forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dylan Dog extra ?!?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 04/12/2005 : 13:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Što zapravo mislite o tom serijalu danas?
Jedva sam bio docekao izlazak DD extra prije nešto više od šest godina, da nam lošije Dnevnikovo izdanje zamjeni kvalitetnijim od Slobodne Dalmacije. Jer ipak se radi o legendarnim, a nekome i najboljim epizodama Dylan Doga. Prvo se je poslije broja 12, nakon preuzimanja Ludensa, promijenio format i boja hrbta, a nakon što su zbog više sile preskoceni (za sada) brojevi 27 i 30, meni taj serijal gubi smisao. Nije da sam protiv izlaženja, jer nisam i kupujem ga redovito, ali kad bacim pogled na policu, tuga me uhvati kad vidim koliko je sve izdavaca izdavalo Dylana i na što sve to sada lici. Na pravi kupus. Izdavaci se trude da se objavi sve preskoceno i svaka im cast, ali gledajuci cijelokupni serijal DD na našim prostorima, mislim da je što se samog izgleda tice najjadniji serijal. Potpuno nezasluženo...

Grad Stripova, vješanje svakog sata.
Strance dobrodošao...

premujanin
Junior Member

Croatia
378 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 04/12/2005 : 13:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send premujanin a Private Message
Ja nemam nikakve prigovore na DDextra izdanja...kupio sam ih sve i zadovoljan sam kvalitetom ponajviše Ludensovih izdanja... Jedino mi eto žao preskocenih brojeva 27 i 30! Mislim da je neko bio rekao kroz rasprave da bi još neki broj trebao biti preskocen? broj 39 ili 40? Jel neko zna?
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 04/12/2005 : 13:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Sigurno je da ce biti preskocen broj 48. 'Direktni prijenos' koji je crtao Castellini, a vjerojatno jos neki brojevi za koje je scenarij pisao Ferrandino.

Steta zbog preskocenih brojeva, posebno izvrsnog 'Vidio sam kako umires'.

Meni osobno sarolikost izdanja ne smeta puno, nisam posjedovao 'Dnevnikovu' kolekciju pa zato i kupujem extra, a 27. i 30. sam nabavio u izdanju 'Dnevnika' na ulicnim standovima.
Go to Top of Page

crta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
616 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 04/12/2005 : 14:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send crta a Private Message
pa dobro to ti je tako u reprintu...mora se covjek navici na to...ali sve u svemu i u pravu si a i nije toliko lose...

voli vas sve jedan tipican bosanac
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 04/12/2005 : 14:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by premujanin

Ja nemam nikakve prigovore na DDextra izdanja...kupio sam ih sve i zadovoljan sam kvalitetom ponajviše Ludensovih izdanja... Jedino mi eto žao preskocenih brojeva 27 i 30! Mislim da je neko bio rekao kroz rasprave da bi još neki broj trebao biti preskocen? broj 39 ili 40? Jel neko zna?




Najvjerojatnje broj 39. Pisao ga je Ferrandino, i to je jedna od meni najdrazih epizoda.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/12/2005 : 14:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Preskocen je br.27 "Vidio sam kako umireš" i broj 30 "Šesto culo",a vjerovatno ce biti preskocen i br.39 "Gospodar tišine".Stvarno je šteta za sve te epizode jer su odlicne.No,ne mogu se objaviti i tocka.Potražnja nek se nastavi u Dnevnikovim izdanjima.
DD extra je stvarno izvanredan uvid u Dylanovo pocetno stanje i drago mi je da sada imam lijepše i luksuznije izdanje tih stripova.
Na Dnevnikovu kolekciju sam iznimno ponosan jer su to stripovi koje sam kupovao iz mjeseca u mjesec,procitao ih mali milijun puta i zajedno su starili sa mnom.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 04/12/2005 : 14:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Iako imam Dnevnikovu kolekciju DD-a, kupujem redovito i ove DD Extra reprinte iz ocitog i istog razloga kao i kico, jer sada imam ljepše i luksuznije izdanje prvih epizoda svog omiljenog lika.
I svejedno uvijek procitam te reprinte kad ih kupim (ne odlažem ih odmah na policu), bez obzira što vecinu tih epizoda znam vec i napamet.


in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7791 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 04/12/2005 : 15:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
shvatam kod sviju nas prisutno razocarenje zbog preskocenih epizoda, ali ne shvatam poentu price, DD extra je jedna od najboljih stvari koja nam se mogla desiti od zacetka strip izdavaštva u hrvatskoj.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 04/12/2005 : 15:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Poanta ove price u mom slucaju je to što me je oduševilo izdanje DD extra zbog toga što sam se nadao "umiroviti" Dnevnikovih 59 brojeva. Sada to nece biti moguce zbog propuštenih brojeva. Kad tad ce extra serijal objaviti i brojeve koje su objavili Vanini, Abaton i SC i umjesto da tada dobijemo lijepu zaokruženu cjelinu, da sve epizode budu po numeraciji identicne orginalima i da imamo jednu kvalitetnu kolekciju, dobit cemo krnju kolekciju. Na žalost nikako ne mogu biti zadovoljan. Ako me razumijete što hocu reci.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 04/12/2005 : 15:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ne mogu niti zamisliti da krenu na primjer sa reprintom MM ili MrNO-a, pa da se zbog neke više sile ili autorskih prava, mora preskociti nekoliko brojeva, kao kod Dylana. Ajoj!
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2985 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 04/12/2005 : 15:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
Ja razumijem što kažeš. Dylanova serija se kod nas proširila na nekoliko izdavaca i doci ce do preskakanja.
Inace ne citam Dylana ali pošto sam odlucio kupovati ga malo sam gledao i došao do istog zakljucka, da je sve zbrda-zdola. Meni to cak ni ne smeta, što više stripova to bolje. Osim ako Ludens nece ponavljati epizode srpskih izdavaca.
Ali neka izlazi i sve je u redu.


egoist je onaj covjek koji ne misli na mene
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/12/2005 : 17:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
Postoje i ljudi koji usput receno i citaju stripove....to su daleeeekoooo najbolje Dylanove epizode, ako je koja preskocena big deal (svakako to nisu one naj)....a za opsjednute kolekcionare ionako nema pomoci:))....bio bih presretan da se izda prvih 100 MM i MrNo, pa ako izbace i 10 brojeva (a ima tamo bar 20 losih) nes ti....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

Edited by - Curunir on 04/12/2005 17:01:32
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/12/2005 : 17:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Eh,da...Dylanova kolekcija je stvarno nešto posebno,što se tice "preskocenih" epizoda,što se tice milijun izdavaca,pirata ili numeriranja.Sto i jedan broj jedan!I sto i jedan izdavac.
Slobodna Dalmacija,Dnevnik,Ludens,Vaninni,Abaton,SC,pirati...
Ali...
Kao veliki fan Dylan Doga,sve je to više manje normalno,sve dok Dylan postoji na sceni.Neke je epizode danas teže nabaviti od drugih,primjer se odnosi na epizode Dnevnika 53-59,ali to je važno spomenuti jer extra serija nijednu od tih epizoda nece preskociti.Svaki pravi Dylanov kolekcionar ce nabaviti i Dnevnikovu verziju,ali za nove Dylan funove ostaje extra serija.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/12/2005 : 17:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Poanta ove price u mom slucaju je to što me je oduševilo izdanje DD extra zbog toga što sam se nadao "umiroviti" Dnevnikovih 59 brojeva. Sada to nece biti moguce zbog propuštenih brojeva. Kad tad ce extra serijal objaviti i brojeve koje su objavili Vanini, Abaton i SC i umjesto da tada dobijemo lijepu zaokruženu cjelinu, da sve epizode budu po numeraciji identicne orginalima i da imamo jednu kvalitetnu kolekciju, dobit cemo krnju kolekciju. Na žalost nikako ne mogu biti zadovoljan. Ako me razumijete što hocu reci.




ma i sada možeš prodati dnevnikove
ostaviš si 27 30 39 48 i to je to
a ovo, da te smeta što nisu sve epizode identicne izgledom (tj. od razlicitih su izdavaca), pa kakve to ima veze
bitne su samo epizode, a dal im je hrbat zeleni ili crni ili ultraljubicasti je svejedno
što se prije riješiš te bolesti identicnosti, bit ce ti bolje

inace, ja bih rade da izdaju svaki mjesec nove epizode DD umjesto ove extra serije
ali, kad vec ide extra, onda jednostavno prodaš dnevnik ako imaš, pa bar neka korist od toga
to je i odgovor za kicu, pravi sam DD fan, ali mi ne pada na pamet imati nešto uduplo / to vidim kao ultimativnu glupost

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 04/12/2005 : 18:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Dobro kažeš. Najbitnije je imati svaku epizodu, dok je manje važno tko ju je objavio i u kojem obliku. Samo što je to meni teško prihvatiti, jer sve to vizualno lici na jedan obicni cirkus. Ali morat cu nekako, jer i cijeli svijet je jedna velika jebada, pa zašto i izgled DD na policama ne bi izgledao isto tako.
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 04/12/2005 : 18:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
JOS KAD BI OBA IZLAZILA MESECNO

drale
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 04/12/2005 : 18:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
BTW, sto je s najavom da ce System izdavati gigante? Hoce li biti sto od toga?
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 04/12/2005 : 18:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

shvatam kod sviju nas prisutno razocarenje zbog preskocenih epizoda, ali ne shvatam poentu price, DD extra je jedna od najboljih stvari koja nam se mogla desiti od zacetka strip izdavaštva u hrvatskoj.



Ma daj.....

________________________
"Nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije..."
Go to Top of Page

markomarko
Junior Member

Slovenia
393 Posts

Member since 11/05/2003

Posted - 04/12/2005 : 18:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send markomarko a Private Message
šteta zbog preskocenih brojeva, inace mi je ok, još samo da izlazi mjesecno
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/12/2005 : 19:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by stinky


to je i odgovor za kicu, pravi sam DD fan, ali mi ne pada na pamet imati nešto uduplo / to vidim kao ultimativnu glupost

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih


Je,tu si u pravo što se tice dupliranja...
Ali Dnevnikova kolekcija je meni nekako prirasla srcu i ne bih je mogao prodati tek tako.Rekao sam vec da je ta kolekcija rasla sa mnom iz broja u broj,iz godine u godinu...stoga,žao mi je prodati.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/12/2005 : 19:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

quote:
Originally posted by I like girlz

shvatam kod sviju nas prisutno razocarenje zbog preskocenih epizoda, ali ne shvatam poentu price, DD extra je jedna od najboljih stvari koja nam se mogla desiti od zacetka strip izdavaštva u hrvatskoj.



Ma daj.....

________________________
"Nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije..."



Pa dao je. Potpuna istina! Steta sto je vec 35. epizoda, blizi se procvat smeca u DD....ali dobro, ima jos fore...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/12/2005 : 19:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Preskakanje brojeva, pocinjanje sa brojem tko zna kojim pa ispadne broj 1 na 31 mjestu, izbacivanje stranica, loš papir ili uvez. Tko god se uhvati izdavanja, prica je uvijek slicna - Zašto? Zato što oni koji izdaju stripove ne mare o kolekcionarima, ljubiteljima, citaocima, vec im je na umu samo i iskljucivo finansijska isplativost.
Onaj tko brine o dobrobiti citatelja, napravio bi serijal po originalnoj numeraciji, bez preskakanja, bez izbacivanja stranica, sa dobrim papirom i uvezom koji se ne raspadne kada raširite strip. Ja takvog izdavaca na našim prostorima još nisam vidio, a vjerovatno i necu. Ipak, kada se svede na izbor izmedu lošeg izdavaca i potpuno bez izdavaca, biram ono prvo. Takav izbor nije u duhu moje osobe i proizilazi iz slabosti. Pravo rješenje bi bilo bojkotirati izdavace koji ne rade za kupce. To se nece desiti upravo zbog slabosti, razjedinjenosti i filozofije "daj što daš" koja je prisutna svuda pa tako i kod skupljaca/citatelja/kupaca stripova.
Da sažmem sve ovo u jednu misao : Vi'ar skrud.

>> Ne kopajte nos, sline su komadici mozga! <<
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/12/2005 : 19:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Onaj tko brine o dobrobiti citatelja, napravio bi serijal po originalnoj numeraciji, bez preskakanja, bez izbacivanja stranica, sa dobrim papirom i uvezom koji se ne raspadne kada raširite strip. Ja takvog izdavaca na našim prostorima još nisam vidio, a vjerovatno i necu.

>> Ne kopajte nos, sline su komadici mozga! <<



Jesi ili hoces: LIBELLUS. Npr. KP
no, dio stvari koje si nabrojao nemaju puno veze s onima koji zele samo citati dobri strip....uvijek sam da se izbace lose epizode, briga me za numeraciju, ali stalo mi je da nema cenzure, da se strip ne raspada.....dakle normalni sam citatelj

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/12/2005 : 19:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Obi-wan

Onaj tko brine o dobrobiti citatelja, napravio bi serijal po originalnoj numeraciji, bez preskakanja, bez izbacivanja stranica, sa dobrim papirom i uvezom koji se ne raspadne kada raširite strip. Ja takvog izdavaca na našim prostorima još nisam vidio, a vjerovatno i necu.

>> Ne kopajte nos, sline su komadici mozga! <<



Jesi ili hoces: LIBELLUS. Npr. KP
no, dio stvari koje si nabrojao nemaju puno veze s onima koji zele samo citati dobri strip....uvijek sam da se izbace lose epizode, briga me za numeraciju, ali stalo mi je da nema cenzure, da se strip ne raspada.....dakle normalni sam citatelj

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.


Nisam, nadam se da hocu.
Nema kod nas u Jebivetrini Donjoj nikakvog Libellusa. Taj izdaje vjerovatno samo u vecim gradovima. Kod nas ima samo Ludens,Ludens i Strip Agent, a upoznat sam od ranije uglavnom sa SD i Dnevnikom. Dok ne vidim taj Libellus u trafici, ostajem pri svojim tvrdnjama, ali živim u nadi.

>> Ne kopajte nos, sline su komadici mozga! <<
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2432 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 04/12/2005 : 19:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message
Pa zar vas zanimju stripovi ili kako sve to izgleda na polici ? *pih*

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 04/12/2005 : 20:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

ako je koja preskocena big deal (svakako to nisu one naj)....a za opsjednute kolekcionare ionako nema pomoci:))


Curunir,
Šesto culo,
Direktni prenos,
Vidio sam kako umireš,
Gospodar tišine,
za mene to JESU najbolje epizode, pogotovo ove Castellinijeve!
Imati samo SD/Ludens kolekciju bez tih epizoda znaci imati
vrlo nepotpunu kolekciju i ne možeš se smatrati ljubiteljem
Dilana ako ih bar nisi procitao.
kole
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000