forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dylan Dog extra ?!?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/12/2005 : 19:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ni ja ne mogu (niti bi mi se dalo tako nešto) usporedivat prijevode, ali generalno, bolji mi je svaki hrvatski prijevod - iz jednostavnog razloga, jer sam navikao govoriti ili slušati hrvatski, prirodniji mi je i draži, tak da dnevnikovi stripovi dolaze u obzir samo tamo gdje nema hrvatske alternative

a i cisto sumnjam da su dnevnikovi prijevodi bolji, imajuci u vidu da su skracivali epizode, cenzurirali, drkali itd
u svemu su fušali, pa tak i u tome vjerojatno
to što kiky zove opuštenije je ustvari "lupanje", više volim vjerne prijevode, onako kako je to u originalu, a ne nekakve lokalne doskocice
/usput, kakva je to rijec "ešarpa", to je ono što nosi Orloff, tu sam rijec vidio samo i jedino samo u MM dnevnik/

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 05/12/2005 : 20:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
ak sam rek'o da mi je dnevnikov prijevod bolji to sigurno nije zato što je pisan ekavicom, i ja sam hrvat i govorim hrvatski te mi je hrvatski bliži

mislim, moram ovo reci jer kak taj stinky piše postove, uvijek se tu može procitati neka prljava insinuacija

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/12/2005 : 21:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

ak sam rek'o da mi je dnevnikov prijevod bolji to sigurno nije zato što je pisan ekavicom, i ja sam hrvat i govorim hrvatski te mi je hrvatski bliži

mislim, moram ovo reci jer kak taj stinky piše postove, uvijek se tu može procitati neka prljava insinuacija

in the evidence of its brilliance





kiky, pa ti imaš pokvarenu maštu, prljave strasti i necistu savjest ;)

ocu ti reci, ja ne "insinuiram prljavo" vec, ako ima potrebe, kažem direktno, shodno filozofiji velikog cekica /ne poricem MOGUCNOST POSTOJANJA RAZNIH INTERPRETACIJA od strane drugih subjekata, ali to je zbog gorenavedenog - pokvarene mašte itd

usput, jel dolaziš na CRŠ?

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 05/12/2005 : 21:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
da, dolazim na CRŠ u petak u oko 14 sati
ostajem do subote navecer
nadam se da ce biti zabavno

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/12/2005 : 21:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Nove DD Extra treba kupovat zbog bolje opreme, i tu stoga crtež puno bolje dolazi do izražaja... a dnevnikove DD-e zadržati zbog boljeg i maštovitijeg prevodjenja (u duhu jezika) kako naslova epizoda, tako i scenarija u pricama.



ni u kom slucaju....ono sto su srbi bolje radili je svakako humor, pa uzmimio samo talicnog srpskog naspram sterilnog hrvatskog kod luckea....stoga ovo vrijedi samo za saljive i duhovite, dakle grouchove dijelove....sve ostalo dnevnik je masakrirao, netocno i nestrucno prevodio, skracivao, uzas jedan, kako u DD tako i svugdje...srbijanski je humor nedostizan, mi hrvati imamo smoju i....i nista vise....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/12/2005 : 21:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
dodem i ja u petak
ajde pa se vidimo tamo

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/12/2005 : 21:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by kiky

Nove DD Extra treba kupovat zbog bolje opreme, i tu stoga crtež puno bolje dolazi do izražaja... a dnevnikove DD-e zadržati zbog boljeg i maštovitijeg prevodjenja (u duhu jezika) kako naslova epizoda, tako i scenarija u pricama.



ni u kom slucaju....ono sto su srbi bolje radili je svakako humor, pa uzmimio samo talicnog srpskog naspram sterilnog hrvatskog kod luckea....stoga ovo vrijedi samo za saljive i duhovite, dakle grouchove dijelove....sve ostalo dnevnik je masakrirao, netocno i nestrucno prevodio, skracivao, uzas jedan, kako u DD tako i svugdje...srbijanski je humor nedostizan, mi hrvati imamo smoju i....i nista vise....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.




ja bih dodao
srpski humor je više za narod te je tako kolicinski bolji
zapravo, JEDINI sa ovih prostora koji su mi bili smiješni su Zlocesta djeca i Pervan iz tog doba, tak da je za mene bolji taj /tocno odredeni/ hrvatski humor

ono sve u što se ljudi kunu, Maratonci, Ko to tamo itd, meni nije nešto presmiješno, recimo, umjereno zabavno

dakle, Srbi imaju bolji humor u širem smislu, a Hrvati u užem :)

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/12/2005 : 21:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
ooops, zaboravih malnarovu nocnu moru:))...no to je show...i zlikavce, dakako....da, malo nas je al nas ima nesto vise od jednog....svjedno, nabij se:))))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 05/12/2005 : 21:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
u redu, curunir, što ti vidiš kao "nestrucno, netocno" ja doživljavam kao "maštovito"

što stinky doživljava kao "lupanje" ja vidim kao "opuštanje" :)


in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/12/2005 : 21:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
malo nas je, al i to malo ne vrijedi puno :)
zlocesti zlikavci i malnar na programu kojeg ne primam = situacija je podnošljiva, nadajmo se da nece potrajati

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/12/2005 : 09:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
No, da me ne bi pogrešno shvatili... Mada je, možda (trebali bi uporabiti i neke egzaktnije kvantitativno/kvalitativne metode usporedbe), srpski umješniji, ipak mi je draži hrvatski prijevod. U duši sam ipak nacionalista

Stinky, znaci dolaziš na CRŠ? Vodiš i ženu? Ej, dal si ti imao onaj Mark film ili je to bio Tex?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 06/12/2005 : 12:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message
Dok god razumijem sta govore i to lici na nešto nije mi bitno koja nacija prevodi

---------------------

I'll make you fameous
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7793 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 06/12/2005 : 13:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
kako vam se cini ovaj novi sto je sad izasao "Hridine cudovista"namjeravam ga procitati ovih dana...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 06/12/2005 : 13:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Meni su "Senke prošlosti" odlicna epizoda...
A dvoumim se izmedu naslova "Hridine cudovišta" i "Hridine duhova"...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/12/2005 : 18:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
deecay, ajde budi tamo oko 16h u petak pa se nademo (ne vodim ženu, kaj ti je;)

a Hridine su o d l i c n eeeeeeee

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/12/2005 : 18:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
hridine su uzivancija, Rebecca atmosfera i odmor od Sclavija....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/12/2005 : 18:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

u redu, curunir, što ti vidiš kao "nestrucno, netocno" ja doživljavam kao "maštovito"

što stinky doživljava kao "lupanje" ja vidim kao "opuštanje" :)


in the evidence of its brilliance




jos bih se i slozio, kiky, kad ne bi u pitanju bilo potpuno neznanje, nemar, lijenost....dnevnikovog staffa....oni su to radili linijom manjeg otpora, a ne pjesnicki, namjerno....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/12/2005 : 18:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

hridine su uzivancija, Rebecca atmosfera i odmor od Sclavija....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



to je prerada WHATEVER HAPPENED TO BABY JANE (odlican film)
inace, sad slijedi dosta dobar period, sa Glas u magli, Džungla na asfaltu, Gospodar tišine (kojeg necemo vidjeti u extra), Dogodice se sutra, Golkonda

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/12/2005 : 18:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
jos bih se i slozio, kiky, kad ne bi u pitanju bilo potpuno neznanje, nemar, lijenost....
[/quote]

dobar prevod ne moze biti rezultat potpunog neznanja, nemara, lenjosti. ili prevod nije dobar, ili ovo ne stoji za prevodioca.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/12/2005 : 08:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

deecay, ajde budi tamo oko 16h u petak pa se nademo (ne vodim ženu, kaj ti je;)

a Hridine su o d l i c n eeeeeeee



U 4h sam još na poslu, doci cu malo kasnije, vjerojatno oko pol osam, a možda i prije. Vidjet cemo se sigurno, CRš je malen, a svi se (ne)poznaju

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000