forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 "Plodovi mora" alla Ruju
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/01/2006 : 09:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Nisam ga još procitao, tek lagano prolistao... Pojavljuju se neki likovi iz Rujuove price iz 5. giganta "Pjesma sirena". Vidim da su pirati poceli raditi proaktivno ili redovno citaju iz magicne kugle koja sve vidi pa izdaju prednastavke mjesec, dva prije sequela. Jesu vrijede što ta dva stripa?

Nešto o crtacu - Daniele Bigliardo, ima cak i neke table za prodaju...

http://www.fumettioriginali.net/bigliardo.htm







Wealth beyond measure, outlander...

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 04/01/2006 : 10:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Procitao sam ga ja sinoc i potpuno me razocarao. Dylan je potpuno izgubljen u ovoj epizodi i osim manje akcijske sekvence gotovo nista ne radi. A prica je potpuno nerealna (cak i za DD svijet). Prvo, ekipa koja se bavi nuklearnim otpadom - ne bi rekao da oni tako izgledaju (mutni mracni tipovi). Drugo, otvara se najatraktivniji aqua-park na svijetu. Ne bi li mediji opsjedali lokaciju? Trece, Bigliardno me nije previse impresionirao...

Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 04/01/2006 : 12:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
"Velicanstveni" naslov "Bog u tamnici" nema apsolutno nikakvo pokrice u samoj prici, koja kao da je spoznorirana od strane "greenpeacea". Jako slabo, nedoreceno... epizoda koja nosi sve, vec davno poznate, karakteristicne odlike Rujuovog scenaristickog atalenta! Moja ocjena; jedinica!
Evo, moj prvi strip procitan ove godine!
And what a fucking pathetic start! :((

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/01/2006 : 13:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
grozno sranje od epizode
kakve veze ovo ima sa DD-om? jebote greenpeace, zaštita životinja i slicni pamfleti
kad uzmem DD ocekujem nešto u vezi sa hororom, u okviru žanra, a ne nekakve "angažirane" teme
glupi Ruju, covjek ne može pogoditi temu
ako radiš pricu o divovskoj lignji u DD svijetu, daj horor, daj stvorove, daj ljudi VS lignja
a ne neke petparacke zaštite okoliša i Dylan prometnut u aktivista BaBa
najgora epizoda
to nije DD, nije horor, nije "istraživanje nocnih mora", to je kurac od ovce...i lignje

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 04/01/2006 : 13:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
Je, ovo je sigurno kandidat za naj-sranje pricu (a mnogo je kandidata za ovu prestiznu titulu medju izaslim DD epizodama zadnjih par godina). Crtez i nije toliko los (ali ni posebno pamtljiv). BTW, Daniele Bigliardo je, cini mi se, crtacica, a ne crtac.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 04/01/2006 : 13:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
mora da je ono ona gore u sredini
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/01/2006 : 15:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne, musko je. Daniela bi bilo zensko ime. Valjda:)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/01/2006 : 15:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Jao Kante, nemaš pojma Tip je muško... Kako si ti to pretpostavio da je ženskica?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 04/01/2006 : 16:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Dylan je potpuno izgubljen u ovoj epizodi i osim manje akcijske sekvence gotovo nista ne radi.


...što postaje simptomaticno za Bonellija. Glavni junaci serijala postaju sporedni likovi, scenaristi zapostavljaju ne samo njihovu ulogu u pojedinim epizodama (što bi se dalo opravdati "steal the spotlight" pristupom), nego i ukupan karakter, pa se dogada da nosac serijala postaje zombi bez karaktera (Nathan Never, Nick Raider, cak i Mister No u Mignaccovoj izvedbi). Živi kjurac.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje

Edited by - Damjan on 04/01/2006 16:46:12
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 04/01/2006 : 17:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Jao Kante, nemaš pojma Tip je muško... Kako si ti to pretpostavio da je ženskica?



Mislim da sam negdje to procitao...Ne znam vise gdje...

Edited by - Kant on 04/01/2006 17:08:34
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1581 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 04/01/2006 : 17:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message
Nema veze sa horrorom! Iako je epizoda potpuni promašaj nije mi najgora. Lošije su možda "Nesmiljeni Hook" i "Pakleni pas".
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/01/2006 : 00:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
jadan ruju dobro da ne razumije sta mi ovdje govorimo i pišemo o njemu, inace me ne bi iznenadilo da nas covjek tuži europskom sudu za ljudska prava zbog nanošenja duševne boli
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 05/01/2006 : 00:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Jedino pozitivno u epizodi su oslanjanje na gigant br.5 (kojeg,hvala bogu,imam u piratskom izdanju)i par Grouchovih viceva.
Ostalo je katastrofa!
Dylan koji nije Dylan opet prevladava teritorijem obožavanog stripa.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 06/01/2006 : 00:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
strip nema veza sa hororom,totalni promašaj.svaki put sve gore i gore,a i naslovnica je ajme majko. crtež me malo podsjeca na brindisija

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 06/01/2006 : 00:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
zaboravio sam reci: da opet otvorimo staru temu- epizode dylana su sve lošije iz epizode u epizodu a ipak se dobro prodaje,a sa Nathanom je isti takav slucaj i on propada malo-pomalo.zbog cega je to tako,potpuno nelogicno

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 06/01/2006 : 01:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

zaboravio sam reci: da opet otvorimo staru temu- epizode dylana su sve lošije iz epizode u epizodu a ipak se dobro prodaje,a sa Nathanom je isti takav slucaj i on propada malo-pomalo.zbog cega je to tako,potpuno nelogicno

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.



ma polako, isplivat ce dylan, bice uskoro dobrih epizoda, samo se treba strpiti. al kad vec porediš stanje kvaliteta, moje je mišljenje da je dylan vec par godina u krizi i epizode su mu mnogo, mnogo lošije od nathanovih (mada je glupo porediti potpuno dvije razlicite koncepcije stripa, al haj vec kad si poceo s tim), tako da ih ne treba u isti koš trpati. dylan ima još od dnevnikove ere stvorenu jaku bazu fanova i zato se dobro prodaje bez obzira na kvalitet epizoda, a nathan na ovim prostorima nema još razvijenu tu bazu (a tu su donekle doprinjeli i strip izdavaci jer nisu dovoljno posvetili pažnje u promoviranju ovog stripa, nego su se ravnali samo po onoj narodnoj "imal fajde od njeg il nema? ako nema skidaj ga", dakle po profitu. berni pokušava, al nije ni to dovoljno).

Edited by - I like girlz on 06/01/2006 01:25:32
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 06/01/2006 : 01:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
ma je,u pravu si najviše i zbog toga što dylan ima dužu tradiciju.
ali u dylanu se vec nekoliko epizoda redaju glupe teme, i skoro uvijek na isti kalup. a u nathanu uvijek bude nešto novo i mislim da je to pozitivno. jedino je ova zadnja epizoda razocarala.jesan li u pravu

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 06/01/2006 : 13:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
a šta da ti kažem, ne može covjek biti previše objektivan tu u tim nekim poredenjima, jer npr meni osobno dylan je u zadnjih godinu dana imao tek dvije hajmo reci solidne epizode, dok npr nathan (iako sam tu previše subjektivan) je po meni otkada ga ludens izdaje (znaci od 2002 pa naovamo, što znaci u 3 cijele godine) imao možda tek 2-3 lošije epizode pa se loše prodaje. isto tako je i sa zagorom, kakvo god sranje od epizode da izade, on ce se uvijek dobro prodavati, a drugi fenomenalni stripovi (NN, MM, MrNo) ispaštaju. sinoc sam si baš uzaludno postavljao pitanje kakva je to kod nas strip scena da se jedan veliki blek!!!! prodaje odlicno i izlazi redovno, a mog omiljenog nathana koji je milijardu svetlosnih godina bolji i kvalitetniji strip nema. zar smo zaista i nakon svih ovih godina na nivou velikog bleka?????

Edited by - I like girlz on 06/01/2006 13:35:54
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 06/01/2006 : 15:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
potpuno si u pravu.bezveze je da se jedan zastarjeli strip prodaje bolje od SF stripanevjerojatno

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 06/01/2006 : 15:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

potpuno si u pravu.bezveze je da se jedan zastarjeli strip prodaje bolje od SF stripanevjerojatno



Po cemu je DD "zastarjeli strip"? A jedna osrednja kopija "Bladerunnera" to nije?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2006 : 15:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
kant, ovi pricaju o bleku

inace, ma koliko god trenutne epizode DD bile slabe, ne može se NN ni približiti DD
NN je tek solidan stripic, a DD je institucija, kult /ma koliko god ga srozali

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 06/01/2006 : 18:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

kant, ovi pricaju o bleku

inace, ma koliko god trenutne epizode DD bile slabe, ne može se NN ni približiti DD
NN je tek solidan stripic, a DD je institucija, kult /ma koliko god ga srozali

Tako je govorio Zagortustra.



Istinito zboris, stinky!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 06/01/2006 : 19:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Kant, govorili smo o bleku, a to za DD i NN je nažalost istina

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 06/01/2006 : 20:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Kant

quote:
Originally posted by mpavin

potpuno si u pravu.bezveze je da se jedan zastarjeli strip prodaje bolje od SF stripanevjerojatno



Po cemu je DD "zastarjeli strip"? A jedna osrednja kopija "Bladerunnera" to nije?



haj što nisi pažljivo procitao gornje postove (što i nije neki grijeh) ali što mi nathana tako uvrijedi??
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 06/01/2006 : 20:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

kant, ovi pricaju o bleku

inace, ma koliko god trenutne epizode DD bile slabe, ne može se NN ni približiti DD
NN je tek solidan stripic, a DD je institucija, kult /ma koliko god ga srozali

Tako je govorio Zagortustra.



stinky, ja zaista mislim da nije fer porediti dva koncepcijski potpuno razlicita stripa, horror i SF. slažem se da je DD vec godinama kult (ciji sam i sam poštovatelj) ali govoriti da je "NN tek solidan stripic" je ipak malo preveliko omalovažavanje.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2006 : 20:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
i ja volim djevojke
no, meni je NN tek solidan - pa prakticki mi je draži LL
a Nathana kao lika, cmizdravu pickicu, omalovažavam (doduše, i Dylan je solidni mekušac - ali on je vec postao institucija, plus onaj njegov pocetni period je stripovska klasika)

Tako je govorio Zagortustra.

Edited by - stinky on 06/01/2006 20:23:35
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000