 sam kupio, još zapakiranog. Jel to novost kod Marka? Do sada još nisam dobio zapakirane ove stripove. Blek 2 imali su na MC stojnici, no nije mi se svidala ocuvanost...
o nikakvom promašaju ne može se govoriti



Jang, ja kupio taj loš Blek 2 za 10kn. Tek da se procita i baci.
Ti nisi kupio Sandmana od Marlowea?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 13/12/2005 : 15:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Ma da, no ja samo velim u prosjeku i kako vidim djecu koju poznajem u svome kraju. Al sad si vec poceo usporedivati Kafku, Dostojevskog i Velikog Bleka? Ja mislim da je Bleka pregazilo vrijeme i ukusi, i makar je pisan za mlade uzraste, koliko danas mogu biti smiješne peripetije izmedu bedastih Engleza i nekih tamo odrpanih trapera iz 18. stoljeca... Ni meni ne zvuci baš primamljivo, ionako više preferiram oduvijek fantasy setting.

Wealth beyond measure, outlander...


Vec sam ranije rekao kako ne moze biti glupost nesto sto traje preko pedeset godina i jos uvek se prodaje po kioscima...to je dokaz vrednosti i kvaliteta a ne prazne price i necije licno misljenje...



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 13/12/2005 : 21:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Jang, ja kupio taj loš Blek 2 za 10kn. Tek da se procita i baci.
Ti nisi kupio Sandmana od Marlowea?

Wealth beyond measure, outlander...


ja sam od Marlowa uzeo Betmena. Doneo mi je stvarno mnogo stripova koje sam kupio u Beogradu od Kaspera... nisam ni znao da je imao još Sandmana.
možda se nismo najbolje razumjeli.. Uzeo bi i taj strip da sam znao da se mucio s njim da ga donese.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7794 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 13/12/2005 : 21:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
da,slažem se s tobom.danas djeca znaju samo igrati igrice,a strip ih uopce ne zanima i zbog toga je sve manje popularani izlazi sve manje i manje...npr-Nathan Never i Tex
quote:
Originally posted by DeeCay


I da, Blek djeci koja briju na X-box tehnologiji i sa PC mašinama koje vrte ful slikovite 3D brijacine (plus XXX dostupan na internetu) teško da može biti zanimljiv...

Wealth beyond measure, outlander...

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/12/2005 : 08:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by jang

quote:
Originally posted by DeeCay

Jang, ja kupio taj loš Blek 2 za 10kn. Tek da se procita i baci.
Ti nisi kupio Sandmana od Marlowea?

Wealth beyond measure, outlander...


ja sam od Marlowa uzeo Betmena. Doneo mi je stvarno mnogo stripova koje sam kupio u Beogradu od Kaspera... nisam ni znao da je imao još Sandmana.
možda se nismo najbolje razumjeli.. Uzeo bi i taj strip da sam znao da se mucio s njim da ga donese.



Cuj, nema veze, ovako je ostao jedan za mene, he,he... S druge strane, imao si srece, taj primjerak Sandmana bio je malo falšan, ispadoše mu skoro središnjih 50-tak stranica. No dobro, to je samo malo podabacaj tiskare, Marloweu sam zahvalan što mi ih je donio. Yeah!

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000