forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Beli Put - Konan
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
970 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 14/03/2006 : 12:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
quote:
Originally posted by Prodigy

Zna li se mozda jel bi mogo "Beli Put" uskoro izdat Watchman-e,ili bumo jos dugo cekali na njih!?

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!



Nažalost, izdat ce Nadzirace
Najavljeno za ovaj mjesec.

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 14/03/2006 : 15:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Je, za nedelju-dve Nadziraci (joj!) bi trebali da izadju.

Posle njih bi trebalo da idu Sendmen #1, 100 metaka #2, Propovednik #2, i na kraju V kao Vendeta.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 14/03/2006 : 15:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
zar nisu trebali biti kontrolori???

BTW prozirni jel stigao grendel?

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 14/03/2006 : 15:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Glasalo se demokratski na zs, pa su Nadziraci pobedili:-( Moj favorit su bili Kontrolori, ali eto...

Ako je to iz Nju Dzerzija, ceka na posti, idem danas da ga pokupim.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 14/03/2006 : 15:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message

Nadziraci...jebote prijevoda. I kako da onda ljudi pocnu stripove shvacati ozbiljno? ccc
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 14/03/2006 : 16:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Cuti, Nadziraci su jos i dobri. Bilo je i predloga za Nadziratelje... Prevodilac se ogradio od Nadziraca, i tako ce stajati u impressumu.

No, glasalo se, svako je mogao da kaze sta misli za naziv. Nema mesta kritici izdavacke kuce, fanovi su tako odlucili. Bar se meni tako cini sa ove distance.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 14/03/2006 : 16:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
ja mislim da je iz massachusettsa, al nisam siguran

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7744 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/03/2006 : 20:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Cuti, Nadziraci su jos i dobri. Bilo je i predloga za Nadziratelje... Prevodilac se ogradio od Nadziraca, i tako ce stajati u impressumu.

No, glasalo se, svako je mogao da kaze sta misli za naziv. Nema mesta kritici izdavacke kuce, fanovi su tako odlucili. Bar se meni tako cini sa ove distance.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



Pobedili su Cuvari, pa onda Kontrolori. Nadziraci su imali samo 15% glasova, ali glas publike ovaj put nije uvažen!
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/03/2006 : 20:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
da, ja sam glasao za cuvare, ali nije mi ta jedna rec narcito bitna. prevod je radio goran skrobonja te je za ocekivati da bude odlican.
cini mi se da su nadziraci odabrani s idejom da zvuce pretece i da malo trgnu coveka. no, meni je bitno kako je uradjen prevod i drago mi je da ga je radio skrobonja. valjda ce stici u martu.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
970 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 14/03/2006 : 20:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

da, ja sam glasao za cuvare, ali nije mi ta jedna rec narcito bitna. prevod je radio goran skrobonja te je za ocekivati da bude odlican.
cini mi se da su nadziraci odabrani s idejom da zvuce pretece i da malo trgnu coveka. no, meni je bitno kako je uradjen prevod i drago mi je da ga je radio skrobonja. valjda ce stici u martu.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."



Goranov prevod Sandmana je odlican!

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 15/03/2006 : 06:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Vidi stvarno, ja sam bio glasao za Kontrolore svojevremeno i video da gubim, pa nisam posle ni obracao paznju. Ocigledno sam permutovao Cuvare Nadziracima. My bad, sorry.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 15/03/2006 : 12:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Cuti, Nadziraci su jos i dobri. Bilo je i predloga za Nadziratelje... Prevodilac se ogradio od Nadziraca, i tako ce stajati u impressumu.

No, glasalo se, svako je mogao da kaze sta misli za naziv. Nema mesta kritici izdavacke kuce, fanovi su tako odlucili. Bar se meni tako cini sa ove distance.




Drago mi je sto se ogradio, ali mi je krivo sto je ostao ovako GLUP naslov. To je trebalo prepustiti Goranu , a ne ovako. Sta znaju siroke narodne mase o prevodjenju. Strasno. Nadam se da vise nece davati da publika odlucuje o prevodima jer ce tu biti svega.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 15/03/2006 : 13:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ne, ne, ja sam pogresio. Publika se odlucila za Cuvare, sto je ipak daleko milozvucnije od Nadziraca.

Kako bilo, moji Kontrolori su ga ispusili samo tako:-(

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 15/03/2006 : 13:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message
Ma i Kontrolori i Cuvari, i bilo sta drugo, ali NADZIRACI!!!! To je tako rogobatno i... i... UF.MA SKROZ SU GA USRALI STIM NASLOVOM.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 15/03/2006 : 23:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Yup.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15551 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/03/2006 : 00:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
apsolutno se slažem sa profom
katastrofalni naslov - najgori od svih prijedloga

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 16/03/2006 : 16:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message

Super, još samo da se na naslovnoj strani pojavi onaj slogan koji je išao na orginalnim svešcicama: 'Who watches the Watchmen?'
Zamislite 'Tko nadzire Nadzirace?'... Genijalno, nema što.... Sva sreca pa vec imam orginalni tpb
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7744 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/03/2006 : 16:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
Šta da se radi.
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 16/03/2006 : 18:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
polomih dva zuba i prebih jezik dok sam izgovorio ovu recenicu

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 16/03/2006 : 18:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Constantine33


Super, još samo da se na naslovnoj strani pojavi onaj slogan koji je išao na orginalnim svešcicama: 'Who watches the Watchmen?'
Zamislite 'Tko nadzire Nadzirace?'... Genijalno, nema što.... Sva sreca pa vec imam orginalni tpb

Nece. Barem ne bi trebalo. Ovo je najavljena naslovna strana:



Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15551 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/03/2006 : 00:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
ali još nije 100%
niš ne vjerujem dok nemam u rukama

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/03/2006 : 04:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
to watchmen je nemoguce prevesti... jednostavno kad citas na engleskom mozes sam za sebe da tripujes kako ti odgovara, ali to ne znaci da si u pravu...

________________________
"Nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije..."
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 18/03/2006 : 06:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

quote:


nije uopce diskutabilno da su u ssoc izašle najbolje epizde konana kad je to cinjenica.ono što je objavljeno u raznim ex yu izdanjima nije ni 10 % ssoc-a.a pretpostavljam da kad misliš na pocetne prve epizode misliš na one objavljene kod nas ali svi su oni poceli objavljivati konana negdje tamo poslije broja 10 ssoc a onda su preskakali hrpu epizoda i tamo negdje oko broja 30-40 pa oko 60-70 su se nekako ustalili i tu su objavili najviše epizoda u nizu.
mada su u maveriku objavljene neke epizode poslije broja 160.
ja sam definitivno zadovoljan sa svojom kolekcijom ssoc-a i ne bi je mjenajo za neznam šta.

što se tice ovih izdanja belog puta ok su mada mi je boja koma.to je jedina zamjerka.naravno ne zanima me izdanje belog puta jer imam dark horseova.a i to sam prestao uzimati nakon 10 trejda jer ostatak barbarina imam u svešcicama.






Ali znaš li ti matematiku?! 10% od 235 je 23,5 a kod nas je objavljeno (mali Marvel, veliki Marvel, Konan saga, Konan - Maverick, Konan varvarin - Marketprint i par epizoda u Stripoteci) oko 100 epizoda.



nije uopce izašlo 100 epizoda.moja procjena je negdje oko 35 - 45 komada.uzmeš li ovdje marketprintovog konana(21 komad) i maverike(6) za koje mislim da se nisu ponavljalji.u malim,velikim marvelima i u sagi su se epizode ponavljale i nije sve bilo iz ssoc nego je dosta epizoda iz barbarina. u stripoteci je izašlo možda 3-4 epizode i to ona sa amazonkama koju su razbili na hepu brojeva i ona o king conanu.

inace je u spunk novostima u strip dodatku izašla filmska adaptacija konana koja nije nigdje drugdje reprintana.

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 18/03/2006 : 06:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Constantine33


Super, još samo da se na naslovnoj strani pojavi onaj slogan koji je išao na orginalnim svešcicama: 'Who watches the Watchmen?'
Zamislite 'Tko nadzire Nadzirace?'... Genijalno, nema što.... Sva sreca pa vec imam orginalni tpb



a ja svešcice

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/03/2006 : 07:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5

quote:
Originally posted by Constantine33


Super, još samo da se na naslovnoj strani pojavi onaj slogan koji je išao na orginalnim svešcicama: 'Who watches the Watchmen?'
Zamislite 'Tko nadzire Nadzirace?'... Genijalno, nema što.... Sva sreca pa vec imam orginalni tpb



a ja svešcice

-------------
carpe diem...
-------------




you lucky.... heh, ja ima trejd i cetvrtinu svescica i jedva cekam da se i ovo pojavi...

________________________
"Nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije..."

Edited by - Duh_koji_hoda on 18/03/2006 07:04:54
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000