forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Djole protiv Nathana Nevera!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/01/2006 : 01:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
http://qstrip.blog.hr/arhiva-2006-01.html#1620543040

mcn :)

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!

ned_lynx
Senior Member



2340 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 11/01/2006 : 02:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message
Kratko: Djole pobeduje!

Prah si bio i u prah ceš se pretvoriti, ali ce ti pokoja caša pica u meduvremenu dobro doci.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7805 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 11/01/2006 : 12:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
ostao san bez rijeci

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.

Edited by - mpavin on 11/01/2006 12:54:10
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/01/2006 : 12:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

ostao san bez rijeci

Ti si protiv Djoleta ili protiv Nathana Nevera, ciju kvalitetu negiraš?

Wealth beyond measure, outlander...

Edited by - DeeCay on 11/01/2006 12:57:48
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7805 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 11/01/2006 : 13:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
nisan protiv nikoga
a Nathan mi je jedan od najboljih stripova

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 11/01/2006 : 13:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
i ja cenim Nathana !
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 11/01/2006 : 14:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
a sto li onda po njemu nude drugi bonellijevi stripovi...
eh...
vjerovatno samo sliku...
i nista vise...

a misljenje to je jedno...ne sasma vrijedno...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 11/01/2006 : 15:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

a sto li onda po njemu nude drugi bonellijevi stripovi...
eh...
vjerovatno samo sliku...
i nista vise...

a misljenje to je jedno...ne sasma vrijedno...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!



da, šta li onda zaista nude ostali bonellijevci??? ma necu ništa posebno da komentiram u vezi onog clanka, covjeku je dat prostor da malo promovira licne stavove, mada me iznenadilo da baš djole onako piše, jer znam da mu je nathan drag. al osudujem kada bilo ko kaže ili napiše da je xx strip "prosjecan" bez one naznake da je "tom doticnom" autoru clanka taj xx strip takav i takav, dakle nervira me kad neko svoje subjektivne stavove hoce da promovira u objektivne i generalne i da je to sad kao neki validan sud o nekom stripu.

Edited by - I like girlz on 11/01/2006 16:00:14
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/01/2006 : 22:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

...osudujem kada bilo ko kaže ili napiše da je xx strip "prosjecan" bez one naznake da je "tom doticnom" autoru clanka taj xx strip takav i takav, dakle nervira me kad neko svoje subjektivne stavove hoce da promovira u objektivne i generalne i da je to sad kao neki validan sud o nekom stripu.



malo pretjerujes... ako netko pise o necemu valjda se podrazumijeva da iznosi iskljucivo SVOJE misljenje i SVOJ sud, a ne che guevarin...moram li bas stalno pisati, ako pisem o DD recimo, meni je (novi) DD jako los strip, po mom misljenu on nista ne valja, ako se mene pita ne bih dao ni novcica za nj, dok iskreno govoreci IMHO smatram da ipak nije tako los kao damnpyr...uostalom, objektivna kritika nekog djela je po definiciji besmislica...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 12/01/2006 : 00:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message
We have a Winner!

"Velikodušnost bez premca"
www.alanford.co.nr - o AF-u
"Ludaci uvijek kupuju stripove" - Zakon i Red:Odjel za žrtve

Edited by - makikatalinic on 12/01/2006 00:04:00
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 12/01/2006 : 00:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by I like girlz

...osudujem kada bilo ko kaže ili napiše da je xx strip "prosjecan" bez one naznake da je "tom doticnom" autoru clanka taj xx strip takav i takav, dakle nervira me kad neko svoje subjektivne stavove hoce da promovira u objektivne i generalne i da je to sad kao neki validan sud o nekom stripu.



malo pretjerujes... ako netko pise o necemu valjda se podrazumijeva da iznosi iskljucivo SVOJE misljenje i SVOJ sud, a ne che guevarin...moram li bas stalno pisati, ako pisem o DD recimo, meni je (novi) DD jako los strip, po mom misljenu on nista ne valja, ako se mene pita ne bih dao ni novcica za nj, dok iskreno govoreci IMHO smatram da ipak nije tako los kao damnpyr...uostalom, objektivna kritika nekog djela je po definiciji besmislica...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



dobro, malo sam bio izrevoltiram, ali okej. mada ja uvijek kada iznosim svoj neki sud o nekoj epizodi ili strip junaku kao cjelini, uvijek kažem "ja mislim..." ili "moje je mišljenje..." da neko ne bi pogrešno shvatio i da ne bi neka teška rasprava, da ne kažem svada zapocela. ali jednostavno me iznerviralo kako neko iznoseci eto svoje mišljenje zapocinje clanak sa "nathan je, u nacelu, jedan prosjecan strip....". a ako cemo vec tako, onda nathan je prosjecan koliko i svi ostali bonellijevci

Edited by - I like girlz on 12/01/2006 00:44:56
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 12/01/2006 : 01:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>nathan je prosjecan koliko i svi ostali bonellijevci

Da.

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/01/2006 : 07:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Jedna molba, jedno pitanje i jedna opaska za moje cenjenene kritizere.

Molba: Cenio bih da se diskusija o textu vodi tamo se text i nalazi, odnosno preko komentara Q blogu, pošto nerado posecujem forume (množina, zlobnici, množina), a još neradije ucestvujem u raspravi. Može i preko maila, ako to nekog zanima.

Pitanje: Koliko je od vas ovde deklarisanih kritizera procitalo epizodu koju sam naveo kao odlicnu, Chi e Solomon Darver? Cisto da imam uvid u situaciju.

I na kraju, opaska: sinoc sam ostavio jedan dugacak post od nekoliko pasusa na ovom threadu. U njemu je bilo argumentovano zašto je NN meni drag strip (jer jeste, svaki strip koji kupujem na dva jezika mora mi biti drag), a onda je bilo argumentovano, na par primera, zašto on na moju veliku žalost ima više mana nego vrlina. Onda sam bolje pogledao thread, pa sam taj post obrisao. Naime, nema ni potrebe ni smisla da dajem nove argumente, kada ni oni iz inicijalnog texta nisu opovrgnuti (da nema dovoljno supstance u pricama osim brojnih subplotova, da je sve u naznakama, ništa u raspletu), vec sam samo napadnut što sam uopšte izneo svoj sud o stripu, koji se eto ne dopada fanovima NN.

I ja sam NN fan. Ali to nema ama baš nikakve veze sa kvalitetom tog stripa.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 12/01/2006 : 09:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
pa kako nerado ucestvuješ u razpravama?? otkud ti onda ovih 7475 postova

a i kladim se da si znao da ce tvoj tekst naletjet na kritican odziv kod fanova NN. Uostalom zar nisu tvoje tekstovi nekakva provoQacija??
ja se slažem sa tvojim stavom da je NN universe zamršen ko Gordijski vozel. Pretjerali su svim tim sporednim edicijama i sastavljanjem price po kapima... pogotovo za nas ex-ju citalace, kojima fali 3/4 edicija pa nikada necemo sastavit cjele price. To je i razlog da se loše prodaje kod nas... Ljudi više vole jednostavne linearne price na od 60 do 200 stranica, gdje je jedan dobar a drugi loš i dobar uvjek pobjedi...zato se Mark, Blek, AF, Zagor i dobro prodaju.

no izgleda da je Berni Alex The Great

Edited by - jang on 12/01/2006 09:43:21
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 12/01/2006 : 11:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
djole, you're such a delicate boy
in the histerical realm
of an emotional landslide
in fizical terms

you hold a candle in your heart
you shine a light on hidden parts
you make the whole world wanna dance
you bought yourself a second chance

go baby go go
we're right behind you
go baby go go
aw we're looking at you
go baby
go baby
yeah we're right behind you
go...


in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

crta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
616 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 12/01/2006 : 11:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send crta a Private Message
mislim da je nathan odlican strip...i zasluzuje pohavale a ne kritike

mijenjam teglu ajvara za kucu na havajima
...voli vas sve jedan tipican bosanac...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/01/2006 : 11:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Jedna molba, jedno pitanje i jedna opaska za moje cenjenene kritizere.
Molba: Cenio bih da se diskusija o textu vodi tamo se text i nalazi, odnosno preko komentara Q blogu, pošto nerado posecujem forume (množina, zlobnici, množina), a još neradije ucestvujem u raspravi. Može i preko maila, ako to nekog zanima.



Za raspravu krivi macana, on je otvorio topic na ovom forumu...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 12/01/2006 : 16:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

...vec sam samo napadnut što sam uopšte izneo svoj sud o stripu, koji se eto ne dopada fanovima NN.

I ja sam NN fan. Ali to nema ama baš nikakve veze sa kvalitetom tog stripa.




nemoj se osjecat uvrijeden ako si kritiziran , jer ruku na srce poslije onakvog teksta si i mogao ocekivati ovakve i slicne reakcije. znam djole da ti je nathan drag, zato sam i ostao onako zapanjen ili bolje receno iznenaden s onakvim tvojim tekstom, gdje dovodiš u isti kontekst spajdija i nathana. pa šta bi tek bilo da bilo koju forumaš ovdje napiše neki slican tekst o npr texu, dylanu, martiju, nebitno više o kome i pocne ga porediti sa, lupam sad, malim spirouom i još da kaže da je bilo koji od gore navedenih stripova prosjecan jer nije koncepcijski ispunio ocekivanja autora teksta? pa ovdje bi doživio javni linc, poziv na lomacu itd, itd od svakog onog kome je bilo koji od stripova koje sam gore uzeo za primjer no1, kao što je meni nathan no1.
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
971 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 12/01/2006 : 16:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
Jest, ali covjek je dokazao da je veliki fan i time što je priznao njegove mane ili nedostatak kvaliteta. Meni najdraži strip iz bonelijeve štale, Dylan Dog, vec godinama donosi hrpu loših i glupih scenarija (citaj: sranje), i sad ja trebam napadati prvog koji na to javno ukaže ? A da je bonelli prosjek, jest prosjek ili cak ispod prosjeka, bar ovo što mi citamo u zadnje vrijeme (uz par rijetkih izuzetaka tipa svetog nikole,kandraksa ili onog m.noa sa ninjama....)
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 12/01/2006 : 16:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Meni je Nathan Never isto tako No1 Bonelli i jako mi je žao da je kod nas tako malo zastupljen, ali da ima mana, ima ih.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 12/01/2006 : 20:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
ma normalno da ima mane, pa niko ovdje ne tvrdi da je neki strip savršen, pa ni nathan never. ali u onom tekstu nije samo ukazano na te mane, nego je data jedna vrlo pretenciozna (loša) generalna ocjena kompletnog stripa, a ne pojedinih epizoda (na što svako ima pravo, kao što imam i ja pravo da se tome protivim, kritiziram i da se ne slažem).
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2836 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/01/2006 : 20:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Steta Djole steta. Sa takvom sirinom jednostavno treba da si ovde sa nama. Aktivno!

Ima nesto znalaca cije postove volim citati te jih postujem i budu li svi ucinili kao ti, sta nam ostaje?



Jack the Black.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 12/01/2006 : 21:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Ma normalno je da ti se neki strip koji si obožavao prije par godina sad manje svida.Eto i kod mene je ista situacija.Nathana sam gutao,toliko mi je bio dobar.Sad mi je ipak nekako manje drag,možda zbog njegovog rijetkog izlaženja i puno novih stripova koje sam procitao u zadnje vrijeme.

Inace,Djole zašto te nema na forumu?

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 13/01/2006 : 15:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Girlz, nemam ništa protiv kritika. Ali stav izrecen bez argumenata ne smatram za kritiku. OK, ne slažete se sa mojom procenom celokupnog serijal (dakle, svih 200 epizoda, odnosno koliko ih je vec izašlo sa specijalcima, gigantima i svime ostalim). Fine by me. Da cujem - zašto? Naveo sam dve stvari koje mi smetaju, i ponovicu ih - da nema dovoljno supstance u pricama osim brojnih subplotova, da je sve u naznakama, ništa u raspletu. To su dve glavne zamerke, i jezivo su krupne. To nisu problemi pojedinih epizoda - to je problem vecine epizoda. Pojedine epizode, kao što su U ponoru pamcenja, spomenuta Chi e Solomon Darver, prva tri giganta (ma koliko treci bio zbrkan), Zabranjena zona i još neke, naravno vade prosek, i to drasticno. I to baš zato što se barem jedan od ova dva problema (nedostatak supstance u samoj epizodi) kod njih ne javlja. To što su svi dosadašnji raspleti bili slabi (osim prvog i treceg giganta), a na momente i bedni (La vendetta di Selena) - ni Bog sveti ne može da popravi.

Dakle, kritike - udrite me argumentima.

Što se tice uporedivanja Spajdija i Nathana, meni to nije problem, pošto je i Spajdi strip koji mi je drag, iako i on ima brojnih mana, ali barem je imao jedan period (Lee/Ditko/Romita) koji je ostavio trajni uticaj na strip uopšte, ne samo super-herojski, ne samo u USA. Nathan, ma koliko ga ja voleo, nije imao nikakav uticaj na strip van Bonellija, a u Bonelliju se taj uticaj svodi na pojacavanje kontinuiteta u stripovima. A uticaj vec nije subjektivna ocena, može i objektivno da se sagleda.

jang, moje qolumne nikada nisu bile zamišljene kao provokacija. mcnove najave njih, on the other hand...

ubr, nisam nešto posebno razmišljao o tome kakvu ce reakciju text proizvesti. Text u krajnjoj liniji i nije o Nathanu.

Aco, nema me na forumu zato što ocito imam ocajnu samokontrolu, odnosno teško se uzdržavam da ne uletim u svadu koja veze nema sa stripovima.

I inace, volim Nathana koliko sam ga voleo i pre deset godina. Razocarenje sam doživeo pre toga, kada sam procitao svoju prvu epizodu i uvideo da taj strip nije nikakav breakthrough ili nešto posebno - ali to što mi je drag nema veze sa tim.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 13/01/2006 : 17:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
@Djole: dovoljno si pametan da znaš da postoji opcija "ignore".Cini cuda,vjeruj mi.

Baš smo sinoc na redovnom strip-druženju sa prijateljima komentirali tvoje odsutstvo sa sajta.Za forum još nekako(javi se barem na topicu o sastanku u Makarskoj),ali prava je šteta što te nema u recenzijama,tekstovima i sl.Jednostavno,ovaj sajt bez tebi nije isti.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 13/01/2006 : 19:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Eh, ocito nisam dovoljno pametan...

Enivej, sve prode.

A za recenzije treba stripove i citati, a nešto sam bogme utanjio u poslednje vreme.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000