forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Beli Put - Konan
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 16/01/2006 : 07:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Maximuss

quote:
Originally posted by marlowe

quote:
Originally posted by jgoran5

nadam se da ce beli put izdržati sa ovim izdanjima,a pogotovo zato što su najavljivali tarzana.bilo bi super da izdaju kubertovog.



a ja bih prvo voleo da vidim hogartovog i fosterovog.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."




JE,SUPER JE ALI I CIJENA MU JE SUPER : 50 $

Takodjer!
Ali dobro je da si spomenuo ovo Gorane, jer nisam imao pojma da je Dark Horse poceo izdavati ovog Tarzana. To je super.





-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 16/01/2006 : 08:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>inace je meni ovaj digitalni kolor koma.

Je, ni ja nisam nessto lud za njim ...

Inacce, Jaki je sve super popisao, a ako nekoga zanima King Conan (jedno 50 svezaka), neka mi se javi ...:)

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 16/01/2006 : 08:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>inace je meni ovaj digitalni kolor koma.

Je, ni ja nisam nessto lud za njim ...




Ma hajte. Kada su vam opcije frankenštajnovske stranice iz stripoteke ili originalni americki toaletni papir bojan flomasterima, ova Dark Horseova izdanja su avioni. Problem je samo to što ste zaboravili kako je to nekad bilo.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 16/01/2006 : 10:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Ma hajte. Kada su vam opcije frankenštajnovske stranice iz stripoteke >ili originalni americki toaletni papir bojan flomasterima, ova Dark >Horseova izdanja su avioni. Problem je samo to što ste zaboravili >kako je to nekad bilo.

Mozzda sam nostalcgiccan, ali nisam zaboravljiv ...:) Ovo erbrashiranje mi ima krive naglaske, a anjdrazzi mi je naravno c/b essential (iako sjebe onu scenu kad polje postepeno pocrveni kad se napije krvi)...:)

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 18/01/2006 : 19:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
super sto je beli put poceo izdavati conana ali sam razocaran jer sam ocekivao magazin sa savage swordom

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7744 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/01/2006 : 21:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

to su epizode regularne serije Conan od Marvela,koja je pocela izlaziti 197og. i trajala je 275 brojeva. znaci standardan Marvel format u boji na 20-tak stranica.Kada je kompanija DARK HORSE preuzela licencu odlucila je reprintirati Marvelovu regularnu seriju u tpb(tj.knjigama).
U svakom tpb se nalazi 7-8 epizoda.Novost je u tome da je Dark Horse odlucio da za svoje izdanje ponovo digitalno kolorira te stripove,jer je Marvelov kolor u to vrijem kad je Conan izlazio loš.Dark Horse je vec izdao 9 tpb-a Conana(znaci do br.60 reg.serije).Onome koji vlada solidno engleskim jezikom a voli Conana i ne da mu se cekati da Beli Put izbaci sve te Conane preporucujem da nabavi izdanja od Dark Horsa.(cijena im je oko 15-tak $).Marvel je takoder izdavao seriju Conan the king u istom formatu kao i gore navedenu.To su epizode Conana kad je vec postao kralj Aquilonije.njih je izašlo 55 epizoda.tu su još 10-tak grafickih novela tj.albuma te nekoliko mini-serija(jednu je radio Claudio Castellini).Šta se tice Savage sword of Conan to je izdanje magazinskog formata (A-4) na oko 40-50 stranica koje je Marvel poceo izdavati 1975g.kada ih je uhvatio dašak inovacije pa su tako izlazili magazini s temom horora,sf i borilackih vještina.Te epizode Conana su bolje jer su epizode bile duže i scenarist je imao više prostora razviti pricu i objavljivane su u c/b tehnici,a crtali su ga i tuširali sve sami majstori.SSOC je trajao235 brojeva.to je izdanje u pocetku tako bilo uspješno da je 1987g. pokrenut još jedan magazin COnan saga koja je repritirala najbolje epizode ssoc i regularne serije Conana.reprint je trajao 98 brojeva.



Zar je moguce da je SSOC izašlo 235 brojeva? Ja sam bio ubeden da je kod nas (Marvel strip - Marketprintov, mali i veliki, Conan saga - Decjih novina, Konan - Maverick, Konan varvarin - Marketprint) izašla vecina epizoda, a ispada da ih nije objavljeno ni pola!
Inace diskutabilno je da je Savage Sword bolje izdanje od Conan barberian. Možda i jeste, ali pored pocetnih odlicnih epizoda, mnoge iz kasnijeg perioda su dosta slabe, scenaristicki pre svega.

Epizoda Ostrvo Kanibala (Konan varvarin - br12) koju je pisao Larry Yakata konkuriše za najgori scenario svih vremena. Baš me zanima kako bi ga mcn prokomentarisao.
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1581 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 18/01/2006 : 22:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message
Imaš tu link sa svim naslovnicama SSOC-a:
http://conan.kanefilms.com/Covers.html


Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6161 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 11/03/2006 : 19:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Izvlacim ovaj topic iz naftalina jer sam danas nabavio Konana.Mogu reci samo - svaka cast,Beli put.Izdanje je vrhunsko,boje odlicne(za razliku od prvih BD izdanja) i nadam se da ce nastaviti bržim ritmom.Palac gore u svakom slucaju.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 11/03/2006 : 19:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
2 times up, iako bi neki mozda rekli 3 times up

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 11/03/2006 : 19:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
nakon sto sam napisao skontam da ce neko to mozda nacionalisticki skontati, pa samo da naglasim da ova trica nema veze s tim...

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/03/2006 : 20:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
I ja san ga kupija nedavno,prije tri tjedna cini mi se,i stvarno san oduševljen izdanjem.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 11/03/2006 : 20:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by jaki

to su epizode regularne serije Conan od Marvela,koja je pocela izlaziti 197og. i trajala je 275 brojeva. znaci standardan Marvel format u boji na 20-tak stranica.Kada je kompanija DARK HORSE preuzela licencu odlucila je reprintirati Marvelovu regularnu seriju u tpb(tj.knjigama).
U svakom tpb se nalazi 7-8 epizoda.Novost je u tome da je Dark Horse odlucio da za svoje izdanje ponovo digitalno kolorira te stripove,jer je Marvelov kolor u to vrijem kad je Conan izlazio loš.Dark Horse je vec izdao 9 tpb-a Conana(znaci do br.60 reg.serije).Onome koji vlada solidno engleskim jezikom a voli Conana i ne da mu se cekati da Beli Put izbaci sve te Conane preporucujem da nabavi izdanja od Dark Horsa.(cijena im je oko 15-tak $).Marvel je takoder izdavao seriju Conan the king u istom formatu kao i gore navedenu.To su epizode Conana kad je vec postao kralj Aquilonije.njih je izašlo 55 epizoda.tu su još 10-tak grafickih novela tj.albuma te nekoliko mini-serija(jednu je radio Claudio Castellini).Šta se tice Savage sword of Conan to je izdanje magazinskog formata (A-4) na oko 40-50 stranica koje je Marvel poceo izdavati 1975g.kada ih je uhvatio dašak inovacije pa su tako izlazili magazini s temom horora,sf i borilackih vještina.Te epizode Conana su bolje jer su epizode bile duže i scenarist je imao više prostora razviti pricu i objavljivane su u c/b tehnici,a crtali su ga i tuširali sve sami majstori.SSOC je trajao235 brojeva.to je izdanje u pocetku tako bilo uspješno da je 1987g. pokrenut još jedan magazin COnan saga koja je repritirala najbolje epizode ssoc i regularne serije Conana.reprint je trajao 98 brojeva.



Zar je moguce da je SSOC izašlo 235 brojeva? Ja sam bio ubeden da je kod nas (Marvel strip - Marketprintov, mali i veliki, Conan saga - Decjih novina, Konan - Maverick, Konan varvarin - Marketprint) izašla vecina epizoda, a ispada da ih nije objavljeno ni pola!
Inace diskutabilno je da je Savage Sword bolje izdanje od Conan barberian. Možda i jeste, ali pored pocetnih odlicnih epizoda, mnoge iz kasnijeg perioda su dosta slabe, scenaristicki pre svega.

Epizoda Ostrvo Kanibala (Konan varvarin - br12) koju je pisao Larry Yakata konkuriše za najgori scenario svih vremena. Baš me zanima kako bi ga mcn prokomentarisao.



nije uopce diskutabilno da su u ssoc izašle najbolje epizde konana kad je to cinjenica.ono što je objavljeno u raznim ex yu izdanjima nije ni 10 % ssoc-a.a pretpostavljam da kad misliš na pocetne prve epizode misliš na one objavljene kod nas ali svi su oni poceli objavljivati konana negdje tamo poslije broja 10 ssoc a onda su preskakali hrpu epizoda i tamo negdje oko broja 30-40 pa oko 60-70 su se nekako ustalili i tu su objavili najviše epizoda u nizu.
mada su u maveriku objavljene neke epizode poslije broja 160.
ja sam definitivno zadovoljan sa svojom kolekcijom ssoc-a i ne bi je mjenajo za neznam šta.

što se tice ovih izdanja belog puta ok su mada mi je boja koma.to je jedina zamjerka.naravno ne zanima me izdanje belog puta jer imam dark horseova.a i to sam prestao uzimati nakon 10 trejda jer ostatak barbarina imam u svešcicama.

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 11/03/2006 : 21:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message
Jgorane5 moze li nekakav tvoj izbor the best of the best epizoda , dovoljni su ni brojevi SSOC-a?
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/03/2006 : 21:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by verter

nakon sto sam napisao skontam da ce neko to mozda nacionalisticki skontati, pa samo da naglasim da ova trica nema veze s tim...

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"


Nemoj se sad izvlaciti...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 11/03/2006 : 23:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by verter

nakon sto sam napisao skontam da ce neko to mozda nacionalisticki skontati, pa samo da naglasim da ova trica nema veze s tim...

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"

Sta? Ko? Kako? Gde?
Do tri da brojis, ili ono leti u djubre


Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7744 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/03/2006 : 23:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
quote:


nije uopce diskutabilno da su u ssoc izašle najbolje epizde konana kad je to cinjenica.ono što je objavljeno u raznim ex yu izdanjima nije ni 10 % ssoc-a.a pretpostavljam da kad misliš na pocetne prve epizode misliš na one objavljene kod nas ali svi su oni poceli objavljivati konana negdje tamo poslije broja 10 ssoc a onda su preskakali hrpu epizoda i tamo negdje oko broja 30-40 pa oko 60-70 su se nekako ustalili i tu su objavili najviše epizoda u nizu.
mada su u maveriku objavljene neke epizode poslije broja 160.
ja sam definitivno zadovoljan sa svojom kolekcijom ssoc-a i ne bi je mjenajo za neznam šta.

što se tice ovih izdanja belog puta ok su mada mi je boja koma.to je jedina zamjerka.naravno ne zanima me izdanje belog puta jer imam dark horseova.a i to sam prestao uzimati nakon 10 trejda jer ostatak barbarina imam u svešcicama.






Ali znaš li ti matematiku?! 10% od 235 je 23,5 a kod nas je objavljeno (mali Marvel, veliki Marvel, Konan saga, Konan - Maverick, Konan varvarin - Marketprint i par epizoda u Stripoteci) oko 100 epizoda.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15551 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/03/2006 : 08:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
bez obzira na sve meni je to izdanje belog puta odlicno i sa užitkom sam ga cital

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 13/03/2006 : 16:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Nemoj se sad izvlaciti..."

nemoj me samo na odmor slati,imam pravo puno posla



"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 13/03/2006 : 17:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Sta? Ko? Kako? Gde?
Do tri da brojis, ili ono leti u djubre"

1,2,3 ... 1,2,3 ... 1,2,3...


"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 13/03/2006 : 17:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Ali znaš li ti matematiku?! 10% od 235 je 23,5 a kod nas je objavljeno (mali Marvel, veliki Marvel, Konan saga, Konan - Maverick, Konan varvarin - Marketprint i par epizoda u Stripoteci) oko 100 epizoda."

rekao bih da ti ne znas matematiku. jesi li ti pokusao sabrati sve te stripove koje si nabrojao??? kada saberes sva ta izdanja nema 100 brojeva, a da ne govorim kako u malom i velikom marvelu nije izlazio uvijek conan, kao i cinjenicu da su se jako puno puta preklapale epizode. pogledaj uporedne spiskove i izbroj koliko je tacno izaslo SSoC pa ces se i sam uvjeriti da nije ni blizu 100 epizoda.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 13/03/2006 : 19:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message

quote:
Originally posted by jaki

U svakom tpb se nalazi 7-8 epizoda.Novost je u tome da je Dark Horse odlucio da za svoje izdanje ponovo digitalno kolorira te stripove,jer je Marvelov kolor u to vrijem kad je Conan izlazio loš.Dark Horse je vec izdao 9 tpb-a Conana(znaci do br.60 reg.serije).Onome koji vlada solidno engleskim jezikom a voli Conana i ne da mu se cekati da Beli Put izbaci sve te Conane preporucujem da nabavi izdanja od Dark Horsa.(cijena im je oko 15-tak $).

[/quote]
samo da te nadopunim, izaslo je 10 trejdova Conana the Barbarina (deseti trejd je izasao prije 5 dana u USA)
da, boja nekako nije najbolje izvedena, ali bed je taj sto DarkHorse nece objaviti cijelog conana the barabarina, dakle svih 275 epizoda nego ce objaviti cca 115 epizoda (morao bi provjeriti koliko tocno)
kao poanta je objaviti kompletnu pricu sa Belit (koja umire u broju 100) i jos par prica iza jer nakon toga drasticno opada kvaliteta conanovih prica.
nakon toga bi krenuli sa objavljivanje savage swords of conan-a, to je vec trebalo i ranije krenuti (navodno zbog dosta lose prodaje Chronicles of conan trejdova), vec postoje neke preview stranice iz SSOC - koji je inace izlazio c/b ali DH ce ga izdavati obojenog.

spekuliralo se nesto i sa King conanom, ali nije bilo nista konkretno receno u vezi toga.

i sad najveca idiotarija koju je DH napravio je taj sta je otkupio samo prava na conana od Marvela (sto se tice conan univerzuma), a nije otkupio prava i na Red Sonju kao charachter, pa sada u kronikama moraju preskociti epizode u kojima se pojavljuje Sonja (nedavno je startala i Red Sonja)
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 13/03/2006 : 19:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
Bilo bi savrseno kada bi Beli put poceo paralelno s konanovim hronikama izdavati i nove trejdove conana, do sada su izasla 2, treci izlazi za 2 mjeseca!

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7744 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/03/2006 : 22:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
quote:
Originally posted by verter

"Ali znaš li ti matematiku?! 10% od 235 je 23,5 a kod nas je objavljeno (mali Marvel, veliki Marvel, Konan saga, Konan - Maverick, Konan varvarin - Marketprint i par epizoda u Stripoteci) oko 100 epizoda."

rekao bih da ti ne znas matematiku. jesi li ti pokusao sabrati sve te stripove koje si nabrojao??? kada saberes sva ta izdanja nema 100 brojeva, a da ne govorim kako u malom i velikom marvelu nije izlazio uvijek conan, kao i cinjenicu da su se jako puno puta preklapale epizode. pogledaj uporedne spiskove i izbroj koliko je tacno izaslo SSoC pa ces se i sam uvjeriti da nije ni blizu 100 epizoda.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"



Kad neko pretera na jednu stranu, ja volim da malo preteram na drugu, radi ravnoteže.

21 marketprintov Konan + 18 Konan Saga decjih Novina + 7 Konana Maverika - jedna epizoda koja se preklapa (Tocak) = 46

Samo to je duplo više od " manje od 10% - 23,5"!!

Dodaj sam ostala izdanja, Konana (SSOC) nije bilo u svakom malom Marvelu, ali jeste u dve trecine, a u velikom Marvelu je bio u svim brojevima, što je sa Stripotekom, manje preklopljene epizode minimum 30.

76 je ipak bliže 100 nego 20
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 14/03/2006 : 09:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
racunaj zogar saga koji se ponavlja kao i epizode sa onim erlikovim okom(cini mi se da se tako zove onaj mali noz privjesak). to je jos 7-8 brojeva,a ima ih jos. bas cu pogledati kad dodjem kuci

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 14/03/2006 : 12:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
Zna li se mozda jel bi mogo "Beli Put" uskoro izdat Watchman-e,ili bumo jos dugo cekali na njih!?

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000