forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Muzika u Dylanu Dogu
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 09/01/2006 : 02:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Vrlo dobre zabeleske zizanona.

Prvo sto mi pada na pamet:
Nowhere man - The Beatles (S druge strane smrti)
Walk like an Egyptian - Bangles (Budjenje mumije)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Oz
Starting Member



Croatia
33 Posts

Member since 10/12/2004

Posted - 09/01/2006 : 13:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Oz's Homepage  Send Oz a Private Message
[/quote]
Ovu "Ghostbusters" pjesmu iz istoimenog filma izvodi Ray Parker Jr. - kad je ova prva epizoda DDoga izašla 1986. the Rasmus su imali svaki po 7 godina :-)))

A šta se tice genijalne "Little Wing" rijec je naravno o Jimi Hendrixu. Ima doduše hrpa obrada te stvari pa i od The Corrs ali oni nisu ni postojali kao grupa 1988. za vrijeme izlaska DD19.


motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness
[/quote]
Thanks! Ispravit cu to..Ma 'ko zna? Možda ima još koja greška...
Nabrzinu sam to sklepo, ali fali još mat-rijala za drugi CD!
Go to Top of Page

Oz
Starting Member



Croatia
33 Posts

Member since 10/12/2004

Posted - 09/01/2006 : 14:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Oz's Homepage  Send Oz a Private Message
Thanks!:)
Vec ispravljeno..
"The Devil's Thrill" bi trebalo cut s klarineta, a ne violine! I to po mogucnosti nekog lošeg sviraca kao što je naš dobri stari Dylan! :)Je'l 'ko svira (pa makar i loše) klarinet?
Pokušat cu nac na netu, ali sumnjam da ima..Ako 'ko nade-nek se javi!
Go to Top of Page

SHAPE
Junior Member

Croatia
313 Posts

Member since 03/11/2003

Posted - 09/01/2006 : 14:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Send SHAPE a Private Message
napokon jedna super ideja!!! svaka cast svima i na ideji i na trudu u pregledavanju DD epizoda i trazenju pjesama...uglavnom evo ja se vec biljezim i za mogucu kupovinu DD greatest hits-a ako netko ipak uspije ici toliko daleko da tako nesto sastavi i sprzi kakav cd...

sve u svemu, svaka cast jos jednom, a siguran sam da ce CD biti razgrabljen sirom svijeta jer je to definitivno "musthave" za svakog dd fana + autoru sigurno slijedi par porina, nekoliko grammy-ija a vrlo vjerovatno i pobjeda na eurovizijskom natjecanju
Go to Top of Page

Oz
Starting Member



Croatia
33 Posts

Member since 10/12/2004

Posted - 09/01/2006 : 20:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Oz's Homepage  Send Oz a Private Message
Ma nemoj tako, uzoholit cu se..:)
Go to Top of Page

Oz
Starting Member



Croatia
33 Posts

Member since 10/12/2004

Posted - 09/01/2006 : 23:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Oz's Homepage  Send Oz a Private Message
Evo ga ponovo!
Malcice prepravljen i nadopunjen, po kronološkom redu..Iako sigurno fali još puno toga.
Budite slobodni nadopunit i provjerit i thanks svim onim dobrim dušama koje su vec ucinile navedeno.

1.Sonata za violinu od Giuseppea Tartinija- Il trillo del Diavolo
2.Ray Parker Jr.-Ghostbusters,
3.All that Jazz-Bye Bye Life
4.Phantom of the Paradise soundtrack-Phantom's Theme (Beauty and the Beast)
5.Phantom of the paradise soundtrack-Old Souls
6.Sting- Moon over Burbon street
7.Demon-Into the Nightmare
8.Jimi Hendrix-Little Wing
9.Elvis Presley-Are you lonesome Tonight?
10.Phantom of the Paradise soundtrack-Faust
11.Phantom of the Paradise soundtrack- Somebody Super Like You (Beef Construction Song)
12.The Doors-The End
13.Bob Dylan-Gates of Eden
14.J.S. Bach, Arija iz Suite broj tri
15.Bangles-Walk like an Egyptian
16.Sinead O'Connor-Nothing Compares to You
17.Procol Harum-A whiter Shade of Pale
18.Led Zeppelin-Stairway To Heaven
19.Beatles-Yesterday
20.Iron Madein-Fear of the Dark
21.The Beatles-Nowhere man
22.Tom Waits-Dirt in the ground
23.Warren Zevon-Werewolves of London
24.The Doors-End of the Night
25.Queen-Innuendo
26.Rolling Stones-Decca
27.Carmen-L'amore est un oiseau rebelle
28.Listz-Mefisto valcer
29.Rolling Stones- Simpphaty for the Devil
30.Verdi-Rekvijem
31.Elton John: Your Song

Go to Top of Page

zizanon
Senior Member



Croatia
1523 Posts

Member since 21/11/2003

Posted - 10/01/2006 : 03:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zizanon a Private Message
quote:
Originally posted by Oz




SD34-Bliski susreti
24.Rolling Stones-Decca



Evo potkrala se još jedna greška, ali u samom stripu. Pravi naziv pjesme je "2000 light years from home" s albuma "Their Satanic Majesties Request" iz 1967. Cak ni tekst pjesme nije 100% tocno upisan. A Decca kao pjesma ne postoji - to je izdavacka kuca na kojoj su Stones-i objavljivali u pocetku karijere.
Good luck :))

motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 10/01/2006 : 16:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message
Modest Petrovic Musorgsky-Noc na vješticjem brdu ("Cesta za nigdje")
Franz Listz-Mefisto valcer (Cesta za nigdje)
Guiseppe Verdi-Requiem
Guiseppe Tartini-Il Trillo del Diavolo (Zora živih mrtvaca)
Johann Pachebel-Canon in d major (Jekyll)

fenomenalan izbor, samo mi nije jasno kako davolji triler može svirati na klarinetu kad je to violinska skladba, k tome jedna od najtežih !

Edited by - Pavel on 10/01/2006 16:54:37
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 10/01/2006 : 18:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Heroes - David Bowie (DD 12 Ubojica)

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Furyo
Starting Member

23 Posts

Member since 08/01/2006

Posted - 12/01/2006 : 13:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Furyo's Homepage  Send Furyo a Private Message
To bi bila najveca greska. Smatram da je jedina mana u pomenutom stripu upravo muzika. Teska komercijala. Sve hit do hita. Licno smatram da covek koji zivi kao Dylan nikada ne bi slusao Maiden-e i ostala smeca. Onaj koji zivi undergound mora slusati underground. Mada, kada bolje razmislim ipak je on samo pandur. Barem je to nekada bio. Takozvani Bobi, a svi znamo da ih inteligencija ne krasi. To je zaista velika Sclavi-jeva greska. Definitivno je trebao da bude propali student filozofije ili tako nesto ali pandur nikako. Al dobro..."pogresi covek". Ipak je Sclavi samo jedan edipovac sa dobrim smislom za estetiku. Ne treba ga uzdizati kao oni momci sa stripovi.com sto napravise intervju sa Stanom, govoreci o njemu kao da je neki sveti covek, serafim ili sta vec. Sustina stripa bi trebala da bude demistifikacija svega a ne mistifikacija. Ono sto bi i rock'n'roll trebalo da bude, ali je to sve manje. Na zalost.
Go to Top of Page

Oz
Starting Member



Croatia
33 Posts

Member since 10/12/2004

Posted - 14/01/2006 : 12:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Oz's Homepage  Send Oz a Private Message
@Furyo-od malih nogu slušamo one dvije mudre: svak ima pravo na svoje mišljenje i o ukusima se ne raspravlja. Ja osobno mislim da se ovakva vrsta muzike super uklapa u sam strip. Npr. stvar Fear of the dark koju si ti tako žestoko popljuvo i stavio je pod istu kapu sa "ostalim smecem" je za mene (a sigurno i mnogim drugim ljutim fanovima IM-a:) jedna od najjacih pjesama i savršeno se uklapa u samu DD tematiku, iako bi bolje ležala epizodi Tama ili Strava u noci.
Inace sam Rock i Heavy metal idu ruku pod ruku sa horrorom i mistikom. Što se tice toga da su sve stvari sam komercijala i hit do hita, pokušaj poslušat malo Tartinija, Listza i Verdija, pa možda promijeniš mišljenje :)
Istina je da policajce prati glas ne-inteligentnih stvorenja, ali mislim da je jednim dobrim dijelom za to zaslužna ljudska potreba da se naruga onom ko ih lupi po džepu, a drugim dijelom- u svakoj šali ima pola istine :). Dylanu je olakotna okolnost što je presto bit Bobby, a ja mislim da je Sclavi itekako dobro znao što cini kad je na takav nacin izsceniro Dylanovu prošlost. Pa koliko mu je samo puta Block omogucio uvid u slucaj koji se civila ne tice, a o nevracenoj iskaznici iz Scotland Yarda da i ne govorimo.
Dylan bi bez Blocka i te veze sa Scotland Yardom trebo imat ne 6-to, nego i 12-to culo da bi mogo riješit vecinu svojih slucajeva. A koja skripta iz filozofije bi mu u tome pomogla?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/01/2006 : 12:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ma, decko se malo previše u-furyo

cuj ovo, maideni smece?! blasfemija!!!!!!! :-)

inace, post vrvi logickim i inim pogreškama
ne može se doci do toga da komercijala = šit, underground = kvaliteta
takvom /iskrivljenom/ logikom može se onda doci do ovog
ako je za kvalitetu jedini kriterij da stvar bude anonimna, onda uzmi neki lokalni bend i eto uspjeha u kvalitativnom smislu

dakako, ni sam nisam neki pobornik komercijale, zaboli me za to, ali to nije kriterij je li nešto dobro ili pak ne

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Furyo
Starting Member

23 Posts

Member since 08/01/2006

Posted - 15/01/2006 : 00:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Furyo's Homepage  Send Furyo a Private Message
@Oz: Ne moras biti pandur da bi poznavao inspektora policije, zar ne? Sta je nemoguce u tome da se dvojica ljudi iz razlicitih profesija druze? U ostalom, prelistaj malo Martija Misteriju. On je covek profesor a druzi se sa Travisom. Sta kazes ti na to?

Slusao sam i Lista i Tartinija i Vagnera i Satija i Sostakovica i Korsakova i mnoge druge, ne brini. Ali mi nije jasno da jedan lik poput Dilana slusa to i Maiden-e, koji predstavljaju klasican produkt glazbenih menadzera, da ne kazem cirkuzante. Zasto ovo kazem? Zato sto se sam Dog zalaze za no name garderobu, osudjuje kult novca, besnih automobila a Maiden-i, po meni, predstavljaju upravo sve to. Bilo bi mnogo bolje da je ubacio pesmu Fear Of The Dark grupe The Scars, ali kao sto ti rece, o ukusima se ne raspravlja.

@Smrdljivko: S' obzirom na tvoju pisaniju i ophodjenje prema tudjem misljenju, ne bi trebalo ista vise da ti kazem. IPAK, ono sto je za tebe anonimno je zapravo ono sto se ne "vrti" na MTV-ju. To je vec tvoja krivica. Lenjost je uzrok svekolikih ljudskih problema. Sta cu ti ja kad ne volis da istrazujes, vec slusas ono sto ti MTV servira. No, da ne skrecemo sa teme, mislim da sam bio jasan.
P.S.

Ne zelim da namecem svoje misljenje, ali je ocigledno da i ovde, kao i na nekim drugim forumima postoji netrpeljivost prema drugacijem misljenju.
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2340 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 15/01/2006 : 03:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message
@Furyo, ni u cemu se ne slažem sa tobom, ali poštujem pravo da svako ima svoje mišljenje.

Prah si bio i u prah ceš se pretvoriti, ali ce ti pokoja caša pica u meduvremenu dobro doci.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/01/2006 : 13:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
furacu, malo si se zajebo
upravo mi je nepoznato ono što je na MTV-u ili pak u bilokakvom opticaju
ali, svejedno sam ti skrenuo pozornost na tvoje priglupo rezoniranje

a i ova s "netrpeljivost prema drugacijem mišljenju" ti je bezveze
jer, ako pod drugacijim mišljenjem podrazumijevaš suprostavljeno mišljenje, onda je jasno da su takva mišljenja - u sukobu
a to i nije nešto strašno, štoviše, za jednog (tzv) "buntovnika" bi trebalo biti poželjno
a ti, prelaziš odmah u dobri stari udobni mainstream i kukaš poput pekmeza
pa nisi valjda ocekivao (ili još više, htio) da se svi slože s tobom - pa kakav bi to onda bio underground? ovako barem, kroz jedan paradoks u kome te se srozava i demistificira (baš kao što si poželio), na kraju možeš doci do toga da si dobio potvrdu željenog identiteta (u sukobu sa drugima), te si time zapravo uzdignut u vlastitom Ja (naravno, trebaš sve detaljno promisliti, napraviti tu psihicku kontrakciju, i uvidjeceš kako sam ti ustvari ucinio uslugu - zato, nemoj se žestiti tamo gdje ne moraš)

dakle, to što ti pogrešno zoveš netrpeljivošcu, je vrlo važna pokretacka snaga, te ti preporucam da cešce posjecuješ forume na kojima možeš dobiti doze iste

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 15/01/2006 : 13:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Ok, a evo sad moje mišljenje;
Pitanje je koliko je muzika u DD-u odraz samo Dylanovog karaktera, koliko je to odraz karaktera doticnog autora koji piše Dylana, a koliko je možda sugerirano od strane nadredenih (Bonellia) da se u price ubacuju popularniji songovi kako bi se strip bolje približio javnosti?

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/01/2006 : 13:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
dylan je jedan od razloga zasto volim stripove ,a muzika koja se tamo pojavljuje uvijek ima izravne veze sa pricom i to na jedan elegantno ironican nacin koji daje sarm cjelom djelu i cini ga svjezim i orginalnim. a oni koji debatiraju(st.member furyo)koristeci pri tom konstruktivnu kritiku na fiktivne teme ustvari su daleko od magije koji stripovi pruzaju svojim citateljima

the chase is better than the catch
Go to Top of Page

Furyo
Starting Member

23 Posts

Member since 08/01/2006

Posted - 15/01/2006 : 19:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Furyo's Homepage  Send Furyo a Private Message
@Smrdljivko: Ko je rekao da sam hteo da se svi sloze sa mnom? Ja provociram razlicitost, ako nisi primetio, sto se uvek docekuje na noz na gotovo svim forumima. Ti sada mozes (to je tvoje pravo) da sve izvrnes naopacke. To ti niko ne moze zabraniti, ali kada covek pogleda ultra pateticne textove, tipa intervjua sa Stanom, ocigledno je (barem meni) da se vrsi izvesna mistifikacija cele price, za cim, opet govorim u svoje ime, nema potrebe. Sta vise, opasno je i nepozeljno. Da se razumemo, Dilana citam od '89. ali opet nisam slep, jer stvaranje idola otupljuje kriticku ostricu.

@Kiky: Apsolutno si u pravu, ali ko ce to da istrazi? Ko ce da utvrdi zbog cega je to tako, kada ljudi koji imaju prilike da postavljaju pitanja rade to pristrasno. Koga briga da li je Stano citao ili ne Mikija Mausa. Ok, moze i to da se pita, ali onako, uzgred. Ima mnogo vaznijih pitanja. Ipak je strip, to nikako ne smemo zaboraviti, deveta umetnost. A mi, citaoci smo tu da, ako treba, popravimo kvalitet svojim kritikama i dobronamernim predlozima. Eto, toliko.

P.S.

@Stinky: I bez licnih uvreda, suradnice! Ne valja ti to.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/01/2006 : 20:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
pa naravno, furyo, zato smo i tu da d e m i s t i f i c i r a m o Idole i oborimo Konacnu Laž
samo što si ti pogrešno krenuo - najobicnijom negacijom
pa smo malo ukrstili koplja i to ti je to
nema tu nikakvih osobnih uvreda, nije to tako ozbiljno


Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 16/01/2006 : 12:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Ja ne znam sto ste navalili toliko na Furya. Decko je lepo rekao to sto je rekao i to je njegovo misljenje. A svaki novi DD fan je uvek dobro dosao na ovom forumu, pa zato nemojte da mu ubijete volju jos na petom postu.
Ja se eto, recimo nikad nisam ni zapitao zasto je Dylan bio bobby, a ne mozda zigolo. Kad vec krese sve zivo, da bar kapne i neka kinta, ionako od klijenata uvek ispadne los deal.

A bogami i meni se bar 90% od muzike u DD ne dopada, pa sta? Necu valjda da trazim i svoje muzicke favorite u favoritnom stripu :) Sto ne znaci da je izbor mogao biti bolji i vise andergraund/alternativan.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/01/2006 : 13:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Kakva muzika u DD, u pitanju je poneki redak neke singlice i to je to. Ne bih rekao da stvaraju/snižajavju doživljaj ili atmosferu neke epizode. To više dode kao neka trivia, da recenzentm ogu popunjavati svoje zanimljivosti sekciju ili zaludenim DD fanovima za pricu kad nemaju što pricati...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/01/2006 : 13:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Meni je onaj interview skroz ok, jedino je mozda Nevenov uvod malcice patetican... Mada, bas me briga sto netko misli o mom stavu prema Stanu. Ja obožavam njegov rad i prije ili kasnije ce objesiti na zid bar jednu njegovu naslovnicu i tablu.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/01/2006 : 15:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Barker

Ja ne znam sto ste navalili toliko na Furya. Decko je lepo rekao to sto je rekao i to je njegovo misljenje. A svaki novi DD fan je uvek dobro dosao na ovom forumu, pa zato nemojte da mu ubijete volju jos na petom postu.
Ja se eto, recimo nikad nisam ni zapitao zasto je Dylan bio bobby, a ne mozda zigolo. Kad vec krese sve zivo, da bar kapne i neka kinta, ionako od klijenata uvek ispadne los deal.

A bogami i meni se bar 90% od muzike u DD ne dopada, pa sta? Necu valjda da trazim i svoje muzicke favorite u favoritnom stripu :) Sto ne znaci da je izbor mogao biti bolji i vise andergraund/alternativan.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!




nitko uopce nije navalio
decko je rekao što misli, kao što su i drugi rekli što misle i to je to
ako mu jedan bezazleni sukob mišljenja ubije volju, onda je slabic

a što se tice muzike u DD, zaboli me za to
slušam ono što mi se svida a ne ono što sluša DD ili autor DD-a (tako da mi se zapravo jedino svidaju maideni iz te DD kompilacije)
no, nemam ništa protiv da drugi vade muziku iz DD i tako se zabavljaju

a prigovor je bio u vezi zakljucka komercijala = smece


Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Furyo
Starting Member

23 Posts

Member since 08/01/2006

Posted - 16/01/2006 : 17:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Furyo's Homepage  Send Furyo a Private Message
@Stinky: Ne brini decace, nisam slabic i ne treba mi advokat, samo nisam želeo da ostanem nedorecen. Eto, to ti je suština svega. Nisam rekao da je komercijala=smece. Nemoj da izmišljaš. Smatram da su mogli da ubace i po neki manje poznat bend i to je to, što bi samo još više poboljšalo kvalitet, koji je, bar po meni, na najvišem nivou, a sa malim izmenama bi bio na vrhu sveta. Kad vec moram plasticno da opisujem. Long live Dylan Dog!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/01/2006 : 17:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
furyo, da ne tupimo više s time

ajmo drukcije
zašto misliš da bi drukciji izbor glazbe poboljšao kvalitetu DD?
meni je ipak najvažnija prica, dok je ovo s glazbom tek crtica, malecka zanimljivost
ocu reci, ako je izbor glazbe ono što najviše zamjeraš DD-u, onda ti zapravo diviniziraš taj serijal, ili ako hoceš, mistificiraš

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000