forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ZS/ LMS
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

lwood
Advanced Member



Colombia
47042 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/01/2006 : 15:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Vidin da je bila anketa sa zbrajanjem stripova do milijuna.zanimljiva ideja.ja bi predložia anketu za zlatnu seriju i lms.da vidimo koliko smo tu jaki.evo predložak;koliko imate komada stripova? ZS < 100
> 100-300
> 300-500
> 500-700
> 700-900
> 900
SVE (1103)

LMS < 100
> 100-300
> 300-500
> 500-700
> 700-900
> 900
SVE (997)
mislim da bi bilo vrlo zanimljivo dobit rezultate neke ovakve ankete.

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/01/2006 : 17:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Imam oko tri cetvrtine ZS i LMS od ukupno 2100 komada koliko je izašlo ...))
Znaci oko 1600 komada ZS i LMS ...)))
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 08/01/2006 : 19:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Ja imam oko 1200 kom. LMS-ZS
Malo mi je...hocu joooos!!!



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/01/2006 : 20:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Ja imam 0 ZS/LMS jos 2100 to go.

"you don't even like football, that's a myth like unicorns
he just like seein' grown men in tight uniforms"
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 08/01/2006 : 21:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
imam 10 i to uglavnom specijalce

ZAGOR PRICA...
Samo cetiri miliona ljudi imaju "srecu" da zive u Bosni i Hercegovini, ostali nemaju tu "srecu" ali imaju sve ostalo ....
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/01/2006 : 21:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Imam oko 20 komada. Razmišljam da pocnem skupljati, ali mislim da ipak necu jer su stari, žuti i skupi. Baš mi je bio prijatelj crtac pa mi je rekao da pocnem skupljati Usagi Yodžimbo i Bone. Kaže da su ok stripovi pa cu radije to skupljati.

>> Glanceri ne postoje.To je mit.Svaki strip ima bar malo oštecenje. <<
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 08/01/2006 : 21:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ja ih imam oko 1400 od toga su Tex, Zagor i MrNO kompletni.

Grad Stripova, vješanje svakog sata.
Strance dobrodošao...
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7805 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 08/01/2006 : 21:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
nisan nabavlja lms i zs jer me uopce ne zanimaju ta starija izdanja i poceo sam skupljati stripove kad je bila SD tako da za to uopce nisam bio zainteresiran.
iman dva mister-no iz lms jer mi ih je netko poklonio i jednog Nick raidera,mislim da je broj 1

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2836 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/01/2006 : 22:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Ja upravo stvarno razmisljam da pocinjem to nabavljat. Zasto? Jednostavno, kad citam poslednjeg Extra Zagora "Crveni pijesak" ne osjecam nista. To mi je prazan strip na ljepom papiru i sa dobrim otiskom. Ali kad uzmem u ruke "Prezivjeli" otvori mi se brdo sjecanja, osjecaja a i verovali ili ne, Zagor po meni ispada puno bolji. Ozbiljniji. I nekako sam navikao na Zlatnu i Lunov posto sam jih citao skoro 10 godina, pa mi zato i prevod vise lezi.

Druga i jos bitnija stvar je u tome, sto su neki junaci dozivjeli vrhunac bas u tim epizodama Zlatne i Lunovog. Pogledajte samo Marti Mistriju, gde mu je recimo prvih 80 epizoda prava klasika. Isto je sa Mr.No-om. Do kraja Afrike sve su epizode dobre, neke cak pravi biseri.

Dacu jos primjer. Bas sam neki dan procitao Crnu Reku (Mr.No LMS 544) i pocetak ove trodjelne price prava je poezija. Sjajno. Na drugu stranu poceh citat Mr.No-a Ratni zarobljenik (Strip Agent 25) i po prvih 20 stranica tako mi je los, da ga jednostavno bacam. Na prvih 20 stranica nasa junacina najmanje 6puta izusti psovke tipa "Tako mi duse, Tisucu gromova, Judine ti krvi, Duse mi, Judine ti krvi, Gromovi!" Ali stavimo li te psovke na stranu (ionako su po meni cista scenaristicka greska i sad sa tacnim prevodom ispadaju stvarno iritirajuce), ono sto fali tim pricama posle Afrike je cisti manjko dobrog scenarija. Scenario je zapravo veoma los. I stvarno je steta sto to nije slucaj jedino te epizode nego manje vise svih od broja 200 nadalje, koje smo dosad imali prilike citati na nasim jezicima.

Kad zbrojimo sve to, rezultat je jasan. Zlatna i Lunov ce uvjek imatu tu "magiju", a za nove brojeve mogu jedino zeljeti, da budu sto bolji. No ne sumnjam da ce i ovde biti odlicnih stvari.

Malo bolje li razmislim, nece biti nikakve panike, krene li neko sa reprintima Martija ili Mr.No-a. Meni je vec jasno sta zelim.

Ovaj tekst ne vazi za Kena :)

Jack the Black.

Edited by - mike on 08/01/2006 22:57:38
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/01/2006 : 23:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

nisan nabavlja lms i zs jer me uopce ne zanimaju ta starija izdanja i poceo sam skupljati stripove kad je bila SD tako da za to uopce nisam bio zainteresiran.
iman dva mister-no iz lms jer mi ih je netko poklonio i jednog Nick raidera,mislim da je broj 1

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.

Takode imam i sve hrvatske stripove, znaci, zagor redovni komplet, i sve ostalo komplet , sve što je izdala SD i Ludens i Strip Agent, podrazumevaju se svi junaci, da ne nabrajam...)))
Fali mi Alan Ford Borgis i Gordon Link, a jako mi je žao što nemam para za Ken Parkere, ove tvrde korice ...(((
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/01/2006 : 23:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Ja ih imam oko 1400 od toga su Tex, Zagor i MrNO kompletni.

Grad Stripova, vješanje svakog sata.
Strance dobrodošao...


Da li imaš baš sve originale ...)))
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/01/2006 : 23:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

Ja imam oko 1200 kom. LMS-ZS
Malo mi je...hocu joooos!!!



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"





Video si moju kolekciju, pa objasni ...)))
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 09/01/2006 : 00:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by sdragan@

Ja imam oko 1200 kom. LMS-ZS
Malo mi je...hocu joooos!!!



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"





Video si moju kolekciju, pa objasni ...)))


Video sam...znam gde stoji...mozda jednog dana dodjem u iskusenje pa vam provalim u kucu i odnesem vam par stotina stripova na spavanju

Salim se naravno...
Kolekcija je fenomenalna, ja za sada mogu samo sanjati o tome...


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 09/01/2006 : 00:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by sdragan@

Ja imam oko 1200 kom. LMS-ZS
Malo mi je...hocu joooos!!!



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"





Video si moju kolekciju, pa objasni ...)))


Video sam...znam gde stoji...mozda jednog dana dodjem u iskusenje pa vam provalim u kucu i odnesem vam par stotina stripova na spavanju

Salim se naravno...
Kolekcija je fenomenalna, ja za sada mogu samo sanjati o tome...


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"





Kod kolega je diskrecija zagarantovana ...)))
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 09/01/2006 : 00:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Jedino što imam u LMS-u je kolekcija Ken Parkera.
Ostalo me ne interesira,niti cu ikada sakupit.
Nadam se još jedino extra Mister No seriji,pa da sam miran.
Od vanrednih izdanja doticnih serijala ZS/LMS imam i Marti Misteriju i Dilan Doga kompletne kolekcije plus sva specijalna izdanja.
Ostalo,ne hvala....
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 09/01/2006 : 00:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Jedino što imam u LMS-u je kolekcija Ken Parkera.
Ostalo me ne interesira,niti cu ikada sakupit.
Nadam se još jedino extra Mister No seriji,pa da sam miran.
Od vanrednih izdanja doticnih serijala ZS/LMS imam i Marti Misteriju i Dilan Doga kompletne kolekcije plus sva specijalna izdanja.
Ostalo,ne hvala....

Grešiš prika ...)))
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 09/01/2006 : 00:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by kico

Jedino što imam u LMS-u je kolekcija Ken Parkera.
Ostalo me ne interesira,niti cu ikada sakupit.
Nadam se još jedino extra Mister No seriji,pa da sam miran.
Od vanrednih izdanja doticnih serijala ZS/LMS imam i Marti Misteriju i Dilan Doga kompletne kolekcije plus sva specijalna izdanja.
Ostalo,ne hvala....

Grešiš prika ...)))


I to se dogada ponekad....
kod ovog slucaja ne.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 09/01/2006 : 01:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by dcopic

Ja ih imam oko 1400 od toga su Tex, Zagor i MrNO kompletni.

Grad Stripova, vješanje svakog sata.
Strance dobrodošao...


Da li imaš baš sve originale ...)))


Jasno!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7805 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 09/01/2006 : 01:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by mpavin

nisan nabavlja lms i zs jer me uopce ne zanimaju ta starija izdanja i poceo sam skupljati stripove kad je bila SD tako da za to uopce nisam bio zainteresiran.
iman dva mister-no iz lms jer mi ih je netko poklonio i jednog Nick raidera,mislim da je broj 1

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.

Takode imam i sve hrvatske stripove, znaci, zagor redovni komplet, i sve ostalo komplet , sve što je izdala SD i Ludens i Strip Agent, podrazumevaju se svi junaci, da ne nabrajam...)))
Fali mi Alan Ford Borgis i Gordon Link, a jako mi je žao što nemam para za Ken Parkere, ove tvrde korice ...(((


iman i ja sve zagore od SD i ludensa

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 09/01/2006 : 08:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by dcopic

Ja ih imam oko 1400 od toga su Tex, Zagor i MrNO kompletni.

Grad Stripova, vješanje svakog sata.
Strance dobrodošao...


Da li imaš baš sve originale ...)))


Jasno!

Super !
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/01/2006 : 16:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
A jel anketa vrijedi i za vanredne brojeve LMS kao MM i DD?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 09/01/2006 : 16:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message
Oko 1800 svekupno.

Specijalce, sve osim jedan ili dva.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47042 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/01/2006 : 16:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
[quote]Originally posted by DeeCay

A jel anketa vrijedi i za vanredne brojeve LMS kao MM i DD?

ne specijalci.samo redovna izdanja.dd i mm bi mogli posebno brojit.
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 09/01/2006 : 17:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
imam ih solidno,fali mi možda pokoji najstariji zagor i nešto malo najstarijih texova


živio sc,dolje hc
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 09/01/2006 : 18:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by mike

[br Jednostavno, kad citam poslednjeg Extra Zagora "Crveni pijesak" ne osjecam nista. To mi je prazan strip na ljepom papiru i sa dobrim otiskom. Ali kad uzmem u ruke "Prezivjeli" otvori mi se brdo sjecanja, osjecaja a i verovali ili ne, Zagor po meni ispada puno bolji. Ozbiljniji.




Ne mogu se slociti sa ovim.Ne znam kako je sa ostalima ali osobno ne osjecam nikakvu sentimentlanost prema bilo kojem stripu.Bitne su mi samo dvije stvari,a to je kvalitet + cijena.Tko je to izdao i kada uopce mi nije važno.Kad sam cuo da Libellus krece sa Kenom,istog trenutka sam prodao LMS kolekciju bez imalo razmišljanja.Isto sam napravio i sa Zagorom,a napravio bih i sa bilo kojim drugim junakom koji bi izašao u boljoj opremi od ZS/LMS(mislim ovdje na originalne naslovnice,bez izbacivanja i cenzure i sa korektnim prijevodom itd.)

Od LMS imam tako samo (skoro)komplet MisterNOa,dakle nešto više od 200 stripova.

Od ZS imam 10-ak Zagora i Texa nakon broja 800.Dakle sveukupno oko 110 stripova.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 09/01/2006 : 19:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by mike

[br Jednostavno, kad citam poslednjeg Extra Zagora "Crveni pijesak" ne osjecam nista. To mi je prazan strip na ljepom papiru i sa dobrim otiskom. Ali kad uzmem u ruke "Prezivjeli" otvori mi se brdo sjecanja, osjecaja a i verovali ili ne, Zagor po meni ispada puno bolji. Ozbiljniji.




Ne mogu se slociti sa ovim.Ne znam kako je sa ostalima ali osobno ne osjecam nikakvu sentimentlanost prema bilo kojem stripu.Bitne su mi samo dvije stvari,a to je kvalitet + cijena.Tko je to izdao i kada uopce mi nije važno.




što se mene tice, dijelim tvoje mišljenje aco. ni ja ne osjecam nikakvu sentimentalnost za stripovima i riješio sam se skoro svih "dnevnikovih" osim onih koji nece još za 10-15 godina izaci u ludensu (ako i potraje toliko).

Edited by - I like girlz on 09/01/2006 19:47:34
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000