forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Otpala mi sisa!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/02/2006 : 12:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Hvala vice sto nas ostale proglasio u nepostenjacine, jer nismo istomisljenici, ocito sam ipak krivo razumio
tvoje postove i tvoje namjere. I ti si mozda neke od nas razocarao i nemoj vise o tome i ne samo na ovom topicu.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 02/02/2006 : 12:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by degman

pisanje cirilicom po hrvatskom sajtu od strane srbina iz amerike nikako ne spada u edukativne cari jezikoslovlja i bogatstvo veza medju bratskim narodima vec se radi o jebenoj provokaciji

jasno da su prozirna senka i marlowe svjesno ispisali svoje podatke cirilicom
jasno da ih ja necu razocarat vec cu prozvat sve te srbe da mi ne dizu tlak, markosa da reagira a vicu da posalje u tri picke materine vise-manje sve koji su mu repricirali



a šta rade sa vama tamo na vašem faksu? prije si bio skuliran i na easy, a sada si ko buldog kada razprava nanese na jezik (hrvatski ili srbski, pa pisavo to i ono). Slicno si reagirao i u onoj razpravi kod podvajajnja srbskih i hrvatski izdanja...
razumeo bih da bi bio nabrijan kad bi služio u vojsci u Gardi recimo. nas su tamo nabijali nacionalnim ponosom do amena, pa pjevanje himne pred spavanje i to i ono...

jebiga, al pare mi izgledaju sve sigurnije
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 02/02/2006 : 13:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Hvala vice sto nas ostale proglasio u nepostenjacine, jer nismo istomisljenici, ocito sam ipak krivo razumio
tvoje postove i tvoje namjere. I ti si mozda neke od nas razocarao i nemoj vise o tome i ne samo na ovom topicu.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Ja san bija napadnut zbog svoje casti i rodoljublja,Markos brani senku rodoljubljem,a šta je s mojim,sorry ako san onime nekom nanio duševnu bol,ukljucujuci i tvoju Dado,znaš na koga san ja mislija,samo san pozdravija dvojicu koji su stali na moju stranu,a ti si Dado ode neutralan,a tako je da znaš i najbolje.

A sad bi bilo stvarno dosta.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 02/02/2006 : 13:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Samo usputna opaska, sa cisto terminološke tacke: rodoljublje može biti korišcenje svog jezika i pisma, rodoljublje nikako ne može biti zabranjivanje drugom da koristi svoj jezik i pismo - to se zove drugojacije.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 02/02/2006 : 14:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
Neko je kazao da si bogat onoliko koliko jezika poznajes i govoris.
Nikome se, medjutim, ne uskracuje pravo da bude budala. Stvar izbora.


ne vidim kako ova recenica ulazi u kontekst. Govori se o cirilici, a ona nije jezik nego pismo, znaci ona ne pridonosi našem bogatstvu :)
Ako pri tome mislimo na srpski jezik, onda smo valjda bogatiji sto ga znamo, tj. pretpostavljam da ga znamo.
Ovakve rasprave su opcenito glupe, i unaprijed osudene na propast. Poanta je u tome sto vecina za materinji jezik nece reci da nevalja, ili da je nešto u njemu loše. Ako se covjek izgovara mor, a ne mur, onda je njegovo prezime mor, a mur je tada jednako pogrešno kao i mar, mer, mir... Pustimo mi sada pravopisnu tocnost. Kako jedan pravopis može nametati izgovor prezimena jednog covjeka. Tu moraju vrijediti izuzetci. Moje prezime je Bojanjac, na stranu što ga vecina nemože pravilno zapisati, nebitno. Po natjecanjima u srednjoj i osnovnoj školi uvijek su mi pohvalnice pisali ...Bojanjcu, dok se nije pojavio jedan jezicar u nekoj školi i tvrdio da to nije tocno, nego da je po Hrvatskom pravopisu tocno Bojanjacu, i nije mi htio dati pohvalnicu ispisanu kao Bojanjcu. Nakon duge svade, napokon sam dobio ono što sam želio. Mogu takvi ljudi imati 100 magisterija i doktorata, ali to sve nabijem na onu stvar. Moje prezime cu JA pisati kako hocu, i izgovarati kako je mene volja, a tako cu ga i deklinirati. Valjda to najbolje znam, jer je ono moje. Nikakvi Babici, Moguši, pa i s one strane Vukovi me ne mogu natjerati drugacije. Ako covjek sebe izgovara kao mor, onda je on mor.
Da se vratimo na pocetak. Jezik kojim govorim je opcenito bez veze, dualnosti koje su jedno vrijeme vrijedile, sada su ukinute, druge uvedene, nitko živ više nezna kako se to piše, da ne spominjem grješke ( što je totalna debilana, pisanje greške kao grješka ) i tako dalje. No nekim ljudima je valjda dosadno u životu, i moraju na necemu zaradivati, pa onda tiskaju i uvode nekakve pravopise. Zato je matematika daleko najbolja. Na svim jezicima je 2+2=4, na svim narjecjima i pismima, i s time nitko nema problema.

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25190 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/02/2006 : 17:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Samo usputna opaska, sa cisto terminološke tacke: rodoljublje može biti korišcenje svog jezika i pisma, rodoljublje nikako ne može biti zabranjivanje drugom da koristi svoj jezik i pismo - to se zove drugojacije.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"



Najs..

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2990 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 02/02/2006 : 17:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Samo usputna opaska, sa cisto terminološke tacke: rodoljublje može biti korišcenje svog jezika i pisma, rodoljublje nikako ne može biti zabranjivanje drugom da koristi svoj jezik i pismo - to se zove drugojacije.



To si lijepo rekao. Ja bih se priklonio strani ZA cirilicu ili bilo koje drugo pismo.

"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 02/02/2006 : 17:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader
Ovakve rasprave su opcenito glupe, i unaprijed osudene na propast. Poanta je u tome sto vecina za materinji jezik nece reci da nevalja, ili da je nešto u njemu loše. Ako se covjek izgovara mor, a ne mur, onda je njegovo prezime mor, a mur je tada jednako pogrešno kao i mar, mer, mir... Pustimo mi sada pravopisnu tocnost. Kako jedan pravopis može nametati izgovor prezimena jednog covjeka. Tu moraju vrijediti izuzetci. Moje prezime je Bojanjac, na stranu što ga vecina nemože pravilno zapisati, nebitno. Po natjecanjima u srednjoj i osnovnoj školi uvijek su mi pohvalnice pisali ...Bojanjcu, dok se nije pojavio jedan jezicar u nekoj školi i tvrdio da to nije tocno, nego da je po Hrvatskom pravopisu tocno Bojanjacu, i nije mi htio dati pohvalnicu ispisanu kao Bojanjcu. Nakon duge svade, napokon sam dobio ono što sam želio. Mogu takvi ljudi imati 100 magisterija i doktorata, ali to sve nabijem na onu stvar. Moje prezime cu JA pisati kako hocu, i izgovarati kako je mene volja, a tako cu ga i deklinirati. Valjda to najbolje znam, jer je ono moje. Nikakvi Babici, Moguši, pa i s one strane Vukovi me ne mogu natjerati drugacije. Ako covjek sebe izgovara kao mor, onda je on mor.
Da se vratimo na pocetak. Jezik kojim govorim je opcenito bez veze, dualnosti koje su jedno vrijeme vrijedile, sada su ukinute, druge uvedene, nitko živ više nezna kako se to piše, da ne spominjem grješke ( što je totalna debilana, pisanje greške kao grješka ) i tako dalje. No nekim ljudima je valjda dosadno u životu, i moraju na necemu zaradivati, pa onda tiskaju i uvode nekakve pravopise. Zato je matematika daleko najbolja. Na svim jezicima je 2+2=4, na svim narjecjima i pismima, i s time nitko nema problema.

if you only knew the power of the dark side



Reci to konfuciju. Naime, njemu se ime pravilno izgovara kung-fu-ce ali su u srednjem veku pri prepisivanju textova u katolickim manastirima to promenili u konfucije i tako osta do dana danasnjeg. Realno , jedino bi tacno bilo napisati moore bas tako kao u originalu moore ali kad se to stavi na cirilici izgleda smesno, zato srpski jezik i ne pise imena u originalu vec po izgovoru i isto se gubi pri prevodu kao sto se gubi pre prevodu japanskog ili kineskog imena na engleski (a sto da ne i ono koje se zavrsava na ic) ali im zato nije palo na pamet da ga pisu u originalu na kineskom ili japanskom ili da uvode slovo c. Dakle gramaticki na srpskom moore je ispravno napisati mur, i tako se i radi u praksi. Kao sto sam naveo, nigde niko ne stavlja za moore mor, makar ne u srbiji. Primer je vec navedeni glumac Rodzer Mur.


Edited by - wildboar on 02/02/2006 17:46:31
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2990 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 02/02/2006 : 17:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Dado

Hvala vice sto nas ostale proglasio u nepostenjacine, jer nismo istomisljenici, ocito sam ipak krivo razumio
tvoje postove i tvoje namjere. I ti si mozda neke od nas razocarao i nemoj vise o tome i ne samo na ovom topicu.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Ja san bija napadnut zbog svoje casti i rodoljublja,Markos brani senku rodoljubljem,a šta je s mojim,sorry ako san onime nekom nanio duševnu bol,ukljucujuci i tvoju Dado,znaš na koga san ja mislija,samo san pozdravija dvojicu koji su stali na moju stranu,a ti si Dado ode neutralan,a tako je da znaš i najbolje.

A sad bi bilo stvarno dosta.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!



Vice, ti si smiješan.

"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 02/02/2006 : 17:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
jedino bi tacno bilo napisati moore bas tako kao u originalu moore ali kad se to stavi na cirilici izgleda smesno


ali beli put ne tiska na cirilici

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Jackson Trbosjekson
New Member

Slovenia
294 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/02/2006 : 18:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Jackson Trbosjekson a Private Message
DIPLOMATA 1: Dame i gospodo, ova besmislena svada nigdje ne vodi. Mislim da bi se svi morali zamisliti u sebi i shvatiti da smo svi na kraju krajeva ljudi i da su prepirke da li bi se na srpskom rijec Moore morala izgovoriti kao Mur ili Mor u krupnom planu nevažne. Siguran sam da smo svi sposobni naci jedan skupni kompromis koji bi nas zauvijek ujedinio.
DIPLOMATA 2: Odlicno ste to rekli! Slažem se, kolega!
DIPLOMATA 1: Drago mi je da dijelite moje mišljenje, dragi prijatelju. Zato predlažem da se foneticni zapis na srpskom jeziku te nesretne rijeci MOORE zapisuje i izgovara MOUR, tako da bi obje strane u ovoj raspravi bile zadovoljene.
DIPLOMATA 2: A šta fali da bi se pisalo i izgovaralo MUOR?
DIPLOMATA 1: Zato što MUOR zvuci papanski.
DIPLOMATA 2: Koga ti to zoveš papanom, stoko seljacka!
DIPLOMATA 1: Ma mrš gade jedan! Crkni, umri!


Koljem po kucama
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/02/2006 : 18:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
koji vam je svima k....?! svadate se oko pizdarija! a ako se mene pita najpravilnije je imena ,i osobna i geografska pisat u originalnoj verziji.odnosno izvorno. pa neka ih izgovara kako ko oce!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 02/02/2006 : 18:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
@ darth-vader
>> ne vidim kako ova recenica ulazi u kontekst. Govori se o cirilici, a ona nije jezik nego pismo, znaci ona ne pridonosi našem bogatstvu :)

Paaaa, koliko ja znam, srpski jezik u upotrebi ima cirilicno pismo, a hrvatski latinicno. Nije valjda da i ti smatras da su srpski i hrvatski jedan te isti jezik?;) Mada, nije ni vazno. Vazno je da se svi mi ovde l(ij)epo razum(ij)emo:)

@ veber
Ej, bratac, jesam li ti se ja javio mailom da mi je stigao paket??? U poslednje vreme sam sve nesto rasejan... U svakom slucaju: HVALA!!!

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 02/02/2006 : 19:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message
jebate led ja se budim u snu nocu i ne sanjam gole celave crnkinje vec paket stripova izgubljen u nekakvom tankeru :)
jel dobar crtež :)
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 02/02/2006 : 19:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Dado

Samo nekoliko stvari vezanih za jezik.
Osobno ne vidim gdje je problem, i jedni i drugi su u pravu. Oni koji govore da se Moore cita Mor
su u pravu jer je tako na engleski (british) izgovara njegovo prezime, a ako se ne varam on je Britanac.
Ja sam Hrvat i moje prezime Raic znate kako se izgovara, no Englezi i Njemci ga citaju kao Reik i Raik.
Isto tako oni koji kazu da je Mur pravilno jer se tako prevodi na srpski jezik su u pravu
jer ako je to pravilo srpskog jezika onda je i razumljivo da ce se u srpskom izdanju tako i objaviti.
Istina mi smo sami prekrsili pravilo hrvatskog pravopisa kod rijeci Orlovljev u prijevodu
MM giganata, iako nam je bilo sugerirano sto je pravilno mi smo to izbjegli i malcice prekrsili
pravilo na nase osobno zadovoljstvo kao i na zadovoljstvo mnogih citatelja.
Isto to je se moglo napraviti i kod prezimena Mor odnosno Mur, ali nije se moralo napraviti
i stoga ne vidim cemu je sva ta rasprava bila oko jednog prezimena.

I jos nekoliko recenica vezanih za jezik, cirilicu, ovaj put na forumu.
Kao prvo veberu okani se toga, Sejo je malo prenaglio na nacin kojim je Vici rekao svoje misljenje
tu se slazem, no sam sadrzaj nema veze sa izbacivanjem niti tu vidim povod za izbacivanje.
Sejo je jednako isao vanka kao i svi ostali kad je za to postojao opravdan razlog, tako da
o nekakvom privilegiju nema govora, niti prema njemu niti prema bilo kome.
Kad govorimo o jeziku u profilu, ne vidim kakav je problem da se koristi bilo koji jezik!
Ja mogu koristiti primjerice kineski, no u tom trenutku trebam biti svjestan da mnogi nece
moci procitati moj profil jer ne znaju kineski i sam odabirem zelim li profil koji mogu
svi procitati ili ne. Isto vazi i za cirilicu i one koji svoj profil popunjavaju na cirilicu.
Ja ne mislim da je vice mislio nesto previse lose svojim postovima, iako to moze tako izgledati.
Jednostavno se malo zaletio i shvatio je to mozda kao provokaciju, no mozda se i varam.
Iskreno zabraniti cirilicu u profilu bi mi bilo smijesno, jer mozemo onda zabraniti i engleski.
Eto recimo ja slabo znam engleski i treba ga zabraniti na forumu, kakvi potpisi na engleskom
ili slucajno nekakvi razgovori na engleskom kroz neke postove, to treba ukinuti.
Markose koji vrag tebi pise u potpisu? Hajde makni to iz potpisa nista ne razumijem i pisi na hrvatskom.


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Posljednje šta cu na ovom topicu rec je: veliki pozdrav veberu i degmanu,lipo je znat da još ima poštenih i dobrih ljudi na ovom forumu.A ti si me Markose,razocara.I veber,pozdravi mi Seju kad ga vidiš

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!



oceš da pozdravi budu s bankarskim kamatama il s onim drugim :)

samo ti operi cili stroj stoji iz tebe :)
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 02/02/2006 : 19:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
@ darth-vader
>> ne vidim kako ova recenica ulazi u kontekst. Govori se o cirilici, a ona nije jezik nego pismo, znaci ona ne pridonosi našem bogatstvu :)

Paaaa, koliko ja znam, srpski jezik u upotrebi ima cirilicno pismo, a hrvatski latinicno. Nije valjda da i ti smatras da su srpski i hrvatski jedan te isti jezik?;) Mada, nije ni vazno. Vazno je da se svi mi ovde l(ij)epo razum(ij)emo:)



ne, nego na recenicu kako nas razni jezici obogacuju, kazem da nas onda cirilica ne obogacuje, jer ona nije jezik. Nista ozbiljno, picajzliranje recenice. O tome dali su to jedan, dva, tri ili vise jezika, me iskreno boli kurac. Niti jednim od njih zapravo ne govorim, ako cemo se vec hvatati za nekakve pravogovore, tako da mi je to sasvim svejedno.

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 02/02/2006 : 19:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by veber

jebate led ja se budim u snu nocu i ne sanjam gole celave crnkinje vec paket stripova izgubljen u nekakvom tankeru :)
jel dobar crtež :)

My bad, sorry

Crtez je fantazija, da samo znas koliko sam ponosan.
HVALA OBOJICI

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 02/02/2006 : 19:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
@ darth-vader
>> ne vidim kako ova recenica ulazi u kontekst. Govori se o cirilici, a ona nije jezik nego pismo, znaci ona ne pridonosi našem bogatstvu :)

Paaaa, koliko ja znam, srpski jezik u upotrebi ima cirilicno pismo, a hrvatski latinicno. Nije valjda da i ti smatras da su srpski i hrvatski jedan te isti jezik?;) Mada, nije ni vazno. Vazno je da se svi mi ovde l(ij)epo razum(ij)emo:)



ne, nego na recenicu kako nas razni jezici obogacuju, kazem da nas onda cirilica ne obogacuje, jer ona nije jezik. Nista ozbiljno, picajzliranje recenice. O tome dali su to jedan, dva, tri ili vise jezika, me iskreno boli kurac. Niti jednim od njih zapravo ne govorim, ako cemo se vec hvatati za nekakve pravogovore, tako da mi je to sasvim svejedno.

if you only knew the power of the dark side

Picajzlo

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 02/02/2006 : 19:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

quote:
Originally posted by veber

jebate led ja se budim u snu nocu i ne sanjam gole celave crnkinje vec paket stripova izgubljen u nekakvom tankeru :)
jel dobar crtež :)

My bad, sorry

Crtez je fantazija, da samo znas koliko sam ponosan.
HVALA OBOJICI

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



bice toga još za tebe.samo polako.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 02/02/2006 : 19:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Znam;)
A bice i za tebe! Imam jos jedan album sa spiska u stanu. Kad kupim jos jedno par njih, saljem.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 02/02/2006 : 19:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
jedino bi tacno bilo napisati moore bas tako kao u originalu moore ali kad se to stavi na cirilici izgleda smesno


ali beli put ne tiska na cirilici

if you only knew the power of the dark side



Tacno, ali se stampa na srpskom a pravila bilo za stampu na cirilicu ili latinicu su na srpskom identicna.
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 02/02/2006 : 19:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
kescanski je kajati se. Ja sam se pokajao radi tolikih mojih rijeci. Bolje je poceti se kajati na vrijeme, to samo govori da nesto ucimo i o sebi i o inima.

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by dcopic

Vice;
Moraš priznati da malo si pretjerao. Upustio si se u raspravu izmedu dvoje ljudi koji se i privatno poznaju i dovoljno su pametni da sami riješe problem. Ispunjavanje profila na Cirilici, Engleskom, Slovenskom jeziku ili nekom drugom nije i ne može biti zabranjeno. Meni pogotovo ne smeta, jer poznajem dosta ljudi van Hrvatske, a i imam važnijih stvari nego se zamarati s time.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'




Dobro je dcopic,ja za razliku od nekih priznajen kad pretjeran ali se ne kajen zbog nijedne napisane rici.Senku bi sad najradije izvrida masno al eto,necemo dalje,šta je ,tu je.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!

Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 02/02/2006 : 20:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Samo jedna prijateljska opaska: zasto da pored nase lijepe rijeci DOMOLJUBLJE moramo rabiti i taj srbizam #1056;#1054;#1044;#1054;#1033;#1059;#1041;#1033;#1045;? (rpdoljublje) i za nije lijepse reci OPROSTI ili #1048;#1047;#1042;#1048;#1053;#1048; (izvini), nego taj anglicizam SORRY... Je tu comprend, mon ami, tous les jeurs...

Ja san bija napadnut zbog svoje casti i rodoljublja,Markos brani senku rodoljubljem,a šta je s mojim,sorry ako san onime nekom nanio duševnu bol,ukljucujuci i tvoju Dado,znaš na koga san ja mislija,samo san pozdravija dvojicu koji su stali na moju stranu,a ti si Dado ode neutralan,a tako je da znaš i najbolje.

A sad bi bilo stvarno dosta.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
[/quote]

Edited by - osim on 02/02/2006 20:07:41
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 02/02/2006 : 20:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
quote:
Originally posted by osim

Krscanski je kajati se. Ja sam se pokajao radi tolikih mojih rijeci. Bolje je poceti se kajati na vrijeme, to samo govori da nesto ucimo i o sebi i o inima.

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by dcopic

Vice;
Moraš priznati da malo si pretjerao. Upustio si se u raspravu izmedu dvoje ljudi koji se i privatno poznaju i dovoljno su pametni da sami riješe problem. Ispunjavanje profila na Cirilici, Engleskom, Slovenskom jeziku ili nekom drugom nije i ne može biti zabranjeno. Meni pogotovo ne smeta, jer poznajem dosta ljudi van Hrvatske, a i imam važnijih stvari nego se zamarati s time.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'




Dobro je dcopic,ja za razliku od nekih priznajen kad pretjeran ali se ne kajen zbog nijedne napisane rici.Senku bi sad najradije izvrida masno al eto,necemo dalje,šta je ,tu je.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!



Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/02/2006 : 20:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Kaže li se Mur ili Mor?
Kako tko. Meni se osobno cini da je u pitanju glas negdje izmedu "o" i "u". Probajte izgovoriti pa ce vam biti jasnije. Usta se ionako slicno namjeste za izgovor ta dva glasa(okruglo). Probajte i to.

Hajde da se posvadamo!
Ne volim svade.
Vidio sam par puta da clanovi iz Slovenije razgovaraju svojim jezikom. Nije mi baš bilo potpuno jasno, ali nisam se puno uzbudivao zbog toga. Pusti ljude na miru, probaj razumjeti ako te zanima, ako ne - ne citaj. Profili na cirilici? Ako su stavljeni iz ljubavi prema svojem pismu, u redu. Ako su stavljeni kao provokacija, nije lijepo. Oni koji su stavili, znaju zašto su stavili. Meni osobno ne smeta iako mi je latinica uvijek bila draža. Nekako mi je ljepše citati latinicu. Nemojte me pogrešno shvatiti, znam i cirilicu, ali nekako je dalje od engleskog jezika(pisma) pa mi je latinica milija.Dosta se na ovom sajtu pisalo i na engleskom oa se nitko nije bunio. Zašto je baš cirilica takav problem? Iz komentara brojnih clanova u ovom topicu, shvatio sam da ovaj topic ima jako malo veze sa Moore-om vec više sa svadom. Dajte nam da se posvadimo oko bilo cega. Nije ni važno što je predmet svade. Važno je samo da naglasimo svoje razlike, konstatiramo da su oni koji nisu kao mi idioti i da im nije mjesto medu nama. Prilicno je jasno i odakle poticu naše razlike i svade koje se pojave tu i tamo pod budnim okom moderatora. Možda je vrijeme da se prizna i prihvati da nismo svi isti i da ne možemo u istu vrecu. Treba biti velik i uz ljubav prema svojemu, imati dozu poštovanja prema tudemu. Voljeti svoju zemlju, poštovati tudu. Voljeti svoj jezik i pismo, poštovati tudi. Voljeti svog brata, poštovati tudeg.

>> Stvari ne vidimo kakve jesu. Vidimo ih kakvi jesmo. <<
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000