forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Lektori pojma nemaju
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 29/12/2005 : 14:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
"Pojata"? Jel to i kod vas "štala"?

"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"
Go to Top of Page

Goran M.
Starting Member

81 Posts

Member since 07/01/2005

Posted - 29/12/2005 : 14:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Goran M. a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

gorane,aj reci iskreno gdje si izvukao rijec POJATA koja je u magnusovom texu...tu rijec nisam nikad vidio u stripu,ali me oduševila,jer mi je srcu draga!



Ne sjecam se, davno je to bilo. Obicno se trudim koristiti razlicite rijeci ako postoje ne pretjerano dijalektalni izrazi, ali cini mi se da sam baš tu iz nekog razloga malo duže promišljao oko prikladnog izraza.

--
I honor my personality flaws, for without them I would have no personality at all.

Edited by - Goran M. on 29/12/2005 14:43:14
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 29/12/2005 : 15:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by Heyoka

"Pojata"? Jel to i kod vas "štala"?



to more bit i "štala" inace, ali se kod mene doli upotribljava u znacenju "misto/koliba di se drži sijeno"... tako ja zapamtih iz ditinjstva...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 29/12/2005 : 17:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

quote:
Originally posted by globinjo

gorane,aj reci iskreno gdje si izvukao rijec POJATA koja je u magnusovom texu...tu rijec nisam nikad vidio u stripu,ali me oduševila,jer mi je srcu draga!



hehe pojata, baš ima lip dalmatinski prizvuk

A i srpski

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 30/12/2005 : 06:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo
to more bit i "štala" inace, ali se kod mene doli upotribljava u znacenju "misto/koliba di se drži sijeno"... tako ja zapamtih iz ditinjstva...




...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!


Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 30/12/2005 : 16:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

quote:
Originally posted by mifugo

quote:
Originally posted by globinjo

gorane,aj reci iskreno gdje si izvukao rijec POJATA koja je u magnusovom texu...tu rijec nisam nikad vidio u stripu,ali me oduševila,jer mi je srcu draga!



hehe pojata, baš ima lip dalmatinski prizvuk

A i srpski



nisan ni sumnja
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000