forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 zasto je zagor NAJ, NAJ, NAJ, ....
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

wasko
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
21 Posts

Member since 19/01/2006

Posted - 19/01/2006 : 22:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send wasko a Private Message


Opcepoznata je stvar da je od svih strip junaka u bivsoj YU, Zagor je bio daleko najpopularniji. Zbilja me zanima zasto. Sto vi mislite o tome. Nije bio ni najpametniji (npr. kit teler), ni najbolji (pa kap. miki je jos doslovno bio dijete), ni najjaci ( sjetite se samo bleka koji preskoci crvene mundire ili ih jednom rukom povalja ko bebe), ni nista sto bi bilo bas posebno u odnosu na druge strip - junake, a ipak ....

Ipak je Zagor bio i ostao No 1 ( svih ) ovih nasih prostora. Meni osobno je najvise "legao" Kit Teler, a u kasnijoj fazi odrastanja Mister No, mada mi se i Tex oduvjek svidjao, radi dobre pucacine i svojevrsnog humora. Ali, citavo vrijeme sam znao da je Zagor po popularnosti medju rayom van konkurencije, i ne samo ja vec i svaki "prosjecni" stripoman. Da stvar bude cudnija u Italiji je, kolko znam, Tex bio cvrsto na prvoj poziciji ( a i sad je ), a ne bi me iznenadilo ni da je Alan Ford bio popularniji junak od Zagora. Dakle, sto mislite: zasto je Zagor tako neodoljiv? Zato je on "burek", a sve ostale pite ( strip - junaci ) "pitice" ?

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 19/01/2006 : 22:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Zagor ima snažnu karizmu koja te jednostavno privuce i šta ga više citaš,sve više ga voliš.Svi ostali stripovi su meni isto zakon i isto imaju jaku karizmu ali Zagor je daleko iznad njih,baren meni.To su više sile,rijecima se to ne može objasniti.Možda je to stvar kolektiva jer kod talijana kako si isam reka zagor baš i nije No.1.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/01/2006 : 22:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
1-najbolji outfit
2-misterioznog porjekla
3-genijalni sidekick
4-samotnjak(nije clan nikakvog politickog pokreta niti je u sluzbi niti jedne vojske)
5-prijatelj indijanaca(bez ograda i primisli)
6-ubija samo u krajnjoj nuzdi
7-kralj fantomskog kraljevstva


the chase is better than the catch
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 19/01/2006 : 22:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

1-najbolji outfit
2-misterioznog porjekla
3-genijalni sidekick
4-samotnjak(nije clan nikakvog politickog pokreta niti je u sluzbi niti jedne vojske)
5-prijatelj indijanaca(bez ograda i primisli)
6-ubija samo u krajnjoj nuzdi
7-kralj fantomskog kraljevstva


the chase is better than the catch



Lipo receno.Nekima pak on baš zbog tog proglašavanja samog sebe carem ide na živce ali sve je to stvar ukusa.Zagor je jednostavno the best.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

wasko
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
21 Posts

Member since 19/01/2006

Posted - 19/01/2006 : 22:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wasko a Private Message


Kad malo razmislim, generacija koja je imala to zadovoljstvo da odrasta uz zagorove romane ( tako smo mi to zvali ) bi trebala da mu podigne spomenik. Pa kad mogu mostarci da podignu spomenik Bruce Lee-u ( koji, inace, nema veze sa Mostarem ), pa zasto ne bi i nas Zagor dobio spomenik. Zasluzio ga je bar 10 puta vise od Bruca Lee-a.

A sto se tice naseg mentaliteta i veze sa zagorovom popularnoscu, pa ima nekog vraga da nasem mentalitetu odgovara junak bez nekih prevelikih obzira prema zakonu ( zagor nije ni rendzer, ni detektiv ni nista slicno), koji stvari rjesava expresno ( nema nekog velikog ubjedjivanja sa negativcima), koji umije pobjesnjeti do boli ( e tu je bas slican balkancima), koji ce uvije priskociti prijatelju u pomoc ( ko ne bi volio da mu Zagor ne bude frend ), ...... ma Zagor je jednostavno KRALJ
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 19/01/2006 : 22:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
U odnosu na ostale Bonellijeve i konkurentske junake iz prijašnjih vremena:
- vrlo upadljiva odjeca
- neobicno oružje odnosno sjekira
- western sa povremenim SF-m
- zanimljivo glavno mjesto radnje
- odlicne naslovnice
- odlican crtež od strane Ferrija
- veliki broj zanimljivih negativaca, ali i pozitivaca
- relativno zanimljive price sa povremenim vrhunskim
- višedesetljetna tradicija = moguc veliki broj fanova
- zagorova misija: Duh sa sjekirom-zaštitinik indijanaca
- povremena dugotrajna putovanja cak i izvan kontinenta
- zanimljiv glavni sporedni lik- Chico


Grad Stripova, vješanje svakog sata.
Strance dobrodošao...
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 19/01/2006 : 23:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
Uff...Tesko pitanje.Za sociologe.........
Cini mi se mada to ne mora biti kljucno, da je kod Zagora uvek postojala neka mini doza horora,barem u vreme kad sam ja poceo sa citanjem....Ili neke pirane, ili krakeni, ili vampiri,sta ti ja znam sta vec...Sve to mixovano sa dozom SF-a, akronjani, letelice, cipovi, roboti.... pa malo mistike, halucinacija, trikova, duhova , i upakovano u Wild West...Pomalo cudna kombinacija.Kad izbacimo Wild West, i Cika ostane nam Dylan Dog...Mislim da je upravo i Bonelli tako uradio
Go to Top of Page

fumettisti
Senior Member

Croatia
2265 Posts

Member since 13/07/2002

Posted - 19/01/2006 : 23:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send fumettisti an ICQ Message  Send fumettisti a Private Message
Pa mozda zato jer je prvi pravi avanturisticki strip kod nas.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7805 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 19/01/2006 : 23:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by wasko



Opcepoznata je stvar da je od svih strip junaka u bivsoj YU, Zagor je bio daleko najpopularniji. Zbilja me zanima zasto. Sto vi mislite o tome. Nije bio ni najpametniji (npr. kit teler), ni najbolji (pa kap. miki je jos doslovno bio dijete), ni najjaci ( sjetite se samo bleka koji preskoci crvene mundire ili ih jednom rukom povalja ko bebe), ni nista sto bi bilo bas posebno u odnosu na druge strip - junake, a ipak ....

Ipak je Zagor bio i ostao No 1 ( svih ) ovih nasih prostora. Meni osobno je najvise "legao" Kit Teler, a u kasnijoj fazi odrastanja Mister No, mada mi se i Tex oduvjek svidjao, radi dobre pucacine i svojevrsnog humora. Ali, citavo vrijeme sam znao da je Zagor po popularnosti medju rayom van konkurencije, i ne samo ja vec i svaki "prosjecni" stripoman. Da stvar bude cudnija u Italiji je, kolko znam, Tex bio cvrsto na prvoj poziciji ( a i sad je ), a ne bi me iznenadilo ni da je Alan Ford bio popularniji junak od Zagora. Dakle, sto mislite: zasto je Zagor tako neodoljiv? Zato je on "burek", a sve ostale pite ( strip - junaci ) "pitice" ?


zato

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/01/2006 : 23:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
Zagor je najjaci... aaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaa

________________________
How did we get here,how'd you get here
I went looking, there's so much to see
I went looking for spirit, found alcohol
I went looking for soul, I bought some style
I wanted to meet God but you sold me religion...

Go to Top of Page

wasko
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
21 Posts

Member since 19/01/2006

Posted - 20/01/2006 : 00:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send wasko a Private Message


Kad smo vec kod toga da je Zagor kralj fantomskog kraljevstva, ima li Zagor ikakve veze sa strip - junkom Fantomom ( Phantom )? Ko je ranije nastao i ko je na koga uticao ( ako je uticao ) ? I likovi i okruzenje su poprilicno slicni, samo sto je Zagor mnogo veseliji lik, pozitivniji, ljudskiji, .....

I jos nesto: da li bi Zagor bio toliko popularan koliko jeste da njegov crtac nije bio legendarni Ferri ? Mislim da ne bi. Svaka cast ostalim crtacima Zagora, ali bez Ferrija Zagor ni bio vise - manje poput ostalih strip - junaka.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 20/01/2006 : 01:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Ja ne bih da ulazim u objašnjavanje, ali moram samo reci da je Zagor najjaci i tacka.

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!

Edited by - DusMan on 20/01/2006 01:21:08
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 20/01/2006 : 01:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Hm, ma nisam bas siguran, Zagor moze ronit 7-8 stranica, a Blek je ronio 30 stranica, i uz to je i visok i plav . Stvarno ne znam, ne znam...

Rico
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 20/01/2006 : 01:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Zagor je zamišljen kao western plus sf plus horror,dakle za svakoga ponešto.I upravo sva ta razlicitost epizoda u kojoj svatko od nas odabere po jednu sebi najdražu i cini car Zagora.
I ne samo to.
Jer rijec Zagor postaje nakon toliko vremena i prvi kontakt medu novonastalim stripašima.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 20/01/2006 : 06:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Zato što smo Balkanci.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

Ramath
Senior Member



Russia
2127 Posts

Member since 26/02/2004

Posted - 20/01/2006 : 07:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Ramath a Private Message
Ima tu mnogo stvari zbog kojih je zagor naj naj, sto se mene tice to su najpre njegove osobine karaktera, tematika serijala, zatim veliki broj zanrova (u zagoru imamo horor, triler, western, avanturistiku i sve ostalo), perfektni crtezi velike lepeze crtaca, odlicni scenariji, odlicne naslovnice, stvarno mnogo toga da zagor bude najbolji

Ja bi volio da ovde napisem nesto pametno ali se bojim da me niko nece razumjeti
Go to Top of Page

priki
Junior Member

Wallis and Futuna Islands
424 Posts

Member since 08/02/2005

Posted - 20/01/2006 : 07:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send priki a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Zato što smo Balkanci.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.





zato sto je gej


I posle Tita, Tito!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/01/2006 : 08:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by wasko



Kad smo vec kod toga da je Zagor kralj fantomskog kraljevstva, ima li Zagor ikakve veze sa strip - junkom Fantomom ( Phantom )? Ko je ranije nastao i ko je na koga uticao ( ako je uticao ) ? I likovi i okruzenje su poprilicno slicni, samo sto je Zagor mnogo veseliji lik, pozitivniji, ljudskiji, .....

I jos nesto: da li bi Zagor bio toliko popularan koliko jeste da njegov crtac nije bio legendarni Ferri ? Mislim da ne bi. Svaka cast ostalim crtacima Zagora, ali bez Ferrija Zagor ni bio vise - manje poput ostalih strip - junaka.



Mislin da je Zagor nasta kasnije jer je Zagor mješavina i njega,i Don Quijota,i Tarzana,Robina Hooda i mislin da se u toj pametnoj mješavini krije odgovor.E sad šta je Talijanima Tex broj 1 me ni ne cudi baš jer je Tex ipak stariji od Zagora 13 godina i ima dulju tradiciju i u Italiji se cak kaže da tko u kuci nema bar par epizoda texa nije prava talijanska obitelj.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 20/01/2006 : 10:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
[i]Originally posted by vice[/i



Mislin da je Zagor nasta kasnije jer je Zagor mješavina i njega,i Don Quijota,i Tarzana,Robina Hooda i mislin da se u toj pametnoj mješavini krije odgovor.



vice,ne zaboravi i Mandraka radi šestog cula....
Go to Top of Page

JORGE
Junior Member



Croatia
483 Posts

Member since 21/04/2004

Posted - 20/01/2006 : 11:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send JORGE a Private Message
quote:
Originally posted by wasko



Kad malo razmislim, generacija koja je imala to zadovoljstvo da odrasta uz zagorove romane ( tako smo mi to zvali ) bi trebala da mu podigne spomenik. Pa kad mogu mostarci da podignu spomenik Bruce Lee-u ( koji, inace, nema veze sa Mostarem ), pa zasto ne bi i nas Zagor dobio spomenik. Zasluzio ga je bar 10 puta vise od Bruca Lee-a.




TAKO JE!
OCEMO PODIZANJE SPOMENIKA ZAGORU!
TO BI BILO NE-NAD-JE-BI-VO !
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/01/2006 : 12:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Zato sto jedini od svih Bonellijevih strip junaka ima tendencije ka opernom pjevanju!

Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 20/01/2006 : 12:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by JORGE

quote:
Originally posted by wasko



Kad malo razmislim, generacija koja je imala to zadovoljstvo da odrasta uz zagorove romane ( tako smo mi to zvali ) bi trebala da mu podigne spomenik. Pa kad mogu mostarci da podignu spomenik Bruce Lee-u ( koji, inace, nema veze sa Mostarem ), pa zasto ne bi i nas Zagor dobio spomenik. Zasluzio ga je bar 10 puta vise od Bruca Lee-a.




TAKO JE!
OCEMO PODIZANJE SPOMENIKA ZAGORU!
TO BI BILO NE-NAD-JE-BI-VO !



Ovo sa spomenikom zaista nije losa ideja.
Ima samo mali problem...
Zagor je jos uvek(formalno) ziv, a zivima se ne dizu spomenici(osim ako nemaju titulu marsala!)



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 20/01/2006 : 12:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
ma ja mislim da je to zbog majice i orla

ne okreci se, sine
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/01/2006 : 12:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Meni su kod Zagora jako dobro koncipirani uzroci njegove borbe; ono mladi decec koji idolizira svoga oca, koji mu je najveci junak na svijetu... a onda dode Solomon Kinski i kaže mu; Pa nije taj tvoj stari takav svetac kak ti misliš! I odjednom dode do trauma, previranja, cijeli Zagorov život, sve ono u što je do tada vjerovao se sruši kao kula od karata i onda on ode u šumu i postane Kralj Darkwooda i bori se za pravdu (onakvu kako je on vidi) kako bi podsvjesno sa sebe sprao "grijehe oceva"... evo, to mi je onak zanimljivo. Bilo je vrsnih avantura i Zagorovih pohoda, ali me serijal nikada nije uspio narocito oduševiti. No, priznajem mu neporecivu karizmu zbog koje je eto i stekao toliko obožavatelja na ovim prostorima.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 20/01/2006 : 13:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by vice

Nekima pak on baš zbog tog proglašavanja samog sebe carem ide na živce ali sve je to stvar ukusa.




To bi se moglo reci za mnoge tiranine iz svjetske povijesti.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 20/01/2006 : 14:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by Damjan

quote:
Originally posted by vice

Nekima pak on baš zbog tog proglašavanja samog sebe carem ide na živce ali sve je to stvar ukusa.




To bi se moglo reci za mnoge tiranine iz svjetske povijesti.


Zagor nikada nije rekao i nikada se nije ponasao kao neko ko zeli osvojiti svet, prisvojiti teritorije i obogatiti se.
Nije mi jasno odakle ovakvo misljenje?



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000